Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2016, 19:11   #41
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Pre svega, mislim da i onaj kineski rom ima kineski i engleski, tako da ako ti je engleski ok i ne treba ti srpski, nema razloga ni da ga flešuješ.

Inače ukratko, rutovanje je otključavanje pristupa svim nivoima unutar OS-a, tada možeš da brišeš bukvalno bilo koju aplikaciju i razno fabrički predinstalirano smeće, da instaliraš razne aplikacije za naprednije tvikovanje sistema i sl. Na Redmiju se to obavlja vrlo lako, imaš u ovoj temi link ka upitstvu.

Za flešovanje kompletno novog sistema ti je već potrebno i otključavanje bootloader-a. To je recimo nešto kao bios na PC-u. Za to se traži kod za otključavanje direktno od Xiaomija, mislim da ima tema na MIUI forumu, pa ima tu dalje šta i kako ali je to malo kompleksnije i trebalo bi potražiti tutoriale na netu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Wolf72 (4.5.2016)
Stara 4.5.2016, 21:37   #42
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pre svega, mislim da i onaj kineski rom ima kineski i engleski, tako da ako ti je engleski ok i ne treba ti srpski, nema razloga ni da ga flešuješ.

Inače ukratko, rutovanje je otključavanje pristupa svim nivoima unutar OS-a, tada možeš da brišeš bukvalno bilo koju aplikaciju i razno fabrički predinstalirano smeće, da instaliraš razne aplikacije za naprednije tvikovanje sistema i sl. Na Redmiju se to obavlja vrlo lako, imaš u ovoj temi link ka upitstvu.

Za flešovanje kompletno novog sistema ti je već potrebno i otključavanje bootloader-a. To je recimo nešto kao bios na PC-u. Za to se traži kod za otključavanje direktno od Xiaomija, mislim da ima tema na MIUI forumu, pa ima tu dalje šta i kako ali je to malo kompleksnije i trebalo bi potražiti tutoriale na netu.
Engleski mi jedino i treba ali mislim da ovaj root ne moze na redmi 3 pro-u...
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2016, 23:23   #43
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Wolf72 kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje ... Treba da mi stigne redmi 3 pro ovih dana al mi je kinez rekao da nije insalirao multilanugage rom i da cu morati sam da flashujem telefon...

Jel moze prevod ovoga?
Citao sam nesto po forumima spominju taj bootloader...sta mu dodje to?

i sta mu dodje to rootovanje ako moze ukratko?
Kao sto je kolega napisao, imas kineski i engleski. Medjutim sa tim romom dolazi i brdo kineskog smeca. Nesto moze disable bez roota, a nesto ne.

Root ti je admin nalog, tj. pristup svim sistemskim fajlovima.

Ova aplikacija par postova ispred verovatno ne radi, ne zato sto je uredjaj redmi 3 pro (redmi 3 i redmi 3 pro nose isto kodno ime "ido" mislim da odgovaraju i isti romovi), vec navodno su zakrpili taj exploit.

Bootloader se ucitava pre sistem, tipa particija preko koje pristupas fastbootu, recoveryu i download modu. Kad je zakljucan mozes samo u download mod, a preki njega mozes da flashujes samo zvanicne romove. Unlock za bootloader ide brzo, meni su ga odobrili za 7 dana. Kad uradis unlock bootloadera mozes pristupis fastbootu, recoveryu i da flashujes bili koji dostupan rom.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
Wolf72 (5.5.2016)
Stara 12.5.2016, 9:24   #44
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Ostao sam dužan još samo fotke u lošim uslovima. Za prve 2 je sem noći bila i magla.





Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
LoneWolf (12.5.2016), Marezz (12.5.2016)
Stara 12.5.2016, 13:02   #45
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Xiaomi Redmi 3

Kamera je sasvim pristojna za taj cjenovni rang.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 13:23   #46
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Stvarno lep telefon i mnogo pruza za taj novac! Takdje pravi prilicno korektne fotografije. Ja sam narucio Redmi Note 3 Pro, mada bih vise voleo da su ga napravili kao obican Redmi 3 sa tom velicinom ekrana ali hardver da bude iz note varijante
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 15:05   #47
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Da, Snapdragon 650 je baš dobra zverka, na nivou 808 otprilike, pa još 3GB RAM-a, ima da teče sve na njemu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 21:35   #48
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Marezz kaže: Pregled poruke
Stvarno lep telefon i mnogo pruza za taj novac! Takdje pravi prilicno korektne fotografije. Ja sam narucio Redmi Note 3 Pro, mada bih vise voleo da su ga napravili kao obican Redmi 3 sa tom velicinom ekrana ali hardver da bude iz note varijante
Bas steta, ni ja nisam mogao da predjem preko 5.5 inca. Previse...
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 11:47   #49
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Stigao mi je danas Redmi 3 Pro...Sad bih valjda koliko sam skontao trebao da promenim firmware tj da flashujem ROM...Jel ima neko uputstvo o tome nisam nesto strucan?

Da li moram da unlockujem bootloader?( i kako? xD)

Poslednja ispravka: Wolf72 (24.5.2016 u 12:03)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 12:32   #50
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Meni je stigao sa savršenim Globalnim ROM-om pa nisam menjao niti gledao kako se radi.

Zašto inače želiš da menjaš ROM, jel nije na engleskom?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 12:39   #51
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Meni je stigao sa savršenim Globalnim ROM-om pa nisam menjao niti gledao kako se radi.

Zašto inače želiš da menjaš ROM, jel nije na engleskom?
Ne engleskom je ali s vremena na vreme izadje nesto sto je na kineskom, al kontam da je to zbog aplikacija... Uglavnom samo zelim da imam googlove aplikacije sve (kojih nema uopste) i da nema kineskog uopste i ovih kineskih aplikacija....

edit: (zezao sam se oko wifija pola sata nije hteo da radi i na kraju sam uradio factory reset telefona i sad radi...)

Poslednja ispravka: Wolf72 (24.5.2016 u 13:16)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 13:28   #52
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

To što izađe sa vremena na vreme su kinekske reklame, ne moraš da ga flešuješ niti otključavaš bootloader, dovoljno je samo da se rutuje i dobije pristup da se stopira taj proces za reklame. Ako na pro varijanti ne radi ova root varijanta koju sam ja koristio i priložio, potraži na netu za Pro.

Kada ga rutuješ, instaliraš Disable Service sa Goole Play-a i disable-uješ SystemAd servis, evo ga ovde kod mene peti na listi, klikneš na njega i sva tri interna procesa odštikliraš:



Guglove koje ti fale instaliraj sa Google Playa najnormalnije. Ne znam kakve još kineske imaš, meni u Global romu toga nije bilo ali možeš sve da isključiš ili preko ovih gore procesa ili još lakše pomoću ovoga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Wolf72 (24.5.2016)
Stara 24.5.2016, 21:30   #53
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

a sto se tice tastature? izlaze mi 2 opcije jedna Baidu Ime for MIUI i neka googleova ali obe ne valjaju i u obe mi nudi kineske karaktere...
evo sad downloadujem apk file za root i downloaduje ga kao downloadfile.bin iz nekog razloga i ne mogu da ga pokrenem -.-

Poslednja ispravka: Wolf72 (24.5.2016 u 21:48)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 22:22   #54
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Nisam ispratio varijante za rutovanje PRO modela tako da probaj da se snađeš, sigurno ima neke varijante opisane na netu.

Za početak instaliraj samo neku tastaturu sa Google Play-a, ima ih mali milion i odaberi nju kao default a te Kineske ko šiša. Ja volim swiftkey zbog odličnog predviđanja kad te upozna.

Odakle si ga naručio ako nije tajna? Gledam sada na Aliju par većih prodavaca i svima stoji da je Global multi-language rom. Samo nemoj da se cimaš, nov je PRO model skroz, biće načina sigurno da se sredi sve što te muči.

Poslednja ispravka: Aibo (24.5.2016 u 22:36)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 22:38   #55
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nisam ispratio varijante za rutovanje PRO modela tako da probaj da se snađeš, sigurno ima neke varijante opisane na netu.

Za početak instaliraj samo neku tastaturu sa Google Play-a, ima ih mali milion i odaberi nju kao default a te Kineske ko šiša. Ja volim swiftkey zbog odličnog predviđanja kad te upozna.

Odakle si ga naručio ako nije tajna? Gledam sada na Aliju par većih prodavaca i svima stoji da je Global multi-language rom. Samo nemoj da se cimaš, nov je PRO model skroz, biće načina sigurno da se sredi sve što te muči.
Sa alija s tim sto je narucen pre vise od mesec dana kad jos nije postojao global rom

evo sad ni google play nece da radi, skinuo apk instalirao i samo zablinka i ugasi se odma

edit: skontao sam da mi treba google installer koji je naravno na kineskom... -.-'

da li je za global rom potrebno da otkljucam bootloader?

Poslednja ispravka: Wolf72 (24.5.2016 u 23:05)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 23:59   #56
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Nije, moras samo da nadjes rom koji se flashuje u download modu preko miflasha. Po postovima na raznim forumima romovi za redmi 3 odgovaraju i za redmi 3 pro, mada ljudi se masovno zale kako im je pri flashu nestao imei i baseband. Vracanje ove dve stavke nije jednostavno pogotovo bez pristupa fastbootu, tako da moj savet, nemoj da flashujes rom za redmi 3 iako pise da moze.


Pogledaj ovu temu http://forum.xda-developers.com/show....php?t=3383723

Poslednja ispravka: Tihi (25.5.2016 u 0:07)
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
Wolf72 (25.5.2016)
Stara 25.5.2016, 9:12   #57
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Ne radi mi onaj root gore sto je Aibo postavio u temi.
Evo sad trazim neki drugi nacin >.<

Btw pronasao sam ovaj video ali nista ne kontam ovog rusa
https://www.youtube.com/watch?v=kmX3AH234D4

Edit: izlazli mi neki update od 700 mb za MIUI... da li da ga skinem i instaliram ili?

Poslednja ispravka: Wolf72 (25.5.2016 u 10:14)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2016, 4:06   #58
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Koja je verzija azuriranja? Ako je 7.3.2, nemoj da instaliras. Dosta je bagovit i problematican.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2016, 14:58   #59
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Nakon par dana koriscenja telefona poceo sam da se nerviram oko pre instaliranih aplikacija koje su na kineskom...
Spoiler za slika:

Znaci ulazim u music player i vidim kineski logo na startupu -.-'
Pretraga aplikacija je takodje na kineskom iako sam stavio engleski jezik
Spoiler za slika:


Da li ce se ovo srediti ako instaliram globalni rom???
Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Koja je verzija azuriranja? Ako je 7.3.2, nemoj da instaliras. Dosta je bagovit i problematican.
Jel moze izvor ove informacije?
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2016, 18:46   #60
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Vidi, kod mene na Globalnom romu nema ni jednog kineskog slova u OS-u. Bio je taj jedan jedini splash screen pri podizanju Music App-a, to je kao baner reklama od pola sekunde, ali unutar same aplikacije ne. I ta jedna reklama je greškom ostala u Global ROM-u i Xiaomi je rekao da će je se rešiti prvim apdejtom. Ja sam je se rešio rutovanjem i isključivanjem SystemAd. Ali ponavljam u samom Global OS-u nigde ničeg kineskog nema i dolazi normalno sa Google Play.

Tako da po toj logici pretpostavljam da je i za Pro isto i da ako možeš da instaliraš Global ROM nećeš imati ništa od tih problema. A ti si očigledno dobio kineski rom koji je na divlje preveden na engleski.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Wolf72 (28.5.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
redmi 3, xiaomi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22
Lenovo P70-t vs Xiaomi Redmi 3 Necro ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 7.2.2016 23:35
[Mobilni telefon] Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S) millanche Opisi, recenzije i testovi 10 8.1.2016 2:31
Xiaomi Mi Laptop Isko Prenosni računari 3 4.1.2015 11:06
Xiaomi Aibo Aparati i oprema 6 21.8.2011 9:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com