Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2011, 17:55   #1081
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Znaci vise ne citam review-e na MS.A komentari mogu da posluze,sto da ne.Ako nista vise bar ces znati od cega pati doticni fon koji pratis.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 17:58   #1082
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Nisu svi testovi djubre, nacitao sam ih se tamo bas.. ali lik ume da gresi do 00, mislim da to radi namerno. A i pitanje je da li sve testove on pise, mozda ima vise njih.

Komentara ima raznih ali strasno je koliko su ljudi frustrirani pa ako ne vole neki telefon pljuju bez argumenata i izmisljaju probleme. Ja te komentare citam da se smejem, a psihopata ima u svim taborima, svaki os ima svoj fanatik klan.

Za realne savete najbolji je bench forum, pa i sk ali je dosta manje korisnika i aktivnih ucesnika u temama.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 18:10   #1083
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ma salim se za MS,ali zato postoje ovakvi forumi.Da se raspitas ako je nesto nejasno,uvek se nadje neko ko je voljan da objasni.Mozda si primetio da postujem ja i na benchu,ali manje, nemam vremena za oba,a boga mi ni znanja.Slab sam softwerski jer jos uvek nemam android fon,ali hardwer pratim bas dosta i znam dosta toga.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 21:28   #1084
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

evo moje misljenje,jel ipak je ovo forum i sluzi za razmenu istih
bada je jedan solidan os,ali njegova buducnost je u potpunosti dirigovana od strane samsuga.a kako se samsung pozicionirao kao opaki proizvodjac android telefona,njima ne odgovara da gube vreme na pravljnje savrsenog operativnog sistema koji ce potuci sve ostale na trzistu.
realno,bada je tu da zadovolji i da sluzi svrsi.ako je do mene bilo bi odlicno ako bi svi dumb telefoni presli na bada like os-ove,ili samu badu,i tako dobili mogucnost instalacije osnovnih programa i koriscenja,ali zaista koriscenja telefona,onako kako to zele
bada je solidna osnova,ostalo je na developerima aplikacija,a tu stanje nije bas sjajno.posle 2.0,kada izadje,pitanje je da li izaci neki bitan update dugo vremena.
bada ima buducnost,ali pitanje da li vredi uloziti u badu ne razumem bas najbolje?
ako mislis da li se isplati kupiti bada telefon-ispalati se ici na wave ili wave 2,na neke slabije modele bas i ne(ali njih i nema nesto kod nas).za malo para(relativno) dobijes dobar i iskoristiv telefon.a pitanje je da li tebi treba nesto vise od bade,a to je subjektivno
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 2:21   #1085
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Nabudzenje

.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 12:33   #1086
mirko985
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Lokacija: kutina
Poruke: 17
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

totalno sam vec lud zbog te glupe bade 2.0 , koga oni vise *****a.... kupit cu si neki android kad se jako naljutim! u cemu je problem ? barem pola godine se najavljuke taj upgrade na 2.0 ? koji je njima kur..?
mirko985 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 21:50   #1087
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Izvinjavam se sto ovako upadam u temu,znam da moj post nema veze sa doticnim telefonom,ali ima veze sa badom.
Naime zaludjivao sam se da uzmem neki android telefon,ali realno,koji ce mi andrak,niti imam wifi kod kuce,pa da mi je tel.zakacen ceo dan na net,niti mi treba gtalk,niti skype,ni gitare,ni basevi,ni kontrabasovi
Pa plus,kad bi hteo na net,da mi se kace u pozadini 100 cuda na isti(ako ih ne pogasim). Pa mora da se iskljuci data network.. da mi ne bi otisao kredit u pm. Jer ide protok...
I kada sam bio u radnji da pogledam tel. trazio sam tada galaxy i5510,kaze nemaju,ali ima samsung wave 533 pro. A bas takvi telefoni mi se svidjaju,koji imaju onako po meni taman ekran,a plus i tastaturu.(obavezna!)

Meni se 533 tel. strasno dopao uzivo, i vidim ima Bada OS,pa posto planiram da dam ne vise od 130 evra (a on toliko kosta). da mi neko kaze,kakva je Bada,da li ima tako nekih nepotrebnih cuda od koji se dize kosa na glavi.
Nesto ukratko da mi se kaze. ako ima nesto, na sta bi trebalo da mi se skrene paznja(ovde ne mislim na kameru bez blica i gps).

Ako ima neke veze,telefon planiram da uzmem posle praznika,mozda do proleca i nekom boljem telefonu padne cena... Polovni telefoni me ne zanimaju.
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 17:20   #1088
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ne znam zasto si zapeo za taj model tj za tastaturu.. nije to los telefon ali izgleda nece dobiti 2.0 apdejt sto je bezveze.
2.0 u sustini ispravlja ovo sto ne valja na trenutnim badama [problem sa nedostatkom rama koji se desava ponekad, memorija za samo 1300 sms i jos par sitnica]

Moj savet je da razmislis da li ti uopste treba ta hardverska tastatura. Za 130e mozes da nadjes gt-s8500 Wave star mesec-dva u savrsenom stanju a to je 10x bolja kupovina od tog najslabijeg Wave-a.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 20:54   #1089
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Pa sta znam zbog prstiju. Iskreno ne znam kakva je osetljivost kod wave telefona.jer mi se nikako ne svidja osetljivost i virtual qwerty tastatura kada ga koristim uspravno npr kod galaxy mini-a. Isprobavao sam mini,i onda sam poludeo dok sam kucao jednu poruku.
Pa nekako bi se usput na ulici snasao,ali kada sam kod kuce ili negde sedim,bar da mogu na miru da iskucam poruku. Mozda ovo zvuci smesno,ali tako je. Mozda zato sto bi mi bio prvi touch telefon. Memorija za sms-ove mi nije bitna, jer nikad nisam ni na jednom telefonu ispunio do kraja sa porukama,dodjem do 150-200 poruka pa obrisem sve.
A nikad nisam uzimao polovno(niti cu) i stvarno nisam zahtevan korisnik. Nego eto,da imam par widgeta,da prekratim vreme nekom igricom(HD ne). Svidja mi se da imam smartfon

Mozda je vama slab telefon,jer ste navikli na toj azdaji da izvlacite max
Multitasking sigurno ne bih koristio. Jer ne mislim vise cuda istovremeno da koristim.
Ako imate mozda neki drugi predlog za nov telefon do 130 evra,recite. spreman sam da saslusam.
E sad ako ne mislim na aplikacije i kameru,ja mislim da mi je ovaj telefon bolja solucija od SE xperia x10 mini pro?
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 21:25   #1090
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Opasno gresis u vezi kupovine polovnih stvari.
Ja sam prvi Wave izgubio/ukrali mi i kupio sam za 150e [jul ove god] Wave star 8 meseci, full pakovanje i jos dobio futrolu i 4Gb karticu na poklon
Telefon nije imao ni najmanji problem do sada, osim ove sporadicne bada bagove.

Izbor do 130e za nov telefon je poprilicno jadan, mozda neki symbian, Nokia ili Samsung Omnia ali su to poprilicno pregazeni telefoni, bez buducnosti.

Taj Samsung sto si naveo nije los, ali je mnogo losiji od gt-s8500, realno.
Ja sam do decembra prosle godine mislio da nikada necu kupiti telefon sa touch screen-om, rezistivni ekrani su uzas, u kapacitivne nisam toliko sumnjao ali me mracila sama pomisao da ne kucam sms na tastaturi. Imao sam SE k810.
Onda sma kupio Wave i sada se ne bih vratio na ''tupavi'' telefon bez touch screena ni za 1000e
Imas da podesis landscape tastaturu, qwery keyboard, writing box- da, crtas slova bukvalno, writing full screen- isti fazon i ono najbitnije- keypad dakle isti fazon kucanja poruke kao do sada sto si koristio. Ja ovo koristim i nemam nikakve probleme. Moj savet je da batalis tu hardversku tastaturu.
U badi 2.0 dolaze i glasovne komande i ako sam dobro razumeo opcija konvertovanja govora u tekst pa ti vidi

Za 130e Wave je neverovatno dobra kupovina, konkurencija za taj kes nudi samo plasticne android telefoncice, nazalost, sa losijim audio kvalitetom, dosta losijim kamerama, kucistima, baterijama itd.

Pa sad ti proceni.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 23:00   #1091
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Sto se tice plastike i android telefoncica,dovoljno sam video,malo pre bio kod brata,i padne mu na tepih(a ispod toga parket),kako je pao,tako se otvorio,tacnije ispao mu poklopac sa sve baterijom zajedno
A on ima cini mi se galaxy i7500.

Naravno da je losiji od 8500,kada samo vidim specifikacije,kao da uporedjujem juga i ferarija
Ali zato kosta "jugo" 130(Pancevo) a ferari oko 200 evra nov.(po onlajn shopovima kojima ne verujem).
I ajde i da zanemarim hardversku tastaturu, da li moze da se namesti kada se koristi uspravno telefon,na numericku tastaturu,znaci 3 puta za C
Cini mi se da sam video na klipovima youtubea da ima ta stvar kod 533.
E sad vidim wave s7230 na netu je oko 150 evra. Kladim se da mogu da nadjem za manje nov. Iako ne jurim dobru kameru,privukla me je kod ovog modela u poredjenju sa 533.

Znam,zapeo sam za nov tel.al sta cu. Po pitanju toga sam jako tvrdoglav,ni brat koji je promenio xx broj polovnih telefona me nije predomislio.
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 1:36   #1092
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Imas i nove Wave-ove za 180e ali u Nisu.
Lepo sam ti objasnio, telefon ne mora uopste da bude u landscape da bi kucao normalno poruke, imas imitaciju tastature sa ''obicnih'' telefona a mozes da namestis i qwerty van landscape-a, odziv ekrana je odlican, kao i kod skoro svih kapacitivnih.

Tvrdoglav si do 00, kapiras da za 130e mozes da uzmes Wave sa oko 1 god garancije, pisane- ostvarive.

A ako si toliko nedokazan mozda i s7230 nije losa opcija za 150e.
Ako si na ovaj mislio, ovde je 200 ali nisu ovo bas najpuzdanije cene.
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2...7230E-Wave-723

Skroz ok telefon, posebno kada si i sam reko da ti ne treba tona aplikacija i da ti je opsti kvalitet bitan. Veliki ekran i solidna kamera, dobija 2.0 apdejt i kapiram da ce mu to doneti 720p kamkoder, odlicna autonomija, alu kuciste, power led blic.. oko 256Mb rama.. za tvoje neAndroid potrebe sasvim ok, tj ovo je ono sto trazis. Samo nema super amoled i verovatno nije bas toliko dobar kao muzicki plejer like a real Wave

I dalje ti predlazem s8500 za 130e sa pisanom garancijom a ako ne onda ovaj Wave. Samo vidi da nije sa nekih mreza i da ima 2 god garancije, zakon ih obavezuje ali se neki i dalje provlace.

Evo ti i test, definitivno losiji video i audio player u odnosu na s8500 ali za ovu cenu to i nije lose uopste. Procitaj i sam, pola ovih mana ce nestati sa 2.0 badom. Steta sto ekran nema bolji rezoluciju.

http://www.gsmarena.com/samsung_s723...review-532.php

Poslednja ispravka: HSVstoned (19.12.2011 u 1:52)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
jhoni (19.12.2011)
Stara 19.12.2011, 2:24   #1093
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Procitao sam,i stvarno mi se dopao telefon. Pa upravo sa 1 god garancije sam uzimao telefone po nizoj ceni,tako je i nokia c3 kostala 150 evra u jednoj jedinoj radnji(od njih 6,ako ne racunam mobilne operatere),sa 2 godine garancije,a ja sam uzeo po ceni od 100 evra sa jednom godinom garancije. A skinuta je sa mts mreze. Tj. vidi se na garanciji,da je preuzeto od mts-a. I ima srpsku latinicnu tastaturu.
E sad ne znam da li si mislio da nisu skidani sa stranih ili domacih mreza?
Ma hebes amoled,do juce sam koristio tel. za mp3,i po neki klip,a sad gledaju i da li ima divx i xvid,hebe mi se za gledanje filmova na telefonu!
E sad sto kazes da ce mu bada 2.0 doneti 720p,a nadjem nov za 135-140 evra,ja sam onda na konju.
A cenu 150 evra sam video na jednom online shopu,a u medjuvremenu sam nasao na netu i za 142 evra,takodje online shop,oba su srpski sajtovi.

Hvala na savetima i predlozima.
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 2:42   #1094
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Pazi, to za 2.0 i hd kamkoder je moja pretpostavka. Mozda dobije i vga [640x480] sa 30 fps a ni to nije lose, bitno je da ima odlican kvalitet fotografija i power led blic, cesto je jako koristan i kao baterijska lampa a i za fotke, bice dosta lose ali bez led blica se u mraku nista ne vidi.

Ne znam, ja i dalje predlazem Wave S 8500 za 130-150e sa min 1god garancije a vidjao sam u oglasima za 150e Wave-ove stare samo mesec dana!

Ne kapiram te, dobijes pisanu garanciju i savrseno ocuvan telefon, ako nesto rikne prevac ovlasceni servis.

Ako te taj 7230 odusevljava s8500 bi te nokautirao

Podrska je mnogo bolja sa s8500, u svakom pogledu a i lakse ces kasnije prodati i za dosta vise kesa.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 12:38   #1095
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ne daj se HSV-u opasan je to ubedjivac() sto se tice BADE.Salim se
Ako ti android nista ne znaci,wave s8500 je bolja opcija od 7230.Naravno i zbog bolje podrske,hardvera,a jako je i dopadljiv.Hardwerska tastatura ti nece nimalo nedostajati kada se uhodas.E sad da li ces se snaci sto se tice budzeta,druga prica,jer ti oba prelaze podosta platzzne mogucnosti.No do proleca ima jos dosta.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 12:40   #1096
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ne sto se tice bade [koja realno nije toliko losa koliko je neupuceni ocrnise] nego sto se tice hardvera i best buy tripova
Lik je sam rekao da mu treba sto kvalitetniji telefon a OS nije bitan. Samo da ukapira da je polovan Wave I/Wave II najbolja opcija

Ja sam pre neki dan resio da nikada necu prodati Wave, makar mi sluzio kao alternativni telefon za 720p i muziku/multimediju i za prirodu, ako lupam budem imao SGS III ili Wave IV pa da njih ne nosim u rizicnim situacijama. Telefon menjam za tacno 366 dana a tada ce Wave vredeti 80-100e plafon, ne isplati mi se da ovakvu masincinu poklonim
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 12:53   #1097
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

uffff,daleko je 1 godina.Svasta ce jos izaci za toliko vremena.Ja sam sve telefone stare prodao za smesnu kintu jer sam uzimao 5 puta bolji.Sto se tice wave-a svakako da si u pravu,za te pare metalno kuciste i super hardwer.Best-buy
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 12:59   #1098
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ma moze da sluzi kao vrhunski mp3 player, aktiviras offline mod i uzivas 30h u bar 20h u vrhunskom zvuku
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 13:15   #1099
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

Ma dobru kameru ima i bez bada 2.0. Tj. mene cine zadovoljnim sa slikama po review-ovima. A s obzirom da imam telefone. sa 2mp. Ovo ce biti puna kapa.
A sto se tice lampe na telefonu,nemoj ne treba mi,imam za tu svrhu SE k550i kao sekundarni telefon.
Sto se tice prodaje telefona, kada mi se neki tel. strasno dopadne,nema coveka koji bi me naterao da mu prodam. Kad god me neko pita,samo kazem da ima sentimentalnu vrednost.
A uzimam nov tel. zato sto sestra hoce moju nokiu. Koju imam od leta ove god.
Nije da nije bitan os,ali ne bi sigurno uzimao windows phone ili symbian.
Jes da kupim 8500,pa da mi ga ukradu. Da ne smem da ga vadim iz torbe Salim se.

Moja definitivna odluka je 7230
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 13:17   #1100
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung S8500 Wave

WP7 nije los, imas polovne Omnia 7 za ok kes ali ti neces polovno. WP7 vs Bada, ja kazem da je bada prakticniji i bolji os a ima i puniji market, symbian je proslost mada su osvezeni ovi novi.

Uzmi bre covece s8500
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung S8500 Wave VS. HTC Legend Pimpdude Aparati i oprema 39 20.1.2011 1:31
[Bada] Wave S8500 nightflier Programi za mobilne telefone 0 1.9.2010 19:08
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com