Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2009, 4:48   #1001
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Mislim da cu preskociti Napoleona ali ovo je fenomenalna vest jos samo da bude istina.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2009, 16:33   #1002
vukoja
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 240
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 72 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Instalirao sam ETW i update 1.5 od razora tutorial mi radi ali kad izaberem neku drzavu za grand campagin izbaci me iz igre i dobijem onaj send/don't send error
vukoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 21:24   #1003
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Napoleon ce biti navodno nova igra a ovo je prva ekspanzije za Empire.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 18:34   #1004
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Empire Total War

Evo ja sam jedan od onih koji je opet instalirao Empire

i sad bih molio da oni koji znaju, ili imaju, postave što više linkovea za download pečeva

unapred hvala
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2009, 16:04   #1005
gorstak1988
Novi član
 
Član od: 31.12.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Pozdrav svima! Molim vas da mi pomognete... kupio sam ETW i izlazi mi sledece nakon instalacije:
e sad, instalirao sam sve sto treba i direct x i imam graficku odlicnu i sve sve ali ovo me nervira uzas... rogove sam dobio... aj molim vas pomagajte... HVALA unapred!!!!!!!
gorstak1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2009, 17:53   #1006
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Jer koristish Vistu ili windows 7? Ako je odgovor potvrdan, probaj da disable-ujesh DEP(data execution prevention). Ako to nece, probaj da pokrenesh igru u xp compatibility mod-u.
Ako ti neshto nije jasno oko postupka DEP-a i/ili xp mod-a, slobodno me pm-uj.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2009, 19:07   #1007
gorstak1988
Novi član
 
Član od: 31.12.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Jer koristish Vistu ili windows 7? Ako je odgovor potvrdan, probaj da disable-ujesh DEP(data execution prevention). Ako to nece, probaj da pokrenesh igru u xp compatibility mod-u.
Ako ti neshto nije jasno oko postupka DEP-a i/ili xp mod-a, slobodno me pm-uj.
poslao sam ti pm...
gorstak1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2010, 14:02   #1008
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Skinuo sam special forces edition, ispatchevao na 1,3 sve deluje lepo,ali imam par pitanja:
-zasto nema nikakvih novih jedinica osim onih koje daje patch 1,3. posto bi special forces edition trebalo da daje neke nove jedinice. Mozda se otkljucavaju u toku kampanje?
-Jel skinuo neko ekspanzije? Warpath manje-vise, ali narocito Elite Units of the West i Elite units of America, i kako ih je instalirao. jer ja se mucim da instaliram Elite units of the West.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 0:58   #1009
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Skinuo ovo i mogu reci da sam razocaran .....
Ovako:
Prvo sam imao neke probleme sa zvukom prokleti pirati skidanje nekih zakrpa je to reshilo ... valjda .....
Onda sama igra:
Ulazim fancy intro, novi meniji i to. Licno mislim da je intro movie iz Rome Total War mnooogo bolji i neprevazidjen ... Dobro manje bitno ...
Dalje vidim neki road to independence campaign i ne svidja mi se. Imam utisak da nisu isti ljudi radili ovaj nastavak i prethodne igre. Kao da su jedva cekali da dodaju "veliku Ameriku". Mada opet manje bitno ...
Tutorial vidim samo land i naval battle .... Nema nikakvog tutorial-a za Grand Campaign. Inace taj deo je pretrpeo najvece izmene pa i nekom ko je igrao Total War treba pomoc tu. Ono shto ima od tutoriala je tipicno pomeri misha i slicno beskorisno djubre. Ali ajde "namucicu" se da shvatim ...

Kampanja biram Rusiju kao i uvek "za inat Amerikancima" i doceka me graficki poboljshana mapa. Ja blenem kao tele i mislim "shta sad" Poshto sam se snasho nalazim da je onaj advisor beskoristan i nervira kao i u prethodnim igrama ali sada verovatno i vishe. Plus nisam nasho ono dugme da pitam shta treba graditi. Non-stop brblja par istih recenica kako treba da kliknem ovde ako hocu da regrutujem vojsku itd. Skontao sam ono sa gradovima i generalno ima manje zgrada i manje opcija. Otprilike Barake, Palata, Topovi, Zidovi, neshto za masu Opera ili tako nestho, i putevi. Sve ostalo je automatski regionalni centri spawnuju male gradove a u ovim se bira samo cetiri tipa gradjevina koje opet automatski spawnuju agente. Sada gentleman, rake i priest. Ne mogu da regrutujem kako mi shta treba nego cekam da ih gradovi izbljunu bzv. Vojske verovatno ima vishe josh nisam sve video. Diplomatija je bolja ne moram vishe da shaljem diplomate na dalek put nego to sada ide brze i ima par novih opcija. NIje to bash EU 3 ali je dovoljno ....
O da zamalo da zaboravim kampanja short je od 1700 do 1750 shto deluje mnogo kratko a long do 1799. Reko shta potez traje mesec dana ili ??? Kad ono isto potez pola godina, kampanja je kraca nego ikad i na long. Bezveze ... Prvo trebalo je obuhvatiti periode pre toga drugo mogo je i Napoleon da stane tu. Recimo umesto Road To Independence mogo je da bude Napoleon. Ali oni misle nestaje im ideja daj da ovo shto vishe razvucemo, uzecemo vishe para.
Sramota !!!

Prva bitka sa Turcima vidim opcije da od slabijeg protivnika trazim da se preda dobro. Ali ta opcija je nema ako napadnem na otvorenom samo za tvrdjave .... propust. Onda napad trupe se rasporede moja linija naspram njegove na razadaljini hmm 20tak metara paljba, dim 150 ljudi je raspalilo. Reko gotov je kad ono nishta palo njih 5 ili 6 SHTA BRE !!! Jer to moji ljudi corke koriste. I postepeno vidim da se sve svodi na mele-combat. Ne valja ....
A da opet svaki covek u jedinici izgleda isto klon do klona. Mislio sam da su sa tim raskrstili u Medieval II. Tako neshto samo pokazuje koliko nisu hteli da se trude. I da jedinice su manje nego pre ..... Mislio sam da borbe ovde treba da deluju masovnije ono bzv opet.

AI je gluplji nijednom nisam video da peshadiju raspored u kvadtrat kad ga napad konjicom da radi neshto pametno da se ukopa itd. Ako napada namesti se i ne mrda ceka da ga omlatim konjicom ili peshadijom u hand to hand combat. Ako se brani nabije se u zgrade koje smlatim topovima. Ako stavim peshadiju u kvadrat sto puta ce bash na njih da udara konjicom dok ne izgubi. Nijednom nisam napao utvrdjen grad a osvojio sam Krim, Kavkaz, celu Shvedsku itd. Onda prosto zalosno izgleda kad 150 ljudi puca po 15 puta i nije u stanju da umlati ni 50 ljudi. A josh gore kad rani topovi ne mogu da se pomeraju. Pa se zaglavi u neku kucu van dometa topova i prosto vatreno oruzje nema efekta pa moram unutra gde cesto gubim po dve moje jedinice da isteram jednu njegovu. Moji topovi prosto omlate pola moje jedinice ako se slucajno zatekne tik ispred topa ....
Bitke izgledaju uzasno .... pomorske nisam igrao prosto Rusiji nije ni potrebna mornarica .... Probao onu u tutorialu ali me smorila dok sam jurio onaj brod koji ne uzvraca paljbu. Ne mogu da zamislim kako ja da onako komandujem sa 10 brodova protiv isto toliko.
Cela igra lici na Imperial Glory od pre nekoliko godina samo sa boljom grafikom .... Jadno najslabija Total War igra ......
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Red Marquis (11.1.2010), shrafko (11.1.2010)
Stara 11.1.2010, 1:45   #1010
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Empire Total War

AI ne pravi kvadrat zato shto josh nije izucio tu tehniku. AI je u igri pametniji od svih Total Warova. Igrash Vanilu, ta verzija je izbagovana do bola. Dzabe igrash. Skini patch

Poslednja ispravka: DeCoy (11.1.2010 u 1:57) Razlog: bespotreban citat ;)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 13:04   #1011
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
AI ne pravi kvadrat zato shto josh nije izucio tu tehniku. AI je u igri pametniji od svih Total Warova. Igrash Vanilu, ta verzija je izbagovana do bola. Dzabe igrash. Skini patch
Ok ali ja imam kvadrat vec duze vreme onda on mnogo tehnoloshki zaostaje a to opet ne valja ....
Mada opet nisam video da je AI pametniji pola sata stoji tik pored mog rova dok ga sasipam olovom. Prosto ne mrda ne ide u jurish iako trpi veci damage od mene zbog rova ....
Videcu da nacem patch mada opet mi se igra ne svidja ...
Najvishe deo kad 150 pushaka ne moze ubije ni 20 ljudi mislim toga je bilo i ranije kada 150 stelaca ne ubije ni 10 protivnika. Ali ovde treba da je vatreno oruzje mnogo efikasnije a ne da sve reshavam kundacima i bajonetima
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 15:33   #1012
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Ako su puske neefikasne to znaci da su dobro odradili poso . Tada se sve zaista i resavalo bajonetom. cevi musketa nisu izolucene (glatke su) samim tim su nepouzdane i neprecizne. sve preko 80 m je bilo stvar srece. pukovi koji bi otvorili vatru sa 200 i vise metara mogli su da razmenjuju vatru i po pola sata uz minimalne zrtve. zato su se posle svakog plotuna primicali neprijatelju po nekoliko koraka, da bi konacno jurisali na bajonet. Neke vojskovodje (Fridrih Veliki i Suvorov su najpoznatiji) su trazili od svojih trupa da cim artilerija malo smeksa protivnika odmah jurisaju na noz, ovo je ostala osobina ruske pesadiske taktike do 1918!
Meni bode oci sto su lose odradili taktiku fire and advance koja je kao sto rekoh bila dominantna u periodu. Umesto da bude: plotun-par koraka napred-plotun-par koraka napred sve dok se ne pridje neprijatelju dovoljno blizu za juris, oni su stavili da se puk liniske pesadije rasiri (nit je bilo, nit je moglo biti) i da pola napreduje a pola stiti vatrom kao na kakvoj modernoj vojnoj vezbi.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 17:50   #1013
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ako su puske neefikasne to znaci da su dobro odradili poso . Tada se sve zaista i resavalo bajonetom. cevi musketa nisu izolucene (glatke su) samim tim su nepouzdane i neprecizne. sve preko 80 m je bilo stvar srece. pukovi koji bi otvorili vatru sa 200 i vise metara mogli su da razmenjuju vatru i po pola sata uz minimalne zrtve. zato su se posle svakog plotuna primicali neprijatelju po nekoliko koraka, da bi konacno jurisali na bajonet. Neke vojskovodje (Fridrih Veliki i Suvorov su najpoznatiji) su trazili od svojih trupa da cim artilerija malo smeksa protivnika odmah jurisaju na noz, ovo je ostala osobina ruske pesadiske taktike do 1918!
Meni bode oci sto su lose odradili taktiku fire and advance koja je kao sto rekoh bila dominantna u periodu. Umesto da bude: plotun-par koraka napred-plotun-par koraka napred sve dok se ne pridje neprijatelju dovoljno blizu za juris, oni su stavili da se puk liniske pesadije rasiri (nit je bilo, nit je moglo biti) i da pola napreduje a pola stiti vatrom kao na kakvoj modernoj vojnoj vezbi.
Pa kazem da ne valja nije da pucaju sa 200 metara nego sa 20 i ako pogine 10 njih mogu da se radujem. Nema nishta od toga pucaj korak napred i ono prva linija puca druga puni pa se smenjuju i napreduju. Jednostavno u igri mogu da zaokruzim sve shto imam i naredim mele attack poshto nikakva vajda od pushaka ... i opet bi verovatno pobedio .... Opet jurisham dok on puca na mene bez ikakvih posledica umesto da na jurish idem kad oni pune ....
Neznam kakvi su oni riflemani pred kraj tech tree nisam josh stigo do njih ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 18:34   #1014
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

patchuj na 1,5 ako nisi, ili brisi iz kompa. ima neki mod sto lepo podesi to sa dometom samo nisam skinuo. da ne punim hard vise nego sto je humano.
ljubazni su rifelmani, oni otkidaju na daljinu.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 10:08   #1015
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
patchuj na 1,5 ako nisi, ili brisi iz kompa. ima neki mod sto lepo podesi to sa dometom samo nisam skinuo. da ne punim hard vise nego sto je humano.
ljubazni su rifelmani, oni otkidaju na daljinu.
Ovo je 100% tačno. Sa patchom 1.5 ovo je potpuno nova igra,i ja sam se dugo mučio sa vanilom.Meni svaki put kada napadam konjicom formira kvadrat i skoro uvek se uspešno odbrani.Probija moje redove uvek tamo gde su najslabiji a i u kampanji se kreće po mapi mnogo logičnije.I dalje ima malih propusta ali ne toliko kao pre.Sve u svemu igra se poboljšava i biće sve bolja i bolja.
Jedino mi je bezveze što godinu nisu podelili na četiri dela a ne na dva,mogli su lepo da ubace četiri godišnja doba,ovako je igra prekratka.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 15:26   #1016
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Empire Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže: Pregled poruke
Ovo je 100% tačno. Sa patchom 1.5 ovo je potpuno nova igra,i ja sam se dugo mučio sa vanilom.Meni svaki put kada napadam konjicom formira kvadrat i skoro uvek se uspešno odbrani.Probija moje redove uvek tamo gde su najslabiji a i u kampanji se kreće po mapi mnogo logičnije.I dalje ima malih propusta ali ne toliko kao pre.Sve u svemu igra se poboljšava i biće sve bolja i bolja.
Jedino mi je bezveze što godinu nisu podelili na četiri dela a ne na dva,mogli su lepo da ubace četiri godišnja doba,ovako je igra prekratka.

Ja sam igrao Terra Incognita mod, jako dobra stvar, popravlja dosta gluposti, preporucujem
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (12.1.2010)
Stara 13.1.2010, 17:06   #1017
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Gde uopshte da nadjem patch 1.5 skinuo neku glupost sa piretebay sad igra pukne na pocetku i izbaci na desktop ....
Na njihovom sajtu nema nicega u veza patcheva .....
Dajte neki link ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 20:14   #1018
bruno
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 220
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

I ja sam posle duzeg vremena reinstalirao igru,skinuo patch 1.5, i stvarno, skroz je druga igra,cak su i diplomatiju popravili.

Nego shvatio sam zbog nije toliko zarazna kao MW2, ili ranije verzije.
Jednostavno je previse zahtevna, barem meni, vec posle 20 turn-a, cekam po minut da komp odigra poteze, a isto se bas dugo ucitava bitka, pa ih uglavnom zato i preskacem.
Steta, samo da nije toliko zahtevna,bila bi vrh...
bruno je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 20:49   #1019
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

Mene sad opet tera da igram sa ovim patchem, kolko ce da me drzi to je drugi padez. Bilo bi lepo da izbace jos neki patch, mada ni za Rome ni za Medieval nisu isli preko 1,5.
Kad bii mogo da ubacim one dodatne jedinice...
Da prodjem kampanju sa Prusima pa da skinem neki mod, da vidim dal su se proslavili, mada nijedan mod ne nadmasi Europa Barbarorum .
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2010, 2:18   #1020
van helsing123
Novi član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 11
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Empire Total War

sta je AI?
van helsing123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
empire, istorija, total, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Total Commander 7 final Predrag Stankovic Aplikativni softver 21 20.12.2010 0:06
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com