Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2017, 14:46   #1
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Sto se tice samog problema, on se sastoji u tome sto nakon nekog vremena koriscenja racunara dolazi do potpunog zamrzavanja slike pri cemu se na istoj nalaze vertikalne linije.Takodje samo zamrzavanje racunara nije uvek u ovoj beloj boji kako je prikazano na slici, nekad je braon nekad zuta boja, mislim da sve zavisi od poslednje slike koja je bila na ekranu pre zabadanja.


upload pic
(Slika problema)

Najcesce do ovoga dolazi tokom samo par minuta igranja igrica, a u poslednje vreme i tokom gledanja klipova na racunaru. Sto se tice nekog softverskog resenja problema ja sam probao par stvari prvo sam sa DDU programom uninstalirao drivere potpuno i skinuo najnovije. Pokusao sam naci problem u Event Vieweru i vidu nekog errora sto takodje nije urodilo plodom. Potom sam pokusao kroz sfc/scannow i jos neke komande da vidim preko command prompta da li postoji neki prob. koji mi takodje nije ni na sta ukazao.

Na kraju krajva sam oborio sistem i krenuo sve ispocetka al ne vredi ni to nije pomoglo. Problem je najverovatnije hardverski a tu se ne bi sam bakcao sa tim. Tako da ako neko ima PREDLOG za dobar kompjuter SERVIS bio bi mu zahvalan, jer ja sa istima nisam imao iskustva a iskreno mi je malo i trip da dajem nekome svoj komp sa obzirom da sam cuo svakakve price koje mogu a i ne moraju biti tacne.

Svaki savet il predlog je dobro dosao. Hvala unapred

Poslednja ispravka: Graficar92 (27.3.2017 u 14:53)
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 15:39   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Tebi ne treba servis vec prodavnica gde ces kupiti novu graficku kartu.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 15:47   #3
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Meni nije jasno samo kako je graficka stara 3 godine i to na ceni uspela tako da se pokvari sama od sebe. Upitanju je AMD R9 280X 3gb, sta vise ceo komp je bio poprilicno i jeste dobar , i5 4670k , 8GB rama i evo ova graficka...

Mislim ae da sam ja nes uradio, da nisam redovno cisto taj kompjuter il nesto. Nebitno odnecu pa ni ta dijagnoza me nece izaci preko hiljadu dinara, ukoliko bude kako kazes onda nista...ne gine mi TV narednih mesec dva
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Graficar92 na korisnoj poruci:
ilija (30.3.2017)
Stara 27.3.2017, 16:05   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Nisi imao srece, sta da ti kazem. Nije dovoljno samo da ga "redovno cistis", moraju uslovi rada da budu dobri, znaci, dobro kuciste, provetreno sa nekoliko ventilatora, kvalitetno napajanje, pa cak i prostorija u kojoj ti je racunar da ispunjava odredjene uslove (vlaga, temperatura).. Graficke su obicno najosetljivije, pogotovo na cikluse zagrevanja i hladjenja (tj. igranja i desktop rada). Koji je proizvodjac i model 280X u pitanju?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 16:13   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

koje su joj temperature, možeš i da probaš malo da spustiš klokove na grafičkoj, ubrzaš ventilatore na grafičkoj.,..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 18:11   #6
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Sto se tice temperature imam program kojim je stalno mer i namestio sam da se povecava rad ventilatora pri povecanju temperature.

Sto sese tiče uslova za grafičku napajanje je odlicno Thermaltake 730W , kuciste vrhunsko sa super sistemom protoka vazduha lc power air ving 975 sa onim dodatnim ventilatorima, znaci ja stvarno nmg da pronadjem validan razlog za ovo, cak mi je i maticna neka gigabajtova od 100+ evra.. totalna nebuloza.

A ironija je da mi nvidiina grx9800 na starom kompu radi vec 10 godina, dok je ova amdova msi crkla posle 3 godine taman mesec posle isteka garancije..očaj očaja

Odneo sam komp u BGD servis tu kod zelenog venca pa cu znati sutra prekosutra zasigurno. Pretpostavljam da mi je sledeca tema "Pomoć kod izbora grafičke"
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 18:51   #7
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Uh, bas MSI je imao i seriju repariranih 280X koje su se bile pojavile doduse nesto kasnije. No, ako je u pitanju onaj Gaming model, on nije bas bio najsrecnije resenje u toj generaciji. Izgleda da bas nisi imao srece i ovakav slucaj nije vezan za AMD/nVidia. Hi-end hardver uopste nije jednostavno kupiti, moras bas da obratis paznju. Ali ajde, mozda servis uspe nesto da uradi, srecno.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 18:55   #8
Sikorsky
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Sve ukazuje na graficku karticu, cesto se desava da dolazi do bagovanja kada kod grafike ide sa idle clock imemory speed na punu brzinu, pa kod tog prelaza ume da se zabaguje slika. Ono sto mozes da uradis jeste da skines msi afterburner i da stavis idle clock i memory speed na jacu brzinu. Probaj da izduvas graficku sa kompresorom, probaj da stavis na malu rezoluciju radi testa, tipa 800x600 probaj da je stavis u drugi slot ako imas na maticnoj, probaj da joj promenis bios (trebalo bi da ima prekidac odpozadi na grafickoj gde se to menja), probaj da stavis hdmi kabal ili vga ili display port, drugi slot od onog sto koristiš hocu da kazem... Ako i ovo ne uspe nista, onda si bar siguran da je gotovo za nju...
Sikorsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 20:43   #9
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Stari problem,za pocatk spusti klok za gpu u katalistu ili sta vec koristis bar za 50 pa probaj,imam jednu stariju generaciju koja se identicno ponasala,rodio sam mecku dok nisam iskopao ovo resenje neke davne 2010Na neki nacin moze da se kaze da je polufalicna jer neradi stabilno na deklarisanim klokovima, spustanje kloka za gpu terbalo bi da resi problem.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 1:22   #10
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Stari problem,za pocatk spusti klok za gpu u katalistu ili sta vec koristis bar za 50 pa probaj,imam jednu stariju generaciju koja se identicno ponasala,rodio sam mecku dok nisam iskopao ovo resenje neke davne 2010Na neki nacin moze da se kaze da je polufalicna jer neradi stabilno na deklarisanim klokovima, spustanje kloka za gpu terbalo bi da resi problem.
Pa druze ja svoju graficku nisam ni overklokovao, nisam nista dirao, takva kakva je. Jedino sto sam preko afterburnera podesavao da se pale ti ventilatori i da je hlade kad mi ****ni amd nije sam mogao prepoznati da mogu jaja na oko na njoj da obarim.

Hvala na predlogu svakako
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 1:39   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

nije ni rekao da si overklokovao nego da malo smanjiš klokove to ti i ja rekoh
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 3:22   #12
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nije ni rekao da si overklokovao nego da malo smanjiš klokove to ti i ja rekoh
Nisam ga razumeo, ne bi rekao da se bas razumem dovoljno ali nadam se da ce probati to ovi u servisu. Ako ne snaci cu se ja
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 4:39   #13
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Graficar92 kaže: Pregled poruke
Pa druze ja svoju graficku nisam ni overklokovao, nisam nista dirao, takva kakva je. Jedino sto sam preko afterburnera podesavao da se pale ti ventilatori i da je hlade kad mi ****ni amd nije sam mogao prepoznati da mogu jaja na oko na njoj da obarim.

Hvala na predlogu svakako
Nije AMD kriv vec MSI - oni su BIOS karte podesili da radi kako radi, a na tom modelu je normalno da nagura i 80 stepeni po defaultu, a ko zna kako stoji stvar sa VRM-om i memorijskim cipovima. Eto, izdrzala je tri godine garantnog perioda i sto se MSI tice, to je dovoljno dobro. Sto tebi, naravno, nije nikava uteha.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 14:06   #14
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Nije AMD kriv vec MSI - oni su BIOS karte podesili da radi kako radi, a na tom modelu je normalno da nagura i 80 stepeni po defaultu, a ko zna kako stoji stvar sa VRM-om i memorijskim cipovima. Eto, izdrzala je tri godine garantnog perioda i sto se MSI tice, to je dovoljno dobro. Sto tebi, naravno, nije nikava uteha.
Moja greska ako sam pogresno okrivio AMD al ne razumem po kom principu treba da dovoljno dobro bude trajanje graficke kartice od 30 hiljada dinara za period od 3 godine, pri cemu da naopomenem trenutno sam na starom kompu koji fura gtx9800 i radi isti 10 godina.

Jel razlika izmedju MSI, Saphire, ASUS i ostalih toliko velika? Sa obzirom da cenovna razlika ne postoji skoro
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 14:28   #15
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Može da traje toliko a može i da rikne posle mesec dana, a moze i deceniju to niko ne može da zna, a cene grafičke nije merilo.
Sada kad bih ja rekao da je to možda i do AMD neko bi se naljutio pa bi nastalo prepucavanje bezveze. Sigurno ima neki razlog što je NVIDIA cenjenija pa i skuplja kad gledaš polovnjake.
A ja inače planiram da kupim amd, rx 460, iako je na forumu već bilo nekoliko sa kvarovima Ali zato cena je niža.
Recimo da je kod grafičkih sve faktor sreće.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 15:33   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Nije do amd oni prave samo čipove a štampanu ploču, memorije, hlađenje svaki proizvođač stavlja kako on hoće, a neki umeju da prištede da kupe najjeftinije delove. Imao sam i ja nvidiju GT8600 silent koja je morala dodatno da se hladi i kad sam je prodao kupac je nije hladio nije je pazio i crkla posle 3 meseca
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 15:49   #17
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Može da traje toliko a može i da rikne posle mesec dana, a moze i deceniju to niko ne može da zna, a cene grafičke nije merilo.
Sada kad bih ja rekao da je to možda i do AMD neko bi se naljutio pa bi nastalo prepucavanje bezveze. Sigurno ima neki razlog što je NVIDIA cenjenija pa i skuplja kad gledaš polovnjake.
A ja inače planiram da kupim amd, rx 460, iako je na forumu već bilo nekoliko sa kvarovima Ali zato cena je niža.
Recimo da je kod grafičkih sve faktor sreće.
nVidia je skuplja zbog rudarenja (mnogo vise AMD karti se prodaje "iz rudnika").

Nema tu "srece" koliko pazljivog izbora, informisanja.. Svaki proizvodjac ima modele sa falinkama - cela EVGA FTW serija (nVidia 1080/1070 modeli), Sapphire Dual X 7790/280 (crkavanje ventilatora), Asus Strix 390 (ogromne temperature, bucno hladjenje) itd itd. To je poslednjih godina samo.

Zato treba citati recenzije, a kada se daje 250-300e za graficku kartu, to je obavezno, sa vise sajtova..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 15:53   #18
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Graficar92 kaže: Pregled poruke

Jel razlika izmedju MSI, Saphire, ASUS i ostalih toliko velika? Sa obzirom da cenovna razlika ne postoji skoro
To zavisi od modela do modela. Neko pravilo kaze da su najbolji proizvodjaci koji prave ekskluzivno nVidia ili AMD karte. Skuplji Sapphire modeli (nalik na Tri-X seriju) su na dobrom glasu, sada se hvali XFX 480 serija.

Kazem, i Asus i MSI i Sapphire su imali svoje lose modele, nema pravila.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 16:28   #19
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
nVidia je skuplja zbog rudarenja (mnogo vise AMD karti se prodaje "iz rudnika").

Nema tu "srece" koliko pazljivog izbora, informisanja.. Svaki proizvodjac ima modele sa falinkama - cela EVGA FTW serija (nVidia 1080/1070 modeli), Sapphire Dual X 7790/280 (crkavanje ventilatora), Asus Strix 390 (ogromne temperature, bucno hladjenje) itd itd. To je poslednjih godina samo.

Zato treba citati recenzije, a kada se daje 250-300e za graficku kartu, to je obavezno, sa vise sajtova..
Brale ja sam na istom ovom forumu sastavljao komp, Bas sam geldao za svaki deo za svaki dinar sad se ne secam da sam nesto posebno gledao proizvodjaca al svi su hvalili ovaj MSI kao Twin frozr dza bu super one limene cevi koje hlade graficku sta vec. Doduse tu i nije bilo toliko polemike oko proizvodjaca...da sam znao pa ajde..

Medjutim opet mi je onako smor da karta na tolikoj ceni izdrzi tako malo, secam se da sam sebe i druge ubedjivao ''e kad se daju takve pare (a realno je mnogo za nas standard) necu morati da brinem bar neko vreme'',kad ono korak posle garantnog roka BAM cao zdravo... Smor

Jos ovi nikako da se nakane da mi pregledaju komp iako su obecali da ce biti daanas
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 15:07   #20
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Cisto mali update, sad su mi iz servisa javili da su crkli i graficka i napajanje. Tako da ono superiska sta da kazem.. Napajanje koje je upitanju je Thermaltake 730W isto nekih stotinjak evra kada sam ga uzeo i po recima prodavca i ostalih poprilicno dobro.

No u svakom slucaju rekli su da ce pokusati da ih poprave al da se ne nadam previse.
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Multi] Slike sa Mobilnih Aparata od 2000g do danas! King SRB Aparati i oprema 455 3.2.2020 18:58
Vraćanje slike sa memorijske kartice krek Kvarovi 0 3.8.2016 15:34
Zamrzavanje slike i gasenje racunara makiem Kvarovi 4 16.11.2012 4:53
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Prepoznavanje fonta sa slike The Finest Serbian Since '82 Aplikativni softver 5 11.3.2006 3:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com