Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2018, 1:36   #12141
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bright



Smešten u sadašnje doba ali sa vilenjacima, orkovima i drugim fantastičnim rasama koje koegzistiraju sa ljudima. Vil Smit i njegov partner (nečistokrvni ork) patroliraju kao panduri a onda im stigne poziv od dispečera...

Solidan film naročito ako volite akciju, meni se dopao . Prve dve trećine filma su mi čak fenomenalne dok ga nisu ukakili na samom kraju koji je antiklimatičan. Kao da nisu znali kako da ga odrade. Kako se film bliži kraju povećava se i količina klišea i predvidljivost scena. Mnogi sporedni likovi su zapostavljeni.

Moram reći da skoro nisam video ovakvu primenu sile u nekom filmu (dobro, možda Džon Vik ); gde god su se ovi vilenjaci pojavili delovali su kao odred nadrdanih terminatora kojima kokoške stoje na putu...

Od mene: 7/10.

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
caine (10.2.2018), shrafko (10.2.2018)
Stara 11.2.2018, 15:50   #12142
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^ Upravo sam pogledao. Slažem se da je sasvim solidan film. Zanimljiv mi je ovaj alternativni svet i postavka stvari u njemu, taj deo lako uvuče. Sama priča koju pratimo je već mogla i trebala da bude bolja. Van toga mi se sviđa i mračna atmosfera kroz veći deo filma. Može jedna 7-ica na mišiće.

Očigledno je da bi trebalo da postoji i nastavak, nadam se da će ga snimiti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2018, 17:31   #12143
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke

Očigledno je da bi trebalo da postoji i nastavak, nadam se da će ga snimiti.
Hoće.
http://variety.com/2018/film/news/br...ix-1202651949/
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2018, 18:18   #12144
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Upravo sam pogledao. Slažem se da je sasvim solidan film. Zanimljiv mi je ovaj alternativni svet i postavka stvari u njemu, taj deo lako uvuče. Sama priča koju pratimo je već mogla i trebala da bude bolja. Van toga mi se sviđa i mračna atmosfera kroz veći deo filma. Može jedna 7-ica na mišiće.

Očigledno je da bi trebalo da postoji i nastavak, nadam se da će ga snimiti.
Definitivno bi voleto neku TV seriju u tom svetu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2018, 23:28   #12145
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Marshall
Нисам веровао да ће бити овако квалитетан. Базиран на невероватно инспиративној причи феноменалног човека и правника, Маршала, који је понос тамнопутих људи и своје професије те ми је драго што је користио правно знање у праву сврху – помагање људима (а и мене чини поносним правником). Елем, глума је на нивоу, као и цело дешавање и ко воли правне ствари, борбе у судници за коначну правду и слично, ово је права ствар.
Оцена 8/10.

Only the Brave
Коначно филм посвећен ПРАВИМ херојима. Бити ватрогасац, ронилац, рудар итд, то значи сваки дан ризиковати живот који нема цену. Филм, рађен по истинитом догађају, показује шта носи живот ватрогасца на изванредан начин и оно што се десило се не може описати речима колико је тужно. Плус, још један разлог зашто волим више воду од ватре – од ватре спаса нема.
Оцена 8/10.

Professor Marston and the Wonder Women
Љубавни троугао као инспирација за писање о Чудесној жени, занимљива истинита прича. Филм је квалитетан, па и поучан са психолошке стране чувене хероине (иако су први стрипови, изгледа, били доста еротични). Занимљиво је приказан тај необичан љубавни однос мушкарца и 2 жене где се сво троје воле до смрти, занимљиво и по овом питању не видим ништа страшно, ако се воле, јер то је очигледно боље, него рат или неко слично зло. Како ли би Гал Гадот реаговала када би видела овај филм.
Оцена 7,5/10.

Daddy’s Home 2
Клинци феноменални, а тек када Мел Гибсон као деда почне да подбада и прави збрку међу “суочевима”, настаје лудило. Велики део филма исмејава данашње друштво, а то чини онако фино (приказ данашњих људи како само буље у мобилни, посебно деца, па мало подбадања феминизма данашњице итд). Има доста форица, а иако је јасно да је сценарио танак, успели су да ме баш забаве. Одличан наставак.
Оцена 7,5/10.

Dunkirk
По трејлеру се видело о чему ће се радити и како ће се одвијати: споро, без много приче и углавном на води. Тако да ово није за свакога, јер акција, (јаки) дијалози, емотивне радње, градња карактера итд. овде изостају. Нисам требао да поделим филм (1. сат сам гледао пре 2, 3 недеље, а данас остатак који је чак био и гледљив), јер ми је теже да га оценим као целину, али ми се чини да Нолану не леже овакви филмови. Боље му је да пише и режира акцију, авантуру и фантастику, него ове (сувље) драме, јер задња 2 филма од њега су баш млака, посебно Данкерк.
Оцена 6/10.

Tracks
Ризиковао сам и нажалост погрешио. Тражећи филм о природи, овај са пустињом ми је искочио као препорука, али иако гледљиво, после сат времена баш доста успорава па сам убрзавао напорне делове (гледање у нешто где нема дешавања) и тај 2. сат се скупио на мање од пола сата. Заиста не препоручујем.
Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2018, 11:37   #12146
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Tracks
Ризиковао сам и нажалост погрешио. Тражећи филм о природи, овај са пустињом ми је искочио као препорука, али иако гледљиво, после сат времена баш доста успорава па сам убрзавао напорне делове (гледање у нешто где нема дешавања) и тај 2. сат се скупио на мање од пола сата. Заиста не препоручујем.
Оцена 5,5/10.
E ja ga bas preporucujem
Meni se bas svideo. Prelepi prizori Australije, zanimljivi karakteri koje riba srece na putu (pogotovo Aboridzini)...generalno mi uopste nije bio dosadan film.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
ezenkiel (19.2.2018), pentraksil (12.2.2018)
Stara 12.2.2018, 12:32   #12147
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hm, meni trejler za taj film baš deluje interesantno (ok, trejler je, ne znači da je i film takav )

Pogledaću ga ovih dana, Mia mi je ok, mada me ovaj glavni lik prilično smara, totalno mi je antipatičan.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2018, 16:20   #12148
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

An Alan Smithee Film - Burn Hollywood Burn (1997)
http://www.imdb.com/title/tt0118577/?ref_=ttrel_rel_tt


Film je radjen u stilu dokumentaraca i koji govori o kobajagi filmu sa Staloneom, Vupi Goldberg i Dzeki Čenom koji nije ugledao svetlost dana i to sve zbog neslaganja reditelja i filmskog studija. Sa jedne strane film se dotiče nekih stvari kao što sam pomenuo da neslaganje dve strane dovodi često do lošeg finalnog rezultata što je bilo veliki deo primera u mnogim pravim filmovima a tu se i postavlja drugo pitanje da li je krš filmove potrebno uništiti za sva vremena (to je još jedno teško pitanje ja sam za da svako ima pravo da iskaže svoju viziju kroz film i time imamo dobre i kultne filmove nažalost tu i oni loši filmovi čiji kvalitet opet može da varira). Sve ovo zvuči kao interesatna tema za film ali se slažem da je u drugim aspektima veoma loš i jedan od najgorih filmova, ovo bi trebalo da bude komedija ali ovde ništa nije smešno, nema nijedan smešan momenat, svako će nakon gledanja biti besan ili u lošem raspoloženju nego suprotno. Gluma nepostoji više je foliranje nego gluma, sam film je uvredljiv i sama radnja niti poseduje nešto što bi držalo gledaoca kako bi ga ponovo gledao iskreno, veliki broj glumaca se pojavljuje u ovom filmu a tu je i jedna osoba koja je obeležila 2017 i to u smislu skandala koji nastavlja da potresa Holivud i do danas, sve u svemu veliki gubitak vremena kako za same glumce i gledaoce.

Ocena 3/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 18:39   #12149
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
E ja ga bas preporucujem Meni se bas svideo.
Драго ми је што ти се свидео, камо среће да се свима свиди, али поента је да се мени није свидео. То се зове разлика у укусима.

Предуго ми је ово стајало у ворду, па је дошло време да поставим.

The Girl with the Dragon Tattoo - Фантастичан шведски филм, који траје 2 и по сата, али вреди. Глума је на високом нивоу, посебно Нуми Рапас. Прича је веома развијена и веома детаљно разрађена, а крај је упечатљив. У сваком случају, сигурно је бољи од америчког римејка, али ћу морати да тај римејк опет одгледам.
Оцена 8,5/10.

The Girl Who Played with Fire - Одличан наставак, иако не нивоу првог. Сада се прича више врти око Лизбет Саландер...шта је та девојка истрпила, то је страшно...и глума је феноменална.
Оцена 8/10.

The Girl Who Kicked the Hornets Nest - Финале изузетно квалитетне трилогије. Трећи део је такође квалитетан, али сада у мањој мери, јер ме донекле гуши прича док се није поново почело да дешава доста тога занимљивог након првих сат времена. Оно што је мене заинтересовало је да ли је, у стварности, могуће да хакер, онако како је то приказано у овој трилогији, може да онако гледа екран друге особе и да се тако лако прикачи на туђи комп? Надам се да је то гледање туђег екрана лаж, јер у супротном...болесно.
Оцена 7,5/10.



Superman - Покојни Кристофер Рив је можда једина светла тачка филма који не импресионира, нарочито у данашњем формату и то не због лошег CGI, него и због саме концепције филма. Tежак je за гледање у смислу спор, са доста беспотребних сцена, са не тако добром глумом, са лошим избором негативаца (плус што нису негативци колико се то могло приказати), недовољно добар избор за Луис Лејн. Уз понеку сцену спасавања и неких занимљивости у току филма, ово је генерално разочарење, а изгледа да сам био у праву када сам избегавао да га гледам.
Оцена 5,5/10.

Superman II - Очекивано, као скоро увек, наставак је бољи од 1. дела. Има више негативаца, више акције, дубљу причу, иако су поједини ефекти и даље лоши. Ово је виши ниво у односу на 1. део и доста пријатнији за гледање.
Оцена 7,5/10.

Superman Returns - Први Супермен филм са ефектима који су нужни да би акције имале смисла. Добар, са јако добрим приказом Лекс Лутера од стране Кевина Спејсија и одличним акционим сценама као и приказима летења који доликују првом суперхероју. Глумац који је глумио Супермена је био довољно добар у тој улози, а Брајан Сингер је по ко зна који пут доказао зашто је одличан режисер добрих акционих филмова.
Оцена 7/10.

-------------------

La pazza gioia (Like Crazy)
Необична италијанска драма која укључује 2 жене са психичким проблемима које се у почетку не слажу, али се касније спајају и пролазе кроз брдо лудорија и проблема. Има доста смешних сцена, али и тужних.
Оцена 7/10.

Battle for Sevastopol
Добар ратни филм. Одлична глума и невероватна прича о жени хероју Совјетског савеза. Главна глумица је прелепа, са својим светлим словенским, источњачким изгледом и продорним очима. Штета је што није ликвидирала и Стаљина, спасила би Русе много зала.
Оцена 7/10.

The Wailing
Квалитетан корејски хорор са темом духова, истеривања ђавола и сличних ствари, али са приступом који не виђамо у америчким филмовима. Првих сат времена је баш лагано, а онда креће оно право.
Оцена 7,5/10.

The Man from Nowhere
Још 1 квалитетан корејски филм, са доста емоција иако то не изгледа тако у првом сату. Да је краћи за пола сата, била би већа оцена. Нема борилачких вештина много, већ је фокус на причи. Неке сцене су мало тешке, али се прегурају.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 11:50   #12150
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic;2171322[I kaže:
да ли је, у стварности, могуће да хакер, онако како је то приказано у овој трилогији, може да онако гледа екран друге особе[/I] и да се тако лако прикачи на туђи комп? Надам се да је то гледање туђег екрана лаж, јер у супротном...болесно.
Оцена 7,5/10.
Spoiler za Nažalost, moguće je :(:
Jeste offtopic, ali čisto da napomenem - moguće je, nažalost Bio sam na petodnevnom security kursu na kome su bile demonstracije upravo takvih napada - recimo, korištenje alata koji skeniraju žrtvinu mašinu da li ima neki vulnerability (otvoren firewall port, nedostatak patch-a, prepoznata aplikacija prepoznate verzije koja ima neki propust, nepečovan sistemski proces koji recimo koristi lokalne sistemske accounte (btw, korisnik ne može normalno da se loguje sa tim kredencijalima u windowsu) itd. Ti alati imaju svoje "baze napada" koje se redovno update-uju, kao i npr. antivirus. U drugoj fazi napada iskoristi tu slabost, i radi ti od mašine šta god hoće - vidi tvoj ekran i kod sebe, preuzme ti kameru (bez obzira što možda nemaš čak ni drajver instaliran), prebacuje podatke kod sebe, itd. - a maltene ga ne primijetiš, jer to izvodi kroz proces kojem OS dozvoljava rad i neki vid pristupa, bilo lokalno na mašinu, bilo Internet komunikaciju,npr. Pogledaj recimo u task manageru koliko procesa je startovano pod SYSTEM ili LOCAL SERVICE ili LOCAL NETWORK account-om; iza bilo kojeg od tih procesa, bilo sistemskih, bilo aplikativnih, može stajati haker, ako je dotični proces nepečovan, otvoren firewall port, itd.) a npr. SYSTEM, prosto rečeno, ima jače priviliegije od administratora. Ista je stvar sa linuxima i trenutno startovanim problematičnim procesima sa root privilegijama, npr. Ma, ova priča je više za neku security temu, ali si me baš "taknuo" da se raspišem ... Užas, btw, ali treba redovno pečovati OS, ne koristiti neprovjerene aplikacije, uzimati za ozbiljno upozorenja o security propustima u aplikacijama, itd.... i nadati se da nisi interesantan hakerima
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
pedjosav (14.2.2018), Romantic (18.2.2018)
Stara 17.2.2018, 19:35   #12151
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Looking Glass (2018)
http://www.imdb.com/title/tt6083648/



Još jedan loš film Nikolasa Kejdža. Uopšte mi nije jasno koju to "skrivenu" poruku film nosi. Absolutely garbage. Da nije Robin Tani, ne bi imalo šta da se vidi.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Looking Glass (2018) WEB-DL.x264-FGT.zip (25,7 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (17.2.2018 u 22:46)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 2:14   #12152
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meetings with Remarkable Men (1979), www.imdb.com/title/tt0079542



Autobiografski film o Gurđijevu, uticajnom duhvnom učitelju jermensko-grčkog porekla iz prve polovine XX veka. Sniman je na spektakularnim lokacijama u Afganistanu, uz vrlo zanimljivu muziku. Glavna uloga je naš poznati glumac, mučki ubijeni Dragan Maksimović. Film nije za svakoga, prilično je spor, ali je ipak interesantan.

***

The Remaining (2014), www.imdb.com/title/tt2714380



Friends gather at a wedding, but the celebration is shattered by terrifying apocalyptic events forcing them to examine life, love and faith as they must choose between redemption and survival.

Meh... (Ispod)prosečan apokaliptični film, uvijen u biblijske reference. Efekti su začuđujuće dobri, glumci solidni, muzika OK. Sve u svemu: može da se gleda, ali zašto?

***

Mission to Mars (2000), www.imdb.com/title/tt0183523



When the first manned mission to Mars meets with a catastrophic and mysterious disaster after reporting an unidentified structure, a rescue mission is launched to investigate the tragedy and bring back any survivors.

Ne previše originalno, ali pošto ja volim ovakve filmove, sasvim OK SF film. Ideja viđena više puta, ali ipak ne smeta. Solidni glumci, naročito mi se svideo Tim Robins.

***

Fifty Shades Darker (2017), www.imdb.com/title/tt4465564



While Christian wrestles with his inner demons, Anastasia must confront the anger and envy of the women who came before her.

Ko je gledao prvi deo ovog filma, mogao bi da odgleda i drugi deo. Ko nije gledao ni prvi ni drugi, nije propustio ništa naročito.

***

La La Land (2016), www.imdb.com/title/tt3783958



While navigating their careers in Los Angeles, a pianist and an actress fall in love while attempting to reconcile their aspirations for the future.

Iskreno, mnogo bolje nego što sam očekivao! Rajan i Ema su stvarno vrhunski glumci, muzika u filmu je odlična, koreografija muzičkih delova filma za svaku pohvalu. Dobar film!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 16:16   #12153
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke

Gledao sam film i ranije, i tada i sada mi nije jasno zašto putovanje vozom toliko dugo traje. Ide kroz Sofiju, Niš, Beograd, Vinkovcie, Brod (valjda Slavonski), sa kolima za presedanje u Bukureštu, Zagrebu, Trstu,
Veneciji, Milanu, Lozani, Dižonu, Parizu... Niš-Istambul nema više od 900 km, i nije mi uopšte jasno kojom to trasom ide voz. Sve mi se nekako čini da je Agata zabrljala sa geografijom, jer oko Broda nema nikakve visoke planine, ili da je Orijent Ekspres čista fikcija. Rekao bih da je ovo drugo u pitanju. U to vreme (1934), takav voz na prostorima Turske, Bugarske i Kraljevine SHS nije mogao da postoji.[/spoiler]
Postojao je voz

https://en.wikipedia.org/wiki/Orient...outes_(en).svg

A i u sadasnjem vremenu, do pre par godina, vozom od Beograda do Istanbula se putovalo oko 24 sata, u najboljem slucaju.

Jedino je planina problem, ali to je umetnicka sloboda.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 17:29   #12154
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Gateway (2018)
http://www.imdb.com/title/tt6179746/



Poznat SF motiv, očekivao sam više u smislu nauke, a ono skoro da je horor.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Gateway (2018) WEB-DL.x264-FGT.zip (21,0 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 17:32   #12155
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Debeli kaže: Pregled poruke
Postojao je voz

https://en.wikipedia.org/wiki/Orient...outes_(en).svg

A i u sadasnjem vremenu, do pre par godina, vozom od Beograda do Istanbula se putovalo oko 24 sata, u najboljem slucaju.

Jedino je planina problem, ali to je umetnicka sloboda.
Negde pročitah da je ipak sve fikcija, snimano sa montažnim mostom negde u Engleskoj, i delom stvarne scene prirode u Italiji.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 18:24   #12156
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kakve veze ima gde je sniman film?

Prvo si se cudio otkud takav voz na Balkanu i zasto toliko putuje. Na to sam odgovorio.

A i nije slucajno zasto je knjiga bas o tom vozu i zasto se glavni deo radnje desava u Jugoslaviji.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 13:42   #12157
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Scent of Rain & Lightning (2017)
http://www.imdb.com/title/tt4746102/



Po posteru sam očekivao vestern, a bio prijatno iznenađen film-esejom o tome kako žudnja za osvetom unišava dobro u čoveku, i prosto ga pojede. Muzika se savršeno uklapa u to. Zamerka: reditelj je preterao sa flešbekovima, pa je malo naporno pratiti radnju.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Scent of Rain & Lightning (2017) WEB-DL.x264-FGT.zip (24,1 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (20.2.2018 u 6:38)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 21:50   #12158
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Guardians of the Galaxy
Иако не готивим филмове смештене у свемиру, сада после толико времена сам кренуо поново да гледао 2. део Марвелових филмова и сада коначно могу да кажем да сам јако задовољан овим филмом за разлику од првог гледања када сам био јако лошег расположења (које је очигледно утицало да ми се филм уопште не свиди). Сада ми се све свидело, посебно хемија међу глумцима. Ефекти упадају у очи у позитивном смислу. Ово је прави Star Wars филм. Вероватно је тачно да је ово 1 од најбољих Марвелових филмова уз Ајронмена и Зимског војника.
Оцена 8/10.

Затим сам одгледао по 2. пут Ентмена, Ултрона и 3. део Капетана Америке и утисак је у сва 3 случаја доста бољи него први пут, посебно за овај трећи, где све што сам раније написао као негативно се поништава, како за разлог сукоба Осветника тако и за негативца, јер зашто негативац увек мора бити неки CGI чудовишни створ? Некада може да буде потпуно супротно очекивањима. Стога (и због много чега другог) га оцењујем са 8,5/10.

Guardians of the Galaxy Vol. 2
Поприлична количина (одличних) ефеката који заиста превише упадају у очи, превише форсираног хумора (а мало квалитетног), много непотребних сцена и ствари, а прича је много шупља. Са друге стране, глума, ликови, приказ галаксије и раса (као и у 1. делу), егзекуција радње и позитивна атмосфера су на високом нивоу тако да то све у великој мери компензује наведене негативности. Мантис ми је јако симпатична, Небјула ми је кул још од 1. филма, а Јонду доживљава нови спектар и око њега се много врти. Ипак, звезда филма је преслатка беба Грут.
Оцена 7,5/10.

Spider-Man: Homecoming
Урађен у тинејџ духу, са брдо акције, а негативца искрено нисам видео, јер су му мотиви чак и оправдани. Прича? Пре свега Спајдерменово доказивање, нека врста припреме да постане Осветник. Тече лепо, а Спајдерменово летење, скакање и само одело су невероватни. Ако се пореди са Раимијевим Спајдерменом (који је класа изнад) - дијаметрално су супротни. Филм није ништа посебно што нисмо видели, али је баш доста забаван и гарантовано ће вам одморити мозак.
Оцена 7,5/10.

Thor: Ragnarok
Има доста свемирске акције, пристојног хумора, као и неких нових јако симпатичних ликова попут Корга ( ). Легендарна Кејт Бланшет је (пре)брзо истрошена као негативац. Прича тече осредње и полако постаје све више бурнија са све више борбе. Чини ми се да колико год да је забаван, превише је исхваљен. На нивоу је најновијег Спајдермена ком дајем благу предност.
Оцена 7/10.

А сада, DCU...
По 3. пут сам одгледао Man of Steel и утисак је још бољи од прошлог пута, невероватно. Надам се да ће наставак режирати Зек Снајдер или Пети Џенкинс, јер само они могу извести ово како треба или да заједно режирају.

Wonder Woman
Филмчина, а има и оних којима се није толико свидео или уопште није свидео (ваљда како коме легне). Радња тече флуидно од Темискире до Лондона и остатак филма, а тако су и све сцене повезане. Пре свега, очаран сам приказом рајског острва Амазонки, као и њима, а Гал Гадот је феномен: екстра је одглумила, а боговски је лепа (плус њен заводљив акценат).

Акционе сцене су епске (мада су оне генерално одлика DC-јевих филмова). Хумор, у својој малој мери присутности, се идеално уклапа, јер је природан, дакле, нема сиљења смеха. Зек Снајдер је њу изабрао да буде Чудесна жена, учествовао је у писању сценарија (приче) и помагао Пети Џенкинс код акционих сцена, а од наставка очекујем да Пети Џенкинс режира још квалитетнији филм или бар на сличном нивоу. Негативно је само слаб приказ негативца, јер је протраћен попут Хеле, али је Чудесна жена origin story филм, тако да ништа ништа страшно, све док негативци попут Дарксајда добију своје право место.
Оцена 8,5/10.

Имам питање око Justice League: када излази продужена верзија од 135 мин? На википедији пише да Блу-реј излази половином марта, па ако неко зна, јел то подразумева ту продужену верзију или исту ову двочасовну? Делује ми нестварно да остане двочасовна, па зато проверавам.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ezenkiel (20.2.2018)
Stara 19.2.2018, 23:07   #12159
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stranger Than Paradise (1984)

Moj prvi susret s Dzarmusom. Odlican film, mada ne za one koji traze nesto brzo i sa smislenim krajem. Najvise me podseca na Clerks sa tim nekim indie tripom, ali ovde nema toliko humora i sve je nekako...cudnije.
"You know, it's funny... you come to someplace new, an'... and everything looks just the same." - Eddie, citat iz filma i dobar dokaz toga da svi gradovi u Americi manje-vise lice jedan na drugi.

Rebels of the Neon God (1992)

Po tempu slican prethodnom filmu, samo naravno na drugom mestu i u drugo vreme. Odusevio me prikaz Tajvana s pocetka devedesetih, pogotovo igraonice koje su na svakom koraku, i u kojima se igraju igre uz koje sam i ja odrastao. Ako vam se gleda nesto mracno, neonsko, a opet Azijsko, ovo je pravi izbor

I, Daniel Blake (2016)

Borba jednog (starijeg) coveka sa birokratijom i beskonacnom papirologijom. Interesantan film, sa odlicnim glavnim glumcem, zanimljiv od pocetka do kraja. Nekoliko teskih, emocijama nabijenih scena takodje...
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2018, 0:09   #12160
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobar je Stranger than Paradise, nastavi sa Dzarmusem, postaje mnogo bolji (od onog sto sam gledao, najbolji su Night on Earth, Only Lovers Left Alive i Paterson... dakle, poslednja dva njegova filma su mi medju najboljima u njegovom opusu, Dzarmus je kao vino )
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
ezenkiel (20.2.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com