Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2008, 4:24   #1
IvanavI
Novi član
 
Član od: 9.12.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Ostadoh i bez MP3 plejera i bez slusalica i trazim nove. Plejer nije problem, najverovatnije ce biti u pitanju Sansa Clip ili Fuze, ali slusalice jesu.

Interesuju me in-ear modeli cene 2000-3000 dinara (mozda malo vise). Do sada sam imao Koss Spark Plug (prijatan zvuk, dopadali su mi se visoki tonovi, no srednje frekvencije su bile malo "zamuljane", a bas je od dubokog ali nenametljivog vremenom postao drasticno prenaglasen) i Pioneer CL30 (bolji srednji tonovi nego kod Pluga, nesto manje ubedljiv bas i povremeno iskakanje cinela i odredjenih suglasnika, obicno "s", slabija zvucna izolacija, ali mnogo udobnije za nosenje) i voleo bih da nadjem nesto malo bolje.

Od modela koji bi se mozda mogli naci kod nas, zapali su mi za oko Sennheiser CX300, ali sam ga video samo po previsokoj ceni (Google kaze da u inostranstvu krecu od $30, a ja sam ih ovde nasao jedino za 6000din), Creative EP-630 kojih, izgleda, vise nema u prodavnicama i Creative EP-830, naslednik prethodnog modela, koji sam nasao jedino u kombinaciji sa Creative Zen X-Fi koji je odlican, ali malo preskup (17000-18000).

Sta mi savetujete i gde toga ima kod nas?

Poslednja ispravka: IvanavI (9.12.2008 u 13:38)
IvanavI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 4:42   #2
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Pa, cx300 nemoj uopste da razmatras ako ti CL30 nisu dovoljno dobre, jer uopste nisu toliko bolje i definitivno ne vrede razlike u ceni (kod nas) .

EP-630 su ustvari cx300 u drugacijem pakovanju, za EP-830 vec ne znam.

Zakljucak je da je kod nas ponuda in-ear bubica vrlo, vrlo, siromasna. Prema tome, ako imas neke varijante narucivanja sa strane, kazi, pa cemo vec da nadjemo neki model.

Ili mozes da odustanes od in ear sluski, i da pogledas neke prenosive slusalice, tipa Senn px100.. na tebi je.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 14:02   #3
IvanavI
Novi član
 
Član od: 9.12.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

U principu, bio bih zadovoljan sa CL30 da nije tih suglasnika koji iskacu u odredjenim pesmama (nije do fajlova posto se to sa drugim slusalicama ne desava, ne znam da li je meni zapao falican primerak, ali bas zna da iritira).

Znas li gde bih mogao da kupim PX100? Nasao sam ga u 4audiu, ali za oko 4700. Takodje, nisam siguran kako bi se pokazale po pitanju izolacije od buke, jer ovo pre svega nameravam da ih koristim van kuce.

Mozda mi je za pocetak najbolje da skinem kabl sa nekih jeftinih slusalica, pa lemilicu u sake. Ionako se na CL30 samo izlomio kabl negde kod dzeka i u principu bih ih i dalje koristio da se to nije desilo (ili da sam uspeo da ostvarim pravo na reklamaciju kod Tehnomanije, ali to je druga prica).
IvanavI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2008, 16:10   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.320
Zahvalnice: 1.628
Zahvaljeno 2.310 puta na 1.521 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Kad bi našao EP-630 bio bi pun pogodak. EP-830 su još kvalitetnije slušalice (one su sam vrh ponude slušalica tog tipa) i tačno je da se isporučuju uz Creative Zen X-Fi, koji je kod nas, nažalost toliko cenjen (u Grčkoj ga, recimo, ima za malo preko 100 evra). CL30 nisam čuo. U krajnjoj liniji možeš da razmotriš i Apple In-ear slušalice. Dobio sam ih skoro od prijatelja koji je imao jedan par višak i mogu ti reći da su prilično moćne.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
IvanavI (11.12.2008)
Stara 9.12.2008, 23:49   #5
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Pa, ta cena koju si nasao za px100, to je to kod nas. Zvuk na tim slusalicama, je po meni, bolji od jednog cx300. E sad pogodio si poentu kad si pitao da li izoluju dobro, posto ih je u bucnoj sredini:
1. tesko slusati (vise treba da se pojacaju)
2. kvalitet zvuka dolazi do izrazaja mnogo manje


Sta da ti kazem, juri ep-630, on je kod nas bio 20-ak eura, sto je ekstra, ako mozes da nadjes.

Ili... lemilica FTW!
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
IvanavI (11.12.2008)
Stara 11.12.2008, 19:18   #6
IvanavI
Novi član
 
Član od: 9.12.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Zahvaljujem se na savetima, a posebno Shadowfaxu koji mi je resio sve probleme.

Citajuci ostale teme vezane za slusalice i MP3 plejere na "mp4 player do 100 evra" sam naisao na predlog vezan za Sony NWZ-A815 i upravo sam taj model, samo "komforniju" varijantu, A816 sa 4GB, danas uzeo u Megastores Electronica za 8000 (ostalo je jos nekoliko komada, svi beli i deluju blago zenskasto-nezno, ali ne previse , a tu je i nekoliko novijih modela, za oko 10500, sa vecim ekranima, izdrzljivijom baterijom i tako to).

Samim plejerom jos nisam stigao da se posteno da se poigram, ali slusalice daju sasvim prijatan zvuk (malo metala, malo klasike, malo jos kojecega... sve je sasvim pristojno ). Jedino im malo zameram sto kabl ni sa produzetkom nije bas dugacak (ovo je fensi plejer, predvidjen za nosenje u dzepu kosujle ), ali mislim da necu imati problema. Ja hepi.
IvanavI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 19:23   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.320
Zahvalnice: 1.628
Zahvaljeno 2.310 puta na 1.521 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Znači imala je koristi tema koju sam postavio... Baš mi je drago za sluške.

'Ajde, ako stigneš, napiši nešto i o samom player-u, baš me zanima kako se čuje Sony.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 19:55   #8
IvanavI
Novi član
 
Član od: 9.12.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Jeste, tvoja tema, Shadowfaxov predlog plejera, sve u svemu, odlicna ste ekipa.

Vazi, jos se puni, ali cu ga malo prosetati koliko sutra pa cu da napisem koju rec.
IvanavI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 16:48   #9
Vlaaddaann
Novi član
 
Član od: 7.3.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

imam xwave mp4 player S-90......slusalice su mi bzvze....pa mi treba preporuka za neke bubice do 2000din.....
hvala unapred
Vlaaddaann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 4:37   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.321
Zahvalnice: 996
Zahvaljeno 3.975 puta na 2.395 poruka
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Citat:
Vlaaddaann kaže: Pregled poruke
imam xwave mp4 player S-90......slusalice su mi bzvze....pa mi treba preporuka za neke bubice do 2000din.....
hvala unapred
npr.
http://www.tehnomanija.rs/katalog/pa...hje300e-a.html
ili ako mozes
http://www.tehnomanija.rs/katalog/se...ce-cx-150.html
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
slusalice za n73 ME Kevin_Garnett Aparati i oprema 1 22.12.2007 11:29
Koje Vrhunsko Napajanje kupiti za QUAD CORE ukimafija ŠDK - Ostale komponente 7 17.11.2007 1:10
Koje 5.1 slusalice? Erdeljan Boris ŠDK - Zvuk na računaru 0 3.11.2006 16:39
Koje slušalice ? Fisher ŠDK - Zvuk na računaru 68 21.8.2006 17:34
sundjer za slusalice?!? oluja ŠDK - Zvuk na računaru 4 7.12.2005 13:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com