Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2011, 19:30   #2341
-Djole_90-
Član
 
Član od: 1.5.2011.
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Sta ti smeta kod MP?
-Djole_90- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 19:36   #2342
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Ma imam ga na PS3.Sve lag,unbalance,hit registration najveci problem.Znaci covjeka ispucas sa 40 metaka on se okrene i dva metka cao.Kill cam je pokvaren.....
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:27   #2343
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Uzeo i ja Krizu 2 da probam. Kako sam krenuo ne da mi se nije svidelo nego sam hteo odma da je uklonim, ali nije mi bio dan tad. Probao sam sad malo da je igram i moze za sad. Tek druga misija ne mogu mnogo da kazem.

Grafika je onako, dobra na prevaru, tipa u misiji vidite "vast New York", al ustvari ucitane su samo 4 zgrade i kartoni pozadi. Vidim za sad da se islo na neki spektakl, ono tipa alien brod udara u zgradu...ih kakav momenat...
Htedoh da pitam, imam valjda 1.4 patch, skinuo sa zaliva jer offical nece da mi nadje instalaciju...no

Podesavanja su mi ova:

Zanima me jer su ok, moze li jos nesto da se nasvira ? npr ovo bloom sa 0,0. Sta najvise kolje perf ? morao sam ja zbog 320mb memorije da stavim textures na high zajedno sa objects i shadows da nebi seckalo pri naglim okretima. Vidi se da je optimizovana, meni kaze da mi ne podrzava graficku a ja teram na ovim podesavanjima odlicno u 1680x1050

Dobar mi je motion blur, al sto onako stavise da se oruzje skorz zamuti nije mi jasno. Ono sto mi se jako isto svidja je muzika za sada u igri. To cista 10ka...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:49   #2344
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

jeste to mana, nema destrukcija toliko i sve deluje nekako neranjivo
Ali grafika je generalno ok, kao i gameplay ali je kraj pglu.. ali dobro, posle epskih momenata sredinom igre ocekujes slican kraj.

Ali sta ces, da je igra puna destrukcija, da su teksture detaljnije, grad dostupniji, siri itd ne bi ni mogao da je pokrenes

ps, bez obzira na sve misije/probleme mozes skoro uvek da resis na vise nacina, dakle nije bas linearna kao cod npr.

I ne diraj tu grafiku, sve je to bullshit, igra najbolje izgleda na advanced/very high posle patch-a. Ovo smem da potpisem. A i najbolje radi obzirom na grafiku. Ako mozes namesti advanced i uzivaj.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:13   #2345
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Ne znam nasta mislis kad kazes advanced ? Ja u igri imam podesavanja high-very high-extreme...to je to.

Ah mislim da sam te shvatio...advanced je very high ? kod nekog pise advanced ?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:26   #2346
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Crysis 2

Da dobr si shvatio..
Gamer - High
Advanced - Very High
Hardcore - Extreme

Posle patcha preimenuju se podesavanja samo..
Al u principu high u C2 je kao high u C1 pod dx10, a extreme je kao very high. Neko ce reci da ne mogu da se porede igre po pitanju grafike, i tu se mogu sloziti, al eto .
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:40   #2347
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Uu, pa ja kad uklonim ovaj advanced graphics utility, grafika mi bude mnogo bolja i nisu zamucena oruzja. Mada very high mi dosta zahtevno, ide igra glatko i odjednom uspori pa pusti...mada sad ni high ne izgleda lose.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 23:56   #2348
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Skinuo sam igricu,i prvo sto mi je bilo cudno da nije trebala se instalira,zatim kad sam usao u igricu pisu mi iznad brojevi fps kako radi i to kao benchmarku,i nema da mi se namesti grafika po mojim podesavanjima,dal sam ja to uspeo da skinem beta verziju ili je jos nekom tako???
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 2:22   #2349
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Da, skinuo si nesto pogresno.

Evo sad sam namestio grafiku kako valja...very high-cak i teksture, samo mi je shadows i objects high, i igra radi odlicno.

Ja se nesto utripvao jer mi je onaj utility ugasio HDR i Bloom. Prodobre stvari. Kao da nemaju impact na perf koliko ih engine dobro upotrebljava.

Nema dileme da su efekti, eksplozije, vatra + HDR bloom i voda nesto najbolje uradjeno u danasnjim igrama. Fizika i teksture su solidne. Barem gledajuci very high...extreme-bas i nebih hteo da mi crkne komp

Mislim vidi se da su mogli jos da nasviraju ali da su stali zbog konzola. Mada bolje da gledam ovakav eye candy na 5 godina starom racunaru, nego da se mucim na 15 fps.

Dopada mi se to kao srusi mi se most pred ocima, zgrada i slicno, to je odlicno za pogledati pa je zato jedinstvena igra. Mada ja nisam igrao pucacine tipa BF ovaj novi ili COD pa ne znam dal takve stvari imaju tamo. Ovde su vrh. Mislim vidi se da su hteli da privuku decicu da igraju jer ono libo me za pricu nista ih ne slusam (no cujem da je takav pocetak i da je prica kasnije bolja), pravljena je igra da bude cool sto bi se reklo....rusi mi se most pred ocima, zgrada, a ja na to bi trebalo da zinem... Iskreno niti igram na veteran tezini, jer ja vise gledam grafiku. Zagledao sam se jednom gore u nebo kako se svetlost reflektuje o zgradu, kad krenose da pucaju na mene.

Odlicna stvar da pred svaku borbu imate takticke mogucnost koje mozete da vidite preko visora. Prava stvar da sa neke visine ih sve oznacite i onda krenete u akciju. Kad pogledam odelo u odnosu na ono iz prve krize, bolje je ovo. Prosto malo inovacije kako se sta pali i koristi nece da skodi.

Ne igram ovakve igre vise sto bi se reklo, mozda sam ih prerastao... al kriza je kriza pa cu je odigrati zbog grafike i filmskih dogadjaja...mada ni napucavanje nije lose. Sve u svemu nisam je celu odigrao al dobra je igra po onome sto sam sad video, iako sam citao temu, secam se bilo je dosta nekih razocarenja.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (11.5.2011 u 4:02)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 1:45   #2350
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Svi vi koji se cimate oko podesavanja grafike.
Nema potrebe za tim. Nije neka razlika izmedju slabijih i jacih podesavanja.
Imate na youtube-u clip koji pokazuje kako razlika nije nista spektakularna.

Moj savet, cuvajte energiju za BF 3.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 11:14   #2351
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Crysis 2

Nema potrebe za podesavanjem grafike? Ti si video na yt koja je razlika a ja ne primecujem na 1080p razliku? Ja vidim da si ti BF fanboy, dosao da troluje na Crysis 2 temi... Posle prvog dela ovo mi je igra sa ubedljivo najboljom grafom (extreme podesavanja naravno, radi savrseno na 6850 cyclone) a sto se tice gameplay-a probajte mp ako ste u mogucnosti, zabavniji je 10x od single-a, btw verzija za ps3 nije dobro optimizovana ili je to do network koda, ima neki budjavi lag sa kojim ne moze da se igra normalno.

Poslednja ispravka: purposemaker (13.5.2011 u 11:23)
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 14:03   #2352
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Pogledaj moje ostale komentare na ovoj temi, pa onda reci ciji sam fan boy.
A sto se tice grafike, hoces da kazes da je razlika izmedju advanced i hardcore ista u crysisu 1 i 2?
Nije.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 15:03   #2353
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Crysis 2

Pusti ga bre, vidis da je graphics whore.
A kad smo vec kod grafike, pa BC2 bre ima lepsu grafiku od ovoga, u DX11 na max u FULL HD, gledajte malo po youtubeu pa uporedite.
Eh da bar imam masinu za full hd dx11, ovako moram da se patim na high/dx9, mada i na dx9 izgleda extra.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 15:34   #2354
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Crysis 2

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Pusti ga bre, vidis da je graphics whore.
A kad smo vec kod grafike, pa BC2 bre ima lepsu grafiku od ovoga, u DX11 na max u FULL HD, gledajte malo po youtubeu pa uporedite.
Eh da bar imam masinu za full hd dx11, ovako moram da se patim na high/dx9, mada i na dx9 izgleda extra.
Somi to nije istina, evo ja imam dx11 pa mogu da ti potvrdim da grafika i nije nesto. U principu to zamislis ovako :
Pod dx9 i dx10 grafika na maximumu je kao na medium(2 od 3), a kad ukljucis dx11 na maximumu dobijas high. S tim sto je opet grafika osrednja, pricam za BC2. Lepo su im dizajnirane cutscene i tu nemam zamerki al je to dosta ispod ingame grafike.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 15:52   #2355
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Sta lupate pa Crysis 2 jos nema DX11??
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2011, 16:01   #2356
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Crysis 2

Pa i da ima opet nece to biti grafika na nivou keca.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 12:41   #2357
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Crysis 2

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Pusti ga bre, vidis da je graphics whore.
A kad smo vec kod grafike, pa BC2 bre ima lepsu grafiku od ovoga, u DX11 na max u FULL HD, gledajte malo po youtubeu pa uporedite.
Eh da bar imam masinu za full hd dx11, ovako moram da se patim na high/dx9, mada i na dx9 izgleda extra.
Prvo nisam graphic whore niti neki fanboy klinac, mnogo mi je bitniji gameplay u igrama i to u single playeru manje vise, zanima me mp pa zato i uzimam originale. Sto se grafe tice C2 ima bolju grafiku od BC2 (ne govorim o cutscene-sima) iako je dx9, a kad izadje i najavljeni dx11 patch bice jos lepsa (sumnjam da ce biti bolje od prvog dela ali videcemo), to ne moram da gledam na yt jer imam obe igre i igram ih u 1080p na max podesavanjima. Ponavljam nisam ni ja fanboy, mislim da je BC2 stvarno super igra, sto se tice realnosti i sadrzaja mnogo je bolja (vozila, destruction sistem) od C2 (koji ima isto odlican mp, gomila unlock sadrzaja, game modova, itd.)
Zadnje vreme igram vise C2 jer mi je gameplay u mp brzi (nema kampovanja) i zabavniji (razne kombinacije oruzja i modula za odelo) i zbog toga sto BC2 ima (nazalost jos uvek) gomilu bagova koje nisu ispravili i za koje ih boli uvo a vec zavrsavaju BF3. Obe igre su mi za klasu bolje od COD MW2 i MW a Black Ops nisam probao jer nemam original.
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 22:36   #2358
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Prvo, Crysis 2 grafika se ne razlikuje toliko od keca. Sve je isto potpuno sem ostrijih tekstura u kecu. Zasto je kec bio zahtevniji ? Pa zato sto je u pitanju mnogo veca oblast, full sandbox igra, FOV je mnogo veci, teksture u daljini su jace, prosto oblast koja se pokriva je znatno veca, pa je i zvakanje svega u njoj teze.

Jasno je receno da se crysis 2 morao prilagoditi konzoloma, a to znaci vrlo slabi modeli zgrada (bez potpune unutrasnjosti) sto umanjuje fiziku "raspada" ili unistenja zgrade/objekta, sto znatno znatno smanjuje load na racunar. A da ne pricamo koliko "kilometara" pokriva jedan crysis 2 nivo a koliko kec. Druge stvari su potpuno iste, samo bolje optimizovane.

Crysis 2 je klasican primer nazadovanja zbog konzola, igra koje je mogla da nastavi da izjeda uber-high-end racunare al zbog novca i prosirenja trzista, trt-mrt...

P.S. Odluceno je da nastavak bude u gradu ne zbog bilo cega drugog, nego samo zbog konzola!!
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 23:02   #2359
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke

Jasno je receno da se crysis 2 morao prilagoditi konzoloma

Crysis 2 je klasican primer nazadovanja zbog konzola,

P.S. Odluceno je da nastavak bude u gradu ne zbog bilo cega drugog, nego samo zbog konzola!!
U potpunosti se slazem.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2011, 23:42   #2360
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Crysis 2

Kakvi ste vi mazohisti, napravili su dobro optimizovanu igru sa akcentom na gejmplej umesto na podeshavanje grafichkih opcija i vama je to loshe??

Nisu svi ludi da nadogradjuju kompjuter posle svakog Cry naslova samo da bi mogli da se hvale kako im bolje radi nego komshiji. Ako hocete da mucite grafichke kartice idite "igrajte" benchmark.

Ako su konzole ISHTA dobro donele to je neka standardizacija tehnichke zahtevnosti, sad konachno moze chovek da se posveti igrama i igranju umesto da na svaka tri meseca razmishlja kako da nabudzi komp. I shta fali ovoj (Crysis 2) grafici?? Fenomenalna je i to se svako mora sloziti. Bolje da smishljaju zanimljivije i originalnije igre nego da samo budze grafiku koja je i ovako sasvim dobra.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Borislav Vuckovic (15.5.2011), purposemaker (15.5.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crysis, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crysis Wars Server Teva Mrežne igre 4 31.12.2009 0:44
Crysis problem sakelet Kvarovi 8 17.1.2009 21:17
Da li može Crysis na ovom kompjuteru? Dax-Ur Šta da kupim? 4 23.8.2008 18:54
Crysis Demo Performance Analysis Garson Vesti 22 30.10.2007 11:52
DINO CRYSIS 1 Lord Elendil Akcione igre 9 14.5.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com