Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2007, 19:01   #2181
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Nastavak

Citat:
Dimo kaže:
Nezahvalno je raspravljati o pravcima u metalu,dosta zavisi i od samog dozivljaja.Medjutim,ukratko:Slayer i Kreator su trash(i to ovi prvi sa dosta punka,sto je i logicno jer je trash mjesavina heavyja i punka,sto je priznao i sam King u jednom intervjuu kao odgovor na pitanje kako dozviljavaju njihovu muziku).Metallica je bila trash,a sada je crap metal...
Thrash metal je nastao od heavy metal tako sto je pojacana snaga i narocito brizna sviranja(skoro svi stari thrash metal bendovi kao svoj uzor navode Iron Maiden)-ima mozda uticaj punk-a tu i tamo,ali je to zanemarljivo i nije tako kao sto bi neki pankeri voleli da vide...

Citat:
Sve je to jbno slicno,i heavy i progressive.Imas primjer Paradise Losta za koje se ne zna sta su i kako su.Opsteprihvaceno je da je njihova muzika mjesavina progressiva i gothica,mada je to relativno kod njih...
Heavy i progressive se razlikuju prilicno-pocev od sviranja do tematike tekstova
Izgubljeni Paradajzi su u pocetku svirali doom sa nesto malo gothica u svoja prva dva albuma koja im jedino i valjaju-sve o ostalo je,po meni,najobicnije njesra i papazjanija nekoliko znarova jos i nevesto smuckanih sa jos pride gay vokalom za razliku od odlicnog grind vokala na prva dva albuma...

Ako se sam nekog uvredio-izvinjajem se
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 20:44   #2182
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
jonathan kaže:
Power metall je Goodsmack, Rammsten, drawning pool, static-x znaci metal sa jako pojacanim gitarama, ( i ako neki od ovih bendova nemaju svi dve gitare kao clana benda, definitivno su dve gitare na albumima) bez puno solaza gitare su u prvom planu, obje gitare gotovo isto svitaju da bi se dobio taj Power efekat

ti tvoji vitezovi i zmajevi su gothic (gotik - metall) ..ako neznas sta je gotika a predpostavaljam da si se susreo nekad s tim, to su uglavnom ti neki zmajevi, metal siljci, opcenito engleska historija i naj bolji prikaz tog metala je cradle of filth, dimmu borgir

progresiv metal je slayer i kreator, pa donekele soulfly.. kreatora i slayera, njih vecina svrstava u trash ali oni su to bili na samom pocetku (kao sto je metallica bila trash a sad je.. sta vec, shit) dok su sad ortodoksni progresiv, kao i soilwork,

kamelot je symfonic-dinamic i jako malo -power metal, veze oni nemaju sa proresivom, oni se svrstaju u isti kos kao i pentagram, i hamerfall samo sto kamelot ima tu prefiks, taj dinamic
Ja ne znam šta si ti pio ali ovo nema veze sa životom.
Slayer i Kreator su treš, Slayer je izletao u core a Kreator u gothic ali su im zadnji albumi ortodoksni treš metal, dalje Godsmack i Rammstein su power isto ko što je Mile Kitić džez.
A kad smo kod sajtova: http://www.metal-archives.com/ pa ukucaj bilo koji bend i vidi piše li igde to što si rekao
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 21:25   #2183
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Covenante, mudro zboriš.

Istina, danas je teško razlikovati žanrove, jer ima gomila bendova, koje ja lično, stvarno ne mogu da svrstam nigde. Recimo Tool ili Portishead ili čak Nick Cave...
Ili ajde sad, ako ćemo pošteno, Haggard se svrstava u Gothic metal, a oni zapravo sviraju barokni metal.

Istina je da je Gothic nastao kao pravac u arhitekturi. Ne vidim zašto Gothic bendovi, čak i kada pevaju o vampirizmu, okultizmu ili satanizmu se ne bi svrstavali među bendovima koji pevaju o religioznim temama. Pa upravo o tome pevaju. Kada je neko satanista, ja ga isto tako smatram vernikom. Što bi ateista obrtao krst, kada ga ionako zabole i za jednu i za drugu stranu?

Nego, jel' sluša neko stoner rock? Poput recimo benda Black Label Society.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:15   #2184
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

voodoo_nbgd super stranica, nema sta... kad sam vidio da je amon amarth - Melodic Death Metal i Napalm Death - Grindcore/Death Metal, Hardcore Punk, opeth - Extreme Progressive Metal i ono vrhinac, da je DANZIG - Heavy Metal ..upao sam sa stolice (danzig - ko ih je ikad cuo, zna o cemu pricam)
sve mi je bilo jasno, a bendova poput rammstein, static - x, otep,...ta tvoja stranica nije nikad cula..

ja odlazim sa ovog dela foruma, imam predosecaj da sam jednini metalac u ovoj raspravi, cast izuzetcima i oni se definitivno prepoznaju
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:28   #2185
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Putuj igumane.

Kao dugogodišnji slušalac metala, slažem se sa skoro svim što je napisano na metalnim arhivama koje su odličan izvor informacija, a drugo, zašto Danzig nije hevi metal? To je ko kad bi rekao da je Merciful Fate black metal samo zbog horor tema i corpse painta, gurnuvši na stranu to što je muzika čist hevi metal osamdesetih. I nego šta je Napalm Death? Da nije i on power metal, naopako? Jel si ti uopšte ikada čuo grajnd?

Rammstein ne može biti power metal jer su power metal Stratovarius, Sonata Arctica, Dragonforce itd. I žanr se ne određuje tako što tebi neka grupa zvuči moćno pa ih automatski ubaciš u power, nego što ih uporediš sa zvukom grupa koje su taj pravac razvile, a Rammstein blage veze nema sa Helloweenom, Gammarayom i Stratovariusom što može potvrditi svako ko nije gluv. Aj da si rekao su Iced Earth i Nevermore power, ali brate mili Rammstein, ffs...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:29   #2186
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Rock i metal su po meni najbolji za izivljavanje I kad ne znash shta da radish pustish rock i skachesh(shala)
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:31   #2187
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Bogami,bez uvrede, i ti pricas svasta
Posle ovoga,isto bih mogao reci i za tebe Opet kazem,vrlo je tesko diskutovati o pravcima kad svako dozivljava muziku na svoj nacin,a i danas tesko da ces naci bend koji fura cisto jedan pravac,bez upliva necega drugog.To je,u neku ruku,i nemoguce
Citat:
Covenant kaže:
Da se ja pitam,ove bendove ne bi svrstavao bas u industrial,pa ni u industrial metal-muzika koju svira Rammstein je jednostavno....Ramstein,i nesto nema bas preterano veze sa pravim industrial-om koji je cista elektronika(u Rammstein-u su prisutne samo klavijature i to na "kasicicu")
Ah,vrijedjas mi Flakea Lorenza Vidis,ti ih dozivljavas kao nesto drugo,ali oni se stavljaju u isti kos kao i Ministry,Godflash,Laibach i sl.
Citat:
Covenant kaže:
Srz power metala je u mocnom vokalu i tehnici/kvalitetu/brzini sviranja-zato se i zove power jer je njegova svrha da nadahnjuje i ispirise,ali se u 90% slucajeva ti pokusaji pretvore u najobicniju smejuriju tipa "vatajte maceve da jurimo zmaja"
Sto se tice tekstova u power-u oni su smesni-dobar deo takvih bendova ima tekstove na nivou srednje,pa i osnovne skole....
Tacno,mada glas u power metalu namjerno nisam pominjao jer mi se povrace od takvih vokala koji kao tek sto su izasli iz kolijevke Ne znam da li je doticnima mutirao glas u pubertetu,tek zavijaju ko nafiksani...Ovo je,of course,samo moje misljenje tako da...Od ranije je poznato da mi se nikako ne svidjaju glasovi pjevaca tipa Hammerfall,Rhapsody,Dragonforce i sl.Nasuprot tome,duboke,urlajuce i rezece basove obozavam.
Sto se tehnike sviranja u poweru tice,svaka cast,solaze su im perfektne,mada imam utisak da su dosta zbrzane,posebno kod Hammerfalla.Moguce da se varam,doduse.
Citat:
Covenant kaže:
Vrlo je tesko izdovojiti bas gothic metal bend(npr Moonspell(stariji radovi),Theatre of Tragedy(prva tri albuma),...)-uglavnom je to kombinacija sa doom i death metalom sa kojim se gothic nasiroko prozima,ne uvek-ali cesto
Well,rekoh da je maltene nemoguce izdvojiti bilo koga ko svira cisto jedan pravac.Sto se gothica tice,nekako mi je Nigthwish tome najblizi,kao i Within Temptation(mada mnogo vuku na pop...).Za Theatre Of Tragedy se slazem.
Citat:
Covenant kaže:
COF gothic?Tesko-u pitanju je najobicniji fenserski(MTV)black metal,kao uostalom i Dimljeni Burger-zao mi je,ali ja mislim tako,no offense opet
Nisam ni rekao da je Cradle gothic,vec black sa uticajima gothica,npr. pjesme Summer Dying Fast ili Born In A Burial Gown.Inace,gade se i meni zesce,posebno nakon sto sam cuo umobolnu Dinner At Deviant's Palace...
Za Dimmu Borgir je ok.Mada se ne slazem sa tobom
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:36   #2188
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Continue
Citat:
Covenant kaže:
Thrash metal je nastao od heavy metal tako sto je pojacana snaga i narocito brizna sviranja(skoro svi stari thrash metal bendovi kao svoj uzor navode Iron Maiden)-ima mozda uticaj punk-a tu i tamo,ali je to zanemarljivo i nije tako kao sto bi neki pankeri voleli da vide...
Slayer je cisti primjer ovoga sto tvrdim,maltene su doveli punk do tih granica da prevazilazi heavy(u njihovoj muzici).Inace,i Metallica ima dosta punka,pjesme tipa Fuel ili Unnamed Feeling.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:38   #2189
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Well,rekoh da je maltene nemoguce izdvojiti bilo koga ko svira cisto jedan pravac.Sto se gothica tice,nekako mi je Nigthwish tome najblizi,kao i Within Temptation(mada mnogo vuku na pop...).Za Theatre Of Tragedy se slazem.
Pa ako ti je Nighwish (koji se zbog pojedinih tekstova i deonica polako približava običnom Poweru) ili Within Temptation (koji je u orginalu bio doom bend) bliži Gothic pravcu od Theatre of Tragedy ili Moonspella ili Lacrimose, onda stvarno ne znam šta da ti kažem.

Power metal je dobar žanr, dokle god pohađaš osnovnu školu
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:43   #2190
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Ajde prekinite da zezate power metal
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 23:00   #2191
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
bobi kaže:
Pa ako ti je Nighwish (koji se zbog pojedinih tekstova i deonica polako približava običnom Poweru) ili Within Temptation (koji je u orginalu bio doom bend) bliži Gothic pravcu od Theatre of Tragedy ili Moonspella ili Lacrimose, onda stvarno ne znam šta da ti kažem.
Ako je Moonspell blizi gothicu od Nightwisha(a bolji je bend svakako,zato se i razmisljam da se cimnem do BG na konc),onda sam ja reper
Theatre Of Tragedy je cisti gothic,druga je stvar sto nisam toliko upoznat sa njihovim radovima kao sa Nightwishom da bih ulazio u raspravu o njima.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 23:42   #2192
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Ah,vrijedjas mi Flakea Lorenza Vidis,ti ih dozivljavas kao nesto drugo,ali oni se stavljaju u isti kos kao i Ministry,Godflash,Laibach i sl
Ministry je industrial-njihovi prvi/rani albumi su cista elektronika-bilo je gitara na kasnijim radovima,ali ne uvek i po pravilu kada je cela stvar naginjala na industrial metal
Rammstein je svoju inspiraciju nasao u industrial muzici,ali oni to nisu-kao sto sam rekao njihova muzika je-Rammstein,a sama tematika koju oni furaju u svojim pesmamam nema ni "I" od cele industrial filozofije-bice da ih ti dozivljavas kao nesto drugo
Laibach i Ministry nikako ne mozes da stavljas u isti kos sa Rammstein-om,opet bez uvrede,ali ti(Rammstein)pozeri ne mogu ni da im prismrde....

Citat:
Tacno,mada glas u power metalu namjerno nisam pominjao jer mi se povrace od takvih vokala koji kao tek sto su izasli iz kolijevke Ne znam da li je doticnima mutirao glas u pubertetu,tek zavijaju ko nafiksani...Ovo je,of course,samo moje misljenje tako da...Od ranije je poznato da mi se nikako ne svidjaju glasovi pjevaca tipa Hammerfall,Rhapsody,Dragonforce i sl.Nasuprot tome,duboke,urlajuce i rezece basove obozavam.
Sto se tehnike sviranja u poweru tice,svaka cast,solaze su im perfektne,mada imam utisak da su dosta zbrzane,posebno kod Hammerfalla.Moguce da se varam,doduse.
Ni ja ne volim power metal nesto preterano,ali npr. pevacu Blind Guardiana mora da se skine kapa(Hansi Kursh)-covek prosto rastura...
Vokal u Dragonforce-u nije bas toliko dobar kao u BG-u,ali zato svirka rastura i tu pogovora nema,sto vazi i za veliku vecinu ostalih power metal bendova...
Ako neko kmeci-to je onaj iz Hammerfall-a-opet bez uvrede,ali jos jedan bend za fensere,koji je po meni najobicnije njesra...
I sta si zapeo za te solaze,k'o da su one merilo kvaliteta za neki bend-pa power metal nesto ne obiluje njima,one su vise karakteristicne za progressive-kao sto sam rekao vokal/tehnika/brzina=power
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 23:42   #2193
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Well,rekoh da je maltene nemoguce izdvojiti bilo koga ko svira cisto jedan pravac.Sto se gothica tice,nekako mi je Nigthwish tome najblizi,kao i Within Temptation(mada mnogo vuku na pop...).Za Theatre Of Tragedy se slazem.
Nightwish gothic?Covece zapitaj se sta pricas?Oni su skoro pa skolski primer power-a(skandinavski pomalo i netipicni)-mocni zenski vokali,brza svirka,tekstovi od pesama na nivou predskoloskog uzrasta
E za Moonspell i moze da se odnosi rec gothic,pocev od vokala pa do pesama i svirke,mada su oni dosta menjali i eksperimentisali sa svojim zvukom tokom godina-BTW u pitanju je sjajan bend kome Nightwish i WT nisu ni do kolena...
Jos jedan odlican bend na slican fazon kao Moonspell je Tiamat

Citat:
Nisam ni rekao da je Cradle gothic,vec black sa uticajima gothica,npr. pjesme Summer Dying Fast ili Born In A Burial Gown.Inace,gade se i meni zesce,posebno nakon sto sam cuo umobolnu Dinner At Deviant's Palace...
Za Dimmu Borgir je ok.Mada se ne slazem sa tobom
Meni se ne gade-meni su smesni i zalosni
Blago meni poslusaj ti Mayhem-ov album "De Misteriis Dom Sathanas" pa ces da vidis sta je cista presonifikacija zla,sa sve mistikom na istom mestu...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 7:55   #2194
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
bobi kaže:
Igre, plesovi i baleti su za gay populaciju.
Uz pravi metal se headbanging-uje.
fujfujfuj
A zasto lupas glooposti.Zato sto ne kontas techno.To govore uglavnom oni koji slusaju rock.To sto si rekao je isto kao kad bih ja rekao da p.e.d.e.r.i slusaju rock
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 13:20   #2195
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Ministry je industrial-njihovi prvi/rani albumi su cista elektronika-bilo je gitara na kasnijim radovima,ali ne uvek i po pravilu kada je cela stvar naginjala na industrial metal
Shit je sto industrial metal uzimas vise kao granu elektronike nego metala,sto je prvi put da cujem takvo misljenje...Postoji industrial kao pravac,i on se moze gledati kao vrsta eletkronske muzike.Medjutim,industrial metal je dio metala koji kombinuje elektroniku sa metalom,i to je elektronskih uticaja daleko manje nego metalskih.
Citat:
Covenant kaže:
Rammstein je svoju inspiraciju nasao u industrial muzici,ali oni to nisu-kao sto sam rekao njihova muzika je-Rammstein,a sama tematika koju oni furaju u svojim pesmamam nema ni "I" od cele industrial filozofije-bice da ih ti dozivljavas kao nesto drugo
Moz' bit',s obzirom da sam njihov fan...
Citat:
Covenant kaže:
Laibach i Ministry nikako ne mozes da stavljas u isti kos sa Rammstein-om,opet bez uvrede,ali ti(Rammstein)pozeri ne mogu ni da im prismrde....
A gdje bi ti smjestio Rammstein,u koju vrstu?Sav svijet ih gleda kao industrial metalce,jbt,sto i sami priznaju...Tacno je da su dionice u kojima Richard Lorenz dolazi do izrazaja skoro minimalne,odnosno zatrpane basovima i urlanjem Tilla Lindemana,medjutim dovoljne su da se citav bend normira kao idnustrial metal.
Sto se tice Rammsteina,tacno je da su se sa zadnja dva ostvarenja utopili u more prosjecnosti i komercijale,ali su Sehnsucht i Mutter odlicni albumi(kad vec ovo pomenuh,pjesma Nebel,zadnja sa Muttera,je primjer upotrebe elektronike i ovoga sto pricam).
Citat:
Covenant kaže:
Ako neko kmeci-to je onaj iz Hammerfall-a-opet bez uvrede,ali jos jedan bend za fensere,koji je po meni najobicnije njesra...
Nisu nesto posebno,ali nisu ni to sto kazes Sto se konkretno zadnjeg albuma tice,obicno mrtvo more...Osim balade Imperial(kojoj fali suptilnosti,al' kad je power to imao,osim Blind Guardiana i Manowara) i odlicne Knights Of The 21st Century,sa Kronosom iz Venoma Kad uporedis njegov i glas Jonatana Hammerfal,da legenes od smijeha
Inace,ne volim ih ni ja mnogo
Citat:
Covenant kaže:
I sta si zapeo za te solaze,k'o da su one merilo kvaliteta za neki bend-pa power metal nesto ne obiluje njima,one su vise karakteristicne za progressive-kao sto sam rekao vokal/tehnika/brzina=power
Solaze sam i ubrajao u tehniku...Za vokale se inace slazem(i necu da ih pominjem inace vise,rekao sam zgob cega).Sto se brzine tice,to nije samo odlika powera,ima je i u trashu,heavyju.

Poslednja ispravka: Dimo (13.1.2007 u 13:57)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 13:26   #2196
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Nightwish gothic?Covece zapitaj se sta pricas?Oni su skoro pa skolski primer power-a(skandinavski pomalo i netipicni)-mocni zenski vokali,brza svirka,tekstovi od pesama na nivou predskoloskog uzrasta
Textovi su zaista shit,mada malo osjecajnosti nije na odmet.U svemu tome se i nadje poneka fina rima i metafora Nightwish sam inace zavolio prvenstveno zbog sjajnog glasa(i stasa) Tarje Turunen.
Citat:
Covenant kaže:
Meni se ne gade-meni su smesni i zalosni
Blago meni poslusaj ti Mayhem-ov album "De Misteriis Dom Sathanas" pa ces da vidis sta je cista presonifikacija zla,sa sve mistikom na istom mestu...
Sta drugo da ocekujem od fana Morbid Angela da mi preporuci osim Mayhema Njihovih diskova sam se fala Bogu,ratosiljao prije nekoliko mjeseci,kad sam shvatio da cu duhovno da propadnem nastavim li sa praktikovanjem slusanja toga djubreta prije spavanja.U paketu sa njima otisli su i Bethory i Gorgoroth i nije mi zao ni najmanje
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 13:46   #2197
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

A jel slusa neko Lajka Felixa... Treba mi i njegov album sa Bobanom Markovicem ako neko ima....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 13:49   #2198
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
genius kaže:
A jel slusa neko Lajka Felixa... Treba mi i njegov album sa Bobanom Markovicem ako neko ima....
Baci PM.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 13:57   #2199
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Shit je sto industrial metal uzimas vise kao granu elektronike nego metala,sto je prvi put da cujem takvo misljenje...Postoji industrial kao pravac,i on se moze gledati kao vrsta eletkronske muzike.Medjutim,industrial metal je dio metala koji kombinuje elektroniku sa metalom,i to je elektronskih uticaja daleko manje nego metalskih.
Ne,nije shit,vec je jednostavno tako kako jeste,jer kao sto sam rekao ta muzika je zamisljena kao cista elektronika i takvi su joj i koreni-ubacivanje gitara malo kasnije je samo koketiranje sa metalom i nista vise....
I sto ne slusati elektroniku?Druga je stvar sto vecina ljudi misli da takvu muziku samo cine kojekavi DJ-evi-samo poremecen covek moze da kaze da se npr radovi meni vrlo dragih Kraftwerk-a i Jean Michelle Jarre-a losi-ljudi cu cisti umetnici...

Citat:
A gdje bi ti smjestio Rammstein,u koju vrstu?Sav svijet ih gleda kao industrial metalce,jbt,sto i sami priznaju...Tacno je da su dionice u kojima Richard Lorenz dolazi do izrazaja skoro minimalne,odnosno zatrpane basovima i urlanjem Tilla Lindemana,medjutim dovoljne su da se citav bend normira kao idnustrial metal.
Kao sto sam rekao Rammstein je Rammstein-industrial je mracna,teska,depresivna i u isto vreme psihodelicna/napadna muzika,a karakterise je tematika isto tako mracnog i pesimisticnog pogleda u apokalipticnu buducnost koja ne donosi nista dobro
Glavna fora je sto se ta tezina upravo postize preko miksete i raznoraznih drugih stvari(npr. beli sum),a ne preko drndanja rifova...
Svim ovim pomenutim motivima koji su kljuc industrial filozofije,pesme Rammstein-a nesto ne obiluju,skoro da ih i nema...
Sve u svemu mozda se Rammstein trudi i da bude industrial ili ih isti inspirse,ali oni to nisu....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 14:07   #2200
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Textovi su zaista shit,mada malo osjecajnosti nije na odmet.U svemu tome se i nadje poneka fina rima i metafora Nightwish sam inace zavolio prvenstveno zbog sjajnog glasa(i stasa) Tarje Turunen.
Tarja Turunen je i jedina vredna stvar(bila)u tom bendu -skoro je izdala solo album,koji,bogu hvala,uopste ne lici na bilo sta od onih Nightwish bljuvotina...

Citat:
Sta drugo da ocekujem od fana Morbid Angela da mi preporuci osim Mayhema Njihovih diskova sam se fala Bogu,ratosiljao prije nekoliko mjeseci,kad sam shvatio da cu duhovno da propadnem nastavim li sa praktikovanjem slusanja toga djubreta prije spavanja.U paketu sa njima otisli su i Bethory i Gorgoroth i nije mi zao ni najmanje
E ovo je vec uvreda za mene
Samo fan Dimljenog Burgera i COF-a moze da kaze nesto ovako za Mayhem i Bathory
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com