Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2020, 14:04   #121
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Moze se ispricati dosta u 8 epizoda ali za to trebaju dovoljno dobri pisci da napisu takav scenario. Ali danas takvih ljudi ima veoma malo stoga sam ja za vise epizoda nego da sezone izgledaju osakaceno. The Expanse 4. sezona je po meni ocit primjer toga, prvu sezonu su uspjeli nekako da strpaju u 10 epizoda, 2. i 3. su vec bile bolje sa 13 ali 4. sezoni definitivno nije bilo dovoljno 10.

Sto se tice Witcher-a definitivno nije bilo dovoljno 8 epizoda. To je barem moje misljenje.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 14:47   #122
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Sto se tice Witcher-a definitivno nije bilo dovoljno 8 epizoda. To je barem moje misljenje.
Dovoljno za sta?

Posto nelinearno prikazuju price niko ih ne sprecava da i u drugoj sezoni nemaju neke starije price isplepetalne sa novim dogadjanjima posle Ciri.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 16:43   #123
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Davno sam čitao, da li ova prva sezona pokriva samo prvu knjigu ili prve dve knjige?

Knjige su od treće mnogo bolje, tako da očekujem da i serija bude sve bolja.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 21:23   #124
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.7.2020), pentraksil (7.1.2020), Psycho13 (7.1.2020), Pumbaa (7.1.2020), Red Dragon (8.1.2020), Relja (9.1.2020)
Stara 8.1.2020, 16:05   #125
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: The Witcher serija

Kao neko ko je (mislim dva ili tri puta) pročitao sve knjige o Geraltovim avanturama, prešao prva dva Witchera (treći ide sporo zbog nedostatka vremena), meni je serija zaista prijatno iznenadila, da ne kažem oduševila, da zbog toga pripremam i njenu recenziju.

Ako nastave da prate knjige, druga sezona će biti već mnogo jasnija, pogotovo onima koji nisu čitali knjige ili igrali igre.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
player1 (8.1.2020)
Stara 8.1.2020, 16:20   #126
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: The Witcher serija

igre sam prelazio i to vise puta,knjige nazlost nikad nisam imao vremena da procitam,a serija jest dobro uradjena cak za moj ukus i iznad proseka,naravno ima mana ko i svaka ali realno gledano svi su imali veliko ocekivanje bas zato sto svi znamo igrice i vecina je je seriju poredila kao netflix-vo GoT
Sve u svemu jedva cekam 2021,a do tada imam vremena da predjem sve igrice ponovo
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2020, 16:43   #127
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ako nastave da prate knjige, druga sezona će biti već mnogo jasnija
U tome je problem. Serija ima nerealno velika odstupanja od knjiga. Ne mislim samo na sitne detalje već i na izmene koje potpuno menjaju smisao priče u odnosu na knjige.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2020, 17:04   #128
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U tome je problem. Serija ima nerealno velika odstupanja od knjiga. Ne mislim samo na sitne detalje već i na izmene koje potpuno menjaju smisao priče u odnosu na knjige.
Davno sam čitao knjige (sada očigledno moram opet ), ali koliko sam stekao utisak i komentare tvoraca serije, oni su želeli da imaju malo drugačiji pristup Geraltu.
Ali, mislio sam na to da bi trebalo biti jasnije zato što su i naredne knjige više koherentnije od prve dve koje su zbrike priča. Ali da će odstupanja biti, biće, ipak je ovo showbiz.

Mada mi je timeline zaista bio malo čudan (pogotovo za Geralta i pad Cintre), ali valjda tvorci serije znaju šta rade...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2020, 19:50   #129
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
U tome je problem. Serija ima nerealno velika odstupanja od knjiga. Ne mislim samo na sitne detalje već i na izmene koje potpuno menjaju smisao priče u odnosu na knjige.
Slazem se. I dodao bih da su mesta gde serija odstupa od knjige i najslabija mesta u seriji. Tako je bilo i u Game of Thrones. Prosto je neverovatno da u toj USA, zemlji od vec preko 300 miliona ljudi, niko nije u stanju da napise krsteni scenario. Gde nema literarnog predloska - cabar. Serija je dobrim delom nekohrerentni i ne bas logicni krs. Sreca pa se ne bazira na nekim blistavim dijalozima (hm...., najupecatljiviji deo dijaloga) inace bi i tu bila katastrofa. Za sada je glavna pica i najlosiji deo serije, a kako ce biti videcemo. Ne gajim bas neke nade.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 0:54   #130
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Books vs Game vs Netflix TV Series Characters Look Comparison
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 3:38   #131
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Nema čime da privuče široku publiku pa serija mora da bude ublažena lako varljiva priča , pojednostavljena , sa nelogičnostima koje većini ne smeta jer "dovoljno je dobra " da bi bila "the most amazing show ever" jer " Geralt look the part" a to je manje više prosecnom Witcher fanu najbitnije , da se Geralt kupa u kadi sa Yen , da čuju tu kul, tako poznatu liniju teksta , par trikova sa oprobanim humorom , poznata ikonografija ...E a samo je Nilfgard dobio smešno patetičan oklop , ostalo nije lose , znaci super je .
Pa jos zlatni perodaktil i zarazna pop pesmica...ma nema sta kvalitet 10/10 .
go go Brooklyn Dryads
Ja sam uzivao jer volim , jer zelim , ali ne valja nista. Ima brend i to je dovljno samo da nije cisto sr...Da je ono sto kazu 5/10 i i gledas Geralta u velikoj seriji.
A da li bi geralt bio veliki da serija nema fanove , da ne postoje knjige i igre ?
Pa mozda bi morali vise da se potrude .
em su spustili ocekivanja i uplasili fanove , pustali buve da ce Ciri cak i Geralt biti casting ko za Tris i posle toga americka publika uziva sto je pobedila SJW
jer nisu promenili Geralta i Ciri.
Jeftin trik , struja poskupljuje 30% !A koliko ? A samo 15 %? Super dobro je ćuti !
Ljudi su kupovali Fallout 76 , ne znam koliko milioni , da nije 0/10 da je makar 5/10 i to bi bio hit fanova jer taki smo . Fanovi nisu ni GoT počeli da dislajkuju dok nisu neki veći youtuberi počeli da kritikuju (2ep. 8.s ) .Sve je bilo super , 10/10 a onda pad , i retro-refleksija velikog dela publike kako su "primetili pad kvaliteta od 4. saezone . Kvalitet jeste padao rapidno ali samo mali broj ljudi je kritikovao tiho i blago da ne bi doziveli odmazdu neistomisljenika
Toliko volim taj svet Sapkowskog i igru da ne mogu da ubedim sebe da je ovo dobra serija. Mozda jeste .

Poslednja ispravka: Koreli A. (9.1.2020 u 4:01)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 9:41   #132
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Toliko volim taj svet Sapkowskog i igru da ne mogu da ubedim sebe da je ovo dobra serija. Mozda jeste .
Ovo ni pod razno nije doibra serija. Geralt je jedina koliko-toliko svela tacka, ostalo je apsolutni uzas. Sve je u redu sa tvojim vrednovanjem kvaliteta.
I GoT i ovo su zapravo veoma lose serije ishajpovane do iznemoglosti. Steta je za Witchera jer su knjige sjajne, iz onog logickog i nezavrsenog haosa Pesme leda i vatre nije nista dobro moglo ni da ispadne.

Poslednja ispravka: Laskaris (9.1.2020 u 9:52)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 10:02   #133
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: The Witcher serija

U čemu se tačno serija razlikuje od knjiga? Od čega su tako drastično odstupili?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 12:52   #134
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
E a samo je Nilfgard dobio smešno patetičan oklop
Ne znam da li je ovo istina, ali ne bi me uopste cudilo da jeste.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 14:35   #135
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je ovo istina, ali ne bi me uopste cudilo da jeste.


Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 15:26   #136
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
U čemu se tačno serija razlikuje od knjiga? Od čega su tako drastično odstupili?
Čisto par primera uz upozorenje da su u pitanju teški spoileri.
Spoiler za spoiler:
Kompletna prva epizoda je istumbana. Ulogu kaštelana Kaldemajna preuzima njegova ćerka koja uopšte nije bitna u knjigama. Serija potpuno izostavlja priču o Tridamskom sporazumu, veoma bitnom detalju za Geraltovo dedukovanje da ga je Renfri nasamarila. U knjizi uopšte nema nikakvih taoca - Renfri ne drži Marilku kao taoca u seriji. Bitka na trgu nije ni približno toliko infantilna i nasilna plus Geralt u knjigama prvo razdvaja grupu pa ih taktički odstranjuje jednog po jednog. Renfri na kraju u seriji pominje Ciri - u knjigama toga uopšte nema. Na kraju Marilka tera Geralta iz Blavikena umesto Kaldemajna.

Cela priča oko Brokilon šume iz serije je bolno retardirana. Prvi kontakt Ciri sa drijadama je prošao daleko interesantnije u knjigama. Drijade su zastrašujuće ratnice nalik Amazonkama a ne vašarske cigančice kao iz serije. Voda Brokilona takođe u knjigama igra izuzetno važnu ulogu dok se u seriji svodi na par sekundi Red Bull tripovanja. Plus, kompletna priča oko Geraltovog i Cirinog prvog kontakta je potpuno pretumbana i apsolutno nema nikakve veze sa knjigama.

Priča sa Silvanom (Torkveom) je isto tako bolno "strimlajnovana". Ni reči o Lile i kako se ona uklapa u celu priču oko sela u kojem je Geralt naleteo na Silvana pa sve do toga kako se dalje ta priča integriše sa njegovim kasnijim kontaktom sa vilenjacima. Nikakvih detalja oko toga kako je džak metalnih kuglica završio u Silvanovim rukama (pominje se samo da su seljani hteli da ga nasamare, ništa više). U seriji Geralt se ponaša apsolutno sadistički. Kompletan dijalog sa Torkveom se svodi na "your mother fuck a goat?" i "your mother fuck a snowman?" dok mu veštac menja lični opis. U knjigama Geralt je hladan i proračunat sve vreme.

Deonica sa strigom je isto potpuno pogrešna. U knjigama Geralt ne žrtvuje Ostrita tako što ga ostavi vezanog za krevet da ga princeza rastrgne već ga pušta da proceni koliko strigi treba vremena da stigne plen u begu. Nema rasprave između Geralta i Ostrita oko podmićivanja da Geralt prosto ode. U stvari nedostaje cela uvodna priča oko zavere da se princeza prosto ubije. Foltest je depresivni krmak dok je u knjigama pametan i zapravo izuzetno gotivan lik. A da... Striga u seriji ni najmanje ne liči na onu iz knjiga plus tokom borbe Geralt ne bi trebalo da primi ni jedan jedini udarac dok u seriji nema mesta na zidu i podu patosa koji Geralt nije obrisao... A da... Nema peščanog sata...

Večera koju Kalante drži za udvarače Ciri... Uf odakle da počnem... Nigde priče o pomerenom satu da bi se Jež prevario da skine oklop, likovi su istumbani, nema prosidbe Ejsta na kraju meteža, nema sekcije na kraju gde se najbitniji likovi okupljaju da održe razgovor oko toga šta će i kako biti... Plus, u knjigama nema iznenadnog povraćanja Ciri na sred dvorane već Geralt čuva njenu trudnoću kao punchline na kraju razgovora sa Kalante, Ježom, Ejstom i Mišovorom dok traži nagradu. U seriji Geralt "nije obavešten" o Cirinoj trudnoći...

Kahir i kompletna priča sa Doplerom... Pogrešna, pogrešna, pogrešna... Serija od lika koji blago naginje na lošu stranu pravi apsolutnog psihopatu.

Priča o neplodnosti čarobnica apsolutno nema nikakve veze sa uklanjanjem njihovih organa. To je prosto posledica atrofije žlezda zbog izlaganja magiji. Nikakvog sakaćenja i sličnih budalaština nema u knjigama.

Ne bih dalje... Ovo je tek delić onoga što apsolutno ne valja u seriji i što od jedne dobro napisane koherentne priče pravi totalni haos koji nema ni najmanje smisla.

Poslednja ispravka: Neutrino (9.1.2020 u 16:19)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Dimo (12.1.2020), Dovahkiin (13.1.2020), Koreli A. (9.1.2020)
Stara 9.1.2020, 16:41   #137
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Večera koju Kalante drži za udvarače Ciri... Uf odakle da počnem... Nigde priče o pomerenom satu da bi se Jež prevario da skine oklop, likovi su istumbani, nema prosidbe Ejsta na kraju meteža, nema sekcije na kraju gde se najbitniji likovi okupljaju da održe razgovor oko toga šta će i kako biti... Plus, u knjigama nema iznenadnog povraćanja Ciri na sred dvorane već Geralt čuva njenu trudnoću kao punchline na kraju razgovora sa Kalante, Ježom, Ejstom i Mišovorom dok traži nagradu. U seriji Geralt "nije obavešten" o Cirinoj trudnoći...
Vecera koju Kalante drzi za udvarace Pavete, Cirine majke. Ciri je tada u fazi embriona.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 16:48   #138
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Drijade su zastrašujuće ratnice nalik Amazonkama
Da, i treba dodati da su zapravo u pitanju dominantno vilovnjacke tj vilenjacke zene koje zive u nekoj vrsti matrijarhata a muskarci su im bitni samo za produzenje vrste.. Posto ih ima sve manje uzimaju i ljudsku zensku decu koja vaspitavanjem tj indoktrinacijom postaju Drijade
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2020, 17:31   #139
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Vecera koju Kalante drzi za udvarace Pavete, Cirine majke. Ciri je tada u fazi embriona.
Ne zna osnovnu stvar a pise ceo sastav kako se serija razlikuje od knjiga.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
player1 (9.1.2020)
Stara 9.1.2020, 18:38   #140
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Zna on, to je bio lapsus bre Mogu da se slozim sa svim sto je napisao.

Serija nekako mlitavo prenosi lore iz knjiga. Moze to da se gleda ali izgleda sve nekako slabo povezano, kilavo. Verujem da bi i clanovi ovog foruma napisali bolji scenario.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Koreli A. (9.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seća li se neko stare serije... Nash Knight Kompjuteri i film 375 29.9.2019 22:37
Vaša omiljena serija, vol. 2 aerochivija Kompjuteri i film 1252 30.3.2012 9:55
iPod, nova serija popularnog audio/video plejera alesandro Foto i audio/video 60 3.11.2008 23:01
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com