Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2018, 11:07   #61
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Umetnik nema sta ti meni da objasnjavas boje, jer ja ni u jednom momentu nisam rekao da je Morrowind los, vec da nemate pravo da nazivate blago retardiranima one koji vole da igraju Skyrim i slicnim pogrdnim imenima, samo zato sto imaju drugaciji ukus od vas, i sto se mene tice cao vidimo se kada na temi bude bilo nekih poruka o novoj igri...
Sumnjam da bi se ti zalio na to da Skyrim ima bolje kvestove, bolju pricu, bolje RPG elemente, bolje NPCove, itd. A sve ovo navedeno je u toj igri mediokritet, i cak ispod toga.
Voli ti Skyrim makismalno, ali kritikuj ono sto se treba kritikovati. Nemoj biti teski ignoramus.

Evo sta Daniel Vavra ima za reci o Skyrimu. Profesionalac koji stoji iza nekih najboljih igara ikad napravljenih.

https://translate.google.com/transla...711&edit-text=

A sto se tice Skyrim kvestova, evo jedan primjer koliko je to lose odradjeno:

Citat:
In Skyrim first time you kill fake Emperor, then the guard stops you and you pay some small amount of gold, and you are free!? So, the real Emperor used a double to protect himself, because he knew that dark brotherhood want to kill him.

Ok, you killed fake Emperor which is the same as you tried to kill real one, and then you can get out of this by paying some small amount of gold?? I think it’s 1000 or 1500 septims?
This is one of the worst quest designs ever. You wan’t find this in the cheapest movies.

A this point every guard knows that you are member of the dark brotherhood, and that you have tried to kill an Emperor. But despite this you can enter Solitude and talk with guards like nothings happened?

Now, your task is to kill real Emperor, and you have advantage because everyone thinks that brotherhood is destroyed and all members are dead. This of course makes no sense because you are alive, and guards saw you. But the game does not care about this, it let’s you to do whatever you want to do?

At the end of this quest line the Emperor basically allows you to kill him just like that. You easily sneak into his cabin, because guards are relaxed which make no sense cause you are in the war territory and DB has already tried to kill an Emperor. You then confront the Emperor and he allows you to kill him just like that; no fight, no alarm?
And then after all of this you can join the Imperial Legion to fight for the Emperor, despite you are known assassin and DB member who killed the Emperor??

This is famous Bethesda video game design. And if you think that this is good, well then you have very low standards my friend.
Isti problem ima glavni kvest i thieves quild kvest.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
Krilce (29.6.2018)
Stara 28.6.2018, 11:37   #62
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Neko je rekao da su ljudi koji igraju Skyrim blago retardirani? Nisam nesto puno i pazljivo citao prethodne postove tako da ne znam ko je sta rekao...
Ovo je vise neko moje vidjenje tog sveta koji moze daleko bolje i zivlje da se oseca, nije tu stvar ni oko grafike. Skyrim je kul igra ali uvek postoji taj izgubljeni potencijal ili pak linija manjeg otpora koji se provlaci kroz sve Bethesdine igre.

Nijedan novi deo nece biti neki novi Gothic ili slicno, ali bilo bi dobro kad bi se provukli neki pazljivije dizajnirani elementi. Nijedan deo nije to ostvario u punom potencijalu cak i Morrowind!

Lepota Morrowinda je u misteriji koji prozima svaki pedalj tog sveta na takav nacin da ti taj svet zahteva punu paznju i uzivljavanje ne bi li provalio gde trebas da ides, sa kim da pricas itd.
I sve to koliko je moguce s obzirom da Morrowind nije bio bas dobro dizajnirana igra.

Njihove nove igre i nemaju toliko veliki problem sa markerima its. Svakako se gubi osnovni osecaj misterije i velicine sveta ali on ima vise smisla u Morrowindu nego u Oblivionu npr. Mislio sam vise na iznenadjenja i "prodrmavanje" igraca. Cuo sam negde da questove prave po principu smisljanja osnovnog koncepta (spasi kuce, donesi artefakt) i samo ga raseju po svetu ponekad i ne sa preterano puno smisla. Time i slozeniji questovi, koji nisu nesto preterano slozeni sami po sebi, deluju u odnosu na te uzbudljivije i bolje. I to je to! Posle se sati neumitno mnoze....Sve to lepo funkcionise mada ...
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 11:48   #63
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

i u morrowindu si mogao da manipulišeš sa gardom i hapšenjima. Dobro se sećam i umobolnih questova ama baš u svakom guildu idi i donesi mi deset cvetova, deset ovoga ili onoga. Pa smo imali katastrofalnu steal mehaniku gde nisi znao ni ko pije ni ko plaća. I sad bi ja mogao da nabrajam koliko hoćeš.

Ali pre Morowinda nije bilo takve igre i igra nas je oborila na pedu pa smo joj sve opraštali. Pre Skyrim-a je bilo igara sličnih njemu i nije doneo ništa novo pa smo mnogo kritičniji, što i treba, prema njemu što ostavlja utisak da je Morowind bio par klasa bolji. Jeste bio bolja igra ali ne toliko kao što su neki ovde umislili.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 12:08   #64
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Naravno! Ubacicu i jednu upadicu ovde posto moze neko da je pomene. Morrowind je stvarno prepun tih umobolnih "skupljaj ovo\ono" zadataka. Jedina koliko toliko ok stvar jeste sto su ti zadaci bili narativno opravdani i uglavnom predstavljali pocetni set questova od svake od 9 guildova. Ali opet prepuno i preterano...

Ali dobro, nasla Beth svoje parking mesto to je ipak biznis i fin entertainment a ne arhitektura...
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 13:31   #65
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Dagoth Ur kaže: Pregled poruke
Neko je rekao da su ljudi koji igraju Skyrim blago retardirani? Nisam nesto puno i pazljivo citao prethodne postove tako da ne znam ko je sta rekao.
Baron filipan glavom i bradom. Mene u vezi Skyrima najviše nervira njegova precenjenost i nekritičnost velike većine igrača i recezenata. Još kad vidim da se gura u nekakve top 10 RPG liste jeza me hvata.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (28.6.2018), S.t.a.r.a.c. (29.6.2018)
Stara 28.6.2018, 15:02   #66
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Samo da podsetim da u Morrowindu pickpocketing faktički nije ni funkcionisao. To je popravio Code Patch (dosta godina kasnije).
Isto tako ni ranged combat. A u Skyrimu mi je omiljeni playthrough sa archerom kojim se šunjam i snajpujem za bezbedne distance.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 15:15   #67
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Da dve stvari nisu funkcionisale, možda još po koja... dok u Oblivion/Skyrimu 100 stvari nije ni postojalo a u Morrowindu jesu, i još su radile.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 15:23   #68
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Morrowind nam je svima bolji zato što smo bili mlađi i nije bilo interneta da nas vodi

Ja prvi sad ako mi igra nema ono neki marker kojim pokazuje putanju ili odbrojava metre poludim. A nekada kaže ti u Morrowindu ide severoistočno od tog grada prati put i pre mosta skreni desno, nastavi pravo do dva drveta okreni se ka istoku i eto tu si. Karikiram, ali tako nekako je bilo. I nije mi smetalo. Sad sve hoću brzo i odmah. Postao sam google gamer...

U ta stara vremena ne znaš gde da ideš i eto napustiš tu misiju radiš nešto drugo i gotovo. Igrao sam Morrowind mnogo puta verovatno poslednji put oko 2010. i već tada sam u console kucao coc za fast travel, unlock, itd...I tu sam već pokvario užitak i od tada nisam pipnuo.

Generalno mi je igra bila draža od Obliviona. Skyrim mi je takođe ok, ali Morrowind ipak jedna od najdražih igara ikada.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 18:25   #69
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Malo se ustalasale strasti pa moram da budem oprezan , i meni je Morrowind najbolja igra u serijalu ali naravno odigrao sam sve ostale (osim Arene) i ne bih mogao da kažem ni za jednu da je bila loša, svaka je imala mana i dobrih strana kao i sam Morrowind. Zaglupljivanje je očigledno ali tu su modovi kome to baš jako smeta. Meni jako leži TES serijal jer za svaki deo izađe neverovatan broj modova čime ne može da se pohvali ni jedan drugi serijal, zato je Morrowind igriv itekako čak i danas, samo da ovi iz Bethesde požure malo sa 6-icom a za ostalo ćemo lako.
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 19:03   #70
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ja mislio neke nove informacije ovde...kad ono 3 strane rasprave ''ciji je veci'' vala svaka vam dala...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2018, 7:02   #71
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Elder Scrolls rasprava u kojoj učestvuju Dovakin, Dagot Ur i Talos stvarno dobija na težini
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Dovahkiin (29.6.2018), M1los (29.6.2018), Miki1987 (4.7.2018), Skenderevo (29.6.2018), Talos (30.6.2018), voodoo_ (29.6.2018)
Stara 29.6.2018, 11:26   #72
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.350 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nista bez najveceg madafakera TES-a

VEHK
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Schwabsteiger (29.6.2018)
Stara 30.6.2018, 11:24   #73
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Dagoth Ur kaže: Pregled poruke
Oblivion je realno stvarno sklopljen s koca i konopca. Cak i 15-godisnjoj verziji mene nesto tu nije stimalo a tek sto sam tada zavrsio Morrowind.
Mada sa druge strane i pored uzasne genericnosti i vizualne monotonije imao je svakako unikatnije dizajnirane questove u odnosu na Morrowind i Skyrim (pogotovu Skyrim). Skyrim je imao daleko vecu raznovrsnost u vidu lokacija i lokaliteta (i to na prvi pogled) ali questovi su delovali kao da ih je dizajnirao neki dosadan AI iz nekog dosadnog podruma...
Morrowind mi je tu ok zato sto vecinu questova cine brojni guild assignment-i i slucajne price koji deluju kao da su stvarno deo tog sveta.

A sto se tice Dungeon-a, i meni bi prijalo da ih ima manje a da su unikatnije uradjeni. Koliko se secam, Dungeon-a u Morrowindu ima puno ali nijedan nije veci od par cellov-a racunajuci u to i neke "end game" lokacije a Skyrim ima neke vrlo kul i neocekivane momente poput Blackreach-a i tome slicno.

Ne znam koliko je ljudi ovde culo za Arx Fatalis? To je potpuno drugacija vrsta igre, mnogo slicnija igrama poput Thief-a ili Deus Ex-a koja je smestena na 8-9 nivoa podzemnih pecina koje su prepune zamki, underground grobnica i raspalih hramova. Znam da je takvu igru vrlo tesko dizajnirati i uopste uraditi ali bilo bi stvarno kul videti nekakvu umanjenu strukturu takve vrste sa sve unikatnim questovima...ne znam..

Nekako mi Bethesda deluje kao da ubacuje skupe gimmick-e poput jos veceg sveta, pricljivog protagoniste itd. zarad marketinga a naustrb svega ostalog pa moduj ti (ako uopste i mozes) ako ti se ne svidja.
Nekako razumem sto\ako su izabrali High Rock a ne Akavir...
Ne. Oblivion je namjerno tako napravljen, znaci vise prilagodjen casual masama. A opet s druge strane puno lakse, brze, i jeftinije je bilo napraviti taj tada next-gen Oblivion nego li next-gen Morrowind.

Ono sto je cinjenica je da Bethesda nikad nije napravila postenu igru. Oni nikad nisu zasukali rukave i stvarno se potrudili da naprave nesto posebno. Svaki njihov TES ima velike nedostatke, i Fallout naravno.
Jedan od razloga za to je sto nisu imali konkurenciju. Tu je naravno i lijenost, nedostatak entuzijazma, itd.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 13:04   #74
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ja mislio neke nove informacije ovde...kad ono 3 strane rasprave ''ciji je veci'' vala svaka vam dala...
Ja sam kriv. Hteo sam da pomognem Dovakhinu da se odluci da odigra Morrowind... I ode diskusija u...

mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 13:09   #75
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Sva lenjost Bethesde personifikovana u klipu od minut i po.

10/10, GOTYZSDS


Ovo treba da je neki čuveni lutajući bard. Ne samo što ima istu (konjsku) facu i glas kao Ralof, već zna samo dve iste pesmice kao i čitav Skyrim. I sećam se kada sam tražio neki legendarni piratski mač; uđem u pećinu, pobijem sve što hoda, i nađem sablju koja izgleda identično kao i svaka druga koju nose pišljivi banditi. Eto, po Bethesdi, to je neki unikatan i legendarni mač. Ovakve brljotine njima moderi godinama ispravljaju, dok se oni kupaju u novcu i slavi. Stvarno ne kapiram..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 13:27   #76
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Da budemo iskreni ni CDPR nije baš sjajan po tome. Evo malo pre igram expanziju, side quest, navodno tražim hrpu novca koju je ostavila nečija tetka. Dva njega sinovca pišu kako je sigurno uštekala veliki novac, nađem kovčeg unutra 17 orena.

Dobijem legendarni mač od Crach an Craita, navodno nikad jači mač, ono običan loot od bandita ima veći dmg.

Čekam da mi master armorcrafter napravi najbolji armor koji postoji ono opet ćorak loot random bolji od toga.

Isto sa master sword NPC-em, navodni napraviće mi najbolji mač ikada, ono opet random loot bolji.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 13:54   #77
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Da budemo iskreni ni CDPR nije baš sjajan po tome. Evo malo pre igram expanziju, side quest, navodno tražim hrpu novca koju je ostavila nečija tetka. Dva njega sinovca pišu kako je sigurno uštekala veliki novac, nađem kovčeg unutra 17 orena.

Dobijem legendarni mač od Crach an Craita, navodno nikad jači mač, ono običan loot od bandita ima veći dmg.

Čekam da mi master armorcrafter napravi najbolji armor koji postoji ono opet ćorak loot random bolji od toga.

Isto sa master sword NPC-em, navodni napraviće mi najbolji mač ikada, ono opet random loot bolji.
Mene ceo taj fokus na loot izludjuje do iznereda.

Jos kad krenu zivotinje da dropuju oruzje, opremu i zlato...

Pa odakle ..benom pauku mac?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Vlajk@ (1.7.2018)
Stara 30.6.2018, 13:55   #78
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 265
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Da, samo sto je kod Bethesde taj loot i lutanje po dungeon-ima imperativ. A kod CDPR-a nije. Big difference.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 14:46   #79
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Kakve to veze ima? Iste greške prave. A ako je u Witcheru važan story telling, onda valjda treba i da se potrudi da na kraju kvesta ne dođe do toga da se trudiš za nešto a na kraju junk. Gde je tu immersion ? Ispao kroz prozor...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 15:06   #80
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

A da li ti mačevi i oklopi izgledaju identično kao i najobičnije verzije? Jedno je problem sa balansiranjem, a drugo kad ti ne možeš da se potrudiš da napraviš novi model za neki unikatan predmet..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com