Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2010, 20:08   #1
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

* dystopia - (from the Greek δυσ- and τόπος, alternatively, cacotopia, kakotopia, cackotopia, or anti-utopia) - is the often futuristic vision of a society in which conditions of life are miserable and characterized by poverty, oppression, war, violence and/or terror, resulting in widespread unhappiness, suffering, and other kinds of pain.

Distopijska vizija buducnosti je bila i ostaje jedna od glavnih inspiracija, i tema moderne umjetnosti. Covjek 20og vijeka prestaje da vjeruje u buducnost pravde, prosperiteta, znanja, jednakosti; umjesto toga, svoju djecu vidi u svijetu izopshtenih, nebitnih, usamljenih, nezadovoljnih ili apatichnih... Svijetu lishenom socijalne pravde, emocija. Upravo je jedna takva vizija buducnosti - i odraz nas samih...
Vjerovatno vecina nas nije procitala Huxley-ev Brave New World, ili Bradbury-jev Fahrenheit 451... Ali zato jeste velika vecina nas procitala Orwellovu 1984u. U tom periodu oko WW2 se upravo i zaokruzuje ta mracna i nelagodna distopijska vizija...
Sci-fi se nikako ne moze posmatrati van okvira price o distopiji. Price o novim naucnim dostignucima buducnosti su se gotovo uvijek okretale protiv covjeka, individalca, njegove svojstvenosti, prirode... Nekako nam je to prozimanje "sci-fi - distopija" najblize, i najopipljivije, u filmskoj umjetnosti: Metropolis Fritza Langa kao temelj i pokretac zanra tamo nedje krajem 20ih, pa na primjer Body Snatchers Howarda Hawksa, pa mozda Godardov Alphaville, naravno Kubrickova Odyssey i Solarys Tarkovskog, Brazil Terry Gilliama... Ili, nesto sto nam je sigurno najpribliznije - kladim se u sta god hocete da, kad bi napravili anketu medju forumashima-avanturistima da naprave listu top10 filmova, na velikoj vecini njih bi se nasao Blade Runner. A film Ridley Scotta iz 82e (kad neko doda i ono "kultni", dodje mi da povratim, koliko se taj izraz vucara ) - jeste klasicni primjer distopijske vizije jedne buducnosti...
Da ne duzhim - postoji sjajna lista 50 najznacajninih filmova sa temom distopije, na kojoj je otprilike sve ono bitno za zanr:

http://snarkerati.com/movie-news/the...s-of-all-time/

Gospodo, fino pogledajte, i ako nijeste odgledali makar 15-20 filmova sa liste sa worship izrazom lica, ili pogub-infantilnom radoscu - budite sigurni da ce vas specijalno izabrana forumashka komisija sa blagoslovom clanova redakcije SK proslijediti na vjecni, nemilosrdni i in cold blood tretman nikom drugom nego Murrayu, najpoznatijem demonic skull-u na svijetu .



...u grani umjetnosti sto se kompjuterskim igrama zove, sve do negdje sredine 90ih, mogu se vjerovatno na prste jedne ruke prebrojati djela koja su uspjela da na visokokvalitetan (slojevit, narativno osmisljen, zanrovski u potpunosti odredjen) nacin oslikaju mracnu, distopijsku, cyberpunk buducnost... Neka mi pomognu stariji forumashi: na pamet mi padaju sjajna avantura Neuromancer iz 88e, koju je izdao Interplay po cuvenom romanu Williama Gibsona, pa strategija Syndicate iz 93e... Sta jos? Posle su, naravno, dosli System Shock, Blade Runner igra, Half Life, Deus Ex, Bioshock... Ali, mislim da uz Bioshock - daleko najbolji primjer dystopian-sci-fi igre jeste upravo zvijezda nasheg playthrougha.

1994e tada malo poznati Revolution Software izdaje avanturu Beneath a Steel Sky; junaka nashe priche. To je otprilke zlatni period Lucasovih i Sierrinih avantura, i narod se uglavnom oslanjao na gutanje proizvoda te dvije firme (ne mozemo ni reci da su mnogo toga i propustili). Veliki broj avanturista je ovu igru tada zaobisao, i ona nije dozivjela komercijalni uspijeh... A kakva je to nepravda bila! U to su se uvjerili, ubijedjen sam, svi vec od prelijepo osmisljenog introductiona (koji je osmislio poznati majstor stripa Dave Gibbons), koji je samo uvertira za one kvalitete igre koji su nadzivjeli svoje vrijeme. A to su, prije svega kompleksna, mracna prica o buducnosti, potrazi za identitom i slobodom; prica savrseno i nenametljivo zacinjena humorom, bolje nego i jedna sci-fi avantura; prica koja ce se polako odmotavati, ostavljajuci vam tragove, smjernice za bitne stvari u igri... Bicete u prilici da razgovarate sa velikim brojem likova (moram li pomenuti sjajno napisane dijaloge, na nivou jednog Gabriel Knighta, na primjer!), koji ce se, opet, u skladu sa svojim potrebama kretati od ekrana do ekrana, AI rutina do tada nevidjena u svijetu avantura (vi cete, naravno, biti u prilici da uticete na njihove akcije - sto ce upravo biti i resenje mnogih zagonetki). Moci cete da hackujete racunare, upadate u security systeme, mijenjate ih, dobijate pristup novim oblastima... I opet - raspetljavate klupko jedne price koja je na nivou najboljih sci-fi romana. Revolution ce kasnije, izdati svoje najpoznatije avanture - Broken Sword serijal, i znati dobro da naplati svoj rad... No, to nije nasha prica.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku getawayblues na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (10.1.2010), Ketchua (8.1.2010), Shlaymara (7.1.2010), Sun Tzu (9.1.2010)
Stara 7.1.2010, 20:09   #2
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Grafika i zvuk u igri su ispred standarda svog vremena; voice acting ce vas, s obzirom na tadasnja tehnicka ogranicenja, oduseviti. Hodacete ulicama jednog futuristickog grada, koji ce vas mozda podsjetiti na svijet Machinariuma, ili filmove poput Dark City, Total Recall - i cak Mad Max, jer se citava radnja desava u futuristickoj Australiji... Kompletno upravljanje se obavlja samo sa dva klika misha - jedan za oznacavanje i opisivanje predmeta/objekata, drugi za kretanje, koristenje predmeta, pokretanje dijaloga... Koncept potpuno isti kao u modernim p&c avanturama, mnogo jednostavniji od tadasnjeg koji su furali Lucas i Sierra (sa posebnim ikonicama za use, pick up, push, talk... koje je trebalo pritiskati prije bilo koje radnje... zamorno!). Inventory je rijesen kako kod najmodernijih avantura - prevlacenjem kursora preko gornjeg dijela ekrana bi se otkrio i inventory... Kombinovanje itema je vise nego pozeljno .
Da napomenem - ovo je jedna od rijetkih avantura u kojoj cete moci da poginete, posle cega ide game over . Takvih situacija ce biti vec od pocetka... Ali, ne pretjerano puno (ipak je ovo cistokrvna avantura, bez imalo arkadnih elemenata), a situacija tipa "zaboravio sam nesto a ne mogu da se vratim" nece biti. Neke lokacije cete posjecivati vise puta... Zagonetke ce uvijek biti krajnje logicne, ima par malo tezih, i sjajno su osmisljene. U igri vam veci dio vremena drustvo pravi robot Joey, vjerovatno najbolji NPC-saputnik u bilo kojoj igri, naravno ako izuzmemo zeca Maxa .

Eto, to je otprilike to, sto sam mislio za pocetak... Oko instalacije, linkova, kao i toga dokle ce se igrati prva etapa playthrougha - sjutra. Pocetak playthrougha, sjutra vece, u ponoc!

getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku getawayblues na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (10.1.2010), dijego_ (7.1.2010), Dio37 (7.1.2010), draske73 (8.1.2010), galebns (7.1.2010), Ketchua (8.1.2010), Oggy (7.1.2010), Patton (8.1.2010), Shlaymara (7.1.2010)
Stara 8.1.2010, 14:09   #3
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

...jos nesto: vec iz vrlo interesantnog intro-a cete steci osnovne informacije o glavnom liku... Tako da o njemu nijesam nista pisao, obznanivshi besposhtedni rat spoilerima . Kako se prica bude odmotavala (a mi prelazili dio po dio igre), komentarisacemo i djelove price...

Instalacija! Prvo da vas obradujem: igra je potpuno besplatna, Revolution je odlucio jos 2003. da igru uchini freeware-om; sada je ona potpuno igriva na Windows XP koristenjem Svetog Grala ovog foruma ( , ajmo svi!), programa ScummVM. Ako nemate instaliran ScummVM na racunaru, i nijeste upuceni u njegove chari... Hm, pa necemo vas odmah poslati kod Murraya (ah, dje mi je sad neki skull smiley!), nego vam pruzamo idealnu priliku da prodjete vatreno krstenje u svijetu legendarnih avantura ("Mnogi su stanovi u domu Oca mojega", Jov. 14:2 )... Jednostavno, ne pruziti nekom novijem avanturisti koji je uzivao u Runawayu ili Syberiji sansu da odigra Day Of The Tentacle, S&M Hit The Road, Monkey Island 2, Discworld... - that's a sin we can't afford.

Instalacija i sva podesavanja nece trajati dugo, neka vas to ne obeshrabri:

1. Na sajtu http://www.scummvm.org/downloads/ cete naci sve sto vam treba. Ako nemate instaliran ScummVM... Downloadujte prvo Windows Installer (3.1M Win32 .exe), i odradite klasicnu instalaciju.

2. Negdje na pola ove stranice istog sajta naici cete na sekciju Extras, game downloads... Tu je prva ponudjena igra Beneath a Steel Sky. Savjetujem vam da downloadujete Beneath a Steel Sky, Freeware CD Version (67M), jer je bogatija od floppy verzije za voice acting, jos neke featurese... Kada to downloadujete, extractujte negdje na disku, i dobicete folder bass-cd-1.2.

3. Sa istog sajta skinite file Beneath a Steel Sky, SKY.CPT - required to run the game with a post-0.7.* ScummVM (410k); i sa tim file-om zamijenite isti koji se nalazi u folderu bass-cd-1.2. (najjednostavniji copy/paste) Mozda lici na crackovanje - ali nije, jednostavno ovo samo igru cini stabilnom na novoj verziji ScummVM. Jos jednom - ovo je jedan potpuno legalni playthrough!

4. Sada upalite ScummVM, kliknete na Add Game, sa "go up" odradite navigaciju do foldera bass-cd-1.2., i ne ulazite u njega, nego ga samo oznacite! Zatim kliknete na "choose", i igra ce vam se pojaviti u osnovnom meniju ScummVM. Eventualno sada mozete u "options" da podesite "graphics mode", recimo na "super eagle" - i igra ce izgledati ispeglanija...

5. Oznacite igru u meniju ScummVM, i kliknete Start... I to je to. Docekace vas ovaj gospodin



Odgledajte intro, kad pocne igra klikom na F5 (kao u svakoj ScummVM igri!) otvarate meni za snimanje pozicije, podesavanje titlova, jacine muzike u igri (to vam obavezno preporucujem da smanjite, mana igre je to sto je muzika malo preglasna!).



Prva etapa playthrougha pocinje nocas u ponoc, (mada mozete i sad, kakve veze ima), i igra se do trenutka kada provaljujete u LINC-SPACE terminal (ne obicni LINC interface, da ne dodje do zabune). Znacete kada ste dosli do tamo - neposredno prije toga, moracete da napravite jedan pravi leap of faith.
Prva etapa - do nedjelje veche, moze?


E, da... Gospoda dubljih dzepova u koje moze da stane ona dzondzula zvana iPhone (ili neki noviji wireless iPod) - imaju priliku da sa iTunes skinu verziju igre za svoje sisteme, skoro je izasla... Pa ko hoce tako da igra a ima priliku, sigurno je interesantnije.



Sva pitanja, zamjerke, pozdrave, cestitke, muzicke zelje, eventualno neki hvalospjev na racun nase vrle forumaske aktivnosti, zelenih ochiju Elaine Marley i Manchester Uniteda... "Sorry for the wait, Mr. Flores. I am ready to take you now."

Poslednja ispravka: getawayblues (8.1.2010 u 14:26)
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku getawayblues na korisnoj poruci:
Deathclaw (8.1.2010), Shlaymara (8.1.2010)
Stara 8.1.2010, 16:04   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Sta reci (a ne zaplakati)

Sve pohvale nasem novom GM-u koji ce nas provesti kroz ovaj fenomenalan naslov. Iako mi igra dugo lezi na bekap diskovima, iako sam imao prilike da je vidim i na Amigi i na PCu, nikad nisam imao vremena da je igram (ista prica kao i za Bad Mojo). Stoga, sam morao temeljno da procitam uvodne tekstove GM-a koji su me odusevili, zaintrigirali, oborili sa nogu, podsetili na nezaboravne trenutke uz Neuromancer. Takodje sam pregledao Top50 listu filmova i odmah narucio naslov pod rednim brojem 1 - Metropolis (da nisam ga do sada gledao). Svaka cast getawayblues, pored onakvog uvoda, ne znam koji se avanturista ne bi nalozio da proba ovu igru.

Sto se mene tice, skinuo sam sve i instalirao, odgledao intro i tu stao. Imam mnogo posla, ne znam da li cu uopste moci da se igram sa vama, ali zasigurno cu pratiti jos jedan ultra kvalitetan playthrough.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2010, 22:15   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke

Instalacija i sva podesavanja nece trajati dugo, neka vas to ne obeshrabri...
Ko ne zeli da se zamajava klasicnom instalacijom preko ScummVM-a moze skinuti Beneath a Steel Sky verziju igre sa GOG-a. Igra je, naravno, besplatna ali da bi se skinula potrebno je registrovatti se na GOG (takodje besplatno). Sama igra tezi 71 MB a mogu se skinuti i wallpaperi, orginalan manual i strip (intro u igri). Igra se skida u EXE formatu tj instalira se kao i svaka moderna igra (scummVM, koji se instalira zajedno sa igrom ne kao poseban program, vec je setovan za pokretanje BaSS-a) i pokrece se preko precice sa desktopa. Lepo i cisto.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
getawayblues (8.1.2010)
Stara 9.1.2010, 17:56   #6
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

getaway, nesto i ne opravdavas onu tvrdnju oko vrednoce tvog naroda sa obzirom na uvod

i ja sam kao patton cisto odgledao intro i izasao na terasu i scenu sa panoramom grada, veceras cemo da nastavimo

inace, nema se sta puno dodati na getaway-ovo izlaganje oko uvoda i okruzenje igre, ja bih dodao da me je i citava post-apocalyptic scena i pleme iz introa podsetilo i na Pobesnelog Maksa 2 recimo, uz cinjenicu da se takodje desava u Australiji. Ima malo prizvuka i iz Tarzana ili jos neke slicne price sa tim kako ste dospeli kao mali van civilizacije gde ste odgajani, ali na pravican i mudar nacin

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Pa ko hoce tako da igra a ima priliku, sigurno je interesantnije.
hmm, interesantnije nego sta... nego na kompu? ipak nije to to dok ne pogasite svetla u sobi i spremite zakusku mada, ako krenete u postu po akcije kao ja danas da znate da ne bi bilo lose da zbog dugackog reda opicite malo bass-a dok cekate
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 18:24   #7
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke


hmm, interesantnije nego sta... nego na kompu? ipak nije to to dok ne pogasite svetla u sobi i spremite zakusku mada, ako krenete u postu po akcije kao ja danas da znate da ne bi bilo lose da zbog dugackog reda opicite malo bass-a dok cekate
...a sta znam, cisto ako nekome u pauzi izmedju 8e i 9e tekile u 2 ujutru u lokalnoj birtiji (eventulno tokom isto tako kasne seanse sa zenom svog zivota) na pamet pane neka ideja za zagonetku, fino upali svoj cenjeni iphone, iskulira sve oko sebe i predje glavolomku... Kao reklame za game boy nekad . Mada, ideja da neka gromada sa debeljushkastim prstima lovi pixele po onom ekrancicu... Hm, malo mazohisticno zvuci.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 22:43   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Verovatno svi ucesnici playthrougha (obojica ) igraju CD verzije igre. Ako to zele, mogu da vide intro sa flopi verzije (barem mislim da je sa flopi). Da bi se video intro potrebno je editovati beneath.ini fajl i negde ispod [beneath] ubaciti liniju alt_intro=true . Nije nista specijalno, ali eto, mozda nekog interesuje.
Inace, poceo sam i ja sa igranjem ali nisam odmakao daleko. Popravio sam robota i sad provaljujem kako da se se spustim liftom. Igra me je odmah kupila sa nekoliko stvari. Kao prvo, sa tematikom, kao drugo sa dosta dobrim voice actingom i kao trece komfornim interfejsom i upravljanjem. Sad pravim pauzu jer samo sto mi nije stigao The City of Lost Children. Getawaybluese, sta ti bi da linkujes onu listu filmova? Sad moram da odgledam barem 5 filmova, srecom pa sam Paklenu Pomorandzu (ponovo) gledao pre neki dan.
Nego, koji graficki filter koristite? Nekako ne mogu da potrefim onaj pravi.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 23:09   #9
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Floppy intro ima izbacen na youtube, pa eto, kome je tezina da ceprka po fileovima:

http://www.youtube.com/watch?v=RpC-fIc6o30

za The City of Lost Children, podsjetice te vjerovatno malo na Tim Burtona... Ja moram pod hitno gledati Soylent Green i Sleeper

Negdje nadjoh listu ovih ingame komandi za ScummVM, probaj sa grafickim filterima, pa javi koji valja, posto mi nije ScummVM na ovom racunaru:

Ingame Keys:

Cmd-q
Quit (Mac OS X)
Ctrl-q
Quit (Most platforms)
Ctrl-f
Toggle fast mode
Ctrl-m
Toggle mouse capture
Ctrl-Alt 1-8
Switch between graphics filters
Ctrl-Alt +
Increase scale factor
Ctrl-Alt -
Decrease scale factor
Ctrl-Alt a
Toggle aspect-ratio correction
Alt-Enter
Toggle full screen/windowed

I, ovaj... Ako igra jos neko sem nas tri choJeka, javite se ljudi, jer smo odje ko ona tri pirata iz Lair of The Leviathan, samo nam Santino fali
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 23:30   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Jeste, to je taj intro. Nego kakva je to muzika? Meni svira midi.
Nisi morao da trazis kojekuda komande za ScummVM jer ih imas i na ovom forumu. ScummVM tema.
Ne mogu da prelomim izmedju super2xsai i supereagle.

Sto se tice filmova. Veliku vecinu onih sa liste sam gledao kao klinac na RTB (ili kako se bese zvao RTS u ono vreme), ukljucujuci i Sleepera (Cini mi se da su ga poreveli kao Moderno doba ili tako nesto) i Zelenu Hranu (mora da je bio neki opasan filmski urednik), pa se sad podsetih na sve te filmove i hocu da ih odgledam ponovo. Prvo City of Lost Children, pa Brazil, pa Sleepera, pa....
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 23:47   #11
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

midi, kako god okrenes... I stvarno je problem tokom igre sto je malo preglasna - a kad se snimi podesavanje sa tishom, prilikom sledeceg startovanja igre je opet glasna... Hm. Zato je voice acting genijalan. Jedna od najvecih gluposti je bila sto sam igrao Day Of The Tentacle floppy verziju, bez voice actinga... Prije neki dan nadjoh Monkey Island 2, nevjerovatno koliko ova genijalshtina pati za glasovnom podrskom... Valjda Lucasovci odluce da odrade Special Edition i za nju, taman kad Telltale bude spremao drugi serijal Talesa nedje za godinu- godinu ipo otprilike...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 23:55   #12
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Igram ja, niste usamljeni.. Počeo sam još juče, nikako da stignem da napišem nešto od igr... učenja.
Stigao sam do kraja etape i tako verovatno omašio poentu Playthrougha u igranju i komentarisanju ali jbga.. Sve kao aj da vidim šta sad, kako ovo, gde ono.. i eto..
Odlična je igra, jedino mi smeta što kad oću da pričam sa nekim moram da čekam da se postave u određene pozicije a to traje. Još ako je malo nabijeniji prostor i robot šeta tu.. eto veselja. Kad ga već spominjem, jer i ostalima on zaostaje? Ja pređem po 2 ekrana on ko zna gde je ostao.. I onda moram nazad po njega i polako opet na drugu stranu.. Osim tih sitnica, sve ostalo je fenomenalno..
Što se tiče zagonetki, najviše sam sam sebe zakočio..
Prvi put kad mi je trebalo duže vremena da primetim da postoji put i levo a ne samo desno () a posle kad sam
Spoiler za reaktor:
uporno tražio glupo odelo za reaktor iako sam mogao opušteno da uđem..

I tako.. Aj požurite igra mi se dalje..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 0:02   #13
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Stigao sam do kraja etape i tako verovatno omašio poentu Playthrougha u igranju i komentarisanju ali jbga
A zasto mislis da si omasio poentu playthrougha? Tehnicki, dovoljan je jedan komentar po etapi
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 0:06   #14
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Tehnicki, dovoljan je jedan komentar po etapi
Onda odlično. A taman sa ovim pokrivam i etapu 2..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 0:20   #15
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Taj Revolutionov Virtual Theater sistem je nesto sto su najvise marketinski furali kad su izbacili igru - svaki lik radi svoj posao na svom ili nekom drugom ekranu, nezavisno od vas... Meni se mozda jednom desilo da me Joey nije pratio na ekran gdje je trebao, pa sam morao da se "vratim" za njega - ali, u sustini, koliko god mu "pobjegli" - on ce, prateci svoj ritam hoda, stici na mjesto na kom ste vi... Naravno, na neke ekrane nece uopste htjeti da udje, na neke ce htjeti da udje kasnije...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 0:38   #16
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Ma najgore mi onim liftom gore-dole.. Tu moram da ga sačekam da uđe.. Inače ga ostavim pa se on polako dovlači..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 21:27   #17
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

...da sacekamo jos dan-dva, mozda se jos neko javi za prvu etapu, ili...?
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 0:13   #18
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

ja sam tek na vrhu gde Foster komentarise da bi trebalo dospeci do nizih nivoa

inace, izvedba sa likovima koji se setaju je donekle i preteca The Last Expressa, uz prepoznatljiv fazon sa sidekickom i njegovim aktivnim ucescem u resavanju zagonetki sto ce i mnoge druge igre primeniti kasnije iako BASS naravno nije prva avantura sa "pomocnikom"

bilo je price i oko slicnosti BASS-a i Machinariuma, pa su mi ove dve scene interesantne uz sam izgled grada

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2gr.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	41,6 KB
ID:	32816 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bass.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	65,5 KB
ID:	32815

inace sam skinuo verziju sa GOG-a i sto se tice filtera nisam isprobao nista, igram po defaultu.. Dobro bi dosao dupli klik da se predje brzo na sledecu lokaciju ali Foster se brzo krece i moze se u podesavanjima namestiti jos brze tako da ovo i nije veliki problem. Primetio sam bag kod lifta i LINZ terminala kada recimo hocu da pricam sa Lamb-om nista se ne desava par sekundi kao i to da kada udjem u LINZ terminal ekran izbacuje odmah van njega

Ako se i vama desava ovako nesto, mislim da sam cisto izasao sa ekrana i vratio se ili nesto slicno i onda je bilo u redu

Pored toga, nervira me sto opis predmeta iz inventara stoji samo par sekundi, kao i to da predmet nestaje posle par sekundi ako ga drzite a ne upotrebite (hmm... zanimljivo kako ovo zvuci ) ali se isto tako vraca u inventar i posle prvog kliktanja na neku stvar

Posle ovog malog zakeranja da dodam i to da je ovo dijaloga na sta sam naleteo do sada dosta lepo reseno, jer nema toliko nepotrebne i suvisne price, kao i to da cete tacno znati kada dijalogom uticete na neku od zagonetki

Poslednja ispravka: dijego_ (11.1.2010 u 0:27)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 0:54   #19
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Pored toga, nervira me sto opis predmeta iz inventara stoji samo par sekundi,
Klik na predmet i drži dugme i stoji opis dok god ne pustiš.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 1:17   #20
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #3] Beneath a Steel Sky - "Do you know a guy called Overmann?"

da provalio sam to, al mi opet malo nezgodno

verovatno navika da kliknem samo, i to desnim klikom
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bass, beneath a steel sky, playthrough, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com