Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2012, 16:02   #361
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Xcom is a critical and commercial success.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2012, 22:09   #362
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Pa, kad je igra matorih zajedljivaca kao sto sam ja izvukla "nije lose", i ne cudi me sto pa stampi padaju ocene od 90 pa navise.

Mada, u ovom slucaju na ocenu prvo dodas izmedju 5 i 10, posto je u pitanju AAA naslov, i jos 5 do 10 na ime XCOM. Oduzmes to od ocene i dobijes manje vise realno stanje stvari.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2012, 1:02   #363
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

New patch incoming

http://www.vg247.com/2012/11/01/xcom...y-mode-easier/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2012, 1:57   #364
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Добра је игра. Забавна. Има разлика у односу на оригинални xcom, али ми не смета толико.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2012, 16:14   #365
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Evo, i ja zavrsih igru, na normal.
Ne znam koliko mi se igra na classic, nekako se previse vezem sa svoje vojnike.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2012, 14:22   #366
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Hah, koj sam ja ludak! Igram ovo i vidim nesto mi poznato, a onda ukapiram da je ovo ustvari Laser Squad sa drugim imenom. Pre nekih 20-tak godina Laser Squad mi je bio jedna od omiljenih igara na c64. Za sad ne bih da dajem ocene jer sam tek presao tutorijal, ali mi deluje izuzetno zabavno. Nije mi jasno samo kako sam uspeo da u ovih 20 godina ne odigram ni jednu od prethodnika ove igre nakon Laser Squad-a!
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 3:22   #367
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Posle dužeg vremena sam seo nešto da idigram, i mogu da kažem da me je igra veoma pijatno iznenadila. Držala me nekoliko dana uz komp. Upravo je završih!

Ko voli ovakav tip igara od mene sve preporuke!!!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2012, 12:42   #368
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
GATTUSO88 (11.11.2012), Lich_king2 (14.1.2013)
Stara 4.12.2012, 17:13   #369
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Izasao izgleda DLC slingshot
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2013, 22:55   #370
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Kakva igra, sunce mu poljubim...

Zamalo da me ostavi devojka...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2013, 16:41   #371
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Eh igrao sam na normalu,proveo sam oko 30-40h igre,glavne misije sam preskako na polovini igre(prioritet questovi)sve ostalo sam resio ali sam bio u konstantom minusu sa kesom,posto sam kasnije poceo da gradim satelite,zatim sam dosao na misiju gde morate imati one svemirske letelice da unistite ufo sto ja naravno nisam imao i zatim sam izgubio japan,napravio svemirski ufo,ubio onog najjaceg aliena sto napada telepatski a potom sam imao zaista tesku misiju gde su mi vise od pola ekipe bile povredjeno a dobio sam dve misije u jednom danu sto sam prvi put video u igri,sa najjacim nepriljateljima od pocetka igranja...nije mi bilo svejedno sa 0 kesa,slabim letelicama,ekipa mi je imala solidnu opremu i max lvl kako u clasi tako i u psi varijanti ali sam se uplasio da ne izgubim jos gradova(neki kontinenti mi se crvene a japan sam izgubio i ako sam radio sve ponudjene questove uspesno) i sve ljude pa sam spustio na easy i presao te dve misije sa 3recruta u ekipi dok su mi se ostali clanovi lecili u bolnici...

Inace od pocetka igre samo sam jednog lika izgubio u drugoj misiji i to je to,uvek sam isao load game kada mi neko zagine.imam od svih clasa po dva vojnika sa time da havyja i snipera imam najvise,a suportovima sam uvek u manjku jel mi je obicno jedan ili dva u bolnici
Sada opet mislim da se vratim na normal ali nekako sam razocaran,,,,
Nisam pre igrao xcom,najblize ovome bi bio Incubation sto sam igrao dok sam bio klinja,u svakom slucaju jako zarazna i zanimljiva igra,ne zelim da znam kako je na clasicu ili onom zadnjem modu
Nisam naisao na neke bugove igram sa patchom1 ali mi smeta sto ne mogu da povratim taj jedan grad sto sam izgubio,takodje igra te stavlja u sah mat poziciju ako nemas izgradjene neke stvari u odredjenom vremenu sto daje dodadnu draz igri ali je i frustrirjuce....

Ps.Sada sam u misiji kada treba da nabijem svojim ljudima psi da bi prosli kroz taj portal/reaktor ili sta vec ali ne znam sta trebam raditi(vec imaju psi lvl 3 ali mislim da to nema veze sa ovim questom)da li treba armor i ona zastita?
Vec sam umoran igrao sam 8h pa se raspadam,ne mogu da se setim nekih naziva u igri,idem off


Poslednja ispravka: Ekiman (9.2.2013 u 16:56)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2013, 11:39   #372
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

@Ekiman

Treba da 1 clanu tima das Psi odelo, napravi ga i obuci ga, igra odmah daje cut scene. Pazljivo biraj ko ce taj vojnik biti jer ako posle on negde zagine ide game over.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleks na korisnoj poruci:
Ekiman (12.2.2013)
Stara 12.2.2013, 13:53   #373
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Da znam presao sam vec igru i ovako su mi svi vojnici bili maximalni lvl,najteze je bilo izabrati koga cu u zadnju misiju
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2013, 2:22   #374
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

E vako, vec sam ga ukratko nahvalio pre nekog vremena, kad sam poceo da ga igram, sad sam konacno nasao vremena da ga zavrsim, te da bacim par reci.
Ovo je po meni uz Walking Dead serijal najbolja igra koja je izasla u 2012-oj godini. Odma da kazem da nisam jos odigrao Far Cry 3, on mi je sledeci na redu, i ocekujem da ce on uz ove dve igre ciniti ono najbolje sto smo
dobili od virtualne zabave u prosloj godini

Slab sam na potezne takticke strategije, pa sa jos ubacenim elementom RPG-a, za mene je to perfektna mesavina.
Igra me podseca sto se tice prastarih naslova na vrsni Incubation koji sam obozavao da igram kao klinac, a od nesto novijih naslova mogu ga uporediti sa Silent Storm-om, bas lice, i po grafickom prikazu, i po mehanici/fizici, upravljanju, pa i gameplay-u... e sad uzivao sam ja u te dve igre, ali su bile bogami preteske, nisam imao strpljenja i srljao sam, ali zato sad kad sam uvatio XCom, lego mi je ko budali samar zeleo sam da konacno predjem kako treba neku igru iz ovog zanra, i bogami sam je presao perfektno i sa uzivanjem.

U pocetku ce vam bez sumnje trebati vremena da naucite sve slojeve ove poprilicno kompleksne igre, u skorije vreme nisam video neku igru sa ovoliko raznoraznih slojeva, a sve kuca perfektno, ko svajcarski sat.
Postoji neki tutorijal na pocetku, ali on ce vam objasniti samo borbeni segment igre, dok ste van borbe, u svom
komadnom centru, ostavljeni da sami sve ucite, experimentisete, provaljujete itd... igra vas tek malo uputi u to,
malo vas gurne, ostalo je na vama, ali istrazivacete sve to sa uzivanjem, a kad konacno budete imali sve to u
malom prstu, pozelecete jos, iako to nikad na pocetku ne bi ste rekli, kad vidite o cemu sve morate voditi racuna.

Dakle glavni segment igre su borbe na 3D mapi, ali ako u komandnom centru ne odradite sve na visokom nivou, snosicete ogromne posledice u toku same borbe...
Engine igre je fenomenalan, grafika je zaista odlicna i veoma prijatna, fizika je sasvim dobra, gradjevine se ruse pri ostecenjima nastalim u borbama, zaista dosta toga je destruktabilno na mapi, i tu je akcenat na taktiku, jer nece svaki zaklon dugo trajati, a neprijatelji dolaze sa svih strana i veoma su precizni i ubitacni, tako da ce i najmanja greska poslati vaseg vojnika u vecna lovista... ova igra ne oprasta, ako niste skoncetrisani sve vreme i ako ne isplanirate dobro svaki korak, budite sigurni da ce te biti kaznjeni...
Zvuk i muzika u igri prate grafiku, sto ce reci fenomenalni su, a sama igra je jako dobro optimizovana, te radi glatko i bez problema, tako da se moze reci da smo dobili pun paket ovde, igri prakticno nista ne fali...

Sto se tice ostalih slojeva igre, sem pomenutog borbenog, da nabrojim i sta sve trebate raditi i o cemu voditi racuna u komadnom centru:

- Istrazivanje novih tehnologija i razmisljanje sta vam je najprece prvo istraziti i kolko ce to vremena oduzeti
- Kopanje zemljista,gradjenje gradjevina, a resursi su veoma limitirani i razmisljanje sta prvo izgraditi i kojim redosledom ici dalje, igra vas tera da planirate nekoliko koraka unapred...
- Kupovina opreme za vase vojnike, pocev od oruzja, dodatne opreme i stitova, da kupovine vozila i letelica kao i delova za njih...
- Kupovina novih oruzja,vozila i njihovo unapredjivanje
- Nadogradnja samog komadnog centra
- Kupovina satelita, pa razmisliti u koje zemlje sveta ga slati, zatim kupovina letelica i dodatne opreme za njih, da stite satelit, biranje oruzja itd...
- Prodaja skupljenih artikla u toku same borbe
- RPG element biranja nadogradnje vaseg lika kako stice iskustvo, i to u dva segmenta, onaj koji se odnosi na vatreno oruzje, i onaj koji se odnosi na psihicke mogucnosti, ako vojnik ima taj talenat...

itd itd, da ne nabrajam dalje, ali ovo je prilicno kompleksna igra, gde se sve uzima u obzir, i svaka sitnica mora biti uradjena ispravno, u suprotnom igra ce vas surovo kazniti za vreme okrsaja na mapi... tako da, ko je strpljiv i zeli vise od igra, voli da detaljise i da se udubi i prija mu kompleksnost, uzivace u ovoj igri... svi ostali ce je mrzeti zbog velike tezine...
meni je jako lepo legla, jer u danasnje vreme previse je jednostavnih/decjih igra, a malo onih koji mogu ponuditi izazov starim veteranima, koji imaju preko 1000 igra iza sebe...

Likovi u igri su zanimljivi, i zavolecete ih kako budete prelazili misije i nadogradjivali njihove sposobnosti, tolko ce te ih zavoleti da necete dopustiti da niko od njih 6 zagine na terenu, jer ako se to desi, radije cete ponoviti misiju, nego izgubiti clana u kog ste ulozili dosta truda...

Sto se tice tezine igre, prilicno je teska na pocetku dok se ne usemite, kad sve budete prostudirali pocinje da bude laksa, a kad stvari budete drzali u malom prstu, postace vam cak i laka, kad maximalno nadogradite vojnike i tehnologiju...

Jedina mana igre je izlizana prica o vanzemaljcima, moglo je to biti i zanimljivije uradjeno, ali daleko od toga da je lose, savrseno sluzi svrsi... takodje mogo bi malkice zameriti i to sto igra nema preterano raznih okruzenja, msm ima ih, ali toliko dugo traje i toliko cete borbi imati, da ce ta okruzenja posle nekog vremena neumitno krenuti da se ponavljaju, ali igram poseduje randomiser nivo-a, te menja teren i prepreke na isto okruzenju, te to malo osvezava i poboljsava stvari...

Igra je teska zaraza, privlacna, obilna, slatka porcija, koja se degustira sa uzivanjem, skidam kapu Firaxis-u, na trudu i godinama rada da ovako nesto naprave, to svakako nije bilo lako, da u ovako kompleksnom obliku naprave igru sa modernim enginom i tehnikalijama, koja radi savrseno, bez i jednog jedinog baga, a za igru je izasao samo jedan mizeran pec na samo pocetku, kad je izasla, pa to je fascinantno... mnogo jednostavnije igre se kupaju u bagovima, a ova leprsa od samog release-a!
nisam igrao ranije delove iz ovog serijala, znam da Xcom seze jos iz daleke proslosti, dok sam igrao i sam Incubation, iz tog je perioda, i tokom godina, ova igra je dobila solidan broj nastavaka... nijedan mi nije toliko privukao paznju, ali ovaj je objasnio, po svim kritikama vazi za najbolji deo ovog poznatog serijala...Next Gen verzija stare legende, skidam kapu - 10/10

2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
laki1991 (19.2.2013)
Stara 20.2.2013, 18:06   #375
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Bas me zanima da li ce ovo imati neku vecu ekspanziju ili samo standardne dlcove,nemam mesta na hardu ipak 12g nije malo
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 20:46   #376
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Врхунска игра, стварно за десетку. Прешао сам је одавно на класик тежини са свега 4 изгубљена рукија. Било је наравно учитавања, али ништа претерано. Док сам се у почетку одушевљавао јуришницима, касније су то били снајперисти
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 20:56   #377
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.268
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Bas me zanima da li ce ovo imati neku vecu ekspanziju ili samo standardne dlcove,nemam mesta na hardu ipak 12g nije malo
Mislim da bi bila odlicna fora da ekspanzija bude nesto slicno originalu gde Zemlja posalje bojni brod i izvrsi invaziju planeta vanzemaljaca odakle je dosao napad na Zemlju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 18:42   #378
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Sutra pocinje Xcom weekend na GamersGate-u a meni box verzija jos nije stigla sa TheHut-a. Zna li neko da li je ona Steam kompatibilna, odn. hocu li moci da ubacim DLC-jeve koje kupim na GG?
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 18:52   #379
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Sutra pocinje Xcom weekend na GamersGate-u a meni box verzija jos nije stigla sa TheHut-a. Zna li neko da li je ona Steam kompatibilna, odn. hocu li moci da ubacim DLC-jeve koje kupim na GG?
Ako misliš na novi XCOM gde god da kupiš igru ili DLC moraju da budu Steam kompatibilni. Ja sam recimo XCOM zajedno sa DLC-om kupio na gamersgate.com-u.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
goranmax (14.3.2013)
Stara 24.3.2013, 0:14   #380
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.550
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

http://kotaku.com/5992126/could-this...ium=Socialflow
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ufo, xcom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
Wolfenstein Enemy Territory - Open Source TheDushan Mrežne igre 2 1.6.2011 12:28
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
UFO: Enemy Unknown Vladimiros Stare igre 15 4.7.2006 3:23
Ponovo problem sa TV-om HacKing Slobodni softver 3 5.5.2006 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com