Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2013, 20:02   #1
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom google = skynet !?

jedan od izvora koji citiram

citat:


"The Silicon Valley giant has been busy buying robot companies throughout 2013, with Boston Dynamics marking Google's eighth purchase of that kind in the past six months.
"

Znamo svi da i bukvalno prave 'skynet' sa onim balonima sto hoce globalni wirless net,plus ove zadnje akvizicije ne mirisu na dobro...


Znaju SVE o nama,sta pretrazujemo,indeksiraju SVE,imaju SVE korisnike FB na dlanu,zaradjuju samo od Youtuba 6,7 milijardi dolara godisnje (a gde je ostalo,to je najmanji deo kolaca,tajno placanje raznih firmi za vestacko izbijanje na vrh rezultata su im glavne pare ,i jos reklame SVE)


Evo danas citam kako su napravili vestacki robotski misic 1000 puta jaci od ljudskog (neka tamo firma,valjda ih nisu kupili jos),i jos se raduju..


Mislim 2+2 = trebace mi par EMP granata uskoro


E da oni bese razvijaju opticke kablove nove generacije (jedina odbrana robota od EMP-a,standardno u vojnoj tehnici danas protiv jaminga)

Da zakljucim,mnogo smo retardirani,mi ljudska vrsta,ono stojimo na pruzi voz ide ka nama,svira/trubi,a mi ga fotkamo dok nas ne udari/ubije



Neki 0.9 AI (ko razume,shvatice) + nanoboti = END OF HUMANS


Al nema veze i treba,mnogo smo bre RETARDIRANI

Kancer svemira,treba nas istrebiti na vreme da ne upropastimo pola univerzuma...

Opet ponavljam m nogo smo bre GLUPI i KRATKOVIDI


Bitno da mi imamo termin 'teorija zavere'

to ce nas spasiti,samo tako...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 3:48   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

to se znalo odavno da će do 2012-13 da se razvije veča inteligencija od ljudske, a i ovi moraju negde da troše pare, a kao i svaki biznismeni ulažu u nešto, u svakom slučaju mi smo mnogo zaostali sa tehnologijom tako da to sve izgleda još strašnije...

Borg
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 3:55   #3
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Potpuno se slazem. Meni je odavno pun k tehnologije a kamoli toliko nap[redne koja moze da nas istrebi. Tehnologija odavno ne sluzi da olaksa zivot vec nas unazadjuje. Kad vidim one reklame za telefone i mobilne mreze gde ljudi ne pricaju jedni sa drugima vec se kuckaju preko poruka. A na metar jedno od drugog. Muka mi pripadne.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 8:36   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Meeh... realno propast nase civilizacije nece imati preveliki uticaj u velikom planu, a jos realnije je da za bolje i nismo (licno vise bih voleo da se odmah iznapucavam sa robotima i da me oni roknu, nego da stradam od hronicnog trovanja rad-vodom, ili od intracerebralne hemoragije izazvane prevelikim izlaganjem predizbornim govorima).

@filpan
Tehnologija koja moze da nas istrebi? Jesi li zaboravio na atomske bombe koje su dovoljne da nekoliko puta uniste celu planetu? I da, zamisli, nisu ih napravili Terminatori.
Da me ne razumete pogresno, ja jesam za napredak tehnologije ali jeste cinjenica da taj napredak covecanstvo ne koristi ni za kakvu sopstvenu evoluciju (wow, full hd rezolucija na 7 incnom tabletu, to je must have ove sezone, kamera od 20 dzudzapiksela na mobilnom telefonu koji je 2 mm tanji od proslogodisnje verzije, a koji takodje ima full hd...).
Jeste, i meni je muka od mobilnog telefona, od socijalnih mreza (nije da koristim neku) od izmislljenih inovacija na polju tehnologije koje bezumni dronovi kljucaju kao kokoske.. Opet, nekom mom tamnoputom vrsnjaku jedno 20000 km juznije je muka od toga da ga juri lav dok ide da donese vode sa obliznjeg izvora za svoju porodicu, ili od razmisljanja da li ce mozda fasovati koleru od te iste vode.
Ni za jednu ni za drugu situaciju nije kriva tehnologija.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 8:38   #5
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: google = skynet !?

Da li ste vi ozbiljni ili se *****avate? Ne mogu da dokučim.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 10:57   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 11:40   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Da li ste vi ozbiljni ili se *****avate? Ne mogu da dokučim.
u mom slucaju, po malo od oba :-D. Smatram da covecanstvo samo sprema svoju propast, isto tako I don't give a f..k
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 16:21   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
jedan od izvora koji citiram

citat:


"The Silicon Valley giant has been busy buying robot companies throughout 2013, with Boston Dynamics marking Google's eighth purchase of that kind in the past six months.
"

Znamo svi da i bukvalno prave 'skynet' sa onim balonima sto hoce globalni wirless net,plus ove zadnje akvizicije ne mirisu na dobro...


Znaju SVE o nama,sta pretrazujemo,indeksiraju SVE,imaju SVE korisnike FB na dlanu,zaradjuju samo od Youtuba 6,7 milijardi dolara godisnje (a gde je ostalo,to je najmanji deo kolaca,tajno placanje raznih firmi za vestacko izbijanje na vrh rezultata su im glavne pare ,i jos reklame SVE)


Evo danas citam kako su napravili vestacki robotski misic 1000 puta jaci od ljudskog (neka tamo firma,valjda ih nisu kupili jos),i jos se raduju..


Mislim 2+2 = trebace mi par EMP granata uskoro


E da oni bese razvijaju opticke kablove nove generacije (jedina odbrana robota od EMP-a,standardno u vojnoj tehnici danas protiv jaminga)

Da zakljucim,mnogo smo retardirani,mi ljudska vrsta,ono stojimo na pruzi voz ide ka nama,svira/trubi,a mi ga fotkamo dok nas ne udari/ubije



Neki 0.9 AI (ko razume,shvatice) + nanoboti = END OF HUMANS


Al nema veze i treba,mnogo smo bre RETARDIRANI

Kancer svemira,treba nas istrebiti na vreme da ne upropastimo pola univerzuma...

Opet ponavljam m nogo smo bre GLUPI i KRATKOVIDI


Bitno da mi imamo termin 'teorija zavere'

to ce nas spasiti,samo tako...
Evo Honda već decenijama radi na humanoidnim robotima pa nikom ništa. Bio čak i ovde mali zlotvor, pokušao je da nas istrebi al se sapleo niz stepenice...
I? Šta sad? Roboti su neki cilj budućnosti, mehaničke sluge, volimo da preslikavamo ono iz naučke fantastike, ne vidim ništa čudno u tome da google uskoči na voz.

Znaju onoliko o tebi kolko se eksponiraš sam svojom krivicom. A i to što mogu da znaju ne znači da ih zanima.
I o kakvim tajnim uplatama pričaš? Poznato je da se plaća guglu da bi se izašlo na vrhu pretrage, ništa novo nisi otkrio.

Robotski mišić? Jesi čuo nekad za elektromotore koji su još jači od ovog mišića? Pazi, buše planine njima, moš misliti.

I ono što je najgluplje u tvojoj poruci je ovo za optičke kablove.
Kakve koristi bi robotska armija imala od optičkih kablova? Očigledno ne razumeš ni čemu služi optika, a kamoli njene primene.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 18:56   #9
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
I ono što je najgluplje u tvojoj poruci je ovo za optičke kablove.
Kakve koristi bi robotska armija imala od optičkih kablova? Očigledno ne razumeš ni čemu služi optika, a kamoli njene primene.
Dobro de,post jeste napisan u momentu 'besa' ali nista nisam odvalio,sto bi se reklo...

Zasto spominjem opticke kablove?

E ovako:

Danas u vojsci jedini 100% nacin da neko ne ometa opremu (jam-uje) su upravo opticki kablovi!
Ili Faradejov kavez,ali onda ta 'jedinica' ne moze da komunicira vec da bude 'lone wolf' bez komunikacije povratne sa bazom.
Moderne 'rakete' kratkog dometa vuku za sobom opticki kabl,a same su u Faradejovom kavezu,znaci kad se ispale cilj je gotov nema ometanja.
Problem robota i jeste EMP,a ako bi isli samo na princip Faradejovog kaveza,ne bi imali mogucnost komunikacije (sto u vojnoj doktrini znaci PORAZ).

I tu negde se namecu opticki kablovi ili opticka veza uopsteno (laser,snop fotona ili neki vid wirless opticke komunikacije koji mozda jos ne postoji(ne ova komercijalana)) predstavljaju jedinu alternativu robotima.

Disclaimer: jeste izblebetao sam se na brzaka,fali tu referenci,ali sustina ostaje,svi vec znamo koji scenario posledica moze mozda da bude,a uzrok se odmotava pred nasim ocima...

To je meni problem,kako neko ne digne glas protiv ovakvog brzopletog srljanja u sutra mozda nasu propast....

doduse bio je tu jedan lik 'Uni bomb',mada njegov pristup temi ne odobravam


Ja sam se izbrbljao da ne bi isao u offtopic

Hvala svima koji su me skontali kako treba,znam da preterujem (guilty as charged )

@nicpid

Nismo bas toliko daleko,do kraja ovog veka cemo zasigurno imati neki 0.7 AI...

Koliko mi je magistar elektrotehnike objasnio(rodjak),tu je sve do logickih kola,i problem predstavlja nosac podataka jer je usko grlo (procesorska snaga ne fali vec odavno(nacelno)).

AI ce sam sebe da nauci,od momenta kad bude mogao da rasudjuje osnovne stvari,a ako budemo krenuli putem simuliranja procesa u mozgu (vestacki ljudski mozak) e ONDA STVARNO kasnimo ko da smo u kamenom dobu,i tu se slazem sa tim ekspertom JER u ljudskom mozgu je vise pojedinacnih elektronskih impulsa nego u celom univerzumu cestica pojedinacnih (mada u domenu terorije jos uvek) (link stavka 10.)

Poslednja ispravka: Markonije (28.12.2013 u 19:29)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 20:56   #10
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Corwin kaže:
Nema previše smisla, ali je u pitanju topla ljudska priča, hvala što si je podijelio sa nama.
Najbolji citat sa ovog foruma široke primene.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 21:07   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

moraću da te razočaram, ljudski mozak radi na nekoliko Hz, što kad poredimo sa kompjuterima koji rade na GHz, THz...
A vidim da nisi upoznat ni sa morovim zakonom po kojem se svake godine udvostručava kompjuterska moć, kakav bre AI 0,7 na kraju veka za 5 godine će kompjuteri da budu pametniji od ljudi 10x i to će da se udvostručava svake godine.. A tek onda, će da smanje i trajanje godine pa će brže da udvostručuju...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 22:15   #12
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Dobro de,post jeste napisan u momentu 'besa' ali nista nisam odvalio,sto bi se reklo...

Zasto spominjem opticke kablove?

E ovako:

Danas u vojsci jedini 100% nacin da neko ne ometa opremu (jam-uje) su upravo opticki kablovi!
Ili Faradejov kavez,ali onda ta 'jedinica' ne moze da komunicira vec da bude 'lone wolf' bez komunikacije povratne sa bazom.
Moderne 'rakete' kratkog dometa vuku za sobom opticki kabl,a same su u Faradejovom kavezu,znaci kad se ispale cilj je gotov nema ometanja.
Problem robota i jeste EMP,a ako bi isli samo na princip Faradejovog kaveza,ne bi imali mogucnost komunikacije (sto u vojnoj doktrini znaci PORAZ).

I tu negde se namecu opticki kablovi ili opticka veza uopsteno (laser,snop fotona ili neki vid wirless opticke komunikacije koji mozda jos ne postoji(ne ova komercijalana)) predstavljaju jedinu alternativu robotima.

Disclaimer: jeste izblebetao sam se na brzaka,fali tu referenci,ali sustina ostaje,svi vec znamo koji scenario posledica moze mozda da bude,a uzrok se odmotava pred nasim ocima...

To je meni problem,kako neko ne digne glas protiv ovakvog brzopletog srljanja u sutra mozda nasu propast....

doduse bio je tu jedan lik 'Uni bomb',mada njegov pristup temi ne odobravam


Ja sam se izbrbljao da ne bi isao u offtopic

Hvala svima koji su me skontali kako treba,znam da preterujem (guilty as charged )

@nicpid

Nismo bas toliko daleko,do kraja ovog veka cemo zasigurno imati neki 0.7 AI...

Koliko mi je magistar elektrotehnike objasnio(rodjak),tu je sve do logickih kola,i problem predstavlja nosac podataka jer je usko grlo (procesorska snaga ne fali vec odavno(nacelno)).

AI ce sam sebe da nauci,od momenta kad bude mogao da rasudjuje osnovne stvari,a ako budemo krenuli putem simuliranja procesa u mozgu (vestacki ljudski mozak) e ONDA STVARNO kasnimo ko da smo u kamenom dobu,i tu se slazem sa tim ekspertom JER u ljudskom mozgu je vise pojedinacnih elektronskih impulsa nego u celom univerzumu cestica pojedinacnih (mada u domenu terorije jos uvek) (link stavka 10.)
Ajde prekini da lupaš gluposti i malo knjigu u šake pa se javi kad budeš znao o čemu pričaš.

Da vojci odgovaraju kablovi ne bi ni prelazili na radio prenos. Možda na optičke kablove ne utiče EM zračenje, ali znač kako se lako secnu? Milina.

I to što nesrećno pokušavaš da napišeš se ne zove Faradejov nego Faradejev kavez. Kakve su te crne rakete koje vuku kablove spopale? Koji će klinac raketi optički kabl, pa još da bude u faradejevom kavezu? Daj bre pustio si maštu na volju malo previše.

Što se tiče vojske i zaštite od jamminga, koriste se mnoge tehnike, kako za skriveno emitovanje tako i za zaštitu prenosa. Od optike oni imaju samo više protoka na većim razdaljinama, a to je i jedini razlog zašto se uopšte i prave.

Wireless optička komunikacija (ajoj kuku meni), mnogo gledaš naučnu fantastiku. Postoji mali problem sa tim konceptom. Svetlo je poprilično jako svuda. Preko dana ne bi mogao ništa da preneseš.

I na tom linku koji si postavio piše jasno za pismene da ima onoliko ćelija u mozgu kolko zvezda u mlečnom putu. Ne znam kakvi su te impulsi i čestice spopale.

Prekini da razmišljaš o ovakvim glupostima kad nisi informisan ni najblaže.

Citat:
A vidim da nisi upoznat ni sa morovim zakonom po kojem se svake godine udvostručava kompjuterska moć, kakav bre AI 0,7 na kraju veka za 5 godine će kompjuteri da budu pametniji od ljudi 10x i to će da se udvostručava svake godine.. A tek onda, će da smanje i trajanje godine pa će brže da udvostručuju...
Jedno je inteligencija, a nešto sasvim drugo brzina računanja.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 22:46   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Jedno je inteligencija, a nešto sasvim drugo brzina računanja.
Evo jednog zanimljivog odgovora iz filma I robot
Citat:
Detective Del Spooner: Human beings have dreams. Even dogs have dreams, but not you, you are just a machine. An imitation of life. Can a robot write a symphony? Can a robot turn a... canvas into a beautiful masterpiece?
Sonny: Can *you*?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 22:52   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Evo jednog zanimljivog odgovora iz filma I robot
Nidje veze sa ovim sto sam ti napisao.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 16:50   #15
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
tajno placanje raznih firmi za vestacko izbijanje na vrh rezultata su im glavne pare
Evo i ja pre neki dan platio za ovo, i izađoh i na vrh i sa strane Btw, šta i da zaista planiraju da zagospodare svetom ili unište civilizaciju, realno - za bolje i nismo Inače, post ti obiluje delimično ili potpuno netačnim tvrdnjama i zaključcima kojima pokušavaš da potkrepiš neku teoriju zavere.

Mislim da je bolje da diskutujemo o jako raširenom opsednutošću teorijama zavere u Srbiji. Ponekad ljudi sa kojima razgovaram iznesu toliku količinu bullshita u koji su 100% sigurni, da me prosto bude sramota da im kažem nešto i otkrijem im koliko su neobavešteni i zaglupljeni.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 18:32   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Mislim da je bolje da diskutujemo o jako raširenom opsednutošću teorijama zavere u Srbiji. Ponekad ljudi sa kojima razgovaram iznesu toliku količinu bullshita u koji su 100% sigurni, da me prosto bude sramota da im kažem nešto i otkrijem im koliko su neobavešteni i zaglupljeni.
Slažem se, količina nebuloza je da čovek ne poveruje, a još se uvrede kad im ne veruješ
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 16:54   #17
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: google = skynet !?

Od vestacke inteligencije vidjene u terminator filmovima smo mi jos jako daleko. Recimo da se negde tajno izradjue 10 puta bolji robot nego predstavljen u javnosti, jos uvek je daleko od terminatora.

Smatram da tehnika, vestacka inteligencija, robotika treba da napredju jos vise. A moze da napreduje samo uz pomoc para, a pare stizu od 'zaglupljujuce' tehnike. I jos uvek mi nije jasno sto su svi zapeli za tu privatnost.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 21:26   #18
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Od vestacke inteligencije vidjene u terminator filmovima smo mi jos jako daleko. Recimo da se negde tajno izradjue 10 puta bolji robot nego predstavljen u javnosti, jos uvek je daleko od terminatora.

Smatram da tehnika, vestacka inteligencija, robotika treba da napredju jos vise. A moze da napreduje samo uz pomoc para, a pare stizu od 'zaglupljujuce' tehnike. I jos uvek mi nije jasno sto su svi zapeli za tu privatnost.
Nego reci ti meni sto nisi pevao himnu kad si izlazio iz kuce danas, ili zasto citas xyz novine, zasto ne citas nase partijske novine. Sta je to toliko zanimljivo bilo na skupu @# stranke pa si morao tamo da budes. Da li ti stvarno mislis da mozes da radis u drzavnoj sluzbi a da budes simpatizer opozicije?
Tvoji stavovi po pitanju vbx nisu prihvatljivi za ovu drzavu. Izvoli otkaz, izvoli logor, izvoli sikaniranje porodice zato sto nesto mislis a mi znamo sta mislis.
Sta mislis kako je bilo u sovjetskom savezu?
Oni nisu mogli da prisluskuju na ovom nivou, a da su mogli sta bi bilo?

Sto se tice AI, slusao sam nekog profu koji se time bavi i njegov neki zakljucak na kraju predavanja je bio da smo mi daleko od pravog AI-a isto koliko su daleko oni iz kamenog doba, putovanju u svemir.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 0:05   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: google = skynet !?

Ljudi naprave neunistivi tenk, medjutim isti naprave obicnu raketu koja se ispaljuje rucno i koja od tog istog tenka napravi staro gvozdje. Dakle ljudi, treba ici napred. Previse se puta reprizirao Terminator i slicni filmovi koji daju neki pravac u kom ide covecanstvo. Eto iz Star Trek-a mnoge lepe stvari su se obistinile. Za desetak godina mozda i manje tzv svi monitori ce u stvari biti u holografskoj projekciji. Jedva cekam da se ta tehnologija omasovi koja je i danas vec prisutna. Ma mnogo lepih stvari nas ceka u skorasnjoj buducnosti.
A ratova je uvek bilo i uvek ce ih biti. Na nama je samo da se postavimo na ispravnu stranu. A tehnika koja se koristi uvek ce biti napredna. Necemo valjda da se makljamo toljagama.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 10:50   #20
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
... ratova je uvek bilo... tehnika koja se koristi uvek ce biti napredna. Necemo valjda da se makljamo toljagama?
Nećemo, ali tako bi bilo poštenije. I (mnoooogo) jeftinije.

Sećam se kako je jedan moj drug komentarisao (ratne) prilike s kraja 1991. godine: "Evo, sad ima da nas potovare da idemo u Slavoniju, da mrcvarimo jedni druge, da krvarimo, trošimo gorivo, municiju, vreme ovog jedinog života. A uz sve to, većini nas nije do rata. Bilo bi najbolje da onim budalama (sa obe zaraćene strane) kojima je do toga podele motke, odvedu ih na "Železničarov" stadion (stari fudbalski stadion u parku Čair, kraj pruge, u Nišu) i puste da se izudaraju. Em pošteno, em jeftino."
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Imate li profil? Predrag Stankovic Tekstovi u SK 1797 5.2.2014 19:06
Google Fiber startuje! ZoNi Internet usluge 10 29.7.2012 15:56
Google voice Gradimir Programi za mobilne telefone 3 16.3.2010 16:06
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06
Google Caffeine - novi Google pretraživač holodoc Internet tehnologije 7 26.8.2009 10:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com