Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2018, 10:35   #261
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
Dark Phoenix kaže: Pregled poruke
Lepo ti kazem, ne znam zasto se cudis. Nisi na pravo mesto ubo kabal za rear par zvucnika...
Ljudino, nisam ja klinac iz petog razreda pa mi je tata kupio kompjuter i dao mi da ga povežem te sam se zbunio oko kablova. Napamet znam gde koji kabal ide. Fora je u tome što poslednji BIOS za ploču forsira HOME THEATER. Kad vratim stari BIOS sve je u redu, tako da se tema oko mojih zvučnika može smatrati rešenom.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2018, 15:46   #262
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Popravka zvucnika na huawei-u y625


Ne mogu da postavim novu temu, pa da pokusam ovamo


Glavni zvucnik radi, ali se cuje veoma tiho, dok onaj za razgovor radi bez problema. Sad, sta je to otislo? Zvucnik, ili ovaj "buzzer" koji sam nasao na netu https://www.ebay.com/itm/Loudspeaker...-/152906522302 Ima neko ideju? Tac sam zamenio , i samo mi ostaje da sredim taj zvucnik, i imam novi telefon!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 22:15   #263
stefannelo
Novi član
 
Član od: 17.6.2015.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

EDIT: Rešen problem, ne znam da li će se vraćati, za sad je ok. Instalirao sam neki antivirus malo da pročisti, ništa nije našao. Instalirao sam i SupportAssist softver od Dell-a i uradio update BIOSa, 5mb, restartovao i sad radi. Čak je i zvučnik glasan.

Imam laptop Dell Inspiron 3542, čudan problem mi je iskrsao danas. Ukratko da vas uputim u priču.

Pre već dugo vremena su odjednom oslabili zvučnici na laptopu (jedan prestao da radi, leva strana), ali mi to nije bio problem jer većinu vremena koristim slušalice. Danas ugasim laptop sve normalno, uključim ga kasnije. Kad sam se ulogovao, sve je bilo normalno i pojavio se BSOD (koristim Win10 64bit). Restartovao se on, sve normalno, priključim slušalice, šušte. Odmah probam druge. I one isto šušte. Probam na drugom kompu slušalice rade perfektno.

Čitam po netu, tražim, imaju ljudi problema, ali rešavaju nekako. Neki zamene drajvere, neki isključe stvari tamo u plejbeku itd. Ništa ne pomaže, menjao sam i ja nove drajvere, isključivao to. Baš ništa. Što je najčudnije, sluške zezaju, a gorepomenuti zvučnici na laptopu sada rade perfektno, dobro se čuju i na 30, a kamoli na više. Sluške šušte tek kada izaberem Headphones u softveru kad ubacim u džek. Da li treba da se rasklapa, da se očisti džek, da se menja ili postoji neko rešenje što se softvera tiče, a da nisam probao. Što se tiče BSOD-a, u reliabilty istoriji sam pronašao samo da se radi o kodu 133 i još neki podaci imaju, ne znam koliko vam znače, ako treba okačiću.

Ako nešto nije jasno ili vam treba još neki podatak, recite. Hvala unapred.

Poslednja ispravka: stefannelo (4.7.2018 u 22:57)
stefannelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2018, 18:58   #264
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam 2.1 Super Woofer zvučnike prikačene za računar.Od danas,konkretno malopre,kada se u bilo koji program uđe čuje se kao da nešto "krekeće" unutra (ne znam neki prilagodljiviji izraz da upotrebim).Pokušao sam instalaciju novih drajvera,ali to nije rešilo problem.Ima li neko ideju šta sledeće da probam?
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2022, 16:34   #265
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Pozdrav,imam problem sa reprodukcijom zvuka na bluetooth zvučnik (zvuk sjecka,neslušljivo je) i to samo preko laptopa na kojem je windows 11.Smatram da je problem do windows-a jer reprodukcija zvuka sa drugog laptopa na kojem je linux (a takođe i preko telefona) radi savršeno.Probao sam razna rješenja,uključujući i instalaciju drajvera za zvuk sa sajta proizvođača laptopa umjesto nativnih windows drajvera plus kojekakva "rješenja" sa neta,međutim ništa ne pomaže.
Ako je neko imao isti i sličan problem,pomoć je dobrodošla.
P.S Drugi laptop na kojem je linuks pripada roditeljima pa ne mogu da ga uzimam stalno kad mi se sluša muzika,a takođe ne mogu stalno da prebacujem muziku na telefon pa onda reprodukujem.
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2022, 15:46   #266
delboj
Novi član
 
Član od: 14.2.2011.
Poruke: 21
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Pokušavajući da aktiviram mikrofon na slušalicama, pokvario sam nešto u podešavanjima i sad slušalice ne rade. Mislim da sam prije mijenjanja hard diska to podešavao u Realtek audio manager, da se isključi onaj neki džek, ali sad mi se taj aduio manager ne prikazuje, ne mogu to da pokrenem. Kako riješiti ovaj problem? Slušalice mi sad ne registruje.
delboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com