Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2014, 3:30   #21
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Moze i Nokia N8 za te pare da se nadje, ako mu je kamera mnogo bitna.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2014, 19:07   #22
Eagle_
Novi član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Sta mislite o Samsung Ativ S I8750 npr u poredjenju sa S2 koji ste mi preporucili ? Uzeo bih neki telefon do 100e ipak, malo vece pare a da ne moram da menjam telefon posle godinu dana. Kako stoji sa besplatnim aplikacijama zbog drugacijeg softvera ? Hvala na prethodnim odgovorima
Eagle_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 0:02   #23
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Za 100e polovnih kvalitetnih telefona ima. Lumia 820, 720, S2+, htc one s(s4 verzija), lg 4x hd, lg l70, alcatel idol 6030x, huawei p1... Moj izbor od svih ovih telefona bi bio htc one s sa s4 snapdragon procesorom, koji na raznim testovima gazi s3, htc one x... Metalno kuciste, kvalitetna izrada, amoled displej, kamera odlicna, gomila custom romova, 16gb interna... Jedine mane su mu, neprosiriva memorija korisniku ostaje oko 13gb i baterija slabije izdrzivosti. Imao sam ga, vrhunski uredjaj, po kvalietu izrade rame uz rame sa iphone...
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Eagle_ (29.12.2014)
Stara 12.1.2015, 8:56   #24
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Da neotvaram nepotrebno novu temu, pitanje je vrlo slično. Produžavam ugovor u vipu, smart 700. Izbor telefona se svodi na:
lg l70
htc 310
zte blade q maxi
nokia 630

Moj blagi favorit je LG, ali ja telefone sam video zasad samo na slikama, pa voleo bih da čujem i nekog ko ima-o iskustva sa ovim telefonima u svakodnevnom radu.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2015, 14:18   #25
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Glas za Lumia 630 ako ti ne smeta WP. Ukoliko bi bio Android, onda LG L70.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
dekilio (12.1.2015)
Stara 12.1.2015, 15:07   #26
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

LG ili Nokia.Ako ti ne smeta što nema blic i windows uzmi Nokiu,LG ima blic ali nema led lampicu za obaveštenja i čini mi se da mu je kamera lošija al nemoj me držati za reč.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
dekilio (12.1.2015)
Stara 12.1.2015, 16:36   #27
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

LG ili Nokia.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 8:57   #28
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Znači izbor odlučuje operativni sistem: windows ili android.

Još me zanima dali se neko pokajao što je prešao sa androida na windows, razlog? (ovo se odnosi za budžetske modele, i igre mi nisu bitne).
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 11:32   #29
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Jedino zbog cega bi mogao da se pokajes je slab izbor aplikacija.. Ukoliko ozbiljno uzimas u obzir Windows, preporucio bih ti da procesljas Windows Market na netu, i vidis da li ima svih aplikacija koje su ti neophodne..

A osim toga, Nokia je generalno jako dobar izbor, jer kolko znam vec je obecan update na Windows 10..

Znaci samo proveri dal imaju sve aplikacije bez kojih ne mozes da zivis, i to je to..


Edit: Evo ti link http://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store

I uzmi u obzir da neke aplikacije tipa Facebook, iako su dostupne, nisu zvanicne aplikacije od Facebooka, nego ih je Microsoft licno pravio i generalno losije rade od zvanicnih aplikacija.. Tako da cak i ako vidis da ima neka aplikacija, proveri da li je zvanicna ili "Microsoftova", i gledaj dole rating i komentare..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
dekilio (13.1.2015)
Stara 13.1.2015, 13:11   #30
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Ja nisam presao sa Androida na WP, vec sam iOS imao izmedju. Sto se tice aplikacija, ono sto WP donosi mi vise znaci od nekih aplikacija kojih nema (konkretno meni jedino nedostaju Teren, Mozzart i Bljuc). Ali dovoljno je i samo to sto mi se L920 nikada nije zagrcnula ko Androidi
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 15:14   #31
sergejbg
Novi član
 
Član od: 6.1.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Samsung Galaxy Grand Neo ili Huawei G630? Šta mi predlažete koji da uzmem?
sergejbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 16:09   #32
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Huawei ima mnogo bolju rezoluciju ekrana
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 16:51   #33
zagiii
Član
 
Član od: 18.6.2009.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 339
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Bolji je G630
zagiii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 19:06   #34
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Ja nisam presao sa Androida na WP, vec sam iOS imao izmedju. Sto se tice aplikacija, ono sto WP donosi mi vise znaci od nekih aplikacija kojih nema (konkretno meni jedino nedostaju Teren, Mozzart i Bljuc). Ali dovoljno je i samo to sto mi se L920 nikada nije zagrcnula ko Androidi
Meni je iskreno jako zao sto vecina ljudi stice jako pogresnu sliku o Androidu kao sistemu, na osnovu nekih krs low-end telefona sa tesko nabudzenim i modifikovanim sistemima od strane raznih OEM proizvodjaca..

Iskreno, ko nije koristio Nexus, nije probao PRAVI Android..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 21:04   #35
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Buduci da sad,sticajem losih okolnosti,moram da nabavim novi fon,ovde sam hteo podeliti utiske ili misljenja oko novijih (ili polovnih) modela. Kao sto sam i napisao u onoj polemici oko "ozivljavanja" starog fona,ne volim one "pipkajuce",imao sam neku averziju prema njima otkad su se pojavili,ali buduci da nema mnogo drugih izbora,a oni su sad i nazastupljeniji i moderni-oni takodje dolaze u obzir.

Prvo da pomenem par polovnih-tu bi bili N8,E72.nova Nokia 515 Duo sim i ,mozda, SE905. Kazem "mozda" jer,iako je to moja davna zelja jer je (bio?) najbolji od takvih modela,ali upravo zbog jakih karakteristika SE mobilnih oni su zesce izraubovani,te je veliko pitanje da li ih uzimati.
N8 je touch screen,a Nokia 515 je novi fon,ali su oba iz linije "starijih" tako da sam tu i njih pomenuo.

Kao ato je jasno-kamera mi je veoma vazna,nikako neko pracenje poruka na FB ili pregled modnih i ostalih desavanja na netu (kao klinke u busu,da ne pominjem i moderne likove "u tokovima")... Neke korisne aplikacije-mozda,cak i neke igre-mozda,dakle zanimljive stvari,nikako da "visim" na Fb,pa i Skype ili netu tek tako. Dakle,dobre funkcije za lep ili laksi rad,cena i ,naravno,dobra kamera (pa i video).

Od novijih je malo veci problem jer nemam iskustva sa touch screen fonom,pa mi tu i treba pomoc,a po netu vidim svakako oprecne komentare.
Jedan gari koji se bavi time mi je rekao,a kad sam mu napomenuo da je Samsung igracka i necu taj,kaze da je "bio,ali vise nije ,vec je najbolji u ovoj klasi mobilnih,preuzeo vodjstvo"-tako da sam i njih uzeo u obzir i primetio neke od njih.
To bi bili sledeci-
Samsung Galaxy Ace Plus S7500 (ne znam kakva mu je kamera,ali za njega kazu da radi dobro i da je sve ok samo do godinu dana,kasnije pravi probleme),

Samsung Galaxy Ace S5830I (za koji su slicni komentari kao za prethodni model,sa tim da je ovaj vise za "pocetnike" jer ima malu internu memoriju,potencijalno slab softver,ali navodno zadovoljavajucu kameru-uz to mu je i cena dobra,ja bih dodao),

Samsung Galaky S DUOS S7562 (za koji su relativno dobri komentari,mada zavisi i od toga gde je kupljen,kao i da ima losih iskustava),

Samsung Galaxy S4 zoom (jasno je da to zbog kamere iako je skuplji,kazu da mu baterija nije najbolja,jedan dan najvise),

Samsung 7230E Wave 723 (dobra cena,cvrst-dobra izrada,kazu da je ok,malo zamerki oko nacina rada,izvesna bada,ali ne znam da li su to dodali ili sta ,u svakom slucaju "sve u jedan," generalno dobri komentari),

od Nokia mozda Lumia 610 (samo zbog cene),a sta reci za Vivax-sa jedne strane novi uredjaji su nekad zahvalni je hoce da privuku kupce kad izadju na trziste dajuci mnogo vise za manju cenu,ali sa druge strane zna se sta je Vivax. Ima li neko pravih iskustava sa njime?

Sony Xperia M C1904 (kazu da je odlican fon kad se updejtuje,generalno je sve kako treba i inace,cena mu je dobra,ali velikog opsega-mnogo je skuplji,u "vecim" prodavnicama).

Sony Xperia M Dual C2004 (nemam mnogo podataka o njemu-ima dobru cenu,a uz to je i dual,nesto dobrih utisaka po netu,za ostalo cu jos malo proanalizirati)

Za ostale tipa HTC,Huawei nemam pojma kakvi su,ako neko zna sta je bolje ili ima neko misljenje ili utisak o ovim navedenim (kako novim ,tako i polovnim),neka ga slobodno izloži ovde.

Poslednja ispravka: nikola1ns (16.1.2015 u 2:36)
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 2:27   #36
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Ako ti je kamera bitna, definitivno N8. Nokia E72 ima ok kameru,nista spec,ima super bateriju, i izradu,kao i vecina nokija. Od tih samsunga, s4 zoom ako si u mogucnosti uzmi,ali cenovno odskace dosta od ostalih modela koje si naveo.Do koliko para bi dao za telefon? Modela ima stvarno mnogo, i kad bi znali do koliko para bi isao, lakse cemo naci najbolju kupovinu za tebe
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 3:35   #37
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Galaxy S4. Baterija mu nije mana, baterija mu je ista kao i na 99% ostalih smart telefona, dakle jedan siguran dan....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 17:57   #38
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Čoveče gde nadje ove telefone?Osim S4 ne zna se koji je stariji i lošiji.
Ako ti ne smetaju stari telefoni uzmi Nokia 808 pire view,jedan od najboljih staraca za slikanje,a sad više nije ni skup.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 18:45   #39
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Znas kako,malo sam analizirao po netu i po utiscima,a uz to i neke koji su mi se ucinili (relativno?) dobri,a za manju cenu. Naravno,rekao sam "ako mora neki touch screen" ,da budem malo u toku sa desavanjima,mada mi to nije vazno-jasno je da su modeli za one koji tek pocinju da koriste takav fon,odnosno donekle "pocetnicki".

Sto kaze darac,koju cenu hoces,pa i to je jasno-svakako ne bih dao 400-450 eura za fon,to je krajnje glupo,a imao sam te epizode kad sam nekad ranije i davao tolike pare za fon tek tako,skoro da je bilo ono kao kad je dosadno to prepodne u kaficu. Kao sto vidis,bio sam u drugacijim situacijama i tokovima (ili mozda su to oni gde sam trebao da budem,sad ne treba o tome diskutovati),ali shvatam koliko je to bilo glupo ,a sad se i pomalo kajem zbog toga,mada to je samo jedna stvar za koju bih mogao to reci.

U svakom slucaju to bi bilo do 100e(idealno) a moze i do 150e. Svakako da ima dobrih i,za mene,vise pozeljnih polovnjaka,ali ipak za to nisam siguran jer ne znam da li je neki detalj mozda zakocio,ne valja ili potencijalno los,a sakriven u pocetku.Da ne govorim o jasno koristenom fonu koji je jeftiniji jer je iskoristen,cak i ako sve radi.
Znas kako je,onda moram da dajem svoj odgovor na tu kupovinu onome od koga sam kupio-nije da mi se ne daje jer to bih rado i ucinio,ali u osnovi hocu fon radi svakodnevnih potreba (i pomalo zadovoljstva,jel) bez ulazenja u potencijalne komplikacije i oko toga,a imaces ih skoro sigurno jer takvo je ovo "nase" okruzenje.

Dakle,znas ono kad kazu:"savrseno stanje,skoro fabricki,super ocuvan" i sl.-ako je to zaista i istina,onda i moze. Naravno i da nije kinez ili neka kopija juznokorejska ili kakva vec. Dakle ,ako znas nekog sigurno takvog,a da ima mozda N8 ili N808,onda u redu.
Svakako i SE telefon ulazi u obzir jer oni su (bili) dobri uvek za koriscenje,a kamera je i sa manje pixela uvek imala bolje mogucnost od Nokia fona (kao i video),sad ovo za N808 je fora (izmedju ostalog) da se vise pixela koristi za jedan na fotki (moze biti koliko hoces pixela senzora,proces rada i optika je vazna) te je tako bolja-ne znam da li je to samo u Pureview rezimu ili automatski radi,ali ako je to potrebno da i sa 38MP napravi dobra fotka od 8Mp,onda u redu. Ipak,kao sto sam ranije pisao,zbog jakh karakteristika SE fona on je prilicno izraubovan,zbog toga vise gledam Nokia opcije.

Eto,S4 sam primetio,mozda i HTC One S (sta fali onim Xperia mobilnima,rekao sam je donekle "sve u jedan",za pocetak-znas neki dobar,a pristupacan?),a na netu nisam nasao nekih dobrih N808 ponuda,vise N8-te sam zato i njega vise razmatrao,sad cu i ovaj da bolje potrazim,ali svakako bi to morao biti licni kontakt,da se licnim sretnem i porazgovaram,nikako slanje postom (to je i za patike ili kacket pitanje kakve ce ti doci,ali ipak samo tu vrstu robe i narucujem,nikako ovakvu).
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2015, 20:58   #40
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Pronasao sam fon,a to je N8,koji sam i pominjao kao jednu od opcija. Sad je tako kako je,nadam se (i zaista se nadam) da ce biti sve u redu jer svih mogucih gluposti mi je dosta. Morao sam da "pozurim" jer treba mi fon (covek se zapita da li ti zaista treba,kad se setim kako je bilo pre,pa i kakav sam bio pre kad i nije bilo toga ili kad su bili tek oni osnovni modeli...ali ipak,danas je tako-treba ti fon)
Ovo mi je prvi touch-screen,malo je "kontroverzne" boje,ali to cu prevazici lako,verujem, jer ono sto je vazno je da mora biti dobar,ocuvan ,funkcionalan,trajan i spreman za personalizaciju,odnosno unapredjenje i sve to je vrlo komplikovano kad se mora uzeti u obzir da bi to trebalo relativno brzo obaviti,a naravno cena je bitna i jos to da se moram videti i uzivo,dobro porazgovarati i videti fon-kakvi se sve mobilni prodaju ona karakteristika sa pocetka jos je i najmanje vazna. Jos moram da se snalazim ili "ucim" nesto oko toga,kako funkcionise i posebno,kako dobro (i bolje) funkcionise,a naravno i neke cake i dobre "trikove" koje je vazno znati.
Ne znam da li ima neki deo gde bi se o tome bolje mogao informisati,ali o tome u drugom delu gde su programi,softver i sl. U svakom slucaju ovo je novi fon,izgleda sam "ostao" na N ili da kazem,i dalje se drzim N serije,sad je vise unapredjeni model...
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Omiljeni cRPG Eni Role-Play 268 3.11.2021 13:18
Dragon Age 2 Vulee Role-Play 3206 30.6.2019 22:49
Blitzkrieg madsrdjan Strateške igre 252 31.8.2016 17:25
Koji opis igre vam se najvise dopao u broju 7/11? Nenad Vasovic Tekstovi u SK 18 9.8.2011 20:54
Треба ли Србији ћирилични интернет домен VojaM Javne rasprave 1267 5.1.2011 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com