Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2016, 22:33   #1
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom S7 edge i s7 note za 165e?

...Naravno da je rec o kopiji i to kao Arapskoj,kao Dubai ludila itd...zna li neko vredi li to para i odakle ovi likovi nabavljaju te telefone,meni se svidjaju i jedan i drugi a nemam para niti mi pada na pamet da kupujem originale.
Ovi kao imaju quad i octa core sa po 2-3-4 GB rama...sve zavisi na koju naletis a evo gde sam ja naisao,zna li neko nesto o tome a treci u opticaju je xiaomi redmi note 4 mada je skuplji 30e ali i mnogo ruzniji cak i od ovih kopija samsunga...
Nekako mi s7 edge para oci lepotom :-D

Inace trenutno imam J5...

https://www.facebook.com/najboljerepliketelefonakm/
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 11:31   #2
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Sto moras imati s7? Sta ce ti kopija veruj mi ne treba ti to imao sam susret sa jednim (s4 cini mi se) prvo je displej bio boze sacuvaj a onda sve ostalo i umesto 15/32 gb imao je jedno 5 od kojih je 90% koristio sistem, em sto je bagovao kao da ima pola jezgra a ne 4. Jesi siguran da se radi o replikama mozda su samo pravljeni za arapsko trziste?
Ako J5 zavrsava posao onda a verivatno je tako, onda nista ne diraj.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:08   #3
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Verujem da je bilo problema ali i to je bilo davno jer je to bio s4 od pre par godina...sta znam mnogo je lep telefon a kontam da ima vise od 1.5 GB RAM koliko ima J5.Ekran sam po sebi ovaj nije full hd na J5 pa kontam u najgorem slucaju je isti a za sotrage,uvek postoji opcija sd kartice.Ne znam ni sam sta da mislim.A evo kako izgledaju...

https://www.youtube.com/watch?v=zXHnrKwcKaA
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:28   #4
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Jeste tačno da su kopije dosta napredovale, ali opet ne možeš očekivati neki vrhunski kvalitet.
Ajmo reći da su ovakve kopije u klasi onih manje poznatih kineskih brendova, kao npr. Doogee, Umi, Elephone, Ulefone, Bluboo, itd.
Neki prosječan telefon sa dosta sitnih nedostataka.
Ja i dalje ne bih opravdao kupovinu kopije jer je njena jedina funkcija da se osoba folira u društvu i da pokuša druge ubijediti da ima originalni telefon.
Za tih 150 evra ima puno kvalitetnih kineskih telefona, ili ne-kineskih polovnih, pa čak i novih, po izboru.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:40   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Bolje uzmi nešto provereno, novo ili polovno, ne vidim u čemu je svrha ovih kopija, možda da kao ostavi utisak kad se baci na sto u kafiću?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:44   #6
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
ne vidim u čemu je svrha ovih kopija, možda da kao ostavi utisak kad se baci na sto u kafiću?
Pa jedino to, foliranje. Baš kao što sam iznad napisao.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:49   #7
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Ne idem u kafice i kafane tako da to nije opcija ;-)

Svrha,kao sto sam napisao medju prvim postovima jer izgledaom podseca na original a note i edge su 2 najlepsa modela telefona koje sam video do sada.
Kao sto takodje rekoh,gledao sam i Xiaomi 4 note koji je skuplji nekih 30-40e.
Gledao sam poredjenja na YT i kopija tj CLONE od s7 edge je 25k poena sakupila na nekom testu dok je original 125k sakupio,e sad obzirom da je original zaista zver od telefona i u topp 10 najbrzih verovatno ili 20...ovaj je 5x sporiji.
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 15:53   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom S7 edge i s7 note za 165e?

Kopije su svakako smeće, ako imaš para uzmi original a ako nemaš uzmi neki jeftiniji brand name telefon s kojim ćeš bolje proći
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 16:16   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Nov krsteni telefon za iste pare je uvek bolji od tih kopija.

Sve te kopije su preplacene, jel da ne lice na odgovarajuci skuplji telefon ne bi ni mogle da se prodaju za te pare.

Da po specifikacijama vrede koliko kostaju prodavali bi se kao sopstveni brend.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 16:26   #10
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Ok...hvala na odgovorima i pomoci ;-)
Onda definitivno ili redmi note 4 ili nesto slicno od tog proizvodjaca do 190e

meni se svidja Xiaomi Mi Max od 6.4" ali kazu da nema delova za njega i da je smece...
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 19:53   #11
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Citat:
CaptainCrash kaže: Pregled poruke
Verujem da je bilo problema ali i to je bilo davno jer je to bio s4 od pre par godina...sta znam mnogo je lep telefon a kontam da ima vise od 1.5 GB RAM koliko ima J5.Ekran sam po sebi ovaj nije full hd na J5 pa kontam u najgorem slucaju je isti a za sotrage,uvek postoji opcija sd kartice.Ne znam ni sam sta da mislim.A evo kako izgledaju...

https://www.youtube.com/watch?v=zXHnrKwcKaA
Nisam mislio na problem sa manjom rezolucijom nego razlivanje boja kao kad jako pritisnes ekran na starim telefonima. Sad tek skontah da je jedan note 7, s obzirom da su se originali palili, ovaj ce verovatno da eksplodira
Salu na stranu, osim ako nisi tinejdzer pa ti tvoji dali pare za s7 a ti hoces da uzmes pare sebi onda ovo kupi ako nije to u pitanju onda se mani replika.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 20:47   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

@CaptainCrash

Prvo da rasčistimo da iza kopije ne stoji ni jedno ime i nikakva garancija. Prvo i osnovno su slagali da je to telefon koji nije, a onda su nalagali i u specifikacijama. Npr. napišu Octa core i 4GB, to ti čak piše i u opcijama jer sami tako nameste u sistemu, a realno bude npr. neki drljavi MediaTek kvad kao sa ovih kineza od ~60€ i 2GB nekog sporog RAM-a (da, nije ni svaki RAM istog kvaliteta, nije sve u količini ima i u brzini). Ekran ko zna kakav je, kamera ko zna kakva je. Baterija isto...

Drugo softver je strašno bitan, imaš telefona na istom hardveru gde bolje odrađen sistem klizi a lošiji štuca, baguje... Ovo su anonimus kopije napravljene da liče na originale i to je to, niko nije uložio nikakvo vreme u peglanje tih sistema, skrpili su da radi i to ti je, apdejtove i pečeve nećeš imati jer firma koja pravi kopije naravno posluje ilegalno i podrška ne postoji.

Znači kao što su drugi rekli to je bacanje para, da se praviš da imaš nešto što i sam znaš da realno nemaš, a tek će da ti bude bolno jasno da nemaš kada budeš probao da fotkaš ili nešto slično, ili npr. shvatiš da ti Wi-fi baguje a da apdejta nikada neće biti i sl. Ima da ti presedne ta lepota.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2017, 2:19   #13
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Citat:
CaptainCrash kaže: Pregled poruke
Ok...hvala na odgovorima i pomoci ;-)
Onda definitivno ili redmi note 4 ili nesto slicno od tog proizvodjaca do 190e

meni se svidja Xiaomi Mi Max od 6.4" ali kazu da nema delova za njega i da je smece...
O kopijama isto mislim kao i što su ti već kolege napisali. Da li bi kupio kopiju automobila samo zbog izgleda i natpisa na oznakama? Npr. kopija koja izgleda po svemu kao neki brendiran auto, ali ispod šasije je zapravo čist krš, nebezbedan, nepouzdan, veliki potrošač, nepoznatog proizvođača, sa lažnim specifikacijama... Naravno da ne bi kupio takav auto. E sad samo iste principe analogijom primeni i na kopije telefona. Ukratko - izbegavaj ih.

Što se tiče Xiaomija, odličan je izbor, koji god model da odabereš. Ali nije jedini, imaš i neke druge odlične proizvođače sa telefonima u cenovnom rangu koji si naveo. Ali dosta si neodređen u tome šta želiš da kupiš. U odgovarajućoj temi lepo postavi pitanje, napiši šta očekuješ od telefona (ne samo cenu i izgled, već i veličinu ekrana, koliko ti je bitna kamera, trajanje baterije, brzina telefona itd.) i dobićeš korisne odgovore.

Ali ponajviše me je zbunilo ono što si napisao a ja podvukao. Otkud ti to da je Mi Max smeće? Imaš razne teme o njemu i na domaćim i na stranim forumima, kao i mnogo tekstualnih i video recenzija. Mislim da se 99% posto recenzenata i korisnika slaže da je to baš odličan telefon za svoju cenu. Kao jedinu manu (veoma subjektivno uzeto kao manu, jer je za druge korisnike to prednost) navode samo dimenzije, tj. da je za mnoge korisnike prevelik. I to je to.
Razmišljam da ga kupim pa sam valjda odgledao i pročitao sve moguće recenzije, i nigde ne nađoh da ga je iko nazvao smećem.

I srećna Nova godina svima!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2017, 11:27   #14
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Jedna napomena da koliko sam video, većina Xiaomi telefona ne podržava LTE band 20 (800MHz), što može biti problematično ako neko želi 4G telefon u Srbiji. Koliko vidim većina naših operatera koristi taj opseg za 4G van većih mesta, pa i u gradovima.
Mada da ironija bude veća i Telenor je prodavao Meizu M2 Note i MX5 koji nisu podržavali LTE na 800MHz, pa se ljudi posle češali po glavi što im 4G ne radi u većini mesta (Telenor 4G je na 800 i 1800 MHz)
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2017, 21:44   #15
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Tačno, to jeste bitna stvar. Čitao sam da Mts uopšte nema LTE na 800, ali Vip ima oko 30% svojih stanica sa tom frekvencijom, a Telenor čak oko 70%.
Dakle, i to treba uzeti u obzir prilikom kupovine telefona, posebno ako ste kod ova dva potonja operatera.

Ali ako je čovek hteo da kupuje kopije koje verovatno i nemaju nikakav 4G, onda mu puna podrška za LTE verovatno nije presudna ni kod Xiaomija ili drugih brendova.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2017, 12:25   #16
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Kratko i jasno, ako kupis kopiju napravices gresku. Izrada im je ocaj, raspadaju se i sve je lose sklopljeno, ekrani su kanta ne moze da pridje originalu to nemoj niko da te ubedi, ne mogu oni ubace super amoled u kopiju xD Drugo konfiguracije su uglavnom mtk dual core, i najsporija moguca ram memorija iliti sto jeftinije da bude, baterije smesne,kamere isto. Covece, za 165e mozes da kupis ozbiljan telefon, sa jakim SOC, ram,kamera,baterija, recimo meizu m3 note, redmi note 3, xiaomi mi4c, itd itd. Batali te kopije, i da je 50e ne bih kupio nikad, jer to su unapred bacene pare.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2017, 18:45   #17
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: S7 edge i s7 note za 165e?

Uvek sam za varijantu marka umesto kopije.

Bolje dati 150 evra, lupam, za neki alkatel, i znaš da si kupio alkatel, nego za nešto što nosi SAMSUNG logo, a ne znaš šta je.... ?!?
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] World of Tanks Blitz Android! King SRB Igre za mobilne telefone 36 19.1.2017 14:58
Note 1 recovery i custom rom talicni67 Programi za mobilne telefone 20 19.5.2015 8:58
Galaxy Note 3 VeDe Aparati i oprema 2 22.9.2013 13:38
Mirror's Edge 2d Assassinator Male igre 0 12.6.2012 15:27
Hired Guns: The Jagged Edge Patton Strateške igre 10 14.6.2009 13:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com