Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2010, 12:17   #161
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Prvo, ono što sam hteo da kažem (a lepo i nedvosmisleno je napisano prvi put, samo kada ne bolduje deo koji mi je zapao za oko, uz ignorisanje cele rečenice, pa ću ponoviti opet) je da, kao što vi imate taj ignorantski stav da je glupo kupovati sinematike van igre koju već imaš (samo uredno spakovane van same igre i ready to go za gledanje u nekom DVD - Blue Rej plejeru), isto tako neko može da ima podjednako ingorantski stav da je zapravo glupo kupovati igre in the first place jer može da ih odgleda na jutjubu, ergo oba stava su zapravo glupa i ignorantska.
Izvini, ali ekipa ovdje diže frku upravo zato što stavovi koje si opisao nisu podjednako ignorantski jer ti poređenje ne valja. Prilikom gledanja sinematika na posebnom disku ili u igri završavaš sa identičnim doživljajem, samo su pristupi različiti. Otprilike kao razlika između (plaćenog) skidanja muzike u MP3 formatu sa neta i kupovine CDa (kažem otprilike jer su sinematici u igri samo jedan njen dio, ali 'ajde da se ograničimo samo na to). Ti ćeš izabrati konkretan proizvod u zavisnosti od toga koji način ti više odgovara da ga konzumiraš. Ali evo, 'ajde ti sam reci - ako slušaš muziku podjednako često i na kompu i na CD plejeru, zar ne bi rekao da je retardirano da platiš i jednu i drugu verziju, umjesto da platiš jednu i lijepo ripuješ/narežeš drugu? (što je, uzgred, zakonski dozvoljeno, bar u Evropi). Jeste, tu ima malo posla, ali po mom mišljenju definitivno ne toliko da opravda dvostruko plaćanje.

Igranje igre i gledanje na YT su babe i žabe Igra je interaktivni medij u kojem je glavni dio doživljaja neposredno učestvovanje, što pri gledanju na YT naravno nemaš.

Citat:
Treće, disk sa dotičnim sinematicima zapravo već i postoji i sastavni je deo CE izdanja igre. Jel to znači da je svako ko je kupio CE zapravo retard, jer je za tu dodatnu sumu kupio, pored drugih sadržaja, i dotični disk?
Zavisi od cijene. Ukoliko CE košta 10% više (a obično ima i druge dodatne sadržaje), onda nije (mada ja sumnjam da bih ikad kupio CE po punoj cijeni). Ali kod kupovine sinematika po cijeni od 20-30$ je očigledna razlika između cijene i vrijednosti.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:51   #162
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Kompanije i treba da nalaze načine da zaradjuju novac. Zato i postoje. Ako im ovo ne uspe, prestaće sa tim i gotovo. Kao što Pipboy reče, sve dok nema veze sa samom igrom, meni ne smeta. Uostalom, malo je glupo pričati o ovome kad se zna koliko igrači u Srbiji zapravo kupuju original igre...
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:10   #163
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Uostalom, malo je glupo pričati o ovome kad se zna koliko igrači u Srbiji zapravo kupuju original igre...
Ma to mi samo volimo da se pravimo kad da smo deo normalnog sveta, pa eto, nasli se u divanu. Kao da to uopste ima neke veze sa nama. Sve i da izdaju te cd-ove, mi cemo ih nabavljati po neverovatno povoljnoj ceni.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:15   #164
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Draugdur kaže: Pregled poruke

Igranje igre i gledanje na YT su babe i žabe Igra je interaktivni medij u kojem je glavni dio doživljaja neposredno učestvovanje, što pri gledanju na YT naravno nemaš.
.

To je relativno, nekome nije zanimljiv interaktivni doživljaj već bi samo da odgleda sve nivoe i gameplay, isto kao što nekome može da bude interesantno da odgleda sinematike iz SC2 odvojeno od igre, jer ga ne zanima kontekst tih sinematika (ne interesuje ga ko je Džim Rejnor ili Sara Kerigen), već ga samo interesuje tehnička realizacija ili jednostavno kako to sve kul izgleda.
Pa imaš mali milion profi animacija koje nemaju neku pravu priču ili kontekst, pa su uživanje za gledati. I, veruj mi, igram se preko dvadeset godina već, ja bih prvi trebao da znam vrednost uživljavanja u igru kao interaktivni medij, ali mi je totalno kul i razumem da ima ljudi koje to ne interesuje i koji se zadovolje samo nekim površnim stvarima, što je u potpunosti legitimno. To je slično kao da se diviš wallpaperu iz neke igre koja te apsolutno ne interesuje, ali sam wallpaper izgleda fantastično kao takav.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:41   #165
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
2) Firma kad se osili misli da je bog i da moze da muze novac iz svega. Takve firme vrlo brzo skoncaju sto ce biti i slucaj sa Blizzard-om.
Sve se plašim da će da propadnu. Tako su govorili i za EA i njihovu politiku štancovanja naslova i šta je bilo? Ništa.

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
4) Ako je neko vec platio igru, ne znaci da mora da placa ponovo za 1000 drangulija koje ga zajedno na kraju izadju skuplje nego igra. Bolje da cuva pare za ekspanziju i novi content.
Gde piše da mora?

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
5) Ako je neko ovca da kupuje virtuelnog psa, od koga nema koristi taj ili ima previse para za bacanje ili ih on ne zaradjuje.
I opet, ako neko ima novac i želi da ga da na nešto što je njemu vredno, ko si ti ili bilo ko drugi da mu kažeš šta će da radi sa svojim parama? I po meni je taj neko ovca, ali je to njegov problem, a ne moj. Ili si ljubomoran što on ima para za bacanje, a ti nemaš?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
nameless1 (1.10.2010)
Stara 1.10.2010, 13:50   #166
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ma to mi samo volimo da se pravimo kad da smo deo normalnog sveta, pa eto, nasli se u divanu. Kao da to uopste ima neke veze sa nama. Sve i da izdaju te cd-ove, mi cemo ih nabavljati po neverovatno povoljnoj ceni.
Slicna stvar je kad neki clanovi foruma prozivaju izdavace/developere za gramzivost sto izbacuju DLC-ove za neki naslov, a nisu ni osnovnu igru kupili..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:18   #167
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Omajgad...zar cu se ja sloziti sa tobom u vezi necega?! Dzizus krajst!

Ali da, slazem se, bas je bilo mucno citati Mafia 2 temu zbog toga. Ja skinuo igru, skinuo dlc-ove, potrosio brdo sati igrajuci to sve, i onda jos treba da kritikujem izdavaca sto sam morao ovo sve iz tri dela da skidam, umesto odjednom, uf, jadan ja.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Maladikt (1.10.2010)
Stara 1.10.2010, 14:33   #168
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Omajgad...zar cu se ja sloziti sa tobom u vezi necega?! Dzizus krajst!
Alpha Protocol sucks!!!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:38   #169
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ah, that's better. Life is good again.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 17:03   #170
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ja bih isto tako volio da nadjem sound track iz prvog Dungeon Siegea onu s pocetka (tam tam tam, ta na na na na ) i koja se pusta i u dvojci pa nema...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 9:36   #171
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ja imam orginalne diskove Dungeon Siege 1,ali nema sound track cd-a! Muzika je spakovana u nekom u *.* fajlu!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 3:03   #172
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Sve se plašim da će da propadnu. Tako su govorili i za EA i njihovu politiku štancovanja naslova i šta je bilo? Ništa.
Nista, osim sto im vrednosti akcija padaju. Zbog novog MoHa su im akcije pale 6%. A ni Blizzard nece jos dugo moci da se slepa na staru slavu.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 4:23   #173
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ja bih isto tako volio da nadjem sound track iz prvog Dungeon Siegea onu s pocetka (tam tam tam, ta na na na na ) i koja se pusta i u dvojci pa nema...
Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
Ja imam orginalne diskove Dungeon Siege 1,ali nema sound track cd-a! Muzika je spakovana u nekom u *.* fajlu!
Ima na you tube =)

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=631

Inače, ne postoji polepa u industriji, samo želja za profitom... Pogledajte samo koje fimske serije su usr**i.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 8:21   #174
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nista, osim sto im vrednosti akcija padaju. Zbog novog MoHa su im akcije pale 6%. A ni Blizzard nece jos dugo moci da se slepa na staru slavu.
Pa to ti kažem, totalno su propali zbog tih 6%. Dok oni ne stave katanac na vrata može da priča ko šta hoće.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 14:15   #175
Bratori
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2010.
Lokacija: There… Earth. I wish you could see it like I do...
Poruke: 1.384
Zahvalnice: 357
Zahvaljeno 1.100 puta na 450 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Tako su govorili i za EA i njihovu politiku štancovanja naslova i šta je bilo? Ništa.
Bilo je... EA je promenio svoju politiku.
Bratori je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 17:26   #176
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Primetio sam, više uopšte ne štancuju igre.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 20:08   #177
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ne znam jel bilo al Activision ist krieg

Citat:
kotaku kaže:
The developer behind Singularity, Wolfenstein and Marvel: Ultimate Alliance was hit with layoffs today, according to sources familiar with Raven Software.

About forty people were let go today, according to some of the folks directly effects by the layoffs. Reached for comment this morning, Activision had this to say:

"With the recent completion of Singularity, Raven Software is realigning its workforce to better reflect the studio's upcoming slate."

They declined to specify how many people were let go today.

Raven Software was founded in 1990 and later acquired by Activision.

Over their 20 year history, the developer worked on a number of popular titles including the Heretic series, Hexen series, Soldier of Fortune series, X-Men Origins: Wolverine, Quake 4, Wolfenstein and most recently Singularity.

Sources tell Kotaku that the layoffs come as the developer refocuses their energies on downloadable content. Raven Software initially had three development teams, but last year reduced that to two teams. This year's reduction cuts it to one.

While the studio still exists, it's sad to see it dwindling to seemingly so small a part of publisher Activision's future.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 23:08   #178
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

ne pratim temu, ali kapiram o cemu se radi...

takodje ne verujem da mnogo vas igra Team Fortress 2...naime VALVe (kreator igre) je nakon 3 godine, od toga 2 godine periodicnih free update-a, resio da napravi virtuelnu ingame prodavnicu gde mozete da kupite, pazite sad, sesir za odredjenog karaktera po ceni od 7 do 17 evra, pakovanje za odredjenog lika (kapa, dva do tri oruzja) po ceni od 50 evra....takodje u shopu mozete da kupite "kljuc" po ceni od 3 evra, taj kljuc otkljucava kovcege koji random drop-uju u igri (postoji 5 serija kovcega, u svakom kovcegu postoji mogucnost dobijanja od obicnog oruzja,preko kape do "ULTRA RETKE KAPE SA UNUSUAL EFEKTOM") sto je u sustini promocija kockanja...al ni to nije bilo dovoljno, pa su 2 nedelje nakon otvaranja prodavnice, dodali tzv. "gift wrap" sto je u sustini virtuelni ukrasni papir u koji stavite odredjeni item, i onda ga poklonite nekome...i taj "gift wrap" kosta 2 evra...to nije sve, za halloween su izbaceni tzv sound beeperi, sa kojim dobijate po 25x da pustite odredjeni creepy zvuk, cena oko 2 evra...

gotivim valve, ali ih vise ne gledam kao najbolja kompanija, vec kao obicna "money grabbin" kompanija...


tl;dr VALVE postao Activision/Blizzard
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 10:00   #179
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Kao sto je bilo internet prodavnica za Diablo 2 items, ko kaze da nece biti i za Diablo 3
Eto dobre prilike za zaradu
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2010, 11:40   #180
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
takodje ne verujem da mnogo vas igra Team Fortress 2...naime VALVe (kreator igre) je nakon 3 godine, od toga 2 godine periodicnih free update-a, resio da napravi virtuelnu ingame prodavnicu gde mozete da kupite...

. . .
I kako to utiče na one koji hoće da igraju, a neće da daju pare na gluposti? Nikako. Otkad je sveta i veka bilo je ovaca za šišanje. To ne znači da je Čovek sa makazama (tm) debil, nego ovca koju šiša.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com