Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2007, 21:19   #81
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: kako do ADSL-a?

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
zanima me da li neko zna posto ovi iz poste ne salju odgovor! hocu da uvedem ADSL ali na postinom sajtu uopste ne postoji podrucje 015 sto je Sabac,odakle sam ja! pa me zanima ima li neko ovde iz Sapca da ima ADSL da mi veli preko koga i kako su uveli! Hvala!
U Sabcu jos uvek ne postoji mogucnos uvodjenja ADSL-a.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 21:46   #82
Rinswind
Novi član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Imam JEDAN računar i ADSL konekciju 256/64 EUnet i sve mi radi normalno.
SEM utorrenta. brzine se kreću do 4 kbps(što je stvarno smešno).

Što činiti, kako mogu OZBILJNIJE da ubrzam utorrent

Ima li to neke veze sa podešavanjima modema(SAGEM) i kako da ga podesim (gde) ako ima.

Pošto nisam vešt molim vas da mi detaljnije objasnite!

hvala!
Rinswind je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 21:54   #83
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Postoji x,y tema o torentima, pretraži malo podforum!

Stvarno, ako neko ponovo počne da priča istu priču o torentima...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 23:30   #84
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: kako do ADSL-a?

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
U Sabcu jos uvek ne postoji mogucnos uvodjenja ADSL-a.
ako si uporan postoji, nasao sam provajdera! ju-hu!!!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2007, 23:44   #85
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: kako do ADSL-a?

ovo je porazavajuce, provajder postoji, u Sapcu je moguce uvesti ADSL, ali samo u krugu od dva kilometra od glavne poste, tacnije jednu milju (sto je 1600 metara), kazu mozda za jedno godinu dana stigne i do tvog sela!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 0:36   #86
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako do ADSL-a?

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
ovo je porazavajuce, provajder postoji, u Sapcu je moguce uvesti ADSL, ali samo u krugu od dva kilometra od glavne poste, tacnije jednu milju (sto je 1600 metara), kazu mozda za jedno godinu dana stigne i do tvog sela!
Da nije u pitanju ADSL 2?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Belfegor (17.6.2007)
Stara 15.6.2007, 15:32   #87
vuxpfc
Novi član
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Pozega
Poruke: 4
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Dobro si povezao pliter. Pazi jer ima jedno gde ide kabel za ADSL i jedno mesto za telefonski kabel. Makar su mu isti ulazi moras paziti da to ne pomesas ili u protivnom jedan ti nece raditi kako treba. Ako ti to ne pomogne pozovi servisere nek ti rese problem.
Hvala,problem je reshen sa serviserom i totalno je chudan,tj.posle dosta mozganja smo obadvojica odustali,te radi lakshe organizacije po stanu,promenili mesta kablovima,tj,onaj shto je povezivao spliter i modem zamenio je mesto sa onim kablom koji je povezivao ulaz u zid i spliter i GLE CHUDA! proradi telefon!!!!????
vuxpfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 18:05   #88
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Da izjavim da je u Negotin dosao ADSL!!!!!!!!
Ja sam uzeo paket 256/64 i sve sljaka super!!!!
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 18:26   #89
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
rogehpelb kaže: Pregled poruke
Ja sam kod Telekoma dobio adsl 256/64 i interesuje me kakva je razlika izmedju ethernet i usb prilkljucenja modema (SmartAX MT882 ADSL Ruter) odnosno ruterai jos vaznije kako se podesavaju oni parametri? Posto stranica http://192.168.1.1/ ne radi za mene. Prijavljuje gresku da ne moze da joj pristupi.

Da li je normalno da se ne pojavljuje ikonica povezivanja na mrezu?
Podešavanjima za tvoj ruter pristupa se preko 192.168.1.1 preko mrežnog kabla, a preko 192.168.1.2 ako je povezan preko USB-a. Možda je u tome tvoj problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 2:00   #90
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Potrebna mi je pomoc.
Naime uzeo sam Telekomov Paket ADSL 256/64 kb/s.
Intalirao sam ga i lepo radi.
Ali sada imam neka pitanja, kada sam probao da skinem neki program d-load mi je bio oko 7,5 kb/s tako da ne znam da li je to dobro (program je bio Flash Get)
Eh sada, ponesto sam namesti sto sam mogao da pokupim ovde, kao na primer da mi se ikonica javlja u taskbar-u i podesio sam ona podesavalja, reboot valjda.
Eh sada imam 2 pitanja:
1) Da li mogu nekako povecati brzinu interneta, citao sam ovde o nekim portovima.
2) Kako da namestim da mi ikonica za ADSL prikljucak bude ista kao sto je nekada bila za modem. tj. primer kada hocu u Flash Getu da nesto skinem ja trebam da stavim preko cega cu skidati, ali kompijuter mi ne daje konekciju sa ADSL-om nego mi samo daje sa predjasnjim dial-up om
Pa ako moze mala pomoc
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 2:01   #91
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Francesko kaže: Pregled poruke
Potrebna mi je pomoc.
Naime uzeo sam Telekomov Paket ADSL 256/64 kb/s.
Intalirao sam ga i lepo radi.
Ali sada imam neka pitanja, kada sam probao da skinem neki program d-load mi je bio oko 7,5 kb/s tako da ne znam da li je to dobro (program je bio Flash Get)
Eh sada, ponesto sam namesti sto sam mogao da pokupim ovde, kao na primer da mi se ikonica javlja u taskbar-u i podesio sam ona podesavalja, reboot valjda.
Eh sada imam 2 pitanja:
1) Da li mogu nekako povecati brzinu interneta, citao sam ovde o nekim portovima.
2) Kako da namestim da mi ikonica za ADSL prikljucak bude ista kao sto je nekada bila za modem. tj. primer kada hocu u Flash Getu da nesto skinem ja trebam da stavim preko cega cu skidati, ali kompijuter mi ne daje konekciju sa ADSL-om nego mi samo daje sa predjasnjim dial-up om
Pa ako moze mala pomoc
Da napomenem da je modem onaj HUAWEI
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 9:19   #92
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Što se tiče brzine downloada nemoj da si potpuno isključiv da je problem na tvojoj strani. Drugim rečima, neki serveri jednostavno imaju ili mali protok ili su prenatrpani zahtevima za download pa se protok deli na "ravne časti" Probaj da skineš nešto drugo sa nekog drugog servera (ne moraš do kraja) čisto da vidiš da li ti se brzina tada povećava. Zapamti. Praktično sa 256/64 kbps paketom možeš da imaš download do 25KB/s. E sad. Tu postoji još jedna caka. Agregacija. Za Telekom ne znam ali kod EUneta recimo imaš tri standardna paketa agregacije, Standard, Silver i Gold pa ti možeš da biraš. Korisnici koji za sebe uzimaju Surf pakete (sa ograničenim downloadom) automatski dobijaju Gold performanse jer, jelte, ne bi bilo baš pošteno nuditi istu uslugu mass-downloaderima i onima kojima net treba za poslovne primene. Standard agregacija (99% mass-downlaodera je uzima) podrazumeva da se u trenucima jakog ADSL saobraćaja dešava da ipak dođe do određenog pada performansi ali opet ne nešto strašno.

Što se tiče povećanja brzine downloada kod modema ne postoji mogućnost otvaranja portova. Ona postoji kod rutera gde je za korišćenje određenih programčića (recimo torrenta i sl.) potrebno u NAT podešavanjima podesiti prosleđivanje ovih portova. Kod modema takva opcija niti postoji niti je potrebna jer je modem diektno izložen netu.

Ovo za Flash Get nemam pojma ali iskreno ne sećam se negde da u njemu postoji opcija da biraš kojom ćeš konekcijom da neki fajl skida sa neta. Proveri da li si ispravno instalirao modem. Ako nisi siguran da li si sve odradio kako treba pozoveš tehničku službu što ti je mnogo manje cimanje od "istraživanja" veruj mi

I na kraju. Proveri svoj firewall. Neki firewalli (ko je to pomenuo Zone Alarm ) imaju običaj da "kilave" saobraćaj nepotrebnim sasecanjem saobraćaja ili odbijanjem nekih konekcija ka netu. Probaj da na trenutak prilikom downloada isključiš firewall mada je to kod ZA-a skoro pa nemoguće
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 9:25   #93
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Podešavanjima za tvoj ruter pristupa se preko 192.168.1.1 preko mrežnog kabla, a preko 192.168.1.2 ako je povezan preko USB-a. Možda je u tome tvoj problem.
Da bi se pristupilo ruteru i sam računar na koji se kači ruter mora da bude deo mrežnog opsega u kome se nalazi ruter. Drugim rečima, po defaultu IP rutera je 192.168.1.1 tako da adresa računara na koji se kači mora biti tipa 192.168.1.x. U suprotnom ne može da se pristupi njegovim podešavanjima.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 13:00   #94
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Što se tiče brzine downloada nemoj da si potpuno isključiv da je problem na tvojoj strani. Drugim rečima, neki serveri jednostavno imaju ili mali protok ili su prenatrpani zahtevima za download pa se protok deli na "ravne časti" Probaj da skineš nešto drugo sa nekog drugog servera (ne moraš do kraja) čisto da vidiš da li ti se brzina tada povećava. Zapamti. Praktično sa 256/64 kbps paketom možeš da imaš download do 25KB/s. E sad. Tu postoji još jedna caka. Agregacija. Za Telekom ne znam ali kod EUneta recimo imaš tri standardna paketa agregacije, Standard, Silver i Gold pa ti možeš da biraš. Korisnici koji za sebe uzimaju Surf pakete (sa ograničenim downloadom) automatski dobijaju Gold performanse jer, jelte, ne bi bilo baš pošteno nuditi istu uslugu mass-downloaderima i onima kojima net treba za poslovne primene. Standard agregacija (99% mass-downlaodera je uzima) podrazumeva da se u trenucima jakog ADSL saobraćaja dešava da ipak dođe do određenog pada performansi ali opet ne nešto strašno.

Što se tiče povećanja brzine downloada kod modema ne postoji mogućnost otvaranja portova. Ona postoji kod rutera gde je za korišćenje određenih programčića (recimo torrenta i sl.) potrebno u NAT podešavanjima podesiti prosleđivanje ovih portova. Kod modema takva opcija niti postoji niti je potrebna jer je modem diektno izložen netu.

Ovo za Flash Get nemam pojma ali iskreno ne sećam se negde da u njemu postoji opcija da biraš kojom ćeš konekcijom da neki fajl skida sa neta. Proveri da li si ispravno instalirao modem. Ako nisi siguran da li si sve odradio kako treba pozoveš tehničku službu što ti je mnogo manje cimanje od "istraživanja" veruj mi

I na kraju. Proveri svoj firewall. Neki firewalli (ko je to pomenuo Zone Alarm ) imaju običaj da "kilave" saobraćaj nepotrebnim sasecanjem saobraćaja ili odbijanjem nekih konekcija ka netu. Probaj da na trenutak prilikom downloada isključiš firewall mada je to kod ZA-a skoro pa nemoguće
Hvala na odgovoru, sto se tice brzine d-loada ne zalim se, u pocetku je 3-4 ali sto kasnije pocne da skida sve je brzina veca, pa stize cak i do 26/27 kb/s

Eh sada ta podesavanja oko firewall-a ne bih da diram, samo me to zanima
kako da napravim konekciju koa nekada za modem 56 kb/s. Ima onaj kao read me file i namestio sam kako su oni rekli ali o5 nesto nije u redu...
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 15:52   #95
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Samo jedna stvar, bio kod mene buraz iz Maribora i tu povukli razne price i naravno Srbija je u mnogo losijem polozaju sto se tice tehnike.

Ali sad ono vaznije, 1MB ADSL kosta.....ajmo sad.....spremite se.....30e!!!Ja toliko placam 384.Eto koliko mi zaostajemo za svetom.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 19:14   #96
Kilobitica
Novi član
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: ADSL pitanja

Ja bih lično pohvalila EuNetov ADSL....256k je zaista 256k....a podrška....vrlo brza i ljubazna,.....
Kilobitica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 14:51   #97
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: ADSL pitanja

@Kilobitica Ja isto imam eunet adsl flat 256,jesam zadovoljan naravno posle mrtvog dial up-a,al nema sanse da bude punih 256, tacnije u najboljem slucaju ide do 26kB,preko toga ni da ga tri puta lepo zamolis!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 18:36   #98
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
@Kilobitica Ja isto imam eunet adsl flat 256,jesam zadovoljan naravno posle mrtvog dial up-a,al nema sanse da bude punih 256, tacnije u najboljem slucaju ide do 26kB,preko toga ni da ga tri puta lepo zamolis!
Hehe meni je sa Telecomovim 256/64 skidao do 40 kb/s AVG update...
Mozda treba da rebootojes modem za vecu brzinu
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 13:57   #99
vladavina
Novi član
 
Član od: 25.6.2007.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Kilobitica kaže: Pregled poruke
Ja bih lično pohvalila EuNetov ADSL....256k je zaista 256k....a podrška....vrlo brza i ljubazna,.....

u [ravu si podrska je veoma ljubazna otkako sam uveo Eunetov adsl sve sljaka bez problema i mogu vam reci da nekad ide i do 30...

Poslednja ispravka: Iris (10.7.2007 u 15:19)
vladavina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 15:39   #100
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Teoretski maksimum za 256Kb protok je 32KB u sekundi i o tome je vec pricano tako da su brzine od 25-30kB sasvim dobre a 40KB u sekundi je laz download programa koji se korisiti.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com