Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2022, 2:33   #7701
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Bas suprotno, je ne sirim dezinformacije kako igra ne radi dobro, i kako modovana stara verzija izgleda bolje. Znaci to nije tacno!
Da RT dobro ne radi znaju svi! Prema tome nema smisla uopce spominjati RT, dok ne rijese taj problem, ili ako ga rijese.
I nije engine nikakva kanta za smece, vec je RT jedan veliki promasaj, prevara, jer postoje drugacije tehnologije pomocu kojih se mogu postici isti efekti, a koji daju puno bolje pferormanse.
O tome sam ovdje dosta pisao, to jest o tim hibridnim rjesenjima kao sto su Cryengine SVOGI i Lumen, pogotovo SVOGI koji je vise optimiziran za video igre. Samo pogledajte koliko Kingdom Come Deliverance koji koristi SVOGI izgleda i radi bolje nego ova TW3 rt abominacija.
Pazi ovo, KCD beta neoptimizovana verzija sa 1080 ti, znaci ne rtx graficka, nema dlss: https://www.youtube.com/watch?v=3WhuEdxWd4E
Od kako se RT pojavio ja imam takav isti stav, na keca sam pomislio ovo je samo jos jedna u nizu tehnika koje ce samo da povecavaju zahtevnost igara da bi se graficke bolje prodavale. Mozda je to sve cool, tehnicki napredno, ali ja jos nisam video igru koja je duplo lepsa sa RT, pa da kazem vau moram da kupim novu graficku...
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2022, 16:27   #7702
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Cuti dok nam daju opciju da iskljucujemo i ukljucujemo RT...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2022, 15:36   #7703
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ladno su ubacili fast travel pored kuće Krvavog Barona ali tek nakon što se završi njegov kvest.

Inače, ova 2 minipeča su meni bili pozitivni, RT je i dalje neupotrebljiv ali barem igra nema da puca kad ga uključim ili isključim, a i većina lokacija mi sad radi zakovana na 60fps-a na ultra+ (sa uključenim dlss-om) dok je pre bilo oko 50-55fps-a.
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (24.12.2022)
Stara 9.1.2023, 14:04   #7704
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

i sta bi na kraju sa ovim? nisu sredili performance sa dx12 i rt, niti planiraju?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2023, 15:37   #7705
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
i sta bi na kraju sa ovim? nisu sredili performance sa dx12 i rt, niti planiraju?
Obzirom da su bili jako pametni i izbacili igru tipa 7 dana prije praznicnog odmora nisu ni mogli raditi na patch-u. Racunaj da su otprilike od danas nazad na poslu pa je moguce da ce do kraja mjeseca biti nesto.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
buraz (9.1.2023), polarnimeda (9.1.2023)
Stara 9.1.2023, 17:49   #7706
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
i sta bi na kraju sa ovim? nisu sredili performance sa dx12 i rt, niti planiraju?
Nema nista od RT-a (za sad) bez DLSS3. Presao sam na 4090 sa 2070Super (gde je bio slideshow), i bez DLSS3 FrameGen imam 35 FPS-a na Novigrad trgu (bilo 1440p, bilo DLDSR 4K). Zaboravih da napomenem, sve ovo dole je sa AA na DLSS Quality.

Sa FrameGenom, nekako se zaobilazi CPU bottleneck na 4K, ali na 1440p (native rezolucija) je u gradovima i dalje prisutan, tako da je situacija ovakva:
1440p priroda/van gradova ~120-150fps
4K priroda/van gradova 80-100 FPS.
Foliage pop-in je i dalje prisutan i RT senke su mozda i losije od obicnih jer artifaktuju kao lude (nije do framegena, testirao sam i sa i bez njega).

U gradovima je framerate 75-80 nevezano za rezoluciju (samo se GPU usage povecava sa vecom). Na kraju igram na 1440p i Nvidia Freestyle sharpening filterom i manje vise deluje kao 4K DLDSR. Ne u potpunosti, ali zadovoljan sam, posebno sto je performance hit u prirodi 5-8% umesto 30-40% sa DLDSR.

U prevodu, bez DLSS3.0 je nemoguce zaobici CPU bottleneck koji ova igra ima, tako da sve ispod 4xxx serije je prakticno elimisano iz RayTracinga.

Mozda je i srede, ali s obzirom da je besplatan update, mislim da su ovo ili izbacili u saradnji s Nv da podignu 4xxx seriju ("vidis da je DLSS3 vrhunska stvar) ili ih je boleo k da optimizuju i samo su odvrtali slidere do kraja. Ovo drugo je realna opcija.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.1.2023), zokocx (9.1.2023)
Stara 9.1.2023, 21:37   #7707
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

verujem da je glavno bilo da ono malo ljudi sto nisu pazarili witcher privole da to urade.
da se nisu potrudili, to je 100%. pokupili su modove i ugradili u igru i to je to.
bas se pitam da li su sposobni da ikada vise naprave neki masterpiece ili sada sav kes ide na hajp.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2023, 13:06   #7708
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Završio Novigrad i polako se spremam za Skelige. Sada mnogo brže prolazim kroz igru jer zapravo želim što više mesta da otkrijem kako bih pravio nove screenshot-ove, lokacije su praznik za oči posle ovog update-a.

Evo malo iz moje galerije, slikano pomoću ingame foto-moda i ansela, iz nekog razloga ansel pravi mnogo bolje i oštrije fotografije a i kamera mu nije prostorno ograničena, dok foto-mod zna malo da zamuti sliku.
Na 90% fotografija koje sam postavio su uključene sve RT opcije, barem za nešto da se iskoristi RT na mojoj grafi.

I bez RT, na ultra+ podešavanjima u 1080p sa uključenim dlss-om na quality, apsolutno uživam u izgledu igre i potpuno zavidim srećnicima koji mogu da poteraju RT na bilo kojoj rezoluciji a da je igrivo.

FOTO MOD
Spoiler za foto mod slike:































ANSEL
Spoiler za ansel slike:























Poređenje RT/OFF vs RT/ON, nemam puno primera, možda kasnije ubacim još neki:

https://imgsli.com/MTQ3MTk0
https://imgsli.com/MTQ3MTk2
https://imgsli.com/MTQ3MTk3
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
filpan (14.1.2023), polarnimeda (14.1.2023)
Stara 15.1.2023, 14:49   #7709
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

vide se prednosti RT-a, ali iskreno, u dobrim delovima ne samo witcher-a nego i svih igara, one izgledaju bolje bez RT-a. mozda je RT bolji u 60-70% slucajeva.
jednostavno, negde previse osvetli scenu, negde nedovoljno, negde ispere boje, negde napravi previse kontrasta.
kad je gusto ne bih ga ukljucivao ni da dodaje 5% FPS-a, a ne 50-200%. jedino u igrama gde se citav koncept zasniva na refleksijama, a takvih maltene i nema. lazne refleksije su vec dovoljno dobra.
nije RT promasaj, nikako, ali ocigledno je prerano dosao.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
player1 (15.1.2023)
Stara 15.1.2023, 15:17   #7710
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Gledajuci ova poredjenja, rekao bih da je RT jedan zestoki dzonson. U redu da postoji, i da bude deo grafickih podesavanja, ali da se prica o njemu i da su igre zbog tog *****a toliko zahtevnije, to ocigledno ne zasluzuje.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2023, 16:08   #7711
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Vec sam postavljao poredjenja gdje se vidi nebo i zemlja razlika sa RT on i off

https://imgsli.com/MTM5OTgw

https://imgsli.com/MTM5OTcy

https://imgsli.com/MTM5OTcx

https://imgsli.com/MTM5OTY5

https://imgsli.com/MTM5OTY4

https://imgsli.com/MTM5OTY3

https://imgsli.com/MTM5OTY1

https://imgsli.com/MTM5OTgx

Problem ovoga update-a nije RT nego je problem sto DX12 nije dobro implementiran. Bez RT sa identicnim podesavanjima perdormanse su 30% losije nego DX11 sto nije normalno.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2023, 21:09   #7712
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

O kakvom nebu i zemlji ti pricas, ja jedva primecujem neku razliku, a na nekim mi deluje da ta funkcionalnost doprinosi i ruznijem izgledu igre.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 0:16   #7713
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Са друге стране, у задњих десетак година јеси примећивао разлику између very high и ultra high...
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 4:10   #7714
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

RTX nije nista toliko revolucionarno ali nije ni bas toliko zanemarljivo......Kao i jako puno drugih stvari jednostavno ne vredi gledati slike i uporedjivanja, razlika se vidi najvise tokom samog igranja. Ja recimo RTX nisam primecivao tokom tih uporedjivannja CP 2077, na slikama i trejlerima sve mi nekako izgledalo isto....E onda sam nakon igranja na svom kompu dobio besplatan GeForce Now na par dana gde sam video da ipak menja atmosferu poprilicno u mnogim delovima. Kada igras jako dugo na podesavanjima bez RTX-a i onda ga odjednom upalis, itekako se vidi. Vidi se cak i preko streama. Ima tu gomila refleksija i ponasanja svetlosti tokom kretanja, pa paljenja onih reklama sto jednostavno nije moguce videti pukim uporedjivanjem slika i trejlera.

W3 nema neonki naravno ali pretpostavljam da je osecaj skoka sa jednog podesavanja na drugi ipak najocigledniji tokom same igre....

Nije nesto za sta vredi iskesirati neke basnosnovne novce, ali itekako pomaze atmosferi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 12:11   #7715
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
O kakvom nebu i zemlji ti pricas, ja jedva primecujem neku razliku, a na nekim mi deluje da ta funkcionalnost doprinosi i ruznijem izgledu igre.
RT kao da dodaje i piss filter pa je igra u zuckastim tonovima kao Deus Ex: HR u vanila verziji
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 12:25   #7716
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Gledajuci ova poredjenja, rekao bih da je RT jedan zestoki dzonson. U redu da postoji, i da bude deo grafickih podesavanja, ali da se prica o njemu i da su igre zbog tog *****a toliko zahtevnije, to ocigledno ne zasluzuje.
Jedina igra koju sam do sada igrao gde je RT bas onako doprineo atmosferi jeste Metro Exodus i to samo zbog enterijera i GI RT-a. Post-apokalipticni svet u kome svetlost dopire samo od spolja ili od slabih/usmerenih izvora svetlosti i rasipa se po raspadnutim enterijerima zgrada i kolibica je fenomenalno doprinelo horor/apokalipticnoj atmosferi te igre.

Refleksije i ostalo me apsolutno ne interesuju u igrama. A i evo UE5 dokazuje da RT moze da se odradi dovoljno dobro i softversko/hardverski preko Lumena. RT GI i ponegde i lokalno osvetljenje - da. Sve ostalo - ne interesuje me.

I, opet, samo za odredjene igre.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
RT kao da dodaje i piss filter pa je igra u zuckastim tonovima kao Deus Ex: HR u vanila verziji
Ej nemoj da mi diras vanilu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 12:43   #7717
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nije nesto za sta vredi iskesirati neke basnosnovne novce, ali itekako pomaze atmosferi.
RT u TW3 ne vredi ni centa i vise kvari izgled igre nego sto donosi bilo kakvu korist a slazem se da generalno nije vredan velikih para. CDPR cedi suvu drenovinu iz igre koju treba ostaviti takvu kakva je i preci na nov naslov.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Vlajk@ (17.1.2023)
Stara 16.1.2023, 17:54   #7718
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
CDPR cedi suvu drenovinu iz igre koju treba ostaviti takvu kakva je i preci na nov naslov.

Jbg, bitnija im je kontrola stete nakon onog fijaska od bilo cega drugog. Enhanced edicije ranijih Witcher igara su mi se cinile zaista posebno, pored malo sminke ispravjaju jako puno stvari i dodaju neke sitnice...Ovde cini mi se samo neka sitna sminka i toliko.

A sto se tice RTX-a, problem nije sama tehnologija vec implementacija iste. Pogotovu kada to rade sa nekim starijim naslovima. RTX zasija kada se od starta pravi sa njim u vidu, ili se makar odmah implementira. Ovako kada ga krpe dzabe u vecini slucajeva.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 21:28   #7719
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Tako je, zato i pisem da je matori TW3 trebalo ostaviti kakav je i bio (a tehnicki je bio skroz ok) i praviti nesto novo. Ali hbg, uzeti jos koju paricu je prilicno iskusenje, a ljudi mogu da odole svemu osim iskusenju
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Vlajk@ (17.1.2023)
Stara 17.1.2023, 16:41   #7720
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kao sto rekoh, megalomanski studiji i projekti su izlapili, izgubili kompas i samo posrcu... Nikada jadnija nova generacija konzola nije bila, sto se naslova tice, niti jedna igra nije izasla koja bi me naterala makar da razmislim da kupim novu konzolu. Sve neki rimejkovi, sve neko cedjenje suve drenovine, GTA 5 petnesti put izlazi, evo sad ovi pacenici iz CDPR istu stvar rade sa W3, EA i Ubisoft standardno retardirani, Sony isto bez ideje i kreativnosti.. A pare se uvaljju u tu raspalu industiju sakom i kapom, balon samo sto ne pukne.

Samo rimejkovi, od KOTORa, Silent Hill2, pa zavrsi sa igrama koje su maltene juce izasle poput Dead Spacea i slicnih naslova. Samo neke enxanced verzije i gluposti, odavno se nije ovako osecala neka jednolicnost, nekreativnost i zasicenost... Treba sve da pukne ali nisam siguran kako bi to moglo da se desi a da ne zakaci indie scenu!?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com