Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2010, 23:27   #1
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Vlada prodaje 51 odsto Telekoma
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:02   #2
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

To znaci da se ukida monopol Telekoma,novi vecinski vlasnik ce najverovatnije oboriti cene usluga ali naravno kao cilj nove kampanje da se privuku novi korisnici i zadrze stari a posle cemo videti kako ce ici,sto se mene tice kad su vec sve rasprodali sto ne bi i Telekom,zdrava konkurencija mora da postoji a ko zna sta ce biti od ORION-a...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:42   #3
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
gamer82 kaže: Pregled poruke
To znaci da se ukida monopol Telekoma,novi vecinski vlasnik ce najverovatnije oboriti cene usluga ali naravno kao cilj nove kampanje da se privuku novi korisnici i zadrze stari a posle cemo videti kako ce ici,sto se mene tice kad su vec sve rasprodali sto ne bi i Telekom,zdrava konkurencija mora da postoji a ko zna sta ce biti od ORION-a...
Ako novi vlasnik Telekoma postane Deutsche Telekom (t-com) onda neće da nam lipe cvatu kada nam uvale Fair use policy. To ti u prevodu naprostije znači kao da imaš neograničen protok ali ga ipak nemaš.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 16:41   #4
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
gamer82 kaže: Pregled poruke
To znaci da se ukida monopol Telekoma,novi vecinski vlasnik ce najverovatnije oboriti cene usluga ali naravno kao cilj nove kampanje da se privuku novi korisnici i zadrze stari a posle cemo videti kako ce ici,sto se mene tice kad su vec sve rasprodali sto ne bi i Telekom,zdrava konkurencija mora da postoji a ko zna sta ce biti od ORION-a...
Prodajom Telekoma se ne ukida monopol Telekoma vec samo firma postaje privatna umesto drzavna, a privatni monopol je duplo gori od drzavnog tako da...sto se nas korisnika tice
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 20:26   #5
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
gamer82 kaže: Pregled poruke
To znaci da se ukida monopol Telekoma,novi vecinski vlasnik ce najverovatnije oboriti cene usluga ali naravno kao cilj nove kampanje da se privuku novi korisnici i zadrze stari a posle cemo videti kako ce ici,sto se mene tice kad su vec sve rasprodali sto ne bi i Telekom,zdrava konkurencija mora da postoji a ko zna sta ce biti od ORION-a...
Da l' da se smejem il' da plačem?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 0:05   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da probamo analizu ovako:

Prodajemo firmu koja radi sa profitom i puni budžet, prvo pitanje je da li to ima igde logike da se radi. Drugo, ta firma jeste monopolista. Od državnog monopoliste pravi se privatni monopolista. Onaj koji kupi Telekom prvo će hteti da vrati pare. Da bi ih što pre vratio i napravio usput profit, najjednostavnije je da digne cene. Može li ko da ga zaustavi? Ne. On ne mora da brine o ljudima u ovoj zemlji. Da li će spustiti cene? Neće. Čist primer je recimo izjava direktora Telenora koji je dao izjavu da njima nije cilj da nekom poklanjaju internet ( bilo vezano za pitanje oko toga da li će i kada krenuti sa ponudom ADSLa i po kojim cenama, da li će biti niže od Telekoma itd). To znači da može lako da se pretpostavi da će cena za internet ići gore. Veće brzine? Pa treba ulaganje u infrastrukturu, a njega nećé biti dok ne otplate ono što su dali za Telekom, a to je nekih 10 godina, dakle, ne očekujte ni tu nešto pametno. Konkurencija? Ko može njih da natera da nekom iznajmljuju njihovu infrastrukturu po nekim cenama. Oni dređuju cenu toga ne država, ako se državi i nama ne sviđa, tad neka država, ili ti mi plate razliku u ceni. Kapitalizam deco. Da li oni moraju da vode našu socijalnu i državnu poloitiku? Ne. Konkurenciju dobijaš kad oni drugi izgrade infrastrukturu,a to ti je nekih 10ak godina pa ... Šta da kažemo, SBBu je za jedan optički kabl od BGD do Niša trebalo, koliko beše, 2-3 godine? Da ne pričamo o ostatku države.

Da li da se smejemo ili plačemo? Ne verujem da želiš odgovor.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Doomche (11.11.2010), Flexyy (22.10.2010), Jamiroquai (27.10.2010), Jim Bravura (5.11.2010), Lich_king2 (22.10.2010), Picard (22.10.2010), player1 (25.10.2010), Predrag Stankovic (19.10.2010)
Stara 18.10.2010, 18:04   #7
bewrek
Novi član
 
Član od: 18.10.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje - Ako promene cene IPTV usluga da li se te cene odnose i na korisnike koji koriste promociju ovu promociju Click 4 i IPTV džabe jedna godna ili ti korisnici posle prve godine IPTV plaćaju 825 din + PDV ?
Budi siguran da ce promena cene na gore uticati i na nas pod ugovorom. Da se radi o smanjenju cene onda ne bi uticalo
Kako sam ja razumeo, prva godina ti jeste free (1 din), dok sledecu placas po redovnoj ceni (koja god to cena bila tada). A siguran sam da ce doci do poskupljenja IP televizije.

Citam 20-tak strana unazad i gledam razna iskustva, pa evo mog slucaja:
Imao sam Click 2, sve radilo super. Nikada nisam obracao paznju na SNR margine, atenuaciju i sl, jednostavno nije bilo potrebe, radilo ok. Resim da uzmem promo Click4+IPTV. Uradim to online zahtevom, neki dan prosle nedelje, predvece. Vec sutradan, vidim da mi je pusten "bolji" net. Pisem sa posla pa ne znam napamet, al evo odprilike:
Rate kbps: oko 10000/1000 (sto je valjda ok, s obzirom na iptv+net)
SNR: oko 13/20 (izgleda mi je ovo problem)
atenuacija je u normalnim granicama.
Tacan problem je da na speedtest.net max pokazuje oko 1.8mbs dl, dok je upload ok (0.35-0.4mbs)
I redovan download ne prelazi 200kbs, tek ponekad peakuje na 450kbs pa odmah spusti na tih bednih 180-200kbs.
Dok sa click 2 sam imao solidnih 2.0-2.1mbs.
IPTV uredjaj mi jos nije stigao, taman da pitam koliko se na to ceka? (zahtev podnet u cetvrtak prosle nedelje).
Mail sa primedbom sam poslao, ja cu jos da se popnem na tavan i pretresem kablove posto, iskreno, nije najbolja situacija. Ako ni to ne resi problem, odoh da zapalim poslovnicu
bewrek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 17:47   #8
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Ako novi vlasnik Telekoma postane Deutsche Telekom (t-com) onda neće da nam lipe cvatu kada nam uvale Fair use policy. To ti u prevodu naprostije znači kao da imaš neograničen protok ali ga ipak nemaš.
Nece valjda da z***** narod,haha!

Citat:
Da l' da se smejem il' da plačem?
Kako vise volis ali drzavni monopol kao sto je imao Telekom ne moze biti isti ili se porediti sa novim vecinskim vlasnikom odnosno stranom kompanijom,prvo Telekom nije njihovo 100% vlasnistvo da rade sta hoce jer je infrastruktura Telekomov-a a drugo njima nije cilj da trziste ne bude liberalizovano uz zdravu konkurenciju,Uzmi primer NIS-a gde cene derivata vise zavise od usluge dobavljaca a ne od toga ko je vlasnik,zato sto nije liberalizovano trziste koje bi trebalo da bude od nove godine i na tom polju pa ce i konkurencija biti veca,mada se ovde i ne moze pricati o nekoj velikoj konkurenciji na polju telekomunikacija ako neracunamo mobilne mreze.Telekom i Orion ali je i to dovoljno sa novim vecinskim vlasnicima Telekoma da prilagode cene usluga korisnicima,neocekujem da ce biti skuplje ali ni mnogo jeftinije,prilagodice vec formiranom trzistu u kom nastoje da se sire a to svakako nece uraditi pohlepom jer ce time i odbiti korisnike,sto naravno radi i Orion ali je nazalost problem infrastrukturi koja jos uvek mora da se formira za razliku od Telekoma.Vazno je da nemamo monopol u vlasnistvu drzave...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 15:47   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Privatni monopol: briga ga za kvalitet u takvoj situaciji, bitan profit, da li ti možeš to da priuštiš ili ne po ceni koju oni kažu njih ne interesuje, ako ne mora da ulaže neće, odluke u kompaniji donosi onaj mo ima većinu deonica i samim tim glasačko pravo. Ko ima 51% kompanije oon donosi sve odluke. Nećeš ti kao neko ko nema vlasništva tamo ili ima 0.0000001 % u deonicama.

Državni monopol: vlasnik država koja nema stalnog titulara (menjaju se partije na vlasti pa samim tim i trenutni titular), hoću da budem opet titular, bira me narod, moram da brinem da zadovoljim bar minimum raspoloživosti sistema po povoljnoj ceni, ako to ne odradim pa, pa, drugi titular sledećih izbora koji to obezbeđuje. Veća sbaga mog glasa ko birača nego ko deoničara sa gornjim procentom.

Naravoučenije: lakše sa onim drugim monopolom, pritisnu se politički da odrade posao po ceni koja nama odgovara, ako neće mi drugog titulara koji je spreman da to odradi, bitno shvatiti da smo mi ti koji vrše pritisak na trenutnog titulara.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
wladimir98se (20.10.2010)
Stara 20.10.2010, 17:57   #10
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Naravoučenije: lakše sa onim drugim monopolom, pritisnu se politički da odrade posao po ceni koja nama odgovara, ako neće mi drugog titulara koji je spreman da to odradi, bitno shvatiti da smo mi ti koji vrše pritisak na trenutnog titulara.
Pritisnu se politicki!
Nesecam se da je to nekad delovalo,kako objasnjavas pritisak na povecanje cene inpulsa i telefonske pretplate cak duplo koja se i ostvarila,ako to nama odgovara onda nam nista nije skupo.Trenutna cena internet usluga je realna ako se po 1425 dinara dobija brzina od 4mb a nekad je bila 256kb,ocigledno su poceli da posustaju i da izlaze u korist naroda pred prodajom Telekoma jer vise nece biti u mogucnosti da diktiraju cene ali novi vlasnik nema korist od toga sto ce strateski cilj usmeriti kroz vise cene nego sto su dosad,korisnici se moraju odrzati i prosiriti a ne saterati u cosak jer bi to znacilo da bi ljudi polako usluge potrazili kod ORION-a.Nijedna kompanija se nerazvija na pohlepi ako zeli uspeh,mora ostati konkurentna jer se uspeh ogleda prema broju korisnika a ne po tome sta njih briga za korisnika tako da ce sve uciniti da ga zadrze pogotovo kad se radi os tranim kompanijama sa vecinskim udelom jer kad smo imali drzavni monopol u telekomunikacijama izbora nije bilo a sad ga svakako imamo!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 19:15   #11
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@ gamer82:

Politički pritisak mi nismo imali zbog toga do sada. Niti je to bilo nešto na našem tapetu jer se ovde prodaje priča da nema alternative i da oni dole baš zbog nema alternative nemaju uticaja na one gore jer to tako treba. Nismo naučili lekciju. Sedimo svi, jedan.

Iskustvo iz recimo Hrvatske. Prodat telekom tamo. Preuzeo DT. Situacija bila slična današnjoj kod nas. Prema profitu godišnje trebalo bi 20 godina da vrate ulaganje. Njjima je prihvatljivo do 10, rešenje, podigli cene. Nigde u zakonu ili ustavu ne piše da je tebi garantovano da imaš telefon ili net. Želiš li, cena je ova. Rezultat, cene kod njih dignute, niko ništa nije mogao. Kod nas, svi kukaju iz Telekoma kako je kod nas niska cena prema Nemačkoj, dakle, znaš koja će biti cena.

Kakva konkurencija je tu u igri koju ti pominješ? Mislim, Orion nije nikakva konkurencija danas. Niti će biti skoro. Koliko ima žalbi na njijh i kako brzo idu, ima mi da se načekamo da oni budu iole nešto. Telenor? Nema ni jednog koroisnika niti će skoro. Dakle, ko je tu danas konkurent? Sami sebi? Kome će da pređe korisnik? Kako je to konkurencija, zato što smo mi to rekli pa eto, imamo izbor? Mislim, evo, ja kažem, Beograd ima metro. Čik neko da lepo mesto autobusom ode negde metroom. Da bi otišao negde treba da POSTOJI metro. DA POSTOJI. Kod nas ne postoji. Kad ne postoji NEMA KONKURENCIJE I NEMA IZBORA.

1400 din za 4 Mbit vezu normalno? Gde? Na SBB ima, ima i onaj paket koji je sada na promociji, ali promocija nije zvanična cena, to je cena na popustu. Zvanično, za 1400 din dobijaš 1 Mbit. 4 Mbit je skoro 3000 din. To je vrlo skupo računato recimo prema Rumuniji, Bugarskoj ili evropskim zemljama. Uostalom, danas za 1400 din SBB na isti ugovor od 12 meseci daje 4Mbit. Što Telekom nema regularnu cenu sa regularnom brzinom od 4Mbit za te pare, kad konkurencija, a to je SBB ima tu cenu, i pomenutu brzinu regularno? Pa konkurencija je tu, zar ne? Nešto nije uredu u tvojoj analizi, iskreno.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 11:45   #12
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Jedna od reakcija na odluku o prodaji:

http://www.nadlanu.com/Dynamic/News,...oryID,111.html

ili ajmo copy/paste:

Citat:
Savet za borbu protiv korupcije o prodaji Telekoma

BEOGRAD, 20. oktobra 2010. (Beta) - Savet za borbu protiv korupcije saopštio je u sredu da donosioci odluke o prodaji Telekoma u vreme ekonomske krize moraju imati jasne i nepokolebljive dokaze da je ta odluka opravdana.

"Kada se jedno ovakvo preduzeće, koje pored ostalog i ostvaruje značajne finansijske rezultate, prodaje u vreme ekonomske krize, kada se na tržištu ne može postići odgovarajuća cena koja bi se izvesno postigla u periodu ekonomskog prosperiteta, tada donosioci ovakve odluke moraju imati jasne i nepokolebljive dokaze da je odluka opravdana", navodi se u saopštenju tog saveta.

Ostavljanje bilo kakvih nejasnoća izaziva sumnju da se prodajom Telekoma nanosi velika šteta državi i građanima radi ostvarenja pojedinačnih ili eventualno partijskih interesa, dodaje se u saopštenju.

Savet za borbu protiv korupcije ističe da Vlada treba da obustavi prodaju Telekoma ukoliko se to čini iz bilo kog drugog razloga sem ekonomskih. U saopštenju se ocenjuje da bi prodaja Telekoma sem odliva profita imala za posledicu povećanje cena telekomunikacionih usluga, manje investicije u telekomunikacionu infrastrukturu i degradaciju kvaliteta telekomunikacionih usluga.
Obrati pažnju na zadnji pasus. Čovek da se malo zapita kad na ovo upozorava državni organ koji bi trebalo da podržava pametne stvari koje radi vlada, zar ne?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Jim Bravura (1.11.2010)
Stara 21.10.2010, 12:07   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Čak je Jasna Matić (ministarka telekomunikacija) rekla da pare od prodaje Telekoma treba uložiti u infrastrukturu (putevi...)! Niti brani svoj sektor, boli nju... važno da joj na račun mesečno leže 100-200k dinara.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 13:22   #14
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Čak je Jasna Matić (ministarka telekomunikacija) rekla da pare od prodaje Telekoma treba uložiti u infrastrukturu (putevi...)! Niti brani svoj sektor, boli nju... važno da joj na račun mesečno leže 100-200k dinara.
i verovatno ima besplatan net , ko zna koji klik, auto naravno sluzbeni ...
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 13:54   #15
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Da se proda Telekom - ooooooooooo daaaaaa!

Da se proda i infrastruktura - ooooooooooo ne!

Dakle, infrastuktura treba da ostane u državnom vlasništvu koje će iste iznajmljivati svim operaterima sadašnjim i budućim po *istim* cenama, a fiksnu telefoniju (i ADSL) kao i mobilnu telefoniju prodati na licitaciji.

Samo na taj način ćemo imati pravu konkurenciju, a ne monopol, sve drugo je nije šija, nego vrat.

Ali, to se neće desiti, bolikitičarima trebaju pare da mažu oči ovom narodu sa "povišicama", bliže se izbori, kao i odlaganje činjenice da smo svi kolektivno pustili goluba u čabar. Kada se potroše i te pare, konačno ćemo kao nacija udariti glavom u zid, ali kad se osvrnemo iza sebe, shvatićemo da smo sve prodali i da nema nazad, a onda će nam biti kasno, mada već jeste.

Poslednja ispravka: bachi (22.10.2010 u 13:56) Razlog: Nepismen sam
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 13:56   #16
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Pre sam bio za prodaju, sad sam se raspametio (ili opametio?)...Razmišljam bolje da kradu ovi naši nego neki stranci.Patriotizam i niže cene
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 15:37   #17
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

E neka nam je sa srećom. U Crnoj Gori, najjeftiniji paket ADSLa 20 eura, 1mbit/s. kad se digla buka zašto i kako povećali na dva.

Telekom ne smije da se prodaje.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 15:45   #18
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Da se proda nego šta ali da se pametno uloži .. kakvi putevi i *****avanje, poljoprivreda samo i mala i srednja preduzeća da se oporave.

Inače telenor od nove godine kreće sa adslom pa će biti svakako konkurencije.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 15:58   #19
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

I to sa Telenorom nije sigurna stvar, tek će da se zakomplikuje kad se Telekom proda a polu-dogovor na relaciji Telekom-Telenor zbog prodaje, propadne.

Bachi je gore sve lepo napisao, to je jedina opcija koja ne šteti nikome, čak ni provajderima.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 16:35   #20
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Najgore od svega je sto pare sto dobiju od telekoma sam telekom zaradi za veoma kratak period,sta polse,mislite da ce svaba da sponzorise kao do sada nema nista od toga,sta ce biti sa infrastrukturom na kosovu,dali ce svaba i o tome da brine nesto sumljam u to,zivi bili pa videli ako se uopste i proda i to nije iskljucena mogucnost
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com