Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2012, 21:00   #21
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Pa jedno je izguglati a drugo preporučiti nekome iz ličnog iskustva

Elem, poznajem odlično svaki od projekata sa tog linka i odmah mogu da ti kažem da se bar 50% njih više ne razvija aktivno dok ostalih 50% nema ni minimum funkcionalnosti koje su potrebne za jedan dobar project management softver.

Baci pogled na recimo activeCollab (imaš 30 dana trial-a) koji je razvijen na istoj platformi kao i ta open-source rešenja pa mi po isteku triala reci da rad u activeCollab-u nije miljama ispred svega što si probao od open-source collab rešenja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 21:10   #22
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ne razvijaju se jer već imaju sve što treba. A ako nešto nedostaje i baš ti jako treba, ti plati $20-50 da dodaju i uštedećeš velike pare. Taj activecollab košta 500 dolara još te muzu svake godine na support još dodatnih 200, na foru, kao "RAZVIJA SE". LOLOLOLOL )

EDIT: ali o čemu mi pričamo? Pa uopšte ne zavisi od nas. Ja kad me angažuju, nemam izbora nego da koristim ono što drugi koriste, nije ni bitno kako se zove collab ovo ili ono ili štagod, jer oni svi imaju one standardne funkcionalnosti. A što se tiče source control, pa je ne mogu da koristim git ako svi koriste u timu svn. Do pre 7-8 godina svi su koristili CVS, sada niko.

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (6.8.2012 u 21:29)
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 21:48   #23
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ne razvijaju se jer već imaju sve što treba. A ako nešto nedostaje i baš ti jako treba, ti plati $20-50 da dodaju i uštedećeš velike pare.
1) "Imaju sve što treba" je subjektivan pojam. Ono što je tebi dovoljno ogromnom broju ljudi sigurno nije.

2) Lepota napuštenih open-source projekata je što ti ponekad neće biti dovoljno ni $1000 dolara da nateraš autora projekta da se ponovo lati posla.

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Taj activecollab košta 500 dolara još te muzu svake godine na support još dodatnih 200, na foru, kao "RAZVIJA SE". LOLOLOLOL )
1) Taj activeCollab ima dve varijante: Corporate ($499) i SmallBiz ($249). Ako ti nije potrebna opcija da iz collab-a vodiš računa o kodu (source control), da izdaješ fakture iz njega i da recimo vodiš evidenciju o zaposlenima i utrošenom radnom vremenu onda ti je jeftinija varijanta sasvim dovoljna.

2) activeCollab, koji inače razvijaju naši ljudi, je ubedljivo najpopularniji collab softver baziran na PHP/MySQL tehnologijama u svetu. Hoćeš da kažeš da su ljudi koji plaćaju licencu za njega svake godine debili i da ne umeju da procene da li im se isplati?

3) Support je najbitniji razlog zbog kojeg pojedinci i firme nabavljaju komercijalni softver! Firme ne smeju nikada sebi da dozvole da njihov posao zavisi od raspoloženja open-source zajednice.

Da rezimiram. Firmama i profesionalcima treba ozbiljan alat i za njega su spremni dobro da plate ako znaju da će im se višestruko isplatiti. To je samo naš mentalitet takav da ne umemo da shvatimo značaj ulaganja u alate. Naši bi ljudi pre uzeli pajser da krckaju orahe nego da daju pare za krckalicu i rade posao ko sav normalan svet. Nije bitno što će im sa pajserom trebati X puta više vremena - bitno da nije dat dinar. E pa kod profesionalaca je vreme novac

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
EDIT: ali o čemu mi pričamo? Pa uopšte ne zavisi od nas. Ja kad me angažuju, nemam izbora nego da koristim ono što drugi koriste, nije ni bitno kako se zove collab ovo ili ono ili štagod, jer oni svi imaju one standardne funkcionalnosti. A što se tiče source control, pa je ne mogu da koristim git ako svi koriste u timu svn. Do pre 7-8 godina svi su koristili CVS, sada niko.
Možeš. Za to služi gitsvn.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 21:55   #24
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Lepota open source-a je što možemo sami da uzmemo pa da doradimo, ali nema potrebe.

Ja koristim Windows najviše, imam Ubuntu, ali slabo jer većina stvari koje radim su za Windows. Lepo je to što postoji kernel modul za Linux koji to radi, ali u mom slučaju ne služi ničemu. Ja nemam problem sa SVN. Znaš kako, ako je tim dobar, uopšte nije bitno koji source control ili project management koristiš, to je ipak sve mlaćenje prazne slame.

Ali pobedio si, ubedio si me da sve zavisi od source control i project management-a, oni će da odrade posao ... čestitam ti na pobedi
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:17   #25
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Lepota open source-a je što možemo sami da uzmemo pa da doradimo, ali nema potrebe.
Znači da pored svog posla treba da krenem na "opravljanje" softvera pod čiju haubu verovatno prvi put zalazim i tako izgubim ko zna koliko dragocenog vremena (i novca)?
Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ja koristim Windows najviše, imam Ubuntu, ali slabo jer većina stvari koje radim su za Windows. Lepo je to što postoji kernel modul za Linux koji to radi, ali u mom slučaju ne služi ničemu.
Svi Windows git klijenti imaju opciju da komuniciraju sa SVN repozitorijumima. Kod TortoiseGit-a recimo dovoljno je da kloniraš repo i da izabereš "From SVN Repository" i klijent će raditi potpuno transparentno sa SVN repoom.

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Znaš kako, ako je tim dobar, uopšte nije bitno koji source control ili project management koristiš, to je ipak sve mlaćenje prazne slame.
Koliko god da je tim dobar fakat je da sa lošim alatima neće raditi optimalno. "Ne raditi optimalno" u biznisu znači "gubljenje novca". Da nije tako Adobe, Microsoft i druge "muzare" bi odavno polipcale a ne bi bilo ljudi koji bez ikakvog razmišljanja plaćaju $1500 za Adobe creative Suite.

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
čestitam ti na pobedi
Potpuno nepotreban sarkazam. Ako nisi spreman ili voljan da se upustiš u raspravu onda poštedi obe strane gubljenja uložene energije i vremena (novca).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:29   #26
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ok, mislim da je sa offtopicom dosta

Ja sam pitao sta je najbolje za game development u flashu vi okrenuli sa project managmentom i alatima koji se koristi u velikim firmama.

Znaci koliko sam shvatio, meni kao Indie developeru (ja i dizajner), najvise odgovara Flash Builder kao osnova u kome bi radio AS, Flash Professional za animaciju (mada to je vise posao dizajnera), i eventualno neki game engine jel tako? I koliko sam ukapirao, umesto Flash Buildera mogu da koristim i FlashDevelop (posto je free, a i brze mi radi na kompu od FB-a)?

Imam jos jedno pitanje...Da li mi vise preporucujete da igru razvijam kao igru za web pa kasnije da implementiram facebook opcije (logovanje, share, like itd) ili da odmah prilikom razvoja igre, implementiram facebook opcije i njegov framework?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:32   #27
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Svi Windows git klijenti imaju opciju da komuniciraju sa SVN repozitorijumima. Kod TortoiseGit-a recimo dovoljno je da kloniraš repo i da izabereš "From SVN Repository" i klijent će raditi potpuno transparentno sa SVN repoom.
Ne znam, samo sam radio i radim u SVN poslednjih godina, a najviše me uzimaju kao jedinog za projekat, toliko vredim, tako da u 90% slučajeva ne koristim source control uopšte, a pravio sam enterprise-wide informacione sisteme u ZF, toliko sam efikasan bez alata.


Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Potpuno nepotreban sarkazam. Ako nisi spreman ili voljan da se upustiš u raspravu onda poštedi obe strane gubljenja uložene energije i vremena (novca).
Pa zašto onda gubiš vreme idi nešto radi da zaradiš novac, pa dođi onda da nam pokažeš šta si napravio. Da li ti radiš u AS3?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 22:38   #28
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Imam jos jedno pitanje...Da li mi vise preporucujete da igru razvijam kao igru za web pa kasnije da implementiram facebook opcije (logovanje, share, like itd) ili da odmah prilikom razvoja igre, implementiram facebook opcije i njegov framework?
Pa valjda prvo ide igra pa onda integracija sa facebook negde na sredini, ako kojim slučajem imaš deo koji zavisi od podataka sa facebook-a, kao recimo podaci o igračima i tome slično. Zavisi od igre, ako je multiplayer. Ako ti postavljaš takva pitanja, onda će to jako sporo da ide, samo to ti sa sigurnošću mogu reći i tu ti neće pomoći ni source control ni project management.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 23:38   #29
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Evo da i ja kazem nesto na ovu temu iako nisam programer ,vec sam dizajner i aktivno radim vec duze od 3 godine na razvoju igara , prvo sam radio u PS-u ,dok nisam upoznao Mercury-ja , od tad crtam iskljucivo u Flashu , sad zasto ti sve ovo govorim , radio sam sa nekoliko razlicitih programera koji su koristili i flixel i unity i svasta nesto i veruj mi njihovi zahtevi kako da im pripremim spriteove su bili totalno razliciti , jedni su trazili .png atlase , neki su trazili frame po frame itd, pa smo tu naisli na probleme vezane za velicinu atlasa itd, od nedavno radim za jednu stranu kompaniju kao freelancer i oni koriste iskljucivo Flash Professional CS6 , moj posao je time mnogo olaksan, i jako puno dobijam na vremenu posto im saljem .fla fajlove , znaci ne moram da ih resizujem ,animacije ne moram da exportam u frameove pa zatim da pravim atlase itd.. jednostavno stim oni meni jako olaksavaju posao , a prednost je i ta da programer nekad moze da ispravi neku sitnu gresku na licu mesta). I to nije sve ,posebno mi mnogo znaci kad se napravi protoitp igre sa nekom placeholder grafikom , zatim oni meni to posalju i ja na licu mesta sve menjam , prednost tog nacina je to sto ja vidim kako se grafika ponasa u igri , da li su neke linije tanje od ostalih , vide li se neki detalji itd , mnogo to znaci pogotovo ako imas freelance graficara , u protivnom mora on tebi slati grafiku pa ti moras da odredjujes jelsu li spriteovi dobri ili ne , to je eto neko moje iskustvo i nadam se da ce bar nekom biti od koristi

Btw....sto se AIR-a tice , jeste pomocu njega se mogu prebacivati flash igre na IOS ,ali da bi sve funkcionisalo kako treba potrebno je jako puno njakanja sa AIR-om, tako mi je rekao lik sa kojim radim ,posto cemo uskoro bas to raditi sa jednom igrom pa mi je rekao da mu je muka na to i pomisliti ,sad sta konkretno nije kako treba nebih znao da ti objasnim :P
Uglavnom puno srece u game dev.vodama
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
PeTkO (7.8.2012)
Stara 6.8.2012, 23:52   #30
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
@Mercury
Ok, da kazemo da cu koristiti FD za dalji rad, interesuje me da li mozes da mi preporucis neki dobar tutorijal oko animacije/crtanja u Flash-u i za ovo ostalo sto si nabrojao?
Za pocetak ovo ti je dobar tutorijal da se upoznas sa okruzenjem :
http://active.tutsplus.com/tutorials...p-intro-basix/

Razni tutorijali za AS3 od italijanskog guru-a :
http://www.emanueleferonato.com/

Za crtanje i animacije ti nemam bas neki tutorijal, ali naravno najbolje bi ti bilo da vezbas, i doci ce rezultati.

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
@Stevvan
E da, gledao sam i engine, i uopste mi nije jasno kako da se odlucim koji je bolji. Flixel, Starling, FlashPunk, PushButton Engine...Koja je razlika izmedju njih?
Bitna razlika izmednju prva tri(Flixel, Starling, FlashPunk) i PushButton Engine-a je u tome sto su prvi bazirani na modelu nasledjivanja dok je push button baziran na komponent bassed modelu (takodje i Unity3D) programiranja. To su dva razlicita nacina programiranja , svaki od njih ima svoje mane i svoje vrline.

Ja bi ti za pocetak uzeo flixel, predpostavljam da bi se lako u njemu snasao.
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
PeTkO (7.8.2012)
Stara 6.8.2012, 23:57   #31
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

"Njakanje" sa AIR-om je uglavnom posledica pomalo problematičnog security modela (tzv. "AIR sandbox") koji uvodi dosta ograničenja u pogledu šta i kako AIR aplikacije mogu da rade.

EDIT: Evo i ja ću da preporučim jedan odličan sajt sa tutorijalima za Flash/Flex/AIR - http://www.republicofcode.com/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 2:27   #32
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da si ti živ i zdrav ali Flash se još uvek itekako koristi.
Ali čak i Adobe sve više naginje ka HTML5 tehnologijama (da ih, eto, objedinim pod tim imenom). Kad sam već kod toga video sam dosta HTML5 igara na internetu, i baš fino rade, ne treba im ništa osim browsera, i ne verujem da su teške za razvijanje. Možda bi bilo pametnije "ispeći" taj "zanat" nego ovaj...

Primer: http://wolf3d.atw.hu/
Čisto da oni koji ne znaju vide šta sve može JavaScript... Preciznije: JavaScript "motori" današnjih browsera.

EDIT: Ouuuuuuuuu meni se poruke ređaju od najnovije ka najstarijoj, i ispalim se često kad ne vidim da ima novijih poruka nego vidim samo nekoliko prvih... Svejedno sam rekao ono što mi je bilo na umu

Poslednja ispravka: doctor (7.8.2012 u 2:40)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 10:40   #33
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
@Zoni
@Stevvan
E da, gledao sam i engine, i uopste mi nije jasno kako da se odlucim koji je bolji. Flixel, Starling, FlashPunk, PushButton Engine...Koja je razlika izmedju njih?
Mercury ti je odgovorio, razlika je u načinu pristupa Ja sam imao iskustva sa flixelom, tj. jedan završen projekat u pitanju je bilo portovanje gamemaker igre Po mom mišljenju svaki engine ce imati dosta stvari koji ti ne odgovaraju tj koje bi ti verovatno izveo na neki drugi način ali će te svakako poštedeti izrade sopstvenog enginene-a. Opet, ako se malo više udubiš u engine možeš sam da poboljšaš neke njegove funkcionalnosti prema svojim potrebama. Kako god da okreneš neće biti lako
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 13:01   #34
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ja bih ti preporučio da baciš pogled na Haxe. Haxe je programski koji liči na mnogo bolju i razumniju verziju Actionscript 3. Ono što je specifično za Haxe je što kod pisan u Haxe-u može da targetuje JavaScript, flash, NekoVM, C++ (desktop i mobilne platforme). Ako želiš flash-oliki API, nme ti nudi upravo to. Takođe postoje portovi Flixela, Flashpunka i sličnih biblioteka za Haxe.

Flashdevelop takođe podržava Haxe, ukoliko voliš taj IDE
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 13:31   #35
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@PeTkO ... najbolje da prestaneš da slušaš savete. Rekao si da znaš AS3 i da nisi potpuni početnik. Ja znam samo AS3 od stvari koje su vezane za Flash, Flex i AIR, i to je moj programski jezik. Ja sam stavio svoje lične primere, video si da pravim i 2d i 3d. Na žalost završeni projekti koje sam radio za druge su pod NDA, tako da ne mogu to da stavljam na sajt ili da pokazujem, niti ima potrebe. Ovo što drugi pominju ja ne znam, ali znaš kako, ja sam bar stavio primere svojih radova, a ovi drugi što govore nisu, pa onda ti proceni šta ti treba. Ja koristim samo FlashDevelop, Flex kompajler koji je besplatan i može da se skine sa Adobe sajta i AIR kada treba, ali to je sve AS3 jezik. Ne koristim Flixel, već svoj engine koji vrlo malo odudara od originalnih klasa. U principu imam samo još dodatne klase za sprajtove (dve vrste, jedno za Flash sprite klasu, jedno za blitovanje direktno na bitmapData) i koliziju i to je sve. Meni nije jasan lik koji je pravio Flixel, on je to mnogo zakomplikovao.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 15:05   #36
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Joj, bože....

AleksandarCoder, razumeli smo, ti si naj naj baja na forumu. Svaki post ti se pre svega fokusira na to da pokažeš kako si pametan, iskusan, savršen pa onda da možda još i dodaš nešto sa strane.

Pričaš o nekim stvarima o kojima očigledno ne znaš skoro pa ništa. Neutrino ti je dao logično objašnjenje koje proizilazi iz iskustva i logičkog razmišljanja a ti kao derište guraš po svome i sarkastično skrećeš temu.

Probaj da shvatiš da ti nije misija da impresioniraš ostatak foruma izigravanjem eksperta na svaku moguću temu. Ljudi će te ceniti ako daješ korisne, precizne i tačne savete i konstruktivno pomažeš tamo gde si siguran u svoje znanje.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Andross (7.8.2012), boshkodj (8.8.2012), EclipsE (7.8.2012), fingerprint (7.8.2012), Geomaster (7.8.2012), PeTkO (7.8.2012)
Stara 7.8.2012, 15:50   #37
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Znaš kako, Neutrino, isto kao i ti, je mnogo jak na rečima, ali meni to njegovo iskustvo nešto ne pije vodu niti ima smisla. Umesto što vas dvojica pametujete, stavite da vidimo šta ste napravili, da vidimo mi to silno iskustvo i znanje, a i logiku.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 17:00   #38
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Resicu ti ja zbrku!

1. Potrebno je da realno procenis svoje znanje ili bolje neznanje.
2. Sada treba da pogledas koliko novca imas u dzepu. Pogledao si?
3. Sada zasuci rukave i pocni rad na naslovu koji mozes da zavrsis sam u narednih 30 - 60 dana.

Napravi deset igara koje ti mesecno nece donositi mnogo (svaka posebno) ali zajedno ce ti donositi dovoljan prihod da nastavis dalje i stvaras svoj studio kroz vreme.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku BobaL na korisnoj poruci:
AleksandarCoder (7.8.2012), PeTkO (7.8.2012)
Stara 7.8.2012, 17:09   #39
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Odličan savet. A postoji jako jednostavan način da proveriš svoje znanje. Ukoliko napraviš Tetris ili nešto tako jednostavno, za 2 dana, u AS3, tada budi siguran da je dovoljno dobro i da ćeš biti u stanju da napraviš bilo šta što zamisliš vezano za Adobe platforme (predpostavljam da ti je to cilj).
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 19:59   #40
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Znaš kako, Neutrino, isto kao i ti, je mnogo jak na rečima, ali meni to njegovo iskustvo nešto ne pije vodu niti ima smisla. Umesto što vas dvojica pametujete, stavite da vidimo šta ste napravili, da vidimo mi to silno iskustvo i znanje, a i logiku.
Za razliku od tebe, prizemljeni ljudi ne shvataju ovo kao show off takmičenje.

Pozdravljam svako postavljanje radova ljudi koji žele da se malo promovišu a taman usput pokupe kritike i sugestije. Međutim postoji način da to odradiš a da ne budeš totalno bezobrazan.

Takođe, nema mnogo smisla za ljude koji prave usko specifične stvari da ih kače ovde, a još manje ako ti projekti nisu javni proizvodi. Nećeš mi verovati, al ne bave se svi ovde isključivo GameDev-om, a to je generalno najpodobniji produkt koji ima smisla pokazivati na ovom podforumu.

Nikada nisam sebe predstavio velikim ekspertom niti tvrdim na slepo da bilo šta znam bolje od nekog drugog, ali pitaj po nekog člana foruma kojem sam nekada pomogao da li mu je drago što je rešio problem ili neće biti zadovoljan dokle god ne okačim svoje projekte na uvid?

Evo, naprimer, da okačim poslednju stvar na kojoj sam radio: web interfejs za generisanje i po potrebi ručno ispravljanje FUA Request kodova koje AT&T koristi kada kreira support ticket za Cisco InLife mrežnu opremu?

Ma daj... to baš nekoga zanima.

Na kraju, izvinjavam se svima, pre svega kreatoru teme na offtopicu, al ovde je bilo najprikladnije da našem novom članu ukažem da mi malo smeta njegov stav.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Andross (7.8.2012), boshkodj (8.8.2012), EclipsE (7.8.2012), fingerprint (7.8.2012), Ivan-94 (7.8.2012), PeTkO (7.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Flash Game Boja Killer Pravljenje igara 2 7.3.2011 17:20
c# (c sharp) i game development Loole Pravljenje igara 45 17.2.2007 14:15
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com