Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2007, 19:47   #41
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

I eto, napisa i ti jednu kolumnu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 19:49   #42
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

) U stvari, slazem se sa tobom S., ali to ne znaci da ovo sto sam rekao nije tacno. Ni ja ne patim previse za vremenom kad se igra na commodore-u ucitavala po pola sata da bi se shlogirala zato sto je neko slucajno drmnuo sto na kome stoji komp., i priznajem da sam tad vise uzivao u igrama najvise zbog toga sto su mi jos bile sveze iskustvo u zivotu. U glavnom, ne generalizuj, ima istine i u tvojim i u mojim recima.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 19:56   #43
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Citat:
Nash Knight kaže:
) U stvari, slazem se sa tobom S., ali to ne znaci da ovo sto sam rekao nije tacno. Ni ja ne patim previse za vremenom kad se igra na commodore-u ucitavala po pola sata da bi se shlogirala zato sto je neko slucajno drmnuo sto na kome stoji komp., i priznajem da sam tad vise uzivao u igrama najvise zbog toga sto su mi jos bile sveze iskustvo u zivotu. U glavnom, ne generalizuj, ima istine i u tvojim i u mojim recima.
Znam sta si hteo da kazes, i slazem se delimicno sa tobom, ali si to predstavio kao globalnu situaciju, a ne kao svoje misljenje.

@Ocelot

Ovaj moj tekstic se ne moze smatrati kolumnom. Vise je kritika. Ona fora, ne umem da napisem kolumnu al' sto umem da kritikujem one koji umeju
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 20:01   #44
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Mala šala nikome ne šteti.
Mada, dobro si krenuo.....
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 21:34   #45
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

bobi - dobro je, moze i bolje
chicken -
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:04   #46
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

’ Šmrc, ne vole me cure zato što sam gejmer... ’

Tipičan gejmer započinje svoju ’karijeru’ još u mladjim danima. Nekoliko partija fudbala ili neke platformice u predškolkom/ranom školskom uzrastu postanu nekoliko turnira u fudbalu/aktuelnom FPS-u pri kraju osnovne, tj. 5-6 sati uz neku arkadnu avanturu ili strategiju u sredjoj, tj. nekoliko dana bez sunčeve svetlosti uz hardcore FRP/MMORPG na faksu... Takva individua postane tr00 gejmer i vrlo često se potpuno distancira od okoline i normalnog društva. I onda primeti da joj nešto fali u životu. Devojka. Medjutim, svaki pokušaj nalaženja iste se završava katastrofalno i naš gejmer pada u depresiju i zaključuje ’Mene ljudi ne razumeju, i devojke me ne vole zato što sam gejmer’. EEEK! Wrong! Nije tačno da te devojke ne vole zato što si gejmer, nego zato što si retard.
Osoba koja provodi sate i dane pred kompjuterom izgubi svaki osećaj za društvene norme. Takvi ljudi su u stanju da provedu sate doterujući izgled svog lika u ’Oblivion’-u ili ’WoW’ a ne umeju sami da se obuku, tj. znaju savšeno šta da kažu paladinu da ih pusti u drevnu grobnicu ali im je razgovor sa službenikom na šalteru konfuzan i naporan. Pogledajmo jednog tipičnog Homo Gameus-a: U cik večeri on ustaje iz kreveta i pali računar. Frizura mu izgleda kao domaća politička scena i on ne ulaže nikakav napor da je promeni. Preko donjeg veša sa bojom i mirisom najboljeg ovčijeg sira od oblači prvo što mu padne pod ruku, tj. ljubičaste trenerica sa flekama od Coca-cole, kafe i jogurta (ma jes’ jogurta) i kombinuje ih sa žutom majcom za koju bi se zakleo da je bila bela kad ju je kupio. Toli glad prvim što nadje u frižideru, češa prepone, bradu, stomačinu i zatim pali aktuelnu igru. Posle 4 sata seti se da ne bi bilo loše da izadje u grad. ’Tuš’ i ’kupanje’ , to beše nešto na klingonskom? U kafiću pokušava da se uključi u konfuzan dijalog, i posle anegdote o provedenoj večeri koju je neko ispričao ubacuje se kometarom ’Hjak, hjak, hjak, to isto kao raid sa blood elfovima!’, i gleda kako se začudjeno društvo polako odmiče od njega razgoračenih očiju. Pokušava da smuva stidljivu curu upućujući joj komentar da je lepa ’ko izlazak drugog meseca nad Morrowindom’ i gleda je kako sa suzama u očima odlazi kući jer se setila da joj je deda upravo umro. Razočaran, naš gejmer odlazi kući tužan što je društvo tako izvitopereno i razočaran zaključuje da ga niko ne voli zato što on voli video igre.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:20) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:05   #47
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

To, naravno, nije tačno. Ja lično poznajem jednog lika na kog se puno riba pali jer je šampion u ’Quake 3’, i jednog koji je smuvao ribu pričajući joj o ’What can change the nature of a man?’ filozofiji iz ’Planescape: Tormenta’ (tog drugog znam ko samog sebe ). Ali ti i drugi takvi ljudi znaju za neke osnovne norme lične i socijalne higijene. Niko ne može da me ubedi da mu je teško odnosno da nema vremena za tuširanje. Slaganje i održavanje garderobe nije ništa teže od odabira i održavanja oklopa. I, iako gejmeri ne vole fizičke aktivnosti i sport svako će priznati da mu prijaju u odredjenim količinama. Posle malo basketa ili vožnje biciklom i tuširanja, igranje igre je mnogo veće zadovoljstvo. A u vezi fizičkog izgleda: stavite par tegova pored kompa, i uzmite da ih dižete za vreme učitavanja igre i za mesec-dva imaćete OK bicepse (tj. odlične, ako igrate ’Gothic III’ sa malo RAMa ). I umesto game-maratona, izadjite u petak uveče. Popričajte malo normalno sa roditeljima, o politici, o sportu. Izadjite sa drugaricom na kafu. I nemojte odma da napadate ljude raznim elder skrolovima i dumovima. Integrišite svoje interese u razgovor, ali normalno. U suštini, svi vole video igre u odredjenoj meri. Moj ćale voli da gleda animacije iz ’Diabla’. Jedan moj non-gejmer ortak i njegova non-gejmer cura stalno igraju igre zajedno. Što kaže naš narod, ’sve je dobro u umerenim količinama’. Budite gejmer, ali budite i ljudsko biće pritom. Nije teško.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:21)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:13   #48
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Odlican text, naravno ako je tvoj, bas sam se ismejao...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:13   #49
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Ovo je dosad najbolji tekst. Baš sam se lepo nasmejao.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 16:34   #50
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Kolumnisti forumasi

@Nash Night

Dobar tekst. A ujedno i tačan, a bogami i živopisan
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 17:01   #51
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

@Nash Knight
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 17:10   #52
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

svaka cast ...respect od mene
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 17:54   #53
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Odličan tekst! I humorističan, i surovo realan u isto vrijeme.
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 18:17   #54
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Kolumnisti forumasi

Dosao je red i na mene da malo zamracim situaciju i da isprepadam sto je vise clanova moguce .Dakle tema je sledeca :Nije zivot sto i polje preci.
Ovu temu sam dobio za pismeni zadatak.Zadatak je bio da prikazemo sve mracne strane zivota i probleme,bla,bla...Pogodite koju ocjenu sam dobio!

Nije zivot sto i polje preci


Velika je surovost zivotna.Ona ti stoji nad glavom kao neki dzelat sa tamnom maskom preko glave sa prorezom za usta ljuta i bijesna.
Pritiska te svom snagom i ne da ti da dises.Ispija svu zivotnost iz tvojeg slabasno tijela i oduzima svu vedrinu uma.U pocetku se boris protiv nje.Skupljas hrabrost i snagu da nastavis dalje.Ponekad pokusas da uzvratis udarac ali bezuspjesno.Odrastas u saznanju da ce ti svaki dan zivota biti sve tezi mucniji.Cesto te obuzima vrelina koja ti ubija zelju za nastavkom,a onda te kao u sali probadaju ledeni dodiri beznadja i tuge.Sanjas bijesne pse kako te jure zuba krvavih od zrtava koje su prethodno uzeli.Ti si ostao poslednji.Samoca ti razjeda dusu dok zivis u nesvjesnosti onoga sto ti se desava.Kasnije pomazes svojoj djeci da se izbore sa istim osjecajem straha kroz koji si ti prosao.Ono malo snage koju si skupio predajes njima.Ponovo pokusavas da zivot ucinis podnosljivijim ali nista.Savjest te nagriza I onda pocinjes da ludis.
Na kraju,giljotina pada.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:22) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 1:07   #55
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

What the hell was that!!!!!!?????
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 1:20   #56
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

"Šut' bolan erotika!"
@Auror
Bez ikakve zle namere ali meni bar na to liči ova tvoja kolumna mada opet kažem možda nisam shvatio poentu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 14:33   #57
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Citat:
Auror kaže:
E polako mozes jos nas da uvrijedis Jer ja iako sam iz Niksica vrlo slicno pricam(pojma nemam zasto)
Pojma nemam ni ja, ali "u Crnu Goru" se padež zvani lokativ malo koristi.
Doduše, ovde u Srbiji, u nekim krajevima, koristi se još manje padeža - najviše četiri.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 14:37   #58
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

[quote=Auror] Nije zivot sto i polje preci
Ah, protest na visokoumne teme za pismene...
Imali smo i mi toga u školi. Tema je bila "Pun sila je svet, ali ništa od čoveka jače nije". Trojica su napisala nešto kontra (ali pismeno i argumentovano), jedan je ispljuvao ideju, drugi nešto slično, a treći je kritikovao na osnovu nedovoljnog naučnog znanja današnjeg čoveka. Dobili su ocene, redom, 1, 2 i 3

A pretpostavljam da su profesori maternjeg jezika u Crnoj Gori opterećeni Njegošem i da vas gnjave sa mudrim izrekama u svakoj prilici. Njegošu svaka čast, ali toliko banalizovanje počne na kraju da ide na živce. Naročito u Skupštini
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 14:49   #59
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Kolumnisti forumasi

Nije zivot sto i polje preci-nije inspiracija za temu od Njegosa nego od nekog srpskog umjetnika moderne(zaboravio sam kako se zove editovacu kad se sjetim).Ovaj rad je ocjenjen sa 2+ !Niste mi rekli sta mislite(mislim neki jesu ali malo detaljnije bi bilo pozeljno).
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 15:00   #60
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Kolumnisti forumasi

Citat:
VojaM kaže:
Pojma nemam ni ja, ali "u Crnu Goru" se padež zvani lokativ malo koristi.
Doduše, ovde u Srbiji, u nekim krajevima, koristi se još manje padeža - najviše četiri.
U pravu si.Najvise cetinjani tako govore.Ovdje u NK se nalazi filozofski fakultet.I na odsjeku "srpski jezik i knjizevnost" se naravno uce padezi,a posebno akcenti i polazu ispiti.Tako da cetinjani i podgoricani i u velikoj mjeri primorci imaju dosta problema,dok niksicani vrlo dobro barataju materijom.Inace ja sam vrlo blizu Hercegovine porijeklom(Banjani) pa bih trebao najpravilnije da govorim od svih.Cisto da se zna srpski jezik i gramatiku,knjizevnost i sve sto je uz to mrzim iz dna duse(4-5 iz engleskog,2 iz srpskog imam ocjenu).

P.S. Mozda ce neko primjetiti pravopisne greske u ovom postu i mnogim drugima.E pa boli me briga
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, kolumnisti


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ko su naši forumaši Slavisa Brbljaonica 5 5.7.2008 15:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com