Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2005, 20:13   #41
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Aljosa kaže:
Svaka cast Reloaderu 120 MB preko dial up veze. TO su celicni zivci!
ma jok!

To je jedna noc, ostavim na FlashGet-u "Shut down when finished" i ujutru gotovo

Citat:
Ogi kaže:
E, znas sto me zabole da "pratim scenu" .
Onda budi ljubazan i "shut the fuck up"...

Citat:
Ogi kaže:
Ne, ne bih.
Kao sto sam i predpostavio...

Citat:
Ogi kaže:
Sve to sto ti citas po tim forumima, intervjuima nece imati veze ni sa cim kada izadje igra.
LOL. Fucking LOL.

E ovo bi trebalo staviti u sig...

Znaci oni to pisu dzabe, eto da trose internet vreme na nesto...

LOL
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:16   #42
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Evo malo da citate (kopirano sa exx3d foruma) :

Citat:
posmatrac kaže:

Dok ne stigne, ajde malo o njoj:

U razvoju je od 2002 godine, Oblivion je još jedan korak napred u RPG žanru, sa kombinacijom potpune slobode i nelinearnosti, i grafikom dosad neviđenom u ovom žanru.

Igra je predviđena samo za single-player, što je slučaj i u ranijim delovima serijala. Programeri kažu da ne žele trošiti vreme na pravljene multiplayer i da žele da se 100% posvete izradi savršene single-player igre.

Prića: mesto odvijanja radnje je glavna provincija Tamriela, Cyrodiil. Prića počinje s vama, u zatvoru, gde ste svedok ubistva kralja. A da bi stvari bile gore, kapija Obliviona (oblivion je pakao u svetu Tamriela) je otvorena i demoni nemilosrdno napadaju ljude i gradove Cyrodiila. Vaš zadatak je da nađete odgovarajućeg prestolonaslednika koji će ponovo uvesti red i zakon, i zatvoriti kapiju Obliviona, kao i da otkrijete šta je izazvalo njeno otvaranje.

Da bi uopšte bilo moguće završiti priću, potrebna je česta komunikacija sa NPC-ovima. Tu Oblivion donosi dosta revolucija od kojih se neke prvi put pojavljuju u istoriji PC igara. Programeri kažu da im je glavni fokus bio usavršavanje NPC-ova, i da je manje-više sve vezano za njih izmenjeno. Za početak, svi dialozi u igri su potpuno sinhronizovani, što znači da nema više dosadnog čitanja kilometarskih odgovora na dvo-rečna pitanja (ko je igrao Morrowind zna o čemu prićam), nego slušaj-i-uživaj sistem. Svi znamo (barem oni koji su igrali Gothic) kolika je mogućnost da čujete likove dok komunicirate s njima i koliko to doprinosi atmosferi igre. Bethesda takođe obećava da će svaki lik u igri imati svoju ličnost i da će se u dijalozima držati stvari koje su interesantne i unikatne.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:17   #43
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(nastavak)

Citat:
posmatrac kaže:

Ali najveca i najvažnija novina u Oblivionu je poseban AI sistem, aktivan 24 sata dnevno, kojeg programeri iz Bethesde nazivaju «Radiant AI.» Radiant AI određuje kada su NPC-ovi gladni, pospani, kakvu vrstu itema žele, koju vrstu opreme nose, gde vole da obavljaju kupovinu i mnoge druge stvari koje karakterišu normalan svakodnevni život. Ovaj sistem praktično određuje sve, od svakodnevnih aktivnosti u gradu, do rivala koje sretnete u pećini gde traže isto blago kao i vi. Ukratko, NPC-ovi razmišljaju sami za sebe i donose vlastite odluke po 24/7 dnevnom redu.

Na ponašanje NPC-ova prema vama ili jednih prema drugima znatno utiče i odnos rasa. Svaka rasa ima svoje osobine u smislu da li gaji simpatije prema nekoj drugoj rasi ili je mrzi. Na primer High Elfovi su dosta uobraženi i ne podnose Wood Elfove. Ako budete prisustvovali razgovoru High i Wood Elfa, velika je mogućnost da će te čuti kratak razgovor sa uvredljivim sadržajem. S druge strane, Khajiiti su druželjubivi i imaju dosta pozitivan odnos jedan prema drugom. Tako da će te često biti u prilici da vidite kako se Khajiiti međusobno toplo pozdravljaju i vode lagane i interesantne dialoge. Za igrače, ovaj odnos se može pokazati vrlo korisnim, ali može i izazvati dosta poteškoća na questovima gdje će te morati podmićivanjem rase koja vas ne voli doći do željenih informacija. Rase koje su u Morrowindu, ostace i u Oblivionu tako da možete očekivati varijante ljudi kao što su Nordovi i Imperiali, varijante elfova kao što su Wood Elfovi i Dark Elfovi, Orkovi te dve «zveri-rase», Khajiiti (čovekolike mačke), Argoniancii (čovekoliki gušteri).
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:18   #44
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(opet nastavak )

Citat:
posmatrac kaže:
Izbalansirane klase? Lopov bez pristojnog buzdovana u levoj ruci i lockpick-a u desnoj nije smeo na posao, a mag bez najmanje Bonemold oklopa je mrtav mag. Dakle i igrač će dobiti komad svog kolača, a u ovom slučaju to su pažljivo izbalansirane klase od kojih svaka može stajati sama za sebe. Thief, će se od sada držati senki, dok će ratnik biti siguran sve dok na sebi ima full Daedric opremu.

Sistem borbe je dosta uznapredovao od zadnjeg puta. Urađen je po principu pola refleksi pola statistika. Dakle osobine (snaga, inteligencija, agilnost, brzina…) određuju jačinu udaraca, a za ostalo se brine igrač. Kako lik napreduje, otključava nove napade kojima nanosi veću štetu neprijatelju. Blok je ovaj put pod kontrolom igrača, ali njegova efektivnost je determinirana skillovima. Borbe su dosta dinamične. Programeri pokušavaju da borbu održe u stalnom pokretu. Svaki put kad igraču odgovara da stoji na jednom mestu i seje smrt na protivnike, situacija se preokrene.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:19   #45
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(jos jednom )

Citat:
posmatrac kaže:
ilj je da se igrač izmiče, traži najranjivije tačke protivnika, i pritom koristi najefikasnije kombo napade. Sve je to popraćeno sjajnim zvučnim efektima oružja i oklopa, te vizuelnim efektima krvi koja siklja na sve strane.

Vizuelni efekti i grafika uopšte u Oblivionu su dovedeni na najviši nivo do sad. Igra ima zaista dobru grafiku, i nije čudo što je bilo puno skeptika koji su verovali da su screenshotovi koje je objavila Bethesda, lažni ili da su dorađivani u nekom programu za slike. Jednostavno, screenshotovi izgeldaju predobro da bi bili stvarni. Ipak, Todd Howard, glavni producent Obliviona kaže: «I can assure you those shots are 100% real, taken right from playing the game and will look even better in the final product, as there are effects we're working on now that haven't been shown yet.». (a i ja mogu garantovati za istinitost, jer sam imao priliku videti video demonstraciju engine-a. op.ur.)

Za one kojima ne bude dovoljna priča koju nudi Oblivion, uz igru će doći i The Elder Scrolls Construction Set, puno bolji i unapređeniji od onoga iz Morrowinda, pa ko voli nek izvoli.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:21   #46
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Evo linka za video sa E3:

http://xbox.gamespy.com/xbox-360/the.../656745p1.html

(komentar)

Citat:
Wiljushka kaže:
Tamnice su, sto se tice dizajna, po meni genijalno odradjene u filmicu (poboljsanje od jedno 15000 puta u odnosu na bilo sta do sada), ali valjda ce gradovi biti malo bolji od one pustare...Zivlji, i sa malo lepsim dizajnom...A i dizajn monstera je malo cudan, licno meni se svidja jer nije previse kliseizirano, ali ponekad zaista useru...A onaj zeleni armor je najruzniji koji sam video u zivotu, gori i od light armora iz Morrowinda...Tek dwemer armor na sta lici...
Inace sto mene nervira je katastrofalno hodanje i tranzicije izmedju animacija, mislim pegla izgleda fino, ali prelaz izmedju hodanja i trcanja, i trcanja i bitke je blago recenoA i tek svaki peti light-source baca senke, a ponekad ih i nema, mada su rekli da do tad(film je sa E3, od pre nekih 5-6 meseci) jos nisu ubacili normalne senke...Bar broj poligona i teksture su bolesni i u demou.
Za kraj najzabrinjavajuce: onaj demo na E3 je seckao ko nenormalan na dual 6800ultra...Valjda ce uraditi nesto sa optimizacijom, ili su jednostavno pustali demo u 1600x1200 sa 8xAA i 16xAF
PS: e da, pathfinding rutine izgledaju jednako katastrofalne kao i u Morrowindu, i dalje se likovi trude da prodju kroz zidove...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:24   #47
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(jos malo )

Citat:
Wiljushka kaže:
bacene skripte-jeste poboljsanje.
Poboljsana grafika-poboljsanje, koje secka na 2x6800ultra sli.
Borba-pa jesi li ti odgledao demo-bitka je ista kao i u Morrowindu od desetog nivoa pa navise, svi pogadjaju a damage zavisi od statsa(a, da ubacili su i aktivni umesto pasivnog bloka, samo neka mi neko objasni kako ce to funkcionisati).
Detaljnija podesavanja lika-e ovo jeste dobro.
Detaljnija podesavanja klase- my ass, izbacili su short blade, medium armor, unarmored, spear, axe i enchantment skillove, kako to moze biti detaljnije (to je 6 izbacenih skillova, a nijedan nisu ubacili)...Naravno, sada su short blades u skillu blades, ali neka mi neko objasni na koji nacin moze da se rukuje claymoreom isto kao i daggerom.Takodje axe je sad u okviru blunt skilla, a medium armor je izbacen, samo ne znam zasto kad je sasvim realna klasa koja ne samo sto postoji u ostalim rpg-ovima, vec je postojala i u stvarnosti...
Bolji AI sistem-samo se nadam da ce ispasti kako oni kazu, btw npc-evi se i dalje zakucavaju u zidove i pokusavaju da prodju kroz njih, i sto je najgore ne samo u toku bitke...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:26   #48
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(again)

Citat:
Wiljushka kaže:
E to su bila "poboljsanja", a sada what sucks:
Game time je skracen za duplo, sa 400 na 200 sati (znam da klinci koji traze quick-fix zabave nece ni zagrebati po povrsini igre, ali meni ce biti kratka)
Umesto 11 guildova u morrowindu, i mnooogo vise u Daggerfallu, sad postoji 5 u oblivionu?!?Kao pricaju da su sada fakcije uradjene nevidjeno detaljno, mada se treba setiti i prica o takodje "nevidjenoj" zanimljivosti Mages Guilda u Morrowindu pre nego sto je izasao, a on je bio najvece smaranje u celoj igri...
Izbacivanje Nine Divines religije-znaci uspeli su da izbace jedinu stvar koja se provlacila kroz sve elder scrolls igre, i koja je jedna od osnova sveta.Tojest nisu je izbacili, samo igrac ne moze da joinuje.Znaci posle Morrowinda u kome je postojao guild (i to provincijski ogranak), daggerfalla u kome je cak bio podeljen na 9 manjih guildova, oni ga izbacuju u samoj Imperial Province gde bi trebao da bude najaci u celoj imperiji...Takodje izbacen Imperial Legion, no comment.Isto tako nece vise biti politickih fakcija, kao da centar imperije nema nikaknu politicku scenu
Takodje i zbacivanje spears i throwing waepons, kao i crossbowa, tesko da moze biti "dovrsavanje koncepta morrowinda"
Dodatak quest compassa-aha, znaci retardirani klinci nisu mogli da prate superdetaljna uputstva koje su im davali NPC-evi u Morrowindu(i npr. Gothicu), vec im treba uputstvo tacno gde je sta, od blacksmitha u gradu, do tamnica u sumi koje nemaju veze apsolutno ni sa cime ali opet lik u igri ce imati sixth sense koji ce ga voditi do njih...Go play Sacred...Dobro nisu stavili strelicu velicine fudbalskog semafora liku iznad glave kao u NFS:Underground 2...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:27   #49
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(IMA JOS )

Citat:
Wiljushka kaže:
Inace cisto da se razumemo, ne mislim ja vec unapred da ce igra biti *****, nadam se da ce uspeti u svemu u cemu Morrowind nije, samo imam svoje strahove da ce jedino hard-core rpg iskustvo u zadnjih par godina biti upropasteno, a komentari developera kao oni na pitanja o magic sistemu: "ma milion puta bolji od morrowinda, samo ne smemo da pricamo o njemu, ali verujte nam, to je najbolja stvar na svetu posle tople vode!" samo potkrepljuju moje sumnje...

PS:Reloader, igore, jel ste odgledali vi ovaj 20-min film, zanimaju me vasa misljenja?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:28   #50
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(sad ide kompletan review )

Citat:
Wiljushka kaže:
edit:Evo nemam pametnija posla pa sam uzeo da pisem review ovog demoa od 20-tak minuta (like anyone cares):
Znaci demo je bio pravljen za VIP goste i predstavlja 20 minuta gameplaya iz igre koji je od pre jedno pola godine.Cisto da se zna, jos tada su bili ubaceni svi questovi, ceo svet i geometrija su bili zavrseni, a od tada traje balansiranje skillova i takozvani clutter-pass koji je u svakoj TES igri obavezan i dugotrajan:dodavanje posudja, nozeva i viljuski u igru Kao sto rece Todd Howard: "We're all great fans of world clutter"
Znaci demo pocinje u glavnom meniju Obliviona, lista u meniju (New, Load, Credits, Options, itd) je ista kao u Morrowindu ali horizontalno postavljena, a u pozadini ide mapa Cyrodiila i snimci iz vecih gradova.Ovde vec pocinje da se primecuje muzika, i tek da se ne bih vracao na nju kasnije odmah cu da zavrsim: naslovna tema je slicna onoj iz Morrowinda, samo mnogo teatralnija i zaraznija (kao da ona nije bila dovoljno dobra).Vecina tema u demou su preradjene iz Morrowinda, samo sto sada combat teme zvuce jedno 15 puta bolje.Sada muzika zavisi od enviromenta u kome je igrac, i od stanja (combat, razgovor, istrazivanje).Takodje postoje i teme koje pokrecu skripte, kao na primer u pocetnoj tamnici prvo je nenametljiva ambijentalna muzikica, malo kasnije kad se igrac upoznaje sa emperorom ide ista tema samo malo zivlje, a na kraju razgovora i kad krece main quest vec krece neki simfonijski orkestar sa "epskijom temom".Onda primetio sam da je muzika i u bitkama razlicitog karaktera u zavisnosti sa kim se igrac bori, od NPC-eva do monstera pa sve do Daedri.Takodje je i muzika u stealt modu posebna, i sto je najbitnije za razliku od Morrowinda koji je imao par dobrih tema i ostale neprimetne svaka pesma u demou je odlicna, a smena pesama je uradjena u 10 puta boljem maniru nego u Morrowindu, ko je igrao Riddick znace otprilike kako.Tolko o muzici.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:30   #51
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(nastavak)

Citat:
Wiljushka kaže:
Posle glavnog menija krece igra.
Prvo loading times-na masini koja bi trebalo da ima giga rama loading je malo duzi nego meni u Morrowindu, sto je sjajno sa obzirom da je Morrowind znao da loaduje i po minut u doba kad je izasao.
Igrac se nalazi, kao i u svakoj tes igri, u zatvoru i ***** li ga zasto ali kraljev escape route (kralj je napadnut od strane assassina) vodi kroz igracevu celiju.Tu se primecuje prva mana enginea (necu da govorim koliko sve dobro izgleda svi su to vec videli, navodicu samo mane, cisto neka se zna samo da je texturisanje neopisivo lepse u real timeu nego na slikama) a to su losi prelazi izmedju animacija, ali sa obzirom da je to bio build od pre pola godine valjda su to ispravili.Sto se drugih mana tice senki nema na pola objekata, ponekad znaju da trepere i da se gube, i lod je malo s*****, mada mislim da ce sve to ispraviti.Posle razgovora sa kraljem ide teleport u sumu, gde Todd Howard (narator filma, excecutive producer i lik koji je i igrao demo na E3) brblja o generisanju suma (koje btw izgledaju bolje nego na skrinovima, sa pticama koje prolecu, leptiricima, jelenima, lelujanjem krosnji i realnih senki od drveca na zemlji do njihanja trave, a sto je najbolje, ovde je u celom demou najmanje seckalo), soil erosionu i slicnim glupostima nebitnim za gameplay i tu se primecuje da ima neverovatno detinjast glas, sto je po meni sjajno, jer bolje da nam igru pravi detinjast i neozbiljan lik nego okoreli biznismen, samo se nadam da mu je karakter slican glasu.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:31   #52
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(...)

Citat:
Wiljushka kaže:
Tu dolaze do elven ruina i napada ih guard, i vidi se da combat nije toliko razlicit od Morrowinda, ali je ai bolji, lepo se povlaci, blokira, a i animacije, kad vec jednom pocne bitka, su jako lepe.Malo je brze od onoga sto sam ocekivao i sto je Steve Meister, combat programmer naveo masu da veruje, tako da bitka i dalje deluje pomalo haoticno.U svakom slucaju da se dalje o bitci i tezini iste komentarise bi bilo vrlo nezahvalno, jer se videlo da je ono maksimalno nabudzen lik koji sve sabija iz par udaraca (10 000hp, 10 000mp, 15 000 fatiguea, vidi se kad otvori meni).Tad se ulazi u prvu tamnicu, neki elven ruin i tu se vidi da je dizajn tamnica napradovao koracima od par svetlosnih godina u odnosu na Morrowind, a i u odnosu na bilo koji drugi rpg-tamnica je jednom recju jedna od najlepsih i najbolje dizajniranih koje sam ikad video, i u smislu grafike i zamki koje sad koriste Havoc model, a ne vise tekstualna upozorenja na sanducima i vratima.Tu se primecuje i sjajan rag-doll model, pogotovu raspadanje kostura, i jedna scena gde lik udara nekog licha pored koga je zid, koji se bacen od strane maca odbija od zid, sa sve lelujavim 'aljinama, i realno stropostava na pod.Takodje deluje mnogo karakteristicnije od Morrowindskih tamnica, koje su sve licile jedna na drugu.Posle te tamnice sledi prelazak u neke goblinske pecine, takodje sa par zamki, i tu se vidi stealth model koji sada koristi i skill lika i senke u okruzenju.Tamnice sada imaju mnogo realniji feel, i ova i prethodna, zahvaljujuci mnogo tamnijem okruzenju i mapiranju koje realno prikazuje vlazne, zardjale i istrosene povrsine, kao i kamene zidove i tunele..
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:33   #53
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(DAJ LJUDI ISKLJUCITE OVO OGRANICENJE AKO BOGA ZNATE )

Citat:
Wiljushka kaže:
Tu Todd otvara inventar, koji ne lici ni najmanje na Morrowindski, i meni se cak cini i prakticnije, sve je podeljeno u tabove, i sve je lako dostupno sa par klikova.Paperdoll model igraca u meniju sad moze i da se rotira i zumira, za raliku od morrowindskog.Takodje sada svako opremljeno oruzje ima svoje korice i mesto na modelu igraca, kao u npr Gothicu.I ovde se u par primera vidi kako se dobro moze iskoristiti Havoc u rpg-u, prema cemu sam u pocetku bio skeptican, jer zaista moze okruzenje i objekti dobro da se iskoriste protiv monstera.
Na kraju tamnice sledi teleport u grad gde iako ima malo npc-a i izgleda relativno pusto, bar izgledaju mnogo zivlje, svi rade ponesto, i izgleda da Radiant AI radi posao kako valja.Tu se nailazi na jednu od novina u igri, kao na primer prisluskivanje razgovora NPC-eva odakle se mogu saznati novi topici za razgovor.Takodje tad se primecuje i sjajno uradjen voice acting, briljantan model dark elfa (ono je zaista nevidjeno dobro), kao i facialne animacije koje tuku cak i Half-Life 2.Posle toga npc ulazi u bookstore, i tu sledi cist marketisnki deo koji necu ni komentarisati, i na kraju se odlazi u grad koji je pod napadom daedri, gde igrac sa nekoliko guardova se bori protiv nesto clannfearova, dadrotha, i na kraju Dremora Lordom (koji izgleda dooosta opasnije i vece od morrowindskih), i ulazi u oblivon portal, gde se demo zavrsava.U ovom zadnjem delu, sem bitke u kojoj igrac ubija vecinu monstera iz prvog, dolazi do izrazaja opet i sjajna muzika, kao i voice-acting guardova koji zaista ponekad inspirise.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:34   #54
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

(...)


Citat:
WiLJushka kaže:
Sve u svemu ima nekih mana, ima nekih vrlina, ima stvari koje su zadrzane iz Morrowinda koje mi se svidjaju (klasican tes-ovski feel o svetu, monsterima, npc-evima i desavanjima, kao i o prici i pripovedanju), ima par bagova, secka u najnemogucnijim situacijama (u kuci booksellera na primer sece ko nenormalno, a u sred bitke u gradu sa milion plamenova i vatri, kisom i 5-6 likova na koji se makljaju ekranu lepo radi), mada mislim da se sve moze ispeglati(mozda se vec ispeglalo).
U svakom slucaju jedino sto sad moze pokvariti igru je content sveta, prica i questovi (sto je ipak dosta mesta da se usere) a da bi to videli moracemo sacekati release igre.

editumb me, zaboravio sam najocigledniju stvar u demou.Ako ste igrali Morrowind secate se kako je u svetu bilo million itema, i sve ste mogli da pokupite, ali posto su samo nestajali cim kliknete use, sve je izgledalo jako vestacki.Takodje i svi objekti u igri su bili potpuno staticni, nista se nikad nije pomeralo. Well that's about to change. U Obl. svaki item moze da se pokupi u ruku u maniru iz HL-2, samo sto dok je tamo item bio zakucan u rukama lika i izgledalo kao da igrac drzi "sredinu" predmeta, u Oblivionu kad "nanisanite", na primer, na vrh grudnog kosa skeleta uhvaticete bas za taj deo i onda mozete da ga nosite kako hocete drzeci za vrh, a donji deo ce se realno njihati zavisno koliko brzo pomerate item.Tako i kad Todd Howard u demou uhvati lanac za dno, samo se ono pomera, dok se gornji deo realno njise.Tako je sa svim itemima u svetu, svi se mogu gurnuti, iskoristiti a ima i gomila pokretnih itema, kao na primer zidovi u tamnicama i sl. Sve ovo mozda ne izgleda preterano bitno za rpg, ali zahvaljujuci ovome "feel" igre je jako, jako prirodan.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:37   #55
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

http://www.xboxmatch.com/news/index.php?news_num=2610
Ko oce nek skida ona tri oblivion filmica, ima character generation i jos ponesto...
Ja sad skidam, ali trecinom svoje konekcije, jer je sajt pretrpan...

edit: Odgledao sam prvi filmic, character generation je mnogo detaljniji od Morrowinda, ali zato High Elf u filmicu izgleda katastrofalno, gore i od Morrowinda, podseca na nekog mongoloidnog azijata, mislim da onog iz Bethesde ko je dizajnirao ovo treba spaliti...Ogroman kontrast u odnosu na sjajan dizajn Dunmera u demou...

Citat:
Rakija kaže:
Ai razmislja sam nema nista vise skriptovano osim quest lokacija i likova koji "moraju" da ti kazu neke bitne stvari.
A ono sto mi se nije svidelo u gameplay filmicu jeste dizajn maceva i malo blentav efekat borbe.Oruzije ko da ne dotice protivnika kada ga udaras
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 22:30   #56
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Priznajem, nisam toliko citao, pa se zahvaljujem za literaturu! Ide reputacija od mene
Opis me je malo zabrinuo sto secka na 6800gt u sli, ali kaze da je dzungla radila dobro sto je ocigledna optimizacija, i ja i dalje verujem (nadam se?) da cu moci igrati sa detaljima da i lici na nesto...ipak su oni to terali verovatno sa ultra podesavanjima iz komandne linije plus meksimalna filtriranja, a to utrostrucuje zahtevnost...hmm cak postajem optimistican!
Ovo da su je tako osakatili je stvarno glupo Cini se da ce na kraju stvarno tehnicka strana biti najjaca. No, ja je i dalje zeljno cekam, i nadam se da cu do marta uspeti da zavrsim morrowind i dodatke
Filmove necu skidati posto nemam nikakvog vremena (internet/realni) ali mogao bi staviti nekoliko slika koji su ti se jako dopali iz filmica! (ako ti nije tesko)
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 23:50   #57
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

odakle ti da ce da secka? ako mislis na filmic to je verovatno zbog programa u koji je koriscen za snimanje istog. bar ja tako mislim.
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 23:58   #58
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

http://justfuckinggoogleit.com

Ajde da ti sazvacem

http://images.google.com/images?q=Oblivion&hl=sr

Citat:
zleetherius kaže:
odakle ti da ce da secka? ako mislis na filmic to je verovatno zbog programa u koji je koriscen za snimanje istog. bar ja tako mislim.
A sta ti mislis, da Bethesda koristi programe od 20$ tipa Fraps za snimanje?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 0:51   #59
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Reloader kaže:
http://justfuckinggoogleit.com

Ajde da ti sazvacem

http://images.google.com/images?q=Oblivion&hl=sr



A sta ti mislis, da Bethesda koristi programe od 20$ tipa Fraps za snimanje?
a zar ne mislis da je jos glooplje pomisliti da ce na trziste izbaciti igru koja nemoze da se igra ni na najjacoj masini? poenta je da igra moze da se igra i na mx i na minimumu, kako bi sto vise ljudi kupili istu igru. nemaju svi para da kupuju nove graficke samo zbog jedne igre.
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 10:59   #60
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Hvala Reloaderu na opsirnom opisu igre. ++++++ od mene
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrolls, oblivion, tes

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com