Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2009, 23:10   #101
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

kod mene je najkraca exp 1 sec. inace mogu samo osvetljenje da podesavam sto je kontam u stvari samo fino podesavanje expozicije. sad nesto gledam mislim da ne mogu ni otvor blende da podesim...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 23:22   #102
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Ja mislim da mozes 15sec da podesis. Gotovo 100% sam siguran. Mada za paning (ukoliko je moguc sa kompaktom, u sta stvarno sumnjam) ti je potrebno brze sigurno, minimum 1/20, 1/30 ako imas mirnu ruku, mada ima tu jos parametara...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 3:12   #103
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Možda da instaliraš CHDK pa da probaš. O CHDK-u smo malo pričali ovde.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 10:19   #104
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Kakvi nije, exp je najbitnija stavka 1/30 je bio moj slucaj, za njegov ne znam jer nije svetlo uvek isto. Ne moze se to tek tako odrediti, to sam probavas dok ne ubodes i rokaj onda.

edit: da dodam, da sam ja koristio 1/500 sa manjom blendom ne bi dobio paning, nego zamrznut pokret sve bi bilo ostro Paningom se naglasava kretanje zato mora expozicijom da se zamuti pozadina.
Ovo nije istina,probaj pa ces videti.Zavisi ti i od toga kolikom se brzinom krece automobil
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 14:34   #105
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Naravno da je istina Probaj ili procitaj na netu svejedno, ja sam odradio milion paninga znam o cemu pricam Cak i na trkama ne radis paning sa velikom brzinom zatvaraca jer ces zamrznuti objekat, a to nije cilj.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 14:54   #106
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Možda da instaliraš CHDK pa da probaš. O CHDK-u smo malo pričali ovde.
Ako govorimo o paningu tesko da ce taj CHDK ista pomoci na Canon aparatima iz A serije. Suvise su spori ( posebno sa 2 baterije ) a fokusiranje traje citavu vecnost.
ONO za sta taj CHDK vredi je live histogram ( za oni koji ga znaju citati ) i napunjenost baterija. RAW pa povecava kvalitet fotke, ali se postavlja pitanje ko ce sa budzet aparatom od stotinjak evra da preradjuje svaku fotku posebno.
Sad su ovi iz Canona neupuceni sto nisu stavili RAW u A seriju vec u UZ i DSLR a mi ispali pametni.
Naravno, izuzetak je G serija, ali ona kosta kolko i jedan pocetnicki DSLR aparat. I gde je tu racunica???
@ BrutaLiS je potpuno u pravu, mada i ono sto rece BIG je vazno za podesavanje, odnosno kojom se brzinom krece objekat.
Naparavi cu par paninga i okaciti, samo nikako po jakom suncu. Fotka je iz cuga osudjena da bude preeksponirana zbog razlike tamno - svetlo. Najbolje je kada je oblacno vreme i u podne kada ima dosta svetlosti.
Za one sa DSLR apartima ova operacija je mnooogo jednostavnija i lakse izvodljivija.
Pozdrav drustvo.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 15:06   #107
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Nije fotka osudjena ni na sta. Nadjes najoblje opcije i to je to. Jesi video koliko sam ja zavrnuo blendu i smanjio iso da dobijem pravilno exponiranu(doduse na kraju je bila blago podexp.), a fotkao sam u suncano popodne, najgore vreme. Stanes na put i pratis probavas, nema tu drasticne razlike u brzini auta, svi se oni krecu podjednakom brzinom na odredjenim deonicama...

A logicno je da zavisi od brzine auta, ako on ide 100kmh trebace brza brzina zatvaraca, ali dovoljna da zamuti sve oko auta. Ako on ide 20kmh ne mozes ti slikati sa 1/100 jer ces ga zamrznuti, logicno.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 15:35   #108
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Nije fotka osudjena ni na sta. Nadjes najoblje opcije i to je to. Jesi video koliko sam ja zavrnuo blendu i smanjio iso da dobijem pravilno exponiranu(doduse na kraju je bila blago podexp.), a fotkao sam u suncano popodne, najgore vreme. Stanes na put i pratis probavas, nema tu drasticne razlike u brzini auta, svi se oni krecu podjednakom brzinom na odredjenim deonicama...

A logicno je da zavisi od brzine auta, ako on ide 100kmh trebace brza brzina zatvaraca, ali dovoljna da zamuti sve oko auta. Ako on ide 20kmh ne mozes ti slikati sa 1/100 jer ces ga zamrznuti, logicno.
1. Citaj post do kraja a ako nesto nisi razumeo pitaj.
2. Nadmen si, a imam staza u fotografiji koliko i ti godina.
Pogledaj stranu jednu unazad i vidi sta je alesandro okacio. Ista setovanja sam i ja stavio na istom aparatu i dobio istu stvar? Ako onaj beli automobil nije sprzen, ja onda neznam sta je pregorelo. Ili me ti prosvetli.
Ti imas Canon EOS 450D ili Kiss kako vec hoces, a to je vec DSLR aparat i u mom postu lepo pise da su u velikoj prednosti nad obicnim aparatima.
Dakle ne mesaj babe i zabe.
Okacicu kao sto sam i obecao jednu sa Fujijem i jednu cu sa Nikonom D90 i videce se drasticna razlika. Ako to do sada nisi naucio onda ....
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 15:46   #109
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
1. Citaj post do kraja a ako nesto nisi razumeo pitaj.
2. Nadmen si, a imam staza u fotografiji koliko i ti godina.
Pogledaj stranu jednu unazad i vidi sta je alesandro okacio. Ista setovanja sam i ja stavio na istom aparatu i dobio istu stvar? Ako onaj beli automobil nije sprzen, ja onda neznam sta je pregorelo. Ili me ti prosvetli.
Ti imas Canon EOS 450D ili Kiss kako vec hoces, a to je vec DSLR aparat i u mom postu lepo pise da su u velikoj prednosti nad obicnim aparatima.
Dakle ne mesaj babe i zabe.
Okacicu kao sto sam i obecao jednu sa Fujijem i jednu cu sa Nikonom D90 i videce se drasticna razlika. Ako to do sada nisi naucio onda ....
E stalno naglasavas koliko imas staza a nijednu nadprosecnu fotku da postavis To sto pominjes ogroman staz ti ne ide u prilog jer kad se tvoje fotke uporede sa mojima (3 meseca ozbiljnog fotkanja) onda (drugi nek sude, nije na meni da odredjujem cije su fotke bolje).... Jesam u prednosti sa dSLRom, pa sta , ko je rekao da nisam. Citaj malo, cak sam mu rekao da je sa kompaktom nemoguce to odratiti.

Glede alesandrove fotke. Em je preprzena, em nije dobro fokusirana, a posto si se uvatio za pregorelost onda da ti kazem da je trebala blenda da se ZAVRNE i dobijes pravilno exponiranu ili cak i podexp, mada se male razlike u exp sredjuju lako u PSu. a coveka...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BrutaLiS na korisnoj poruci:
steve89 (4.9.2009)
Stara 4.9.2009, 16:21   #110
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Slažem se sa brutalisom... ne mogu da verujem.

Stvarno astra, malo mnogo naglašavaš taj tvoj staž i sl., ko da nekoga zab... ima i ovde kod mene ''fotografa'', ljudi po 50 godina, fotkaju 20 godina i sl. a operisani su od života, jednu dobru fotku nisam video...
Tako da staž, ako ništa nisi naučio za sve to vreme, nema smisla...

nhf
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 16:56   #111
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Slažem se sa brutalisom... ne mogu da verujem.
Finaly.

Astra, nije sve ni u stazu...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 19:06   #112
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Pricamo o fotografiji... samo da vas podsetim...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 19:23   #113
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
E stalno naglasavas koliko imas staza a nijednu nadprosecnu fotku da postavis To sto pominjes ogroman staz ti ne ide u prilog jer kad se tvoje fotke uporede sa mojima (3 meseca ozbiljnog fotkanja) onda (drugi nek sude, nije na meni da odredjujem cije su fotke bolje).... Jesam u prednosti sa dSLRom, pa sta , ko je rekao da nisam. Citaj malo, cak sam mu rekao da je sa kompaktom nemoguce to odratiti.

Glede alesandrove fotke. Em je preprzena, em nije dobro fokusirana, a posto si se uvatio za pregorelost onda da ti kazem da je trebala blenda da se ZAVRNE i dobijes pravilno exponiranu ili cak i podexp, mada se male razlike u exp sredjuju lako u PSu. a coveka...
Mislis da blena od F11 broja moze vise da se zavrne??? Pogledaj exif kod alesandrove fotke. Ne ti samo pricas i naravno da si nadmen i prepotentan sto se vidi iz tvog pisanja. Ja dajem cinjenice a ti pricas svoju pricu.
A sta je to za tebe dobra fotografija??? Jesi li ti taj ili bilo ko na forumu merodavan da to kaze.
A to sto se Steva javio u paru nimalo me ne cudi. On vec poodavno kritikuje moje makro cveca, a ljudi sa drugog foruma, traze da im dam te prosecne fotke okace na desk top.
Neki covek je trazio moju fotku sa oblacima za svoju samostalnu izlozbu da nesto radi sa njom. Zaboravio sam sta ali imam dokaza.
Fotke manastira kao razglednice i to je u opticaju.
Fotke u "Vecernjim novostima" i jos nekim velikim casopisima i to je naravno prosecnost.
Za sve imam dokument a vi tek kada nesto na tom polju uradite javite se.
Na PP dacu linkove ko ne veruje u ovo sto pisem.
A vi uzivajte i budite "glavni" na forumu koji sam ja zapoceo i izgradjivao sa jos nekolicinom saradnika od kojih su neki sada moderatori ili bili u to vreme. Tamo na "trulom zapadu" ove stvari se postuju. A novopridosli se dokazuju.

Cak i da sam okacio najgore fotke, na forumu sam od njegovog pocetka i trudio se da budem aktivan a ne pasivan, da bi vi sada imali gde da stavljate svoje fotke. I za to ima dokaza ovde na forumu.
A ako se nesto slazem, onda se slazem sa onim sto je covek napisao. Sta je tu smesno ako je istinito???
Medjutim u narednom postu izvaljuje netacne informacije kako samo namestis parametre i rokas sto je ponavljam apsolutno "netacno". Mozda dacno za njegov DSLR ali nije i za moj UZ. I cela poenta se vodi oko toga a ne oko kvaliteta mojih fotki.
Treba da vas je sramota sto vodite politiku i politizirate umesto da se usavrsavate da budete bolji i uspesniji.
Ja vam u to ime zelim puno srece - trebace vam....
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 19:31   #114
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Da znas koliko sam ja uspeha postigao sa mojim fotografijama za ovo vreme, u kakvim su casopisima izasle i koliko je ljudi trazilo za desktop onesvestio bi se... Sto se stiva tice, ako je neko bio zakleti moj neistomisljenik i ''protivnik'' na forumu onda su to stiv i jos neki...

Sto se blende tice, ok ne moze ima drugih nacina, ti sa tolikim stazom bi trebao to da znas

Ne znam sta da ti kazem, da imam toliko staza i da sam krenuo ovako kako jesam sada bih bio jedan od najboljih fotografa u Srbiji

Mislim, hvalisas se kao da je ne znam sta to sto ti je neko trazio sliku za pozadinu, pa garantujem da sam podelio duplo vise takvih.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 19:32   #115
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

chill bre out, nemo se svadjate, bre ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 19:39   #116
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Ne svadjamo se, nego sam rekao kako se radi paning, a on meni poceo o tome kako ima staza vise nego ja godina. Svasta...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 20:11   #117
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Da znas koliko sam ja uspeha postigao sa mojim fotografijama za ovo vreme, u kakvim su casopisima izasle i koliko je ljudi trazilo za desktop onesvestio bi se... Sto se stiva tice, ako je neko bio zakleti moj neistomisljenik i ''protivnik'' na forumu onda su to stiv i jos neki...

Sto se blende tice, ok ne moze ima drugih nacina, ti sa tolikim stazom bi trebao to da znas

Ne znam sta da ti kazem, da imam toliko staza i da sam krenuo ovako kako jesam sada bih bio jedan od najboljih fotografa u Srbiji

Mislim, hvalisas se kao da je ne znam sta to sto ti je neko trazio sliku za pozadinu, pa garantujem da sam podelio duplo vise takvih.
Ja sam samo naveo neke primere.
Ako je to sto kazes za sebe tacno, ja ti cestitam na uspehu. Naravno ti nikada neces meni, jer smo razliciti ljudi.
Nema nacina pa ti pricaj sta hoces. Max zavrnuta blenda shuter na 1/60 ne sme manje jer Fuji nema stabilizaciju tako da vrlo lako moze doci do stresenosti. Kompenzacija ekspozicije na - 2 i opet ne ide a u pitanju je M mod. Kolika je prednost ugradjenog SCCD chipa, toliko je nezgodan zbog svoje osetljivosti da fotka iz momenta moze biti sprzena.
Druga je stvar kada se slikaju nepokretni objekti. Onda guram iz ruke cak 1/8 ili 1/6 sto je stvarno vrlo duga ekspozicija. Ovo je aparat zakon za nocnu fotografiju a da nije DSLR.
I trece ja se bavim povremeno fotografijom a ne profesionalno, nesto poput hobija. A imam mnooogo hobija i malo vremena...
Ne, ne hvalim se ako navodim cinjenice.
I mislim da je bilo dosta sterilne price koja ne vodi nicemu.
Uzivaj u svojoj slavi...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 20:19   #118
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Da, da, molim vas počnite o tome ko je kakav čovek. Svašta.

Astra, to što sam ti ja rekao za tvoje makro fotke cveća i dalje stoji... i nisam ti to rekao iz bilo kakve zle namere, a to što ti misliš da znaš sve i ne prihvataš kritiku to je tvoj problem.

Ovaj poslednji makro što si postavio je sasvim pristojan, i ok fotka. A ono kad sam ti rekao da tražiš druge uglove je bilo u ovoj temi...

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=42640

... i tu stvarno ne znam kako možeš da kažeš da sam te bez razloga kritikovao?
Ovakve fotke pravi moja sestra npr. koja nema blage veze sa fotografijom, ali eto tako neki put mi uzme fotoaparat na kratko. Takve sam fotke pravio i ja, ali pre 2 godine kad sam uzeo aparat i kad isto tako nisam znao ama baš ništa.

Ako i dalje misliš da nisam u pravu, pročitaj slobodno opet početak poruke, tj. drugi ''pasus''.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 20:40   #119
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Naravno da je istina Probaj ili procitaj na netu svejedno, ja sam odradio milion paninga znam o cemu pricam Cak i na trkama ne radis paning sa velikom brzinom zatvaraca jer ces zamrznuti objekat, a to nije cilj.
Mislim da to nije tacno,probao sam i sam a i ovde pise:
http://www.carphototutorials.com/mak...like_a_pro.php
Ne mozes ti uhvatiti pokret sa 1/30 ako se auto krece 100 Km na sat.


Astra uz duzno postovanje al BrutaLis je u pravu.
I sto bi koristio stabilizaciju kod paninga,apsolutno besmisleno jedino ako imas mogucnost da ukljucis samo vertikalnu stabilizaciju.
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 20:42   #120
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Da, da, molim vas počnite o tome ko je kakav čovek. Svašta.

Astra, to što sam ti ja rekao za tvoje makro fotke cveća i dalje stoji... i nisam ti to rekao iz bilo kakve zle namere, a to što ti misliš da znaš sve i ne prihvataš kritiku to je tvoj problem.

Ovaj poslednji makro što si postavio je sasvim pristojan, i ok fotka. A ono kad sam ti rekao da tražiš druge uglove je bilo u ovoj temi...

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=42640

... i tu stvarno ne znam kako možeš da kažeš da sam te bez razloga kritikovao?
Ovakve fotke pravi moja sestra npr. koja nema blage veze sa fotografijom, ali eto tako neki put mi uzme fotoaparat na kratko. Takve sam fotke pravio i ja, ali pre 2 godine kad sam uzeo aparat i kad isto tako nisam znao ama baš ništa.

Ako i dalje misliš da nisam u pravu, pročitaj slobodno opet početak poruke, tj. drugi ''pasus''.
Jesi, u pravu za pojedine fotke. Nikada to nisam sporio. I prihvatam vrlo rado kritike ako su konstruktivne.
Ali ja sam kriv, jer sam razumeo da mi nijedna a dosta sam kacio bas makro fotografije cvetova, ne valjaju. Izvinjavam se Steve ako je to dovoljno.
Procitajte stranu 1 i 2 ovog topica moze biti vrlo korisno.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotografija, slike

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com