Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2016, 17:23   #281
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Pređoh igru. Jednostavno rečeno, ko je voleo prvu igru, svideće mu se i ova igra (moj slučaj), ali važi i obrnuto. Vidim da je ovde glavna polemika oko problema sa performansama, međutim ja, na moju sreću, nisam imao ikakvih problema (na Hyper podešavanjima).

Mirror's Edge je jedinstven slučaj u svetu igara - ne postoji išta slično ovoj igri na tržištu. Samim tim, broj ciljne publike je znatno redukovan. Mogu reći, nakon pređene igre, može se primetiti veliki broj nedostataka: navedeni tehnički problemi, pomalo forsiran open world sa nedostatkom većeg sadržaja, kliše priča sa banalnim krajem i glupim plot-twist elementima... Međutim, dosta toga je činilo i originalni Mirror's Edge - setite se samo teških problema sa AMD karticama, zbog Nvidia PhysX softvera; neinteresantne priče koja je kratko trajala (a igra nije imala open world, tako da je Story mod sve što dobijate)...

Nisam video da je neko pomenuo izbacivanje stripovskog stila cutscene-a, što je (barem meni lično) doprinosilo stilu originala. Grafika je definitivno na visokom nivou, i stilistički verno prenosi atmosferu prvog dela. Soundtrack je, ponovo, na mestu i čini dobar duo sa vizuelnim delom igre.

Čini se da je Mirror's Edge Catalyst igra koja, ponoviću opet, kao i prvi deo, maši centar za malo. Glavna komponenta igre - gameplay, je tu, ali neki propratni elementi i sitnice jednostavno nisu dovoljno dobri i/ili promišljeni.

Ovde sam pisao o ideji da bih preferirao epizodni stil ovog serijala, pošto ne verujem da open world mnogo doprinosi igri, i da story-driven komponenta funkcioniše sasvim dobro za ovaj tip igre. Isto tako, Mirror's Edge se ne uklapa u etalon "blokbaster" naslova sa cenom od 60 američkih dolara. Ali, to bi zapalo u domen nekog ličnog mišljenja i razmišljanja.

Ocena: 84
Koliko ti je trebalo da predjes igru? I jesi li prelazio side-misije?
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2016, 17:40   #282
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Koliko ti je trebalo da predjes igru? I jesi li prelazio side-misije?
Prelazio sam i side misije, mada ne sve, poneki put sam dostavljao i gotovo nijednom dash (valjda se tako zove). Računaj 15-ak sati, otprilike.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
Emix (10.10.2016)
Stara 23.10.2016, 3:50   #283
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Igra nenormalno smara cpu ....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 11:16   #284
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Igra nenormalno smara cpu ....
Moguće; tvoj CPU se, verovatno, teško nosi sa novijim igrama. 2500k sa OC se i dalje dobro drži, međutim, zaključane procesore iz te generacije je pregazilo vreme.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 11:35   #285
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Moguće; tvoj CPU se, verovatno, teško nosi sa novijim igrama. 2500k sa OC se i dalje dobro drži, međutim, zaključane procesore iz te generacije je pregazilo vreme.
Ni blizu istine, jedino ako se vodis sajtovima kao sto je Game Debate.
Tamo gde njegov CPU zabada, nece ni noviji Haswell i5 4460 ili Skylake i5 6400 proci mnogo bolje, 10% ubrzanja moze doneti par frejmova, nista vise.
Najcesci problem su "Hyper Texture Quality" podesavanja u ovoj igri, nek smanji teksture na Ultra i progledace (stabilniji fps).
Sto se tice CPU opterecenja, ni klokovan i5 4670k ne prolazi mnogo bolje sa high-end kartama (fps_drops - i5 4670K @ 4.4 GHz + GTX 980), mnogi se zale.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 12:33   #286
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

http://www.eurogamer.net/articles/di...-core-i5-2500k

Pogledaj ovde, recimo. Jeste u pitanju Titan X, ali ipak ima ~20 FPS razlike između 2500k (bez OC) i 6500 (2400 je za nijansu slabiji od 2500k bez overkloka).

EDIT: BTW, 980 ima 4GB VRAM-a, tako da bih rekao da to pravi probleme.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 13:02   #287
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Ni blizu istine, jedino ako se vodis sajtovima kao sto je Game Debate.
Tamo gde njegov CPU zabada, nece ni noviji Haswell i5 4460 ili Skylake i5 6400 proci mnogo bolje, 10% ubrzanja moze doneti par frejmova, nista vise.
Najcesci problem su "Hyper Texture Quality" podesavanja u ovoj igri, nek smanji teksture na Ultra i progledace (stabilniji fps).
Sto se tice CPU opterecenja, ni klokovan i5 4670k ne prolazi mnogo bolje sa high-end kartama (fps_drops - i5 4670K @ 4.4 GHz + GTX 980), mnogi se zale.
Lex on meni drzi zakucanih 60fps na svim hyper podesavanjima na full hd rezi...Naravno imao sam neki problem sa igrom....Retko kad,a to ako se desi,bude 1,do 2 sekunde padne 2,3 frejma ispod...I to bude nekad i zbog grafe,a mozda nekada i zbog cpu.Mada to je toliko mizerno da je smesno pricati o tome...Slobodno mogu da kazem da radi na 60 zakucanih fps....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 13:39   #288
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
http://www.eurogamer.net/articles/di...-core-i5-2500k

Pogledaj ovde, recimo. Jeste u pitanju Titan X, ali ipak ima ~20 FPS razlike između 2500k (bez OC) i 6500 (2400 je za nijansu slabiji od 2500k bez overkloka).

EDIT: BTW, 980 ima 4GB VRAM-a, tako da bih rekao da to pravi probleme.
Kolega ti sajtovi su placeni da sviraju muziku koju proizvodjaci vole tako da nisu bas kompetentni....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 14:48   #289
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Kolega ti sajtovi su placeni da sviraju muziku koju proizvodjaci vole tako da nisu bas kompetentni....
Bio je bukvalno prvi sajt na koji sam naišao, pa sam stavio. Bitno je da tebi radi igra OK, a do štucanja dolazi i kod mnogo manje zahtevnih igara.

Recimo, igrao sam Beyond Good & Evil, i ta igra ima strašne FPS dropove (igrao sam na 750ti, ali opet, reč je o igri iz 2003. godine).
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2016, 16:25   #290
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Bio je bukvalno prvi sajt na koji sam naišao, pa sam stavio. Bitno je da tebi radi igra OK, a do štucanja dolazi i kod mnogo manje zahtevnih igara.

Recimo, igrao sam Beyond Good & Evil, i ta igra ima strašne FPS dropove (igrao sam na 750ti, ali opet, reč je o igri iz 2003. godine).
Veruj mi da ako moj i5 postane slab,nece ni tvoj biti u boljoj poziciji,a do toga nece doci skoro.Poenta je da sandy kad se pojavio bio je revolucija,a ovo kasnije su sve njegove kopije i od tad nista novo nismo videli izuzev par ipc fora koje sluze za mazanje ociju...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 21:35   #291
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Na 60% sam sto se price tj. glavnih misija tice i uglavnom mi je misljenje o igri ostalo isto. Na side-misije ne obracam previse paznju ali predjem po neku.

Igra nije losa, gameplay tj. parkour je i dalje zabavan ali to je mozda i jedini plus sto se mene tice.

-Combat je zaista uzasan, ja ne znam kako drugacije da opisem ovo, jer je iskustvo prosto frustrirajuce.

-Open World... O ovome bih mogao 2 sata. Toliko je u stvari nepotreban i suvisan da je to i vise nego ocigledno.

-Side-misije a i vecina glavnih su tipa "potrcko" ali to valjda treba ocekivati u igri u kojoj 90% vremena provedes treci.

-Prica je meh. Gluma losa i neubedljiva. Likovi i odnosi medju njima su gotovo nepostojeci.

Spoiler za ...:

-Nisu se videli 2 godine: "E cao kako si sta radis" "Dobro ti?, evo imam poslic za tebe..."

-"Icarus je nestao..." "Sta me briga."

-"Noah je mrtav, ubili su ga" "Izgleda da su ga zaista ubili" "Moramo da se sakrijemo..."

WTF??


Sve u svemu, nista posebno. Zaista sam ocekivao vise od ovoga sto smo dobili. Mislim da imam bar jos 6-7 misija ali jedva cekam da ih predjem i da zaboravim na ovu igru. Najiskrenije. Dok prvi ME i dalje ne mogu da zaboravim. Ne kazem da je to savrsena igra, daleko je i prvi ME od toga ali ovo je bas meh.

Poslednja ispravka: Emix (30.10.2016 u 21:44)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 20:49   #292
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Obrnoh je konacno (cucala mi je u origin biblioteci mesecima), uglavnom utisci su mesoviti, sa jedne strane su odlican dizajn grada likova i uopsteno grafickog dela igre, zvuk je takodje dobar, od zvuka pokreta/klizanja/padanja i borbe, preko dobrog VO (sem glasa one Plastic koji mi je bas skako po ganglijama) do odlicne muzike (ne samo ost nego uopsteno zvuk u toku igranja koji odaje osecaj lazne utopije kakav je u stvari Glass). Sa druge strane je bzvezna prica, ow koji se meni dopao ali realno nije iskorisceno ni 5% njegove implementacije (super je sto se mogu raditi vratolomije po gotovo celom gradu ali sve je to dzaba kad nema neke nagrade) tj vrlo malo side sadrzaja koji ubrzo dosade, tu je i combat koji je dobro zamisljen ali je vrlo vrlo bezvezno odradjen, likovi deluju zanimljivo ali do kraja igre ostaju prilicno ne doreceni a odnosi medju njima su isto jako slabo razvijeni (sa pola snage) a tu je i sam kraj igre koji mi je bio prilicno cudan i pun klisea (what you gonna do next? Im gonna run..shish)

U svakom slucaju s obzirom da je EA bio zadovoljan prodajom i da je kraj igre ostavio neke hintove i dosta stvari otovrenim...well izvesno je da ce Dice u nekom momentu uraditi nastavak, samo ostaje nada da ce se vise potruditi jer je Catalyist imao solidan potencijal koji nije iskoriscen na pravi nacin, pa je ukupan utisak meh.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2018, 15:11   #293
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Zavrsih i ovu igru konacno. Uzivao sam u svih 11 sati provedenih u njoj, i namjeravam da je ostavim na PC-ju i igram povremeno sporedne misije (mozda cak i odradim 100% prelazak). Po meni smo dobili fin balans izmedju posebno kreiranih nivoa koji se nalaze u glavnim misijama i open world-a koji je prakticno trening zona. Tako da ko hoce ME1 iskustvo moze da trci kroz glavne misije i koristi fast travel, a ko hoce da vjezba moze da trckara po gradu. Za svih 11 sati koliko sam igro igru nisam ni jednom koristio fast travel opciju i nisam osjeti nikakav zamor. Ucio sam rute po gradu i kako sam radio upgrade pokreta tako sam ih vjezbao na putu do iduce misije.

Takodje je ovo i dalje jedna od vizuelno najboljih igara sto se samog dizajna svijeta tice. Audio podloga kako muzicka tako i efekti su standarno na vrhunskom nivou (DICE-u tu stvarno nema ravnog).

Sve u svemu za mene fantasticna igra i stvarno se nadam da ce EA dozvoliti DICE-u da odradi nastavak.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2018, 23:55   #294
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

NVidia Ansel dušu dao za SS, morao sam ovo da uhvatim

Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2021, 0:15   #295
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Lagana opuštajuća igra. Strahovito dumbed down u odnosu na prvi dio, mozak na ispašu, pogotovo ga je poželjno isključiti pri gledanju influensersko tinejdž samo moderno cutscena.
Open world nikako za ozbiljno shvatanje, jer nije open world već hub based.
Kriminalni problemi sa low res teksturama.

Ne razumijem hardversku zahtjevnost (srećom nemam nikakvih problema sa fps-om), i konstantno imam osjećaj da bi ovo bila perfektna igra za mobitel.

Hands down za opciju u meniju za opciju jako širokog Field of Viewa.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mirror's Edge zidan grobar Akcione igre 425 9.4.2016 16:37
Hired Guns: The Jagged Edge Patton Strateške igre 10 14.6.2009 13:24
Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina? Mihajlo77 Grafika 21 9.4.2009 12:08
EXteel KiB0rG3000xII MMORPG igre 96 2.2.2009 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com