Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2011, 11:26   #1
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom TV katica

Pozdrav svima. Dvoumim se izmedju kupovine TV-a i TV kartice,ali mi je kupovina kartice ekonomicnija. Da li je neko raspolozen da mi kaze nesto vise o tim karticama? Koje mogucnosti imam sa njima,tipa koje kanala mogu da gledam,snimanje programa itd...i naravno koji tipovi postoje i koje su cene. Brzina neta mi je 1,5 mb/s (upload 256 mb/s),monitor Samsung syncmaster SA300,maticna ploca Gigabyte 880GM-UD2H. Hvala puno unapred
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 11:59   #2
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: TV katica

Sve zavisi od novaca kojim raspolažeš ( mada većina može da snima, pauzira itd) možeš naći samu tuner ( znači samo da gledaš tv) a možeš i naći kartice na koje možeš da spajaš npr konzolu ili vhs, kakav imaš TV signal?
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 12:22   #3
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV katica

pa buzdet mi je oko 8000rsd,moze i malo preko. Dobar mi je signal,imam kablovsku,zivim blizu Beograda,Borca...
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 12:53   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV katica

Ne znam kakve potrebe imaš na umu ali mislim da realno nema potrebe da kupuješ bilo šta skuplje od Leadtek TV2000 XP Global, koja je ~3000 din. 10-bitna video obrada, kvalitetna slika, ok daljinac... Imao sam je lično, nalazi lepo sve kanale sa kablovske, ima dobru sliku, čak i pristojan softver koji stiže uz nju. Može takođe i da snima program i pauzira ga.

Ja sam silom prilika (jer se nešto nije slagala sa novom matičnom pločom) prešao na skuplju Ati TV kartu i pošteno nema tu neke razlike. Naši kanali sa kablovske su analogni i SD (standardne rezolucije), i od njih se ne može očekivati bog zna kakva slika, pa je i trošenje novca na skuplje karte po mom mišljenju neopravdano.

Edit:

Da dodam da se ni slučajno ne bih zamarao sa podrškom za digitalnu televiziju. Praktično svi tuneri pod pojmom digitalno sada podržavaju DVB-T standard (uključujući i moj Ati) a u našoj zemlji bi u budućnosti trebao da zaživi DVB-T2, pa podrška za ovaj prvi neće značiti baš ništa sem ukrasa na kutiji i bačenog novca.

Poslednja ispravka: Aibo (29.12.2011 u 13:06)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 13:07   #5
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV katica

Pa nemam ja neke posebne potrebe,zelim samo da gledam TV preko kompa,jer bi ta kartcica trebala da bude zamena za TV koji imam. Sad cuo sam nesto da i nasi kanali valjda prelaze na neku drugu rezoluciju od sledece godine. Ne znam kakve sve to veze ima sa ovom TV karticom,i u kakvoj su rezoluciji kanali na kablovskoj. Msm uzeo bih neku karticu koja bi me sluzila na duze staze,da ne bih morao ubrzo da je menjam.
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 13:14   #6
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV katica

naravno ova opcija pauziranja i snimanja je dobro dosla,ali kako vidim,to imaju sve izgleda
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 13:25   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV katica

Naša država će izvršiti prelazak sa analognog na digitalno emitovanje kanala. Ta akcija bi trebalo da počne krajem 2012. godine. Sad, to se odnosi na emitovanje kanala, znači na ono što hvataš antenom, i standard koji će TV-i i TV karte trebati da podržavaju da bi primile takav TV kanal je DVB-T2, a njega prosto ne podržavaju TV-i i TV karte koje sada možeš da kupiš kod nas.

Drugo i još bitnije, ako koristiš kablovsku, sama kablovska bira kako će dopremiti signal do tebe, tako da ovo gore pomenuto nema baš neki značaj za nas koji smo korisnici kablovske. Kada od kablovske želiš da dobiješ digitalan signal, oni u paketu daju i svoje uređaje koji su sposobni za to (D3 paket i risiver).

Da ne dubim, poenta je da postoje TV karte koje podržavaju digitalni signal, ali neki stariji standard koji u našoj državi neće biti realno upotrebljiv za hvatanje digitalnih kanala antenom, a korisnicima kablovske čak i nije potreban. Zato kažem da se time ne treba opterećivati jer to na kraju ispadne samo beskorisni ukras u karakteristikama TV karte.

Citat:
naravno ova opcija pauziranja i snimanja je dobro dosla,ali kako vidim,to imaju sve izgleda
Da, imaju sve.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 13:42   #8
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV katica

znaci ti ostajes pri predlogu da uzmem ovu leadtek karticu? Kako ide to sa kablovskom,moram njih da pozovem da dobijem neki uredjaj pa da spojim da bih imao signal,ili kako vec? Hvala puno na pomoci,u ovo se definitivno ne razumem sto se tice PC-a XD
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 14:10   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV katica

Nemaš nikakvih problema sa kablovskom. Ubaciš TV kartu u PC, instaliraš drajvere i softver PVR2 (sa njihovog sajta jer je uvek novije nego ono što stiže na CD-u uz kartu). Ostaje samo da ubodeš kabal od kablovske u TV kartu i pustiš pretragu kanala. Sve dodatne nejasnoće i sitnice, ako bi postojale, se rešavaju usput...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 14:12   #10
skomimaster
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV katica

hvala ti puno
skomimaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV katica ivicagmc Šta da kupim? 2 4.9.2011 9:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com