Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2012, 10:59   #3521
Јован
Član
 
Član od: 4.7.2010.
Poruke: 103
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Nisam neki gamer pa bih pitao el može neko iz prve ruke mi preporuči neku igru za moj komp makar terao i na very low nebitno tps ili fps ili pak neka akcija drugog žanra. Igrao sam dosta i sad nema ništa što bi me zainteresovalo pa ako biste mogli vi da mi preporučite nije bitna tema (II svetski rat, moderni ratovi... nešto drugo) samo da ne bude naučne fantastike, vampira zombija samo realne.
Igrao sam Call of Duty serial, Call of Juarez oba, Hitman sva 3, Medal of Honor, Fahrenheit, Riddick, Prison Break, oba Max Payna i neke vožnje NFSU, NFSC, NFSMW, strateške Medieval, Blitzkrieg, Praentorians... i još neke samo trenutno ne mogu se setim.
1GB ram, 2,2 Ghz, 256MB Nvidia Ge force 8400GS komp.

Jes malo sam se zabrojao jbt očito da prvi nisam računao.

Poslednja ispravka: Јован (30.5.2012 u 15:00)
Јован je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 14:16   #3522
Nebojsa111
Veteran
 
Član od: 22.11.2006.
Poruke: 523
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Hitman ima i 4. deo
Nebojsa111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 17:52   #3523
cane kurbla
Član
 
Član od: 30.3.2009.
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Toplo preporucite neki RTS, bilo sa istorijskom, skorosadasnjom (hladni rat) ili SF tematikom, ali (but,but) , da je dobar koliko i Company of Heroes, pritom mislim i na slicnu sistemsku zahtevnost. Masina mi je limitirana taman da CoH igram bez vecih problema. Nači, neka izdanja do 2008-9 godine recimo.
cane kurbla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 17:59   #3524
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

World in Conflict (na medium, still looks good)/Soviet Assault, Starcraft 2 (Single Core K8 2.2GHz/P4@3+GHz, 1.5GB@WinXP, 2GB@W7, 8400GS+ 128MB+), Command & Conquer 3: Tiberium Wars/Kane's Wrath.

Paok:

Doom3, Far Cry, HL2/E1/E2, Duke Nukem 3D HRP , Half Life: Source, CS: Source, Zeno Clash, Thief 3: Deadly Shadows, Splinter Cell: Chaos Theory, Serious Sam/The Second Encounter, Halo, GTA Vice City/San Andreas, Mafia, IGI2, No One Lives Forever/2, FlatOut/2, Tomb Raider: Anniversary, Tribes: Vengeance, Portal, Fable, CMR3/2005, Xpand Rally/Extreme, MotoGP3/URT, FEAR/Expanzije, Quake 4, Prey, ... ....

...STALKER SoC/CoP (Low), Crysis 1 (Low).

*U prethodnoj poruci sam pogrešno napisao:

Defense Grid/Borderlands/Resurgence/You Monster

*Fix'd

Poslednja ispravka: thebluephoenix (30.5.2012 u 18:16)
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku thebluephoenix na korisnoj poruci:
Јован (30.5.2012)
Stara 4.6.2012, 18:55   #3525
cane kurbla
Član
 
Član od: 30.3.2009.
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
World in Conflict (na medium, still looks good)/Soviet Assault, Starcraft 2 (Single Core K8 2.2GHz/P4@3+GHz, 1.5GB@WinXP, 2GB@W7, 8400GS+ 128MB+), Command & Conquer 3: Tiberium Wars/Kane's Wrath.
World in Conflict mi je vec padao na pamet. Medjutim, za sada mi ne odgovara taj tip igre, gde je u pet minuta igranja natrpana sva akcija (subjektivno). Za sada mi ne pasuje tip RTS-a gde mi se za pola sata oznoji bulja i iskolace oci. Vise mi odgovara neka laganica gde imam vremena da razmislim i razradim akciju do detalja. Ova jurnjava, ne znam, za sada, NE.


Starcraft 2
, hmm tu je nedoumica. Odem na Starcraftovu temu a ono 250 strana i pre nego sto je igra izasla, a onda jos 250 strana svega i svacega. Odem na opis Kuzmanovica, ocena 96!!! Posle ovog foruma i Kuzmanovicevih recenzija poslednji korak pre kupovine mi je Google: Starcraft pictures i Youtube i tu se razocaram. Ne znam da li mi se samo cini, da li sam stekao pogresan utisak, ali Starcraft mi se ucinio nekako klinacki, kao da gledam crtani film Voltron i slicno.
cane kurbla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2012, 14:15   #3526
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

+1 za Starcraft 2. Oduvao me je zaraznošču i kvalitetom u svakom smislu a čak i nisam neki RTS-ovac. Ne igram multi jer sam RTS rookie i bio bih sažvakan ali je singleplayer izvanredan. Moje mišljenje o igri se savršeno poklapa sa opisom iz SK, odakle bih voleo da izdvojim par detalja:

Citat:
Kantina je takođe mesto gde šarm single player dela ove igre verovatno najviše dolazi do izražaja. Mešavina Divljeg zapada i američkog Juga u svemiru je apsolutno fantastična, zajedno sa džuboksom na kome se vrte obrade pesama Lynyrda Skynyrda i Elvisa Prislija...
...
Kao što je sigurno da negde u kosmosu postoji inteligentni vanzemaljski život, tako je sigurno da negde postoje i ljudi kojima se ova igra neće svideti.
...
Starcraft II predstavlja još jedan dragulj u kruni najboljeg tima za dizajn igara današnjice i svako kome strategije u realnom ne predstavljaju apsolutno odbojan žanr biće oduševljen ovom igrom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 16:27   #3527
paka97
Član
 
Član od: 10.7.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 94
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paka97 Slanje poruke preko Skypea korisniku paka97
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Moze li neko da mi preporuci igricu slicnu CoD 4 ? Volim taj tip igara i one misije

Ali samo da je novije (mislim oruzje)
paka97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 17:18   #3528
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

^ Medal Of Honor (2010) i Battlefield Bad Company 2.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 1:50   #3529
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Moze li ko da mi preporuci kvalitetan SciFi FPS? Presao sam Crysis 1/2, Far Cry, Quake 4, Unreal Tournament/2/ III, Alien vs Predator/sve , Half-Life 1/2/2.1/2.2 odigrao sam i sve igre koje su deo Orange box-a , Borderlands, Bioshock 1/2, Singularity, Bulletstorm...
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 2:03   #3530
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Deus Ex: Human Revolution, Metro, STALKER serijal , Rage, Syndicate, System Shock 2, Deus Ex (1), The Chronicles of Riddick (Butcher bay ili Dark Athena), Tribes: Vengeance, Halo/2, Battlefield 2142, Prey, TimeShift, Frontlines: Fuel of War, Enemy Territory: Quake Wars, Wolfenstein (2009), Section 8.

TPS:

Mass Effect 1/2/3, Dead Space 1/2, Lost Planet 1/2, Gears of War.

(bold: multiplayer games)
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku thebluephoenix na korisnoj poruci:
Dreamfall (13.6.2012)
Stara 13.6.2012, 2:09   #3531
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

A nisi odigrao Chronichles of Riddick: Escape from Butcher Bay i Assault on Dark Athena?

Moj savet (ako nisi odgirao) nabavi Assualt on Dark Athena jer on ima obe igre u sebi.

Od ostalih ja bih ti preporucio: Prey (defitivno), Hard Reset, a mozda bi mogao ako ti ne smeta sto su starije igre i Chaser, Unreal 2: The Awekening i Red Faction 2 (mada je kec bolji, ali dvojka ima podnosljiviju grafiku), pa mozda cak i Tron 2.0 jer je bas zabavan FPS u neklasicnom okruzenju.

Ali pre svih defivitvno Escape from Butcher Bay jer je najbolji FPS svih vremena

Valjda nesto od ovog nisi igrao.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Dreamfall (13.6.2012)
Stara 13.6.2012, 2:16   #3532
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Odigrao sam Halo 2,Deus Ex:HR, a kec sam batalio na pola ... Chronichles of Riddick nisam igrao I'll look into it ,sve ove TPS igre sam odigrao STALKER sam pokusao da igram, ali odmah posle Fallouta 3 pa mi se nije nesto igrao...Prey i TimeShift moram definitivno da probam
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 2:27   #3533
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ali pre svih defivitvno Escape from Butcher Bay jer je najbolji FPS svih vremena
Slazem se, ovo obavezno moras da odigras. Jedino sto se moze staviti u rang s ovime je Half-Life serijal.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 21:58   #3534
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Preporučite mi igre za netbook Samsung NC10 sa profila koji ima Intel 950 grafičku kartu, tražim neki manje zahtjevan a opet dovoljno dug RPG poput Gothic serijala, neku dobru RTS ili strategiju koja nije u realnom vremenu (fikciju) koja bi mogla da me zadrži dužinom i igrivošću. Glavni razlog za traženje dužih i kvalitetnih igara je određen višak vremena na poslu u pojedinim trenucima. Volio bih i poigrati neku igru iz trećeg lica poput Assassin's Creed pa ako imate neku preporuku javite mi. Čak i nešto poput Jagged Alliance 3 bi mi odgovaralo jer takve igre su dosta simpatične na manjim ekranima...

P.S. Da li može da se "zbudži" ova grafička karta i da pokrene igru Risen? Postoje neki alati kao 3DAnalyzer i slični koji "emuliraju" shadere grafičke karte i optimizuju teksture, ali nisam uspio da pokrenem pomenutu igru koja me zaista fascinirala. Ima li nešto slično Risen-u da se može igrati na ovoj "mašinici"? Puno pitanja, pa se javite s odgovorima...Hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 23:01   #3535
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
P.S. Da li može da se "zbudži" ova grafička karta i da pokrene igru Risen? Postoje neki alati kao 3DAnalyzer i slični koji "emuliraju" shadere grafičke karte i optimizuju teksture, ali nisam uspio da pokrenem pomenutu igru koja me zaista fascinirala.
Ni pod razno. Ja sam ga jedva igrao sa mimumom detalja sa 3470 radeonom (slaba diskretna grafika za laptop), koje je otprilike (bez preterivanja) oko x5 jacih performansi, nego taj ubogi Intel 950, koji ne samo sto je slab nego ne podrzava ni neke osnovne standarde koji su minimum za bilo sta izaslo od igara u poslednjih 5-6 godina.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.6.2012)
Stara 14.6.2012, 11:29   #3536
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Volio bih i poigrati neku igru iz trećeg lica poput Assassin's Creed pa ako imate neku preporuku javite mi.
Nisam neki poznavalac i ljubitelj strategija i RPG-ova, al za FPS, TPS, akcione avanture sam expert! Mogao bih da ti nabrajam dosta, pogledaj malo prethodne 2-3 strane, tu sam bas dosta nabrajao igara te vrste, a sto se tice neke preporuke za tvoju konf. iz profila, ja bih ti preporucio The Saboteur (ko Assassin's Creed u II svetskom ratu), mozda neki Prince of Persia ako volis taj fazon, Prototype (ako volis da se izivljavas)...
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 16:03   #3537
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Preporucite nesto na foru Darksiders, Prototype, itd.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:04   #3538
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Preporucite nesto na foru Darksiders, Prototype, itd.
Mozes da probas X-Men: Origins Wolverine, Activision ga je radio, kao i Prototype, nije open world, al zato je sibanje .
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 14:26   #3539
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Citat:
Assassinator kaže: Pregled poruke
Nisam neki poznavalac i ljubitelj strategija i RPG-ova, al za FPS, TPS, akcione avanture sam expert! Mogao bih da ti nabrajam dosta, pogledaj malo prethodne 2-3 strane, tu sam bas dosta nabrajao igara te vrste, a sto se tice neke preporuke za tvoju konf. iz profila, ja bih ti preporucio The Saboteur (ko Assassin's Creed u II svetskom ratu), mozda neki Prince of Persia ako volis taj fazon, Prototype (ako volis da se izivljavas)...
Igrao sam Saboteur na 17.3" laptopu a trebaju mi igre za ovaj mali Samsung NC10 netbook jer njega koristim zbog prenosivosti i u trenucima dokolice na poslu, flash igre i slične gluposti mi se ne sviđaju (za mene previše djetinjasto ali svakom svoje), htio bih nešto da odigram na Atomu a da valja. ASUS sa 17.3" ne nosim na posao jer je ogroman, nepraktičan u trenucima kad trebam na teren, neću da ga tumbam po služb. autu i slično, pa mi je zato trenutno ovaj Samsung pao "k'o kec na 11" i volio bih bar nešto da odigram na njemu... RPG poput Risen, neki dobar FPS, RTS ili nešto treće... Pregledao sam listu nekih sto igara koje su igrive sa pomenutom grafičkom kartom i ima tu dosta dobrih naslova ali ipak mi je vrijednija preporuka od nekoga ko već ima netbook ili je bio u tim vodama pa sa sigurnošću može tvrditi da neka od igara radi ili ne radi. Javi ima li išta slično Risen-u, meni Gothic 2 djeluje nekako najsličnije a ako ima nešto novije i bolje bilo bi odlično da mi javiš...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 14:30   #3540
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Preporučite mi igru!

Mozda moze neka lista kao ova da ti pomogne:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/...atibility-list


P.S.
GMA 950 je razlog zasto sam nabavio netbook sa ION platformom. On barem moze da gura starije igre kako valja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
co-op, free-roam, igra, multiplayer, preporuka igara

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Preporučite mi horor igru Stojadin O igrama uopšte 230 11.4.2013 11:02
Ocenite igru: Civilizacija V [probno glasanje] bokela Forum o forumu 62 19.10.2010 17:12
kako napraviti server za multiplayer igru hamzi Mrežne igre 1 29.9.2010 18:38
Hajde da napravimo igru... zez :) Patton Pravljenje igara 96 3.4.2007 13:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com