Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2011, 17:56   #1721
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa ja te još nijednom nisam reportovao.
Moja ubeđenost da sam u pravu je zasnovana na tome da imam mozak i oči, i 10 godina igračkog iskustva više od tebe.
Navedi jedan, ali samo jedan element u kome je DA2 bolji od DAO.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:00   #1722
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Evo malo seksa
Provokacija! Ovo zahteva odgovor!
Spoiler za odgovor, jelte:








Btw, jel još nekom čudno da one demonke mogu da se šetaju gole, a ekipa "uživa u gaćama"? Razumeo bih da imaju neki pokrivač odozgo, ali ovo je smešno.

Citat:
Navedi jedan, ali samo jedan element u kome je DA2 bolji od DAO.
DA:O nema Varrica, koji je definitivno najbolji lik u celom serijalu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:04   #1723
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Pa ja te još nijednom nisam reportovao.
Moja ubeđenost da sam u pravu je zasnovana na tome da imam mozak i oči, i 10 godina igračkog iskustva više od tebe.
Pretio si time, sasvim dovoljno.

Evo, opet plasiraš svoje viđenje kao aksiom.
Šta sad, svako ko se ne slaže sa tobom nema mozga i slep je? To tvoje igračko iskustvo me ne zanima, za tu slamku možeš da se hvataš kada se radi o nečemu što zahteva iskustvo. Tvoje mišljenje ne postaje objektivnije od mog samo zato što si možda igrao originalni Doom kada je izašao.

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Navedi jedan, ali samo jedan element u kome je DA2 bolji od DAO.
Interakcija sa kompanjonima.
Tražio si jedan, samo jedan.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:07   #1724
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Interakcija sa kompanjonima je prejadna u svakom smislu, uključujući i mogućnost razgovora s njima (to što će oni da ti se obrate kad misle da treba nije korak napred) i upravljanje njihovim inventarom. Next.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:08   #1725
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke

DA:O nema Varrica, koji je definitivno najbolji lik u celom serijalu.
Uf, meni je Varric tako antipatičan, vodim ga samo kad moram... Onako maljav me podseća na nekog patuljastog Bud Spencera

@Vulee
Nisi igrao igru - u DA2 interakcija sa kompanjonima kao i da ne postoji. Možeš da vodiš razgovore SAMO i SAMO onda kada ti igra to dozvoli i naglasi. Background kompanjona je blago rečeno mlak i stvarno se stiče utisak da su tu tek radi reda, da se kaže da je igra party based. ****te, u Origins su recimo samo za jednog kompanjona celu pesmu napisali, ovde nema ni trunka od takve posvećenosti.

Simpatičan si mi, ali zaista nekad lupaš na kvadrat.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:11   #1726
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Interakcija sa kompanjonima je prejadna u svakom smislu, uključujući i priču i upravljanje njihovim inventarom
Inventar nema veze sa time. Mislio sam na interakciju u vidu razgovora. Friend/Rival bar je ogromna inovacija koja je zamenila slabije odrađen approval iz DAO.
Sada je moguće da imaš različito mišljenje od kompanjona, i uživaš u RP lepoti dijaloga sa njim.
Moraćeš da definišeš taj svaki smisao ako hoćeš da ispadneš kao matori iskusni gejmer, što izuzetno forsiraš u svojim porukama.

@DeCoy: U DAO si mogao da saznaš nove stvari samo kada nabiješ određenu količinu approvala, što se takođe najčešće dešavalo u određenim stadijumima igre.
Nisam hteo da postujem dok ne pređem bar deo igre, ali ne volim kada se neko odnosi prema meni i neistomišljenicima na Voodoo-ov način.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:13   #1727
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Koji dijalog? Imaš samo crnu i belu opciju, tj. pristajem da uradim quest za tebe ili ne pristajem da to uradim. Ako pristaneš dobiješ friendship poene, ako odbiješ rivalry poene.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:17   #1728
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Koji dijalog? Imaš samo crnu i belu opciju, tj. pristajem da uradim quest za tebe ili ne pristajem da to uradim. Ako pristaneš dobiješ friendship poene, ako odbiješ rivalry poene.
Ok, stvarno prestajem sa diskusijom igre dok ne pređem njen veći deo, nije fer ni prema vama, a ni prema meni.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:33   #1729
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Friend/Rival bar je ogromna inovacija koja je zamenila slabije odrađen approval iz DAO.
Jok. To je ogromna glupost koja uništava doživljaj, a smišljena je kako console bratz (ako napravim nekad rpg, tako ću nazvati "izi" težinu) ne bi izgubili nekog od kompanjona jer nisu razmišljali... ispravka, ČITALI, prilikom kliktanja.

I to od ljudi u čijoj najslavnijoj igri (jel primećujete da strani novinari nikad ne pominju BG2, obično kažu "Bioware, firma koja je napravila ME i DAO", eventualno pomenu Kotor) postoje likovi koji jednostavno ne žele da budu zajedno u istom timu... ili ako nekog ne spasite na vreme, ne možete ni da ga povedete...

Sećam se kad sam, posle 2x male paragon prelaska ME1, hteo da isprobam female/rengade/xenophobe (anti-alien), i nema šanse... koliko god moj lik mrzeo vanzemaljce i bio "space nazi", morao sam da povedem garrusa, wrexa i ekipu...

Istina, postoji mogućnost da te neko napusti, ali je čak i ona - linearno skriptovana. Buhahaha Bioware.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:38   #1730
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ljudi, ovo shto sam do sada chuo o igri je potpuno porazhavajuce. Pod tim ne mislim na "lepo je, ruzhno je" delove, vec na chinjenice - ceo zhivot prvo igram dual-wield warriora gde god mozhe jbt, a u DA:O mi je interakcija i saznavanje priche recimo Morrigan i njenog porekla i cele ujdurme oko njene keve i onog questa bila najbolji deo igre koji me je totalno opushtao u kampu. Nekako je svako "zashto" imalo i svoje "zato". Zatim, ne mozhe da se menja oklop kompanjonima, shto znachi da vishe nismo "druzhina", nego grupa miniona koje vodim sa sobom i koji ce da mi se obrate kada im se pishki ili kaki. Nije ni chudo shto su Qunari-ima nabili rogove.

Ajd' nekako da oprostim hektolitre krvi poshto gotivim HnS, ali ponekad se stvarno zapitam zbog nekih stvari da li ja i dalje skidam RPG... stvarno se nadam da cu promeniti mishljenje kada probam igru.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:43   #1731
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Izvrtanje činjenica je kad se kaže da je DA2 u bilo kom elementu bolja od DAO, i slične gluposti koje su se mogle pročitati ovde.
Uz sve mane, igra ima i boljih elementata nego prvi deo, il u najgorem slucaju drugacije elemente koji nisu losiji od onih u prvom (nego jelte samo drugaciji).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:44   #1732
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Nije ni chudo shto su Qunari-ima nabili rogove
Redizajn Qunari-a je nesto najbolje sto sam video od igre do sada. Onaj njihov glavni baja izgleda bas mocno.. generalno sada i deluju kao neki ratnici, od kojih se treba plasiti (Sten mi je izgledao jadno, kao neka undead baba od 2.12). I sve se to slaze sa lore-om, posto je ogre nastao od qunaria, otuda i rogovi..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:49   #1733
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Jok. To je ogromna glupost koja uništava doživljaj, a smišljena je kako console bratz (ako napravim nekad rpg, tako ću nazvati "izi" težinu) ne bi izgubili nekog od kompanjona jer nisu razmišljali... ispravka, ČITALI, prilikom kliktanja.
Nzm, nekako mi to dođe glupo objašnjenje, mogli su samo da izbace kazne za nizak approval.
Ali, ne znam ništa dok ne probam, zvuči mi odlično na papiru.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:49   #1734
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Cim se vi svi raspravljate i tolko ljudi samo na ovom forumu moze da nabroji teske mane ove igre dovoljno govori da je igra razocarala. Dragon Age 2 je fail, i to bezobzira sto se neko ovde miri sa sudbinom pa kaze...i nije tolko lose, mozes ovo, ono...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:52   #1735
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@nameless1 - To verovatno i stoji, ali ne mozhesh redizajnirati neshto u chiji si lore vec zashao samo zato shto ne izgleda dovoljno "mocno". To je isto kao da promenimo boju Orcima u igrama u plavu, zato shto je plava trenutno vishe "in" od zelene .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:53   #1736
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Veceras dobijam "narodnu" verziju. Iako su vasi glasovi jaki da je igra dobrim delom flop, ipak me zanima kako sve to izgleda. Cim proigram malo javljam se sa utiscima
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 18:54   #1737
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uz sve mane, igra ima i boljih elementata nego prvi deo, il u najgorem slucaju drugacije elemente koji nisu losiji od onih u prvom (nego jelte samo drugaciji).

Na primer, meni se svidja drvo talenata, kako je uradjeno.

Za pocetak, to sto nema gomila skoro istih talenata koji daju damage i kusur (udri stitom, pa udri dvaput pa zavrsi macem, pa udri stitom 3 puta i slicno), a samo popunjavaju mesto za hotkeyeve je plus (two-weapon stil je narocito bio prepunjen takvim nebulozama).

Zatim sto ima mnogo veci broj nezavisnih grana. U originalu to su bile grane za oruzija (ili skole magije), jedna posebna grana za klasu, i jos jedna mala za specijalizaciju. Ovde imas 4 grana za klasu i 2 za oruzija (te klase).

Zatim mi se svidjaju kros-klas komboi (brittle, disoriented i slicno), kada jedna klasa pravi efekat, a druga ekploatise.

Tu su i sustained sposobnosti koje su iskljucive (da li oces vecu brzinu napada ili damage). Zatim talenti koji poboljsavaju efekat postojecih talenta (umesto da imas gomilicu skoro isti talenata, kao sto sam pomenuo i prvom pasusu).

I naravno, svi kompanjoni imaju i svoja talent drva sa unikatnim sposobnostima vezanim za njih.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
FooFighter (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 19:06   #1738
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Interakcija sa kompanjoniam je uzas. Svega nekoliko scena razgovora kad ti igra dopusti i to je to. Ono firend/rival nije nista bitno(mada je skroz kul sto imaju svoje atribute), Kompanjoni su standardni klisei i nisu cak ni lepo razradjeni kao u DAO. Kad mi je izabela posle sex scene rekla "Wait, don't tell me you want to bring feelings into this" hteo sam da lupim glavom o sto. Really, bioware? Again with this? Strasno.

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Spoiler za asd:

- uhapsio ubicu elfica iz ruina umesto da ga ubijem kao pre,
- planiram da roknem onog "tražim sestru" jer sam ga prošli put pustio,
- planiram da uhapsim/pobijem sve magove, ovaj put ih ne puštam da se lujka okrene protiv mene,
- planiram da izbijem ogledalo maloj iz glave batinama ako treba,
- neću pomoći "pravedniku" da napravi eksploziv... mada sam siguran da će se nekako snaći, jer je igra linearna

da vidim koliku će razliku napraviti.

Pošto prve (značajne) posledice stižu tek posle ekspedicije, javljam večeras/sutra koliko ima razlika zaista.
Iskreno sam hteo da mi se igra svidi, i sve sam optimisticno preskakao neke od kvestova kompanjona da imam nesto novo da vidim i na drugom prelazu, i sve cekam da se nesto kul desi da me navuce i ne vredi, nemam volje ponovo da igram. Instalirao sam awakening, posto ga nisam jos presao, zasad mi je puno bolji DA2 od DA2. Tako da, ajd javi ti, posto ja necu ni da gledam. Ali ako mi iskustvo sa igrama biowarea nesto govori, bice znatno vise iluzija izbora nego stvarnih izbora. Mislim da je vec sad potvrdjeno da nemas uticaja na

Spoiler za asd:
smrt tvoje majke, to se uvek desi, bas kao sto sam i mislio.

http://social.bioware.com/forum/Drag...6412424-1.html


Nemoj me shvatiti pogresno, to je bio mozda cak i najbolji deo igre, ali da je bio izbor- apsolutno nije. Previse puta sam na ovo naseo u njihovim igrama. Evo, kako je to pametniji covek od mene rekao:


fool me once


Tako da, kad god u igri biowarea vidim nesto sto podseca na izbor, prvo hocu crno na belo da vidim sve moguce ishode pre nego sto kazem da stvarno jeste izbor a ne iluzija istog. Eto ti si vec naseo na to sto sam zapisao u spojleru. ccc.

ps

Citat:
Since this game took place almost entirely in 1 city aside from a few outlying areas. How good are the chances of the next game in this series taking place entirely in one alleyway?

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (11.3.2011 u 19:25)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (12.3.2011)
Stara 11.3.2011, 19:06   #1739
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@Vulee, voodoo
Vas dvojica mi uopste niste jasni. Ni jedan nije igrao igru, ali zato ste se oboje nasli prozvani da komentarisete sta je dobro a sta lose uradjeno u igri. A realno nemate prava na to (jer je niste igrali), tj. sve receno bi bilo potpuno laicki, bez iskustva igranja igre. I ne, prelazak demoa, 30min igre, ili precitavanje sta su drugi rekli nije dovoljno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 19:07   #1740
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@player1 - Uh, svidja mi se to "eksploatisanje", secam se kakav sam dzumbus pravio na jachim mobovima u DA:O uz petrify i razne finese . Dobro je da je to zadrzhano.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com