Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2020, 16:16   #41
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Trenutno sam ogranicen kolicinom podataka, pa ne mogu YT da odgledam, ali neko moje anegdotalno iskustvo je da je manje " hard core gejmera " medju zenskim polom i te kako.
Mislim da ima veze sa stereotipnim nedostatkom interesovanja za tehniku, ali i jos mnogo kompleksnijim stvarima (jaca zelja za nadmetanjem, dokazivanjem i slicno kod muskaraca).
U mojoj okolini gotovo svi vrsnjaci su odustali od gejminga, vise vole gledanje televizije, pracenje sportskih dogadjaja, neki i citanje knjiga. Moja partnerka je pre mene samo igrala mobilne gubilice vremena, a prva prava igra je bila Borderlands. U prva dva dela ima zbirno preko 2000 sati. Ali recimo witcher 1 je pocela da igra i svideo joj se (zbog price i univerzuma, a pre toga je citala witcher knjige, prve dve). Ali je insistirala da igra ja easy iako sam joj rekao da ce ionako slab gameplay biti bas dosadan na easy.
Isto tako, kad smo krenuli Overwatch da igramo, zajedno smo igrali quick matcheve, ali rangirane je gotovo u potpunosti zanemarila (mozda je svega jedno dve sezone odigrala svih 10 meceva potrwbnih za dobijanje ranga). Isto tako, odbijala je da savlada neke teze heroje, bar osnovu, da moze u competitive da popuni rupu u timu ako niko nece.
Imam i neke povremene igrace, recimo kad su bas pod stresom ili im dodje jednom u par godina, drugarica lekar odigra neki need for speed stariji, ali cuka po mobilnom one zezalice da ubije vreme.

Tldr: verujem da gejmera (onakvih kakvim vecina nas na ovom forumu podrazumeva) daleko manje ima medju zenskim polom. Ja jedino @ETR1 sto sam upamtio da komentarise igre i uopste pita i odgovara na teme vezane za igre a i za IT tematiku uopste, tako da mislim da stereotip u ovom slucaju postoji sa razlogom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
doctor (3.8.2020)
Stara 6.8.2020, 16:22   #42
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Mislim da je to samo stvar do odrastanja i karaktera a ne do pola. Moje omiljene igre osim RPG su Devil may cry, Ninja Gaiden, Street Fighter, GG, KoF, VF ... Jako mi je zabavno ako igra ima dobru mehaniku borbe da je shvatim i savladam. Sad sam počela RE2 rimejk i jako se zabavljam. Igram od početka igre pa dok me ne udare pa opet. Probavam najviši rank na najvišoj težini da me ne pipnu ali sam tek naučila do pola kanalizacije.

Moja sestra najviše voli RPG i platforme (Rejmena, Kraša, Oli olija, Mark of ninja ...) i mada ja solidno igram teške igre ona je mnogo, mnogo bolja. Garant bi razbila igre koje ja igram samo što uvek počne neku novu platformu

Znam gomilu žena i devojaka koje igraju isto kao i muškaraca. Isto, znam gomilu žena i devojaka koje ne igraju, isto kao i muškaraca. To što kažu neki da ću ako izračunam koliko devojaka igra videti da znam mnogo više muškaraca koji igraju, u mom slučaju nije tačno. Niti se razlikuju po tome kakve igre igraju. Mislim da je to samo do načina odrastanja i karaktera.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
mvasic (6.8.2020)
Stara 8.8.2020, 19:13   #43
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Muski pol je okrenut stvarima dok je zenski okrenut drugim osobama. To se posebno vidi u odabiru zanimanja.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 16:28   #44
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ja jedino @ETR1 sto sam upamtio da komentarise igre i uopste pita i odgovara na teme vezane za igre a i za IT tematiku uopste, tako da mislim da stereotip u ovom slucaju postoji sa razlogom.
Pa jeste, povremeno se ukljucim u diskusije, volim gaming i it, skolovala sam se za "racunarca" i zavrsila it na pmf. Prijateljima sastavljam i servisiram kompove. Igrice igram tako od 2002. do danas. Razni zanrovi i platforme.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 18:56   #45
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

A tek što ima mnogo više audiofila nego audiofilki (@ETR1).
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 21:04   #46
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
A tek što ima mnogo više audiofila nego audiofilki (@ETR1).
Ajoj nemoj me jos i u to uplitati. Kad dodju kazu z5500 nesto najjace, ja uzmem marshalovo pojacalo i jedan zvucnik krsten, od tih z ostane samo bzzz.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
Picard (10.8.2020)
Stara 10.8.2020, 21:23   #47
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

mene bole uši od basa i na 1/3 na nekim microlab m111 od 3000-4000, ali ne mogu da prestanem da slušam muziku od decembra.. i kad šetam pustim tiho na mobilnom samo ja da čujem da ne budem shaban..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 23:11   #48
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Pa jeste, povremeno se ukljucim u diskusije, volim gaming i it, skolovala sam se za "racunarca" i zavrsila it na pmf. Prijateljima sastavljam i servisiram kompove. Igrice igram tako od 2002. do danas. Razni zanrovi i platforme.
Zivis moj san ! Ja sam igrom sudbine odlutao u medicinu, batalio je kad sam video kakvo je stanje u nasem zdravstvu pa se kao matori konj vratio da odslusam poslednje dve godine. Ali cudo jedno kako nacin razmisljanja stecen servisiranjem racunara koristi kod pregleda pacijenata i postavljanja dijagnoze. Mada da mogu da vratim vreme, IT na PMFu ili masinski, ako ne, onda neki zanat jer volim da se bakcem sa masinama i pravim stvarcice, ne bi me videla ova korumpirana i uobrazena bransa (uz casne izuzetke). Sorry za off, al bas mi je ovih dana prekipelo!
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2023, 9:01   #49
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Drugarica koja ne voli igre i koja mi stalno govori kako nisam normalan sto igram, nedavno uzela da igra, iz meni nepoznatog razloga, Tile Master 3D i za nedelju dana stigla do 500 i nekog levela
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2023, 11:36   #50
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Kada čovek čita ovu temu,dodje do zaključka da maltene ne postoji ženska osoba koja nije strastveni gejmer...

Žene/devojke koje se (strastvenije) bave gejmingom su,po meni,extremno retki slučajevi.....btw,velika većina žena ne kaže "igre" nego "igrice"...

...'ajde ima ih koje ponekada nešto odigraju (zadnjih godina sve češće na telefonu) onako reda radi po 10,20 minuta kad im je baš dosadno,ali to ni blizu nije ono igranje u pravom smislu reči kako se igraju muškarci......niti ni blizu ne provode toliko vremena uz igre kao što je slučaj sa muškarcima
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2023, 11:45   #51
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Zenski pol uglavnom igra igrice, dok je kod muskaraca obrnuto igraju igre.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2023, 13:35   #52
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Neka ostanu dalje od igranja i pravljenja igara, ionako je sve otislo u falus sa kvalitetom otkako su usle u proces.
Ovakve anomalije kao sto je ETR1 su u redu, to su statisticke greske i uglavnom pravi igraci.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Intel ima mnogo više od P55 u 2009. Dusan Despotovic Vesti 14 26.1.2009 16:51
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com