Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2017, 16:54   #1
nenad89
Član
 
Član od: 30.12.2012.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Nisam "davno" koristio instant gaming za kupovinu igara, znam samo da sam pre "lako" preko skrilla kupio par igrica, bez bilo kakvih problema.

E sad... Vidim da imaju drugaciji "meni" za kupovinu, cak i direktno nude placanje preko kreditne kartice, dok za skrill "me tera" da uploadujem novac sa kartice.

Imate li saveta sta da radim ?

Imam 30 evra, planirao sam da kupim AC Liberation za 1.5 euro i GTA V ... E sad... Da li da stavim karticu na skrill i da uradim taj upload novca ili ne ?

Trenutno mi je dva puta odbio kupovine ACL, ali to kapiram jer sam danas uzeo karticu jer mi je stala istekla, pa moram da cekam da se "aktivira sutradan"... Nije mi skinut nijednom novac svakako.
nenad89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 19:21   #2
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Ja sam uzeo sestriću direktno sa kartice, i problema nema. Jedino je pametnije zbog tebe da imaš internet karticu, mada primaju bilo koju viza ili master.

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dekilio na korisnoj poruci:
nenad89 (22.7.2017)
Stara 22.7.2017, 20:02   #3
nenad89
Član
 
Član od: 30.12.2012.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Citat:
dekilio kaže: Pregled poruke
Ja sam uzeo sestriću direktno sa kartice, i problema nema. Jedino je pametnije zbog tebe da imaš internet karticu, mada primaju bilo koju viza ili master.

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
Imam ja tu Banca Intesa Internet karticu, kao samo za kupovinu online. http://www.bancaintesa.rs/stanovnist...tica.1679.html

Ali zanimalo me da li moze direktno bez problema ili ipak preko skrilla.

Kupovao sam u novembru prosle godine nesto, tada je bilo da se preko Skrilla placa preko kartice direktno, on te odvede na tu "platformu", ukucas podatke sa kartice i sve gotovo. Sada na skrill mi trazi da uploadujem novac. Sacekacu sutra pa cu probati da kupim nesto, ipak je kartica tek danas preuzeta.
nenad89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 20:07   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Kartica se aktivira tek 24h nakon što je podigneš, danas sa njom ništa nigde ne možeš kupiti.

Najlakša ti je kupovina preko PayPala, HiPay je procesor kartica za IG, a oni na nekim sajtovima prave problem ako kupuješ sa Intesinom Internet karticom jer nema 3D-Secure.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 20:13   #5
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Paypal ti skida nešto, plus je procedura verifikovati ako već nemaš nalog na Paypal-u.
Probaj ti prvo direktno sa kartice, završava se za minut i jednostavnije nemože biti. E ako pravi problem idi na alternative

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 21:01   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Kupovati direktno sa kartice na sajtovima žnj firmi registrovanih u Hong Kongu koje sutra mogu da odluče da sve podatke "ustupe" trećoj strani je bespotrebna glupost, čak i ako je debitna kartica u pitanju.

Plus nema dodatni fee ni za kupovinu preko PayPala ili Skrilla na IG, za razliku of G2A, Kinguina i ostalih hohštaplera (dobro i ovi su, ali malo manji)...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
dekilio (23.7.2017)
Stara 22.7.2017, 22:48   #7
nenad89
Član
 
Član od: 30.12.2012.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kupovati direktno sa kartice na sajtovima žnj firmi registrovanih u Hong Kongu koje sutra mogu da odluče da sve podatke "ustupe" trećoj strani je bespotrebna glupost, čak i ako je debitna kartica u pitanju.

Plus nema dodatni fee ni za kupovinu preko PayPala ili Skrilla na IG, za razliku of G2A, Kinguina i ostalih hohštaplera (dobro i ovi su, ali malo manji)...

Dobro, sve se ionako pravi u aziji danas, pa mi to ne smeta

Zapravno, na IG ima neki fee, nizak je, ali ga ima za skrill (barem danas kada sam pokusao da vidim). E sad... Si ikad mozda ti prosao proces kupovine preko PayPala ? Vidim da trazi telefon, ali ne znam druge korake... Za direktnu kupovinu sam nasao ovo, kako izgleda pravi postupak kupovine https://www.youtube.com/watch?v=FMiMXYwFMAQ

Skrill nema vise onu dodatnu "opciju" gde direktno placas sa karticom, nego mora izgleda da se "uploaduje" sa kartice novac na account.
nenad89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 7:31   #8
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kupovati direktno sa kartice na sajtovima žnj firmi registrovanih u Hong Kongu koje sutra mogu da odluče da sve podatke "ustupe" trećoj strani je bespotrebna glupost, čak i ako je debitna kartica u pitanju.

Plus nema dodatni fee ni za kupovinu preko PayPala ili Skrilla na IG, za razliku of G2A, Kinguina i ostalih hohštaplera (dobro i ovi su, ali malo manji)...
Ovakav odgovor cenim, sve razjašnjeno.
Napomenuću da ja karticu koristim sa tačnim iznosom novca za pomenutu kupovinu, i nikad nemam novca na kartici osim pre uplate. I retko kupujem, pa me te stvari razne teorije zavera mnogo i nedotiču, kod većeg protoka novca bilo bi drugačije, ali svakako smo uputili još nekog o mogućim posledicama.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 12:07   #9
nenad89
Član
 
Član od: 30.12.2012.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Kupio sam.

Kod ACL od 1.5 evro je sve proslo u roku od 5 sekundi sa karticom i direktnim placanjem. Intesa je uzela svojih 5% koje mozda vidim na kraju meseca na racunu, mozda ne.

Kod GTA V me je odveo na platformu bance intese ! i dao mi je opciju da ukucam kod sa nekog kalkulatora kao (verujem da je to neki uredjaj koji se uzima u banci ili kupuje od banke stagod) i pored za poruke (ima dve "ikonice"). Samo sam kliknuo na poruke, i dobio sms od intese sa lozinkom. To je nesto novo sto sam primetio, ali mozda ce nekom ko gugla ovo znaciti
nenad89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2019, 10:13   #10
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Da se nadovežem na ovu temu, banke su poprilično pooštrile mere pa ni nepromišljeni poput mene više nemogu kupovati od bilo koga na netu (informacija nije baš nova ali ja sam saznao pre 20ak dana.
Konkretno u mom slučaju kupovina na InstantGamingu i sličnim sajtovima gde je sedište firme na egzotičnoj destinaciji transakcija neprolazi. G2A sa sedištem u Poljskoj može. Tako da bez recimo Paypala nema kupovine sa egzotičnih sajtova
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2019, 14:07   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kupovina preko instant gaminga i skrilla ?

Nije toliko bitno sedište firme koliko procesor kartica, tj. finansijska institucija koju prodavac anagažuje da izvršava naplatu. E sad mnogi grey market sajtovi, da bi smanjili troškove, angažuju neke kung fu kineske banke koje često umeju da podatke o vlasnicima kartica zloupotrebljavaju i prodaju.

Baš zbog toga G2A od skora koristi neku litvansku (ili letonsku???) kompaniju za procesuiranje kupovina i virtualnog novca na G2A nalozima.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
dekilio (7.3.2019), player1 (7.3.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina preko Neta pavlaka Zanimljive Web lokacije 51 28.3.2013 21:36
Kupovina internet usluga preko SMSa Guterill Male igre 0 5.5.2008 19:07
Kupovina preko Interneta karlo Šta da kupim? 8 8.2.2008 18:27
Kupovina originala preko interneta next O igrama uopšte 8 13.4.2007 16:06
Kupovina preko Interneta Shadowfax Aparati i oprema 6 9.4.2006 13:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com