Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2022, 22:51   #1201
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Imaju problem AMD drajveri sa LTSC Windowsom, mene zeza na laptopu, isto neće da se instalira, tj. zaglupi se tokom instalacije.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2022, 23:34   #1202
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Sto i ima smisla jel ta vezija nije ni predvidjena za korisnike kucnih racunara, nego za opremu koja mora da bude stabilna i gde se hardver ne menja.

Ako oces karticu iz 2021, nemoj onda da koristis Win10 koji je zakljucan na opcije koje je imao u 2018 godini, i za koji niko zivi ne testira drajvere za nov hardver.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 0:18   #1203
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Nisu AMD drajveri nikad bili ispeglani kao nV. Pisao sam ja kad sam sa 1060 prešao na RX470 kako me je mučilo što ne radi DVI port i mislio da je pokvaren hardver ali ispalo de je neki drajverski problem koji nije rešen od 2016. do danas. Onda ta karta nije htela da baci sliku kada se komp probudi iz sleep-a. Opet poznat problem sa drajverima koji nikad nije rešen. Naučiš ti da zaobiđeš to i živiš OK sa kartom ali ne zahvaljujući AMDu.

Zbog toga mogu da kupim AMD GPU ako je jasno bolji hardver za isti novac, jer što bih u suprotnom rizikovao šta će da me snađe. Mada da kucnem u drvo RX6600 radi kao sat od prvog dana. Čak i u sleep šaljem komp. 😄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 10:16   #1204
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto i ima smisla jel ta vezija nije ni predvidjena za korisnike kucnih racunara, nego za opremu koja mora da bude stabilna i gde se hardver ne menja.

Ako oces karticu iz 2021, nemoj onda da koristis Win10 koji je zakljucan na opcije koje je imao u 2018 godini, i za koji niko zivi ne testira drajvere za nov hardver.
"AMD Software: Adrenalin Edition 22.5.1 is designed to support the following Microsoft® Windows® platforms. Operating System support may vary depending on your specific AMD Radeon product.

Windows 11 version 21H2
Windows 10 64-bit version 1809 and later"

Znam vrlo dobro sta je LTSC ali umem da procitam i release notes drajvera...
Ne bih pokusavao da instaliram drajver na nepodrzanu verziju windowsa.

Sa druge strane 22.1.2 se instalira bez ikakvog problema a release notes je identican:

"Radeon Software Adrenalin 22.1.2 is designed to support the following Microsoft® Windows® platforms. Operating System support may vary depending on your specific AMD Radeon product.

Windows 11 version 21H2
Windows 10 64-bit version 1809 and later"

Dakle, setup rutina drajvera tj neke komponente prateceg softvera su u medjuvremenu menjane a release notes ostao isti. To je, za mene, prosto krs.

Jedine probleme koje sam imao sa Asus Strix RX470 su driver timeout u 2021. godini. AMD treba ozbiljno da se posveti strogom definisanju sistema hladnjenja i to ostro da propise proizvodjacima. I izbaci mogucnost podesavanja krive hladjenja tj ukljucivanja-isklj. ventilatora, pa i ovrerklok opcije iz svojih drajvera. To neka rade proizvodjaci ili neka bude moguce preko 3rd party aplikacija. Ako je hladjenje dobro projektovano korisnik nema sta da prcka po krivama hladjenja. Problem je sto to nije slucaj a AMD izlazi u susret toj losoj praksi.
Ogroman broj problema sa AMD karticama prouzrokovan je i pratecim softverom proizvodjaca maticnih ploca. Jedini ASUS tu, koliko toliko, daje kvalitetan softver uz svoje ploce. Ostalo je, skoro bez izuzetka, smece. Ipak, i tu je problem pre do AMD-ovog drajvera nego do drugih komponenti. Iste konfiguracije sa nVidia kartama rade bez ijednog problema.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.9.2022 u 10:56) Razlog: relase notes za 22.1.2 dodate
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 13:04   #1205
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Izgleda da "Microsoft.VCLibs.140.00.UWPDesktop" pravi probleme. E sad, instalacioni paket bi trebalo da ima sve potrebne fajlove ali ih, sva je prilika, nema. Trebalo bi proveriti kakvo je stanje C++ biblioteka (imam ih sve od 2005 do 2019 i to u obe varijante: 32 i 64bit) a mozda i .Net Framework 4.5.2 paketa.. Hbm ga, nije ni bitno. Drajver se zajedno sa CP instalira bez problema u minimalnom modu. Jedino sto mi zaista nedostaje su profili igara, ostalo je beskorisno smece. Ocitavanje temperatura i broja obrtaja radim kao i za CPU, preko HWInfo u sistem tray-u.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.9.2022 u 14:08)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 14:26   #1206
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Ja sam na na r9 380 instalirao modovane drivere 22.8.1 to mi je sada u drugom racunaru inace sa originalnim driverima sam imao te pomenute probleme na vise verz...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 15:55   #1207
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Meni lično na tri različite AMD karte nikada nije bio problem da dovedem sve problemčiće u red i nesmetano koristim kartu duži period... Zato se i ne cimam da ih kupim. Ali iz poslednjih par komentara je savršeno jasno zašto ih mnogi izbegavaju i zašto AMD ne bi trebalo da se zanosi sa cenama čak i kad ima hardverski savršen proizvod.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 16:22   #1208
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

meni ukinuli podršku za win 8.1 i to odavnooo.. a ima podrška za win7.. dobro ima načina i da se to prevaziđe tj instaliraju noviji drajveri, ali ono.. ok i ja bih uzeo ne bih se bunio.. gledam samo cenu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 17:33   #1209
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
"AMD Software: Adrenalin Edition 22.5.1 is designed to support the following Microsoft® Windows® platforms. Operating System support may vary depending on your specific AMD Radeon product.

Windows 11 version 21H2
Windows 10 64-bit version 1809 and later"

Znam vrlo dobro sta je LTSC ali umem da procitam i release notes drajvera...
Ne bih pokusavao da instaliram drajver na nepodrzanu verziju windowsa.

Sa druge strane 22.1.2 se instalira bez ikakvog problema a release notes je identican:

"Radeon Software Adrenalin 22.1.2 is designed to support the following Microsoft® Windows® platforms. Operating System support may vary depending on your specific AMD Radeon product.

Windows 11 version 21H2
Windows 10 64-bit version 1809 and later"

Dakle, setup rutina drajvera tj neke komponente prateceg softvera su u medjuvremenu menjane a release notes ostao isti. To je, za mene, prosto krs.

Jedine probleme koje sam imao sa Asus Strix RX470 su driver timeout u 2021. godini. AMD treba ozbiljno da se posveti strogom definisanju sistema hladnjenja i to ostro da propise proizvodjacima. I izbaci mogucnost podesavanja krive hladjenja tj ukljucivanja-isklj. ventilatora, pa i ovrerklok opcije iz svojih drajvera. To neka rade proizvodjaci ili neka bude moguce preko 3rd party aplikacija. Ako je hladjenje dobro projektovano korisnik nema sta da prcka po krivama hladjenja. Problem je sto to nije slucaj a AMD izlazi u susret toj losoj praksi.
Ogroman broj problema sa AMD karticama prouzrokovan je i pratecim softverom proizvodjaca maticnih ploca. Jedini ASUS tu, koliko toliko, daje kvalitetan softver uz svoje ploce. Ostalo je, skoro bez izuzetka, smece. Ipak, i tu je problem pre do AMD-ovog drajvera nego do drugih komponenti. Iste konfiguracije sa nVidia kartama rade bez ijednog problema.
Upravo to..Ti kao krajnji korisnik nisi duzan da se cimas oko podesavanja krive hladjenja i jos nekih stvari koje dolaze nakaradno odradjeno iz fabrike..Ja cak i sa podesenom krivom nisam bio zadovoljan..Istinaa je da koji stepen je karta bila hladnija,ali se cula kao usisivac,da cak i kad slusalice stavim,bilo je iritirajuce..Drugo,sto je postala praksa kod amd kartica jeste to naduvavanje performanci...Malo,malo pa im neka karta bude nestabilna ka def vrednostima....Onda cujem tako komentar,smanji malo pa uzivaj..Necu nista da smanjujem!Ako je izasla iz fabrike,hocu kad je ubodem u kuciste,instaliram drajver,da je karta stabilna,hladna i tiha...To su tri uslova koja mora da ispuni..Sve ovo ostalo,kako izgleda fizicki i koji je proizvodjac me ne zanima..Zato je po meni bolje i platiti vise za nvidiu,nego kidati svoje zivce..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 19:20   #1210
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni lično na tri različite AMD karte nikada nije bio problem da dovedem sve problemčiće u red i nesmetano koristim kartu duži period... Zato se i ne cimam da ih kupim. Ali iz poslednjih par komentara je savršeno jasno zašto ih mnogi izbegavaju i zašto AMD ne bi trebalo da se zanosi sa cenama čak i kad ima hardverski savršen proizvod.
Kvalitet proizvodnje je izgleda poprilicno los. AMD nema hardverski ni priblizno savrsen proizvod i to je uzrok svih njegovih potonjih odluka. I podesavanje krive hladjenja i neprijatno cesta potreba da se daunklokuje kartica da bi radila stabilno. Da bi proizvodjacima nesto mogao strogo da propises i sam moras da imas kvalitetan proizvod. AMD celu svoju paletu proizvoda i pravi prema kvalitetu proizvedenih cipova. To naravno nije nista novo ali kada se tako nesto radi bar ta selekcija mora da bude stroga a to nije slucaj. Bas zbog kilave selekcije i vrlo upitnog kvaliteta cipova uopste, AMD pristaje na sve moguce provizorijume u svojim drajverima i tolerisanja gluposti koje proizvodjaci-sklapaci rade. RX480/580/590 su klasicni primeri "silovanja" Polaris palete. 480/580 nisu ni 10-15 odsto brze od 470/570 ali zato imaju 200 odsto vise problema. Zasto? Jer je cip krs i dobar samo za 470/570, ali i dizajn hladjenja kod 99 odsto modela prosto ne odgovara potrebama cipa na tim frekvencijama. O problemima sa rx460/560 karticama (pogotovo manje renomiranih brendova kao npr XFX) ne treba ni trositi reci. Em krs cip (ne arhitektura vec prosto kvalitet) em los dizajn hladjenja em upitan kvalitet ventilatora. Nekom geniju kod XFX-a je palo na pamet da ventilatore ukljucuje od 60+ stepeni. Verovatno jer su loseg kvaliteta pa da ih malo pristedi da duze traju.
O Navi arhitekturi tj o problemima sa drajverima i hladjenjem bolje da ne pocinjem..Svako je imao prilike da vidi hiljade zalbi kupaca.
Ipak, AMD mora prvo da pocne od sebe da bi u lancu mogao dalje nesto da menja.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.9.2022 u 19:28)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 20:00   #1211
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Kvalitet proizvodnje je izgleda poprilicno los. AMD nema hardverski ni priblizno savrsen proizvod i to je uzrok svih njegovih potonjih odluka. I podesavanje krive hladjenja i neprijatno cesta potreba da se daunklokuje kartica da bi radila stabilno. Da bi proizvodjacima nesto mogao strogo da propises i sam moras da imas kvalitetan proizvod. AMD celu svoju paletu proizvoda i pravi prema kvalitetu proizvedenih cipova. To naravno nije nista novo ali kada se tako nesto radi bar ta selekcija mora da bude stroga a to nije slucaj. Bas zbog kilave selekcije i vrlo upitnog kvaliteta cipova uopste, AMD pristaje na sve moguce provizorijume u svojim drajverima i tolerisanja gluposti koje proizvodjaci-sklapaci rade. RX480/580/590 su klasicni primeri "silovanja" Polaris palete. 480/580 nisu ni 10-15 odsto brze od 470/570 ali zato imaju 200 odsto vise problema. Zasto? Jer je cip krs i dobar samo za 470/570, ali i dizajn hladjenja kod 99 odsto modela prosto ne odgovara potrebama cipa na tim frekvencijama. O problemima sa rx460/560 karticama (pogotovo manje renomiranih brendova kao npr XFX) ne treba ni trositi reci. Em krs cip (ne arhitektura vec prosto kvalitet) em los dizajn hladjenja em upitan kvalitet ventilatora. Nekom geniju kod XFX-a je palo na pamet da ventilatore ukljucuje od 60+ stepeni. Verovatno jer su loseg kvaliteta pa da ih malo pristedi da duze traju.
O Navi arhitekturi tj o problemima sa drajverima i hladjenjem bolje da ne pocinjem..Svako je imao prilike da vidi hiljade zalbi kupaca.
Ipak, AMD mora prvo da pocne od sebe da bi u lancu mogao dalje nesto da menja.
Ja zato nisam hteo ni da se cimam sa reklamacijama jer sam znao da je u pitanju ne individualni problem mog hardvera,nego globalni problem cele serije..Kada sam je prodao iako je kartica tada na trzistu isla za 1200e,ja sam je dao za 450 i naglasio kupcu da mora da se cima sa doticnim stvarima,da bi to sve bilo korektno,prihvatljivo korektno....Isto je muku mucio sa temperaturama,stabilnoscu i td..Na kraju je i on istu grafu prodao,trecoj osobi..Jednom recju,je...dan kad sam je kupio..Vise mi je zivaca pokidala,nego sto sam se naigrao sa njom...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 20:23   #1212
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Evo šta je gospodin Jensen "kožna jaša" Huang imao da kaže na pitanje o ceni 4xxx kartica:

Citat:
Jensen Huang kaže:
Moore's law is dead. And the ability for Moore's Law to deliver twice the performance at the same cost, or the same performance at half the cost every year and a half is over. It's completely over. And so the idea that the chip is going to go down in cost over time, unfortunately, is a story of the past.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Partybreaker (26.9.2022)
Stara 25.9.2022, 20:44   #1213
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Tehnologija je prosto u bunaru i to treba svakome da bude jasno. Kupujte grafe kvalitetnijih proizvodjaca, mazite ih i pazite jer treba dugo, dugo da vas sluze. Crkne li vam kartica, placate masne pare za jedva primetan porast performansi u odnosu na grafu staru i pet godina.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 21:03   #1214
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Pa sad nebi se sa svime slozio koristio sam i amd i nvdijine kartice i secam se da nije ni kod nvdije uvek bilo savrseno sto se tice drajvera,sto se tice amd-ovi kartica nikad nisam bio instalirao odmah cim se pojavi najnoviji drajver obicno su to bili beta(opcioni drajveri).Ok sad je sve mnogo lakse zbog danasnjeg interneta da se zameni verzija drajvera,secam se nekad dok je bio dial-lap internet u pocetku pa odem kupim graficku kartu a u kutiji cd sa drajverom a posto u medjuvremenu izasla jos koja verzija drajvera a ja mogo samo da instaliram sa cd pa bilo kad ono medjutim ili se dovijaj posto su ono vreme neki casopisi se prodavali sa cd-dvd-om sa drjaverima i programima koji su se smatrali pod obaveznom lektirom za nas pc-ase ili cuvaj kolekciju drajvera ili neki poznanik koji ima.Stose tice izrada prethodna amd saphirova karta je imala mnogo bolju izradu nego trenutni mi gigabatova 3050 ,vec sam to napiso u nekim postovima pa necu da se ponavljam tako da izrada sama i kvalitet od prozivodjaca a bili smo svedoci da kad je bila rudarska kriza bila otimacina za kartama pa sto bi se proizvodjaci onda trudili kad su plivali u zaradi a sve sto se ponudi prodalo,svi sebe hvale a dok im ne zagusti da dodje vreme da se moraju laktati da dodju do kupaca tako ce i biti
Tako da na kraju dana bilo kad sam imao problem sa amd ili nvdijom al resavalo se i bilo je igranja.Po vasim postovima sam zakljucio kad intel losiji kriv je amd i kriv je i kad nvdia ne ispuni ocekivanja i amd je isto kriv sto svet kompjutera nije ubacivo neki cd u pakovanje casopisa,sram ga bilo
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 21:14   #1215
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Tehnologija je prosto u bunaru i to treba svakome da bude jasno. Kupujte grafe kvalitetnijih proizvodjaca, mazite ih i pazite jer treba dugo, dugo da vas sluze. Crkne li vam kartica, placate masne pare za jedva primetan porast performansi u odnosu na grafu staru i pet godina.
Koga da mazim covece boziji .Nije ona kupila mene,nego ja nju...Ja ako u necemu uzivam,to je da se izivljavam na hardveru...Ne mislim u bukvalnom smislu,ali dok ga ne izrabim,ne prodajem ga...Kad rikne i ne bude vise za upotrebu,kroz prozor .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 21:27   #1216
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Od grafickih u poslednjih 12 god: gainward nv 9600 gt, asus radeon 5770, asus hd 6850, asus nv 750ti, gigabyte nv gtx960, xfx amd rx580. Dakle nisam fanboy i ovo su sve karte koje su kod mene provele bar godinu, najcesce i do 3 god. Jeste amd za nijansu pipaviji bio sto se tice drajvera. Ne mogu da potvrdim kako se svaka verzija drajvera ponasa kod amd-a jer ne instaliram nove ako nemam potrebe, znam da mi je njihov glupavi OSD bio nestabilan pa sam ga gasio od kako sam na rx580 a ako mi zatrebaju podaci koristim riva tuner i hwinfo. Očigledno da mnogiljudi imaju probleme, a nekad se nekome baš poklopi da bude j...an za sve pare.

Ali mišljenja sam da nikako ne treba smatrati nvidia-u bezbednom opcijom, jer jednostavno nije. Niti nekog proizvođača. Najgora karta što se tiče temperature mi je bila asus 5770 direct cu, koja je rutinski 2 godine radila na 95 C, čak i sa lapovanjem kulera jer ne he asus iskulirao jer kartica radi, tako da reklamacija ništa. Svaki proizvod(i primerak) za sebe, jednostavno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2022, 22:12   #1217
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Evo šta je gospodin Jensen "kožna jaša" Huang imao da kaže na pitanje o ceni 4xxx kartica: Moore's law is dead. And the ability for Moore's Law to deliver twice the performance at the same cost, or the same performance at half the cost every year and a half is over. It's completely over. And so the idea that the chip is going to go down in cost over time, unfortunately, is a story of the past.
To se iz perspektive kupaca desilo još 2017-te, nego on tad nije imao potrebu da objašnjava. Sada kad se očekuje poplava polovnih karti i postoji fin lager aktuelne generacije, a on treba da prodaje novu po naduvanim cenama, baš lepo od njega što se setio da objasni . Videćemo koji će još zakoni prestati da mu važe, izgleda serija 4xxx i sa gravitacijom ima nekih problema.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Laskaris (25.9.2022)
Stara 26.9.2022, 0:57   #1218
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Nabavio sam 1080ti za bratov racunar za 200e. Za sebe i dalje cekam RDNA3 objavu, pa cu videti - mozda 2070S izgura jos jednu gen (po ovim cenama hoce sigurno osim ako i RTX 3xxx ne bude “steal”).
Tako da braco pocelo je, uskoro ce biti masovni dumping. Pratiti oglase i uhvatiti nekog sto se resava karti po prihvatljivoj ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2022, 7:27   #1219
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Imam Asus Tuf Gaming RTX 3070ti u domacoj garanciji do juna 2024.
Vidim da se krecu oko 600-700e na KP oglasima ali je pitanje po kojoj ceni se zapravo prodaju.
Nasao sam EVGA RTX 3080 10gb FTW3 Ultra s madjarskom garancijom do januara 2025 za 700e.
Da li se isplati ovaj prelazak ili cekati daljnji pad cena?
Mada treba racunati da ce i mojoj da padne cena vremenom, tako da ispadne isto ako je prodam sad za 600e i uzmem 3080 za 700e ili kasnije prodam za 400, pa za 500 uzmem 3080, doplata izadje ista tom logikom, ako budu takve cene...

Poslednja ispravka: bojanh (26.9.2022 u 8:26)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2022, 9:06   #1220
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Kapiram da st ti prvi vlasnik tvoje karte?
Ja nebi rizikovao jer ko zna sta je ta 3080 prosla, da li je majnovala, koliko i u kakvim uslovima.
Mozes pogledati na netu uporedne testove tih karti pa proceni da li ti je vredno rizika i promene.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrošnja struje aktuelnih grafičkih kartica Rocker Grafika 64 29.5.2018 11:18
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
SDHC Sundisk kartica i sony hdr-cx115e zhaki Nosači podataka 1 3.12.2010 18:55
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Cene novih memorijskih kartica mess Aparati i oprema 7 30.12.2007 13:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com