Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2013, 23:22   #81
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pomalo sam razočaran zbog šarenolikosti hardvera.... Sad ovo ispade ništa drugo nego brand name PC.
Ja ne znam gde si ti pročitao drugačije? Sam termin "Steam Machines" je značio da će biti više uređaja različite konfiguracije, tj. da će ovo biti brendirani HTPC namenjen pre svega gejmingu.

@Crusader88
Probaj da rebootuješ modem/ruter ako već nisi...

Poslednja ispravka: DeCoy (4.10.2013 u 23:32)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 0:11   #82
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Steam

Plus, lepo su rekli da su ovo sad test primerci za hi-end mašine koje bi bile namenjene onima koji nemaju komp, a za ljude koji već imaju komp i neće da troše puno para najavili su stream mašine, koje će možda imati i atom procesor (ne treba ništa jače za streamovanje sa tdrugog kompa, jelte).

Dakle, sve prema najavi ide... mada mi se sve češće čini da mnogi ne znaju engleski onoliko dobro koliko misle da znaju, ili uopšte ne čitaju šta piše tamo na steamu, jer što reče Decoy, sve što ljudi ovde pitaju/komentarišu već nedeljama piše tamo crno na belo.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 0:16   #83
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Steam

Aj sto pise tamo, nego sto im je ovde na srpskom napisano vec 10x jedna te ista stvar, ali se opet nalaze ljudi da pitaju dal se radi o konzolama, zasto su masine tako jake itd. Samo treba da se procita malo bolje, kao sto si rekao sve je napisano kako valja.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 1:42   #84
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pomalo sam razočaran zbog šarenolikosti hardvera.... Sad ovo ispade ništa drugo nego brand name PC.
A da nije bilo ovako onda bi bio razocaran sto ovo nije PC nego konzola.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 3:50   #85
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ako ništa drugo, bar je svima jasno da Gaben poručuje da 2x 4Gb RAM menjamo za 2x 8Gb što pre
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 4:56   #86
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Plus, lepo su rekli da su ovo sad test primerci za hi-end mašine koje bi bile namenjene onima koji nemaju komp, a za ljude koji već imaju komp i neće da troše puno para najavili su stream mašine, koje će možda imati i atom procesor (ne treba ništa jače za streamovanje sa tdrugog kompa, jelte).

Dakle, sve prema najavi ide... mada mi se sve češće čini da mnogi ne znaju engleski onoliko dobro koliko misle da znaju, ili uopšte ne čitaju šta piše tamo na steamu, jer što reče Decoy, sve što ljudi ovde pitaju/komentarišu već nedeljama piše tamo crno na belo.
Ma pročitao sam i znam engleski dosta dobro... Nego sam više očekivao da će ovo otići u pravcu razvoja neke konzole sa PC igrama... Na šta mi taj Steam OS jako i liči.
Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ovo su samo prototipovi bice i mnogo drugih opcija. Vjerovatno u rasponu od 600$ pa navise. A ako Valve i nVidia(Intel) sklope ugovor da graficke kostaju manje za SteamBox, a za uzvrat nVidia dobija postotak od prodaje igara bice zanimljivo

Usput Valve planira da strpa sve u kucite koje je manje od ovoga sa slike

Spoiler za Slika:

Pa ne treba da čudi, pogledaj šta je Apple strpao u najnoviji Mac Pro
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 9:37   #87
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ako ništa drugo, bar je svima jasno da Gaben poručuje da 2x 4Gb RAM menjamo za 2x 8Gb što pre
Sto ne 4X4?

Mislim da je kolicina RAM-a poprilicno preterivanje u ovom slucaju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 13:30   #88
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Steam

+1
I dalje je 4 GB RAMa dovoljno za maksimalno uzivanje u igri uz dobru graficku i procesor. Ne znam sto se loze ljudi da im treba vise. Okej, 8 je danas neki gejming prosek, ali nikako vise od toga.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 13:39   #89
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Steam

Uvek treba uzimati sto je moguce vise RAM-a. Uvek... Ako vec imas kintu vise uzmi 16 umesto 8 nije neka enormna razlika u ceni a znacice dosta za ubuduce jer stariji mem. moduli dobiju na ceni kad izadje novi tip (DDR3,DDR4...).

Jeftinije sad uzeti DDR3 nego DDR2 isto ce biti i kad izadje DDR4...

RAM-a i disk prostora nikad nije dosta
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 13:45   #90
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Steam

To jeste prednost, nije skupa memorija. Kad budem menjao procesor i graficku, uzecu i 16 GB memorije.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 17:48   #91
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Uvek treba uzimati sto je moguce vise RAM-a. Uvek... Ako vec imas kintu vise uzmi 16 umesto 8 nije neka enormna razlika u ceni a znacice dosta za ubuduce jer stariji mem. moduli dobiju na ceni kad izadje novi tip (DDR3,DDR4...).

Jeftinije sad uzeti DDR3 nego DDR2 isto ce biti i kad izadje DDR4...

RAM-a i disk prostora nikad nije dosta
Dobijaju na cijeni... Koliko, 10 evra? Uvijek stare module imaš polovne na kilo, a računaru je svejedno.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 19:22   #92
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Steam

Nije tema za to, ali ajde kad smo vec zapoceli, ove Steam Masine nas zagolicale...

Ja sam bas pre par meseci uzeo jedan modul od 4GB, najjeftiniji na 1600. Verovali ili ne, ali DDR2 moduli od 4GB su bili jeftiniji. Dogodio se neki pozar, masovno su porasle cene modula, nemam pojma sta je bilo.

Sto se tice toga koliko RAM-a je dobro, naravno da je uvek bolje imati vise. Problem je samo koliko aplikacija ce iskoristiti toliki RAM? Cemu sluzi uopste toliki sistemski RAM? Mislim, postoje programi koji rade kompleksne matematicke operacije i kojima treba i po 64GB RAM-a za optimalan rad, ali radi se o CPU Heavy operacijama. Igre? Sem da sluzi kao neki glavni pool iz kog ce grafika vuci neke stvari brze nego sa HDD-a, a da graficki ram sluzi kao framebuffer (sto je sad slucaj), ne vidim neku posebnu primenu. CPU trenutno preko polovine svojih resursa (ako ne i vise) trosi u kurirske svrhe, tj. prebacivanje podataka iz RAM-a u GPU RAM. Radi tu i tamo neku FP operaciju, neke proracune fizike, ali nista sto bi utrosilo ogromne resurse. Zato su i na "next gen" konzolama odabrani strasno slabasni CPU-ovi.

E sad, zasto je Valve napravi Steam masine bez implementacije hUMA ili nVidiinog resenja za zajednicki pristup memorije GPU-a i CPU-a, sa tim totalno rasteretio CPU i ostavio prostora da napravi slabije konfiguracije sa slicnim performansama, nije mi jasno. Tako bi ustedeli i na RAM-u dosta. Ne znam, moramo ipak da sacekamo i vidimo kolike ce cene biti i kakve ce sve konfiguracije "licancirati" Valve da budu Steam Machines.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 23:04   #93
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Steam

E, ovih 300 komada sto dele - nisam citao detaljno, samo sam odradio sve za drugi lvl znacke. Jel smo i mi u kombinaciji da dobijemo neku, ili je samo US/Canada eligible to win?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 23:13   #94
MegaGiga
Član
 
Član od: 5.9.2013.
Poruke: 182
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 59 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
rainman kaže: Pregled poruke
e, ovih 300 komada sto dele - nisam citao detaljno, samo sam odradio sve za drugi lvl znacke. Jel smo i mi u kombinaciji da dobijemo neku, ili je samo us/canada eligible to win?
Не пише ништа о ограничењима те врсте. Али зато пише да трошкове царине, ако постоје, сноси добитник рачунара. Тако да сигурно шаљу ван Северне Америке. Ако добијеш, спреми једно 300 еврића :d
MegaGiga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MegaGiga na korisnoj poruci:
Rainman (6.10.2013)
Stara 5.10.2013, 23:28   #95
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Da, carinu + porez "srećni" dobitnici snose sami
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2013, 23:29   #96
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Steam

Uvijek je dobro imati nekoga na carini kod ovakvih slucajeva
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2013, 0:05   #97
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ko je uopste u igri da dobije ove masine ? Tj kakva su ogranicenja
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2013, 0:07   #98
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Uvijek je dobro imati nekoga na carini kod ovakvih slucajeva
Lakše je imat vezu na carini nego kod Valvea da ti pošalju ovo Anyway, ima li gdje jeftino CS Go steam key da se nađe?

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (6.10.2013 u 3:43)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2013, 10:41   #99
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nije tema za to, ali ajde kad smo vec zapoceli, ove Steam Masine nas zagolicale...

Ja sam bas pre par meseci uzeo jedan modul od 4GB, najjeftiniji na 1600. Verovali ili ne, ali DDR2 moduli od 4GB su bili jeftiniji. Dogodio se neki pozar, masovno su porasle cene modula, nemam pojma sta je bilo.

Sto se tice toga koliko RAM-a je dobro, naravno da je uvek bolje imati vise. Problem je samo koliko aplikacija ce iskoristiti toliki RAM? Cemu sluzi uopste toliki sistemski RAM? Mislim, postoje programi koji rade kompleksne matematicke operacije i kojima treba i po 64GB RAM-a za optimalan rad, ali radi se o CPU Heavy operacijama. Igre? Sem da sluzi kao neki glavni pool iz kog ce grafika vuci neke stvari brze nego sa HDD-a, a da graficki ram sluzi kao framebuffer (sto je sad slucaj), ne vidim neku posebnu primenu. CPU trenutno preko polovine svojih resursa (ako ne i vise) trosi u kurirske svrhe, tj. prebacivanje podataka iz RAM-a u GPU RAM. Radi tu i tamo neku FP operaciju, neke proracune fizike, ali nista sto bi utrosilo ogromne resurse. Zato su i na "next gen" konzolama odabrani strasno slabasni CPU-ovi.

E sad, zasto je Valve napravi Steam masine bez implementacije hUMA ili nVidiinog resenja za zajednicki pristup memorije GPU-a i CPU-a, sa tim totalno rasteretio CPU i ostavio prostora da napravi slabije konfiguracije sa slicnim performansama, nije mi jasno. Tako bi ustedeli i na RAM-u dosta. Ne znam, moramo ipak da sacekamo i vidimo kolike ce cene biti i kakve ce sve konfiguracije "licancirati" Valve da budu Steam Machines.
Pa mozda to nisu uradili zato sto nove nVidia graficke jos nisu ni izasle?

Al ne ozbiljno, cim izadje nova serija iz nVidie, i cim neka naredna Steam masina bude koristila te nove graficke, automatski ce imati taj zajednicki pristup memoriji CPU-a i GPU-a..

Jedino se pitam da li ce ta funkcija automatski biti potpuno iskoriscena ili ce zahtevati neku dodatnu optimizaciju softvera i igara..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2013, 14:35   #100
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Pa mozda to nisu uradili zato sto nove nVidia graficke jos nisu ni izasle?

Al ne ozbiljno, cim izadje nova serija iz nVidie, i cim neka naredna Steam masina bude koristila te nove graficke, automatski ce imati taj zajednicki pristup memoriji CPU-a i GPU-a..

Jedino se pitam da li ce ta funkcija automatski biti potpuno iskoriscena ili ce zahtevati neku dodatnu optimizaciju softvera i igara..
nVidia samostalno može "zajednicki pristup memoriji CPU-a i GPU-a" (šta god to značilo) jedino da simulira u softveru (drajverima) što nije naročito dobro rešenje. Da bi CPU i GPU imali unifikovan pristup memorijama u slučaju kada se GPU nalazi na posebnoj kartici, potrebna je podrška i na strani CPU-a i čipset-a (DMA kontroler) i BIOS-a i grafičke karte/GPU-a i drajvera. nVidia može da ima uticaj samo na GPU i drajver. Ostalo diktiraju AMD i Intel. Podrška za ovo o čemu pričam već praktično postoji u hardveru i zove se IOMMU ali IOMMU je polupečeno rešenje koje zna da stvori više problema nego da ih reši. Svi drajveri za sve komponente u računaru moraju da uzmu u obzir IOMMU da ne bi pravili probleme a to nije uvek slučaj. Kod nove generacije konzola ovo je implementirano na superioran način što kod PC-a može da se postigne samo kod procesora sa integrisanom grafikom.

Pošto ne postoji magija, naravno da neće "ta funkcija automatski biti potpuno iskoriscena". To zahteva brojne prepravke unutar engine-a.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam SirDuck Online kupovina igara 13419 18.3.2024 21:15
Steam Greenlight Acanen Online kupovina igara 8 20.2.2014 10:49
Šta imate od originala? voodoo_ O igrama uopšte 937 25.12.2013 9:28
Menja se STEAM kad iskljucim ATA Hard Mare13 Operativni sistemi 1 15.5.2013 12:00
Black Friday rasprodaja igara dex3108 Online kupovina igara 13 23.11.2012 20:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com