Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2008, 21:29   #1
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Lociranje telefona putem IMEI-ja

Da li postoji neki program putem kojeg bih locirao moj (bivsi) SE w810i?
Prijavu sam podneo policiji,sa uverenjem koje sam dobio u MUP-u sam otisao u Telenor,i rekli mi da ce ga tamo naci.Cekam vec dugo,i vidim da od toga nema nista.Taj telefon mi je bio mnogo drag,od kad se pojavio zeleo sam ga uzeti,mnogo mi ga je zao kad su mi ga uzeli.Kad sam otisao u Mup - ljudi su me docekali u fazonu nema sanse da ti ga nadju,pozdravi se sa njim,kupi drugi itd.Pa onda su to uverenje meni dali tipa evo ti pa ako ga nadju-nasli su ga.Oni cak ne znaju za lociranje telefona putem IMEI-a,tako da sam tek sad shvatio da mi od toga nema velike vajde.

Hvala vam sto ste odvojili vreme da procitate ovu moju muku.

Pozdrav,
Dobroslav

Spoiler za poruka:
Ako mi vi ne pomognete,nece niko...
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 22:16   #2
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Question Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Čekaj malo, jer si ti pronašao mobilni ili treba da ga pronadješ pomoću IMEIa . I šta je taj IMEI?
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 22:39   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

@Guterill

IMEI je nesto kao serijski broj telefona. Na svakih nekoliko sekundi telefon komunicira sa predajnicima mobilne telefonije saljuci svoj IMEI broj. Na taj nacin provajderi mogu da prate tvoje kretanje i da lociraju telefon sa preciznoscu od nekoliko metara


Takav program i da postoji bio bi nelegalan jer bi ti njime mogao svakoga da spijuniras. Telefoni se kod nas kradu na veliko, stvarno je tesko da ce tvoj telefon uopste pronaci, a i ako bi telenor obavestio policiju o lokaciji tvog ukradenog telefona tesko da bi policija reagovala. Po nasem blesavom zakonu svaka kradja cija vrednost ne prelazi 15000 dinara se smatra sitnom kradjom i policija ne reaguje.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 22:39   #4
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

IMEI je serijski broj telefona koji mozes da proveris kucanjem *#06#
INace i mojoj sestri su sad za novaka cornuli fon pa me zanima sta mogu da ocekujem po tom pitanju.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 22:43   #5
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

policija se uopće ne bavi traženjem mobitela. ispod auta oni ne gledaju pa se prekoviše nemojte nadati.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 23:05   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Moj buraz od tetke je na nekoj utakmici ostao bez moba (igra košarku profesionalno) kad su im obili svlačionice na nekom turniru, prijavio i ništa...

... sve dok jednom policija nije pokupila neke redovne mušterije slučajno, zbog nečeg desetog, i on u tom trenu zvao svoj broj (redovno ga je zvao, svaki dan 2-3x) i pandur se javi, kao, "Ko je to", a ovaj, "ja sam vlasnik tog telefona što ste mi ukrali", i ovaj onda "ovo je policija, dođite u tu i tu stanicu..."

Znači, nema šanse, i da ga imaju u rukama panduri ne bi znali da je kraden ako im telefon sam ne kaže...

A iz tvog je kartica verovatno isparila brže nego sneg u julu, tako da ne vredi da ga zoveš... Imaš prijavu, čekaj, ali kupi novi...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 1:50   #7
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Prije svega da kazem da mi je zao, kao da je i meni ukralo telefon, jer je w810 stvarno telefoncina... :-( Lociranje preko IMEI-a je moguce, znam da je moj komsija tako nasao ''izgubljen'' telefon, ali moras imati debele veze kod mob. operatera :-)
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanbl na korisnoj poruci:
DobroslaV (5.1.2008)
Stara 5.1.2008, 3:29   #8
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
bojanbl kaže: Pregled poruke
Prije svega da kazem da mi je zao, kao da je i meni ukralo telefon, jer je w810 stvarno telefoncina... :-( Lociranje preko IMEI-a je moguce, znam da je moj komsija tako nasao ''izgubljen'' telefon, ali moras imati debele veze kod mob. operatera :-)
Ili "Hot" sestru
Koja si mreza?
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 3:50   #9
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Moze da se nadje samo ako si im mnogo dosadan ili ako imas debele veze...
Ja sam licno bio zrtva jedne slicne situacije.Naime,uzeo sam sebi i devojci 2 telefona jos prosle godine (sebi 6600,devojci neki fensi samsung na preklop) i posle 2 dana koriscenja samo morao da vratim,tj uzeo sam u subotu uvece,oni me zvali u ponedeljak ujutro,prvi radni dan jel te.Nazalost sam registrovan korisnik MTS-a i tako su imali moje podatke,inace bio lagano ugasio telefon,bacio karticu i na***ao se mile majke onom sto mi prodao.I posle 5-6 sati u 29.tom ljudi (inspektori) mi objasnili da svaki telefon moze da se nadje pomocu IMEI-a,e sad koji je kriterijum za njihovu aktivnost povodom toga,ne znam.U mom slucaju,telefoni su bili ukradeni za vreme teskog razbojnistva,neki klinci prebili devojku i nekog coveka zbog telefona.Jbga.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 12:02   #10
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

@Insecticide Ja sam Telenor mreza.
Sad sam zamenio karticu istim brojem i to sam platio 200 dinara.E,sad sam se setio da sam zakljucao telefon sifrom koja je puno dugacka(datum mog rodjenja,u punom formatu,bez tacaka naravno,mozete videti koja je sifra),tako da vas sad pitam da li se moze naci fon ukoliko je iskljucen?
A sto se tice veza moj tata poznaje par policajaca tamo,dolaze mu kao pacijenti u ordinaciji...
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 12:14   #11
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
tako da vas sad pitam da li se moze naci fon ukoliko je iskljucen?
Ne,samo kad je ukljucen!Panduri tj. Telekom/Telenor ce registrovati svaku karticu koja je ubacena u taj telefon.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 22:37   #12
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Nemas sta da brines za sifru, malo profesionalniji lopov bi, cim bi vidio da je zakljucan, fino flesh-ovao softver na telefonu, i nema problema :-) Jesi li ti nakon neuspjelih pokusaja da dobijes svoj broj, odjavio kod operatera sim karticu, da ti ne bi nabili tel. racun? A posto pretpostavljam da nisi mogao da dobijes postenog ''nalazaca'' mobilnog telefona kad si zvao svoj broj, nemas drugog izbora nego da nadjes vezu kod mobilnog operatera i da ti lociraju telefon preko imei-a... A takodje ti mogu bez imei-a reci na kojoj baznoj stanici je zadnji put bio prijavljen telefon, tj gdje je zadnji put bila aktivna tvoja kartica prije nego sto je izbacena iz telefona, kao i koga su zvali i kome su slali sms, ako ti to moze pomoci (nadjes koga su kontaktirali, pa preko njih i lopove, ali samo ako su u pitanju neki amateri ili ako su se zeznuli)...
Sretno sa pronalaskom :-)
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanbl na korisnoj poruci:
DobroslaV (6.1.2008)
Stara 6.1.2008, 10:28   #13
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Kad sam predavao uverenje(sluzi za lociranje telefona od strane Telenora),i karticu sam iskljucio.Sad sam im poslao mail,mada ne verujem da ce mi odgovoriti...
On ne mora da uradi flash,cim prikljuci telefon ima opciju(ili mu se ucita prilikom ucitavanja telefona,pa izlista),da vidi kod.A moze da odnese u servis pa da bude kao mali brat(ili sestra,maybe) se igrali telefonom i zakljucali ga.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 16:43   #14
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Da li ste znali da IMEI može da se promeni?
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 18:01   #15
pantadv
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Paraćin - Niš
Poruke: 44
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

IMEI moze da se promeni i mi kada na fonu ukucamo *#06# izbcice na displeju nov kod, ali originalni ostaje u fonu i on njega emituje.
pantadv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 18:01   #16
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Ja ljudi ne mogu da verujem!Posle 7 dana meni stize odgovor od Telenora na mail koji sam im poslao!

Citat:
Postovani,
Procedura pracenja nestalih aparata traje 90 dana. Ukoliko Vas nestali telefon bude pronadjen bicete blagovremeno obavesteni gde i kada imate mogucnost da ga preuzmete.
Sad su me malo utesili.Proslo je 29 dana od podnosenja prijave u Telenoru,tako da ipak ne treba zuriti
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 18:28   #17
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Ja ljudi ne mogu da verujem!Posle 7 dana meni stize odgovor od Telenora na mail koji sam im poslao!
Sad su me malo utesili.Proslo je 29 dana od podnosenja prijave u Telenoru,tako da ipak ne treba zuriti
Mislim da sam negde na ovom forumu pisao o slucaju devojke mog druga kojoj su ukrali K800. Slucaj je prijavila policiji cim joj je nestao (mislim da je bio oktobar ili novembar), a pronasli su joj telefon negde na prolece!
I sam vidis da je to vremenski raspon od nekih 100 dana, manje il' vise, tako da ti drzim palceve da ces ga i ti dobiti - sto pre, naravno!

Poslednja ispravka: VojaM (11.1.2008 u 20:28)
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 19:41   #18
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Mom drugu su ukrali mobilni bukvalno iz ruke pre tri meseca , dva lika su trazila za taksi i on im je dao(budala). No oni su poceli da beze mi za njima (bilo je nas troica i njih dvojica) a onda su izvadili pistolj i uperili ga u nas...

U svakom slucaju oni nisu promenili taj broj pa ih je policija pronasla i za 3 dana vratila mob drugu...
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 19:53   #19
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Koliko treba da budes glup da bi ostavio karticu u fonu... Au brate...

E da, da se nadovezem na ono gore da policija ne reaguje na kradje do 15000 dinara, naravouchenije: kupite N95, K850, W960...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 11:47   #20
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Sada mozes da se oprostish od svog telefona. Jedan moj drugar radi u muriji (i poshto su meni ucarili telefon pre tri meseca) reako mi je da izgubljene telefone ne traze, vec samo ako prijavish da si napadnut i da ti je telefon otet (o Srbijo...). Naravno, ja to nisam uradio, jer i nisam neki lazov.... provalili bi me dok kazes keks
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55
Čudna stvar sa prodajom telefona akobasmora Aparati i oprema 14 6.9.2008 5:03
Oznaka telefona bebeys Programi za mobilne telefone 4 10.7.2008 0:46
Prikaz imena posiljaoca SMS-a na osnovnom displeju telefona eforum Programi za mobilne telefone 3 21.1.2008 21:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com