Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2010, 4:01   #20
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Šta čini RPG?

Samo jos jedno misljenje:

Citat:
Da li je to posvećenost priči, svetu i memorabilnim likovima po cenu nelinearnosti, trademark igara kompanija BioWare i Obsidian?
Trebalo bi da glasi Black Isle i Troika.

Obsidian je nastao od patrljaka Black Isle-a kad je Interplay propao, i ne bi bilo nista od njih da nisu dobili finansijsku podrsku Microsofta zbog Xboxa. Bioware je napravio BG i BG2, ali su onda upali u diablo-maniju, napravili Neverwinter Nights i od tada je krenulo nizbrdo, bar za mene. Ne kazem, sve igre imaju super pricu, produkciju i sve to, ali nemaju sirok roleplay (kotor) ili ga nemaju uopste (ME2).

Uporedi samo mogucnost izbora u Arkanumu, Falloutu ili Masquerade-u sa mogucnostima u Jade Empire, Mass Effect ili KOTOR-u. Po meni su prva tri daleko blize roleplay-u nego druga tri, upravo zbog mogucnosti izbora tokom igre. U fallout-u mozes da napadnes koga hoces, da odes gde hoces, i to od samog starta igre. Zamisli koliko je samo teze to skriptovati nego jedan ME ili KOTOR. Da ne pominjem to sto u Bioware igrama nema sredine, u svakoj moralnoj dilemi opcija je ili da postupis kao ratni zlocinac ili kao majka Tereza.

Ukratko, po mom misljenju najveci deo roleplay igre bi pored definisanja lika trebalo da bude sloboda u igranju i odlucivanju tokom igre, sa sve osetnim posledicama.
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako vam se čini www stranica SK korisnik O SK-u uopšte 201 7.2.2013 18:26
Kako vam se čini ova konfa za jače igre Kojic_M Osnovne komponente 18 8.3.2010 13:24
Ljudi, kako vam se čini ovo? blacklucifer90 ŠDK - Osnovne komponente 4 6.9.2009 11:44
Šta čini vaš kompjuter? SirDuck Brbljaonica 40 19.12.2007 20:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com