Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2006, 3:19   #21
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
mniz kaže:
prvo ja nebi dao nikad nekom detetu da igra nasilne igre jel dete je dete!
jer dete nerazliku je igru od realnog zuvota .nezna sta je stvarno a sta nije ,sta je dobro a sta lose, sta sme a sta nesme itd.

i mislim da roditelje kopuju deci rano kompove ,mislim sta ce njemu komp u 5 god? nek se igra autica i posle im kriv gta kad dete misli da je tomi ili tako neki lik iz igre uzme pucu ,bum bum i kraj ali dete nezna da je to dete ili covek stvarno mrtav
Izgubili ste iz vida da za svaku igru postoji rejting. U pravno uredjenim zemljama tesko ces naci klinca koji kupuje GTA i sl.
A stanje u nasoj zemlji je druga prica, ali opet niko se nije zalio da su nam klinci nasilni zbog igrica. Mi mozemo da se "vadimo" na vesti!
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nemesis na korisnoj poruci:
Uros12 (27.9.2009)
Stara 21.1.2006, 3:23   #22
Manda
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
Ma dajte ima jos puno takvih slucajeva,,, Neki klinci uzeli sacmaricu izjurili na autoput i poceli da pucaju onako iz *****ancije na kola zamisljajuci da su Tommy Vercetti!!!

Ili onaj lik koji je ubio coveka (negde u kini ili japanu) zbog maca koji mu je prodat u igrici World of Warcraft!

Sve u svemu to mora da je bas neka opasna psiha koja ljude tera na tako nesto... opet posle igrice manhunt coveku bi mogle na misli da padnu svakojake ideje ali ja sam ipak ostao pribran....

Sve u svemu zakljucak.... Sve je to uticaj Zapada! Sto ja jos uvek nisam cuo za neki slicni dogadjaj ovde u Evropi... Zasticeni smo mi od takvih upada... A sto se tice buducnosti nasilnih video igara.... vidim svetlu buducnost...Jer igrice oslikavaju nase sadasnje stanje...kako socijalno tako i dusevno... Tako da nema zbog cega da brinemo!
E, to je problem, sto u USA im je lakse 'to go Postal' nego da iskuliraju, jer su oni videli mnogi stvari na tv-u. Ajde i mi smo gledali rat 90-ih, a oni su gledali i to (Bosnu) + Irak, Avganistan, September 11th + blast from the past: WW2 i Vietnam itd. Mislite o tome...
Manda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 10:49   #23
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Ma to je u Americi normalno da se poubijaju!
Nek se kolju radi igrica, ako su tako glupi!
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 13:16   #24
Sasa011
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Igre mogu izazvati lose posledice,poput jos mnogih stvari,ako je covek vec sklon izpadima.
Brojni su primeri,za video igre se proculo relativno skoro,jer toliko i postoje.
Ranije su "omladinu" kvarili filmovi,muzika,diskoteke.
Ekstremni slucajevi postoje,da se neko rastane sa zivotom uz tuznu pesmu,da vidi Korleone-a pa pocne da nosi pistolj.
Jedna devojka je gledala Palmu u dva,posle je vidjana "da vrti torbicu" na autoputu.
Ima nesto nerazjasnjivo u svemu ovome,niko nije potpuno imun.
Meni je doslo da skrcam mobilni telefon zbog igre Snake.
Desilo mi se dok sam bio mali klinja pa pljunem u monitor,posto sam gameover na 99. nivou Pang-a!
To su sve posledice na koje niko ne upozorava,posle bude male ili velike frke.
Sasa011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 15:18   #25
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Da, ti Amerikanci su stvarno bolesni...
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 15:20   #26
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Shlaymara kaže:
nisam ni ja cuo za evropu ali kolko se secam jedan od prvih likova koji je napravio sr**e zbog igara je bio neki brazilac(ili argentinac) koji je "preigrao" uzivo prvi nivo duke nukena(varijanta u bioskopu).pobio je nekih 20 ljudi.prvo je koristio pistolj(na ulici) a u bioskopo je u wc-u razbio ogledalo(u igri iza ogledala se nalazi sacmara), izvukao sacmaru iz ranca pa po publici.
Znam da ne treba, ali moram da se nasmijem! haha
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 22:07   #27
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

ma amiri su najveci debili na svetu,kakve samo oni filmove i serije snimaju to je stvarno da nepoverujes tako mocni a tako glupi to je steta
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 20:35   #28
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Na kraju će se svesti kao na početku ere pravljenja igara: Nešto slično Super Mario i te zezalice. Evo odigrao sam ovaj PoP T2T. Igra dobra i sve to, ali problem, nema klanja kako treba. Na 2. dijelu (WW) uzmeš mač, brate, pa mu okineš glavu, da leti krv na sve strane.... A ovaj novi, nema krvi nigde. Ja da uradim jedan potez, ovaj lik se samo prevrne mrtav, nigde krvi, komadi tijela.... A i ovde su stavili 16+.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 20:50   #29
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Na kraju će se svesti kao na početku ere pravljenja igara: Nešto slično Super Mario i te zezalice. Evo odigrao sam ovaj PoP T2T. Igra dobra i sve to, ali problem, nema klanja kako treba. Na 2. dijelu (WW) uzmeš mač, brate, pa mu okineš glavu, da leti krv na sve strane.... A ovaj novi, nema krvi nigde. Ja da uradim jedan potez, ovaj lik se samo prevrne mrtav, nigde krvi, komadi tijela.... A i ovde su stavili 16+.

mozda si ukljucio opciju da nema krvi
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 3:05   #30
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
mniz kaže:
mozda si ukljucio opciju da nema krvi
Jesi igrao? Meni je ovaj GF 4 MX grafička, jeste malo grafika slabija nego što bi trebalo, ali ajde, može da se igra. Ali, bre, igrao sam WW i tamo - krvi do koljena - a na ovaj T2T ništa! A i nema opcije za krv (koliko sam ja primetio, čačkao sam po opcijama ali nisam našao)
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
ChOmBe 001 (23.2.2010)
Stara 25.1.2006, 11:24   #31
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

nisam igro razmisljam da skinem demo
u ww je bilo dosta krvi(mislim videlo se) nisi ti onda neki hacker kad nisi provalio u cemu je caka ......salim se
mozda stvarno slaba graficka pa nepokazuje krv a mozda i zbog neceg treceg ko zna zbog cega je tako.
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 12:00   #32
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Ne daju te tablete igračima, nego deci koja imaju po 5 godina. Deca ko deca, malo pomamljena, i onda trče okolo, derinjaju se, zabavljaju se na svoj način. A roditelji ne mogu to da podnesu, pa im onda daju te nekakve tablete, i onda se djeca samo smire, ili samo zaspu. Imam baš jednu reklamu za to, da znate stvarno ludo! Ne koristi ovo 100% Američkog naroda, ali ima onih koji to koriste.(
ahahaaha....pa to je sprdnja,ta reklama,valium for kids...ti si to ozbiljno shvatio?
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 12:43   #33
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Meni npr GTA upravno suprotno sluzi: da bih iskalio bes na ljudima na igrici posto vec ne mogu(i ne zelim) na ljudima u stvarnosti...Znate sta u stvari moze da navede coveka da pobesni? Kada dodje do pred kraj nivoa neke igre a ne pritisne f5 ili f6 (quicksave) i onda ga AI killuje...E to je ono zbog cega umem da budem nervozan i da se dernjam na sve zive u kuci, i da njih krivim jer sam zaginuo...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 13:04   #34
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Master Neo kaže:
Meni npr GTA upravno suprotno sluzi: da bih iskalio bes na ljudima na igrici posto vec ne mogu(i ne zelim) na ljudima u stvarnosti..
de me nadje samo ja kad mi je dosadno ili me nesto strasno iznervira onda udjem u gta sa i krenem da ubijam redom sa siframa jel bez njih nemozes da se uzivis u ubajanju jel te lako murija s***** i onda nisi nista postigo ja dok neubijem jedno najmanje 500 ljudi nemogu da se smirim
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 13:12   #35
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
mniz kaže:
de me nadje samo ja kad mi je dosadno ili me nesto strasno iznervira onda udjem u gta sa i krenem da ubijam redom sa siframa jel bez njih nemozes da se uzivis u ubajanju jel te lako murija s***** i onda nisi nista postigo ja dok neubijem jedno najmanje 500 ljudi nemogu da se smirim
Jos je bolje kad skines razne skinove za kola i dodatke sa neta, pa jos imas i predjenu igru sa svim stvarima otkljucanim...E onda je tek zanimljivo...A i dobar je antibiotik protiv raznih spoljasnjih nervoza koje nam razni losi ljudi stvaraju...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 13:58   #36
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Master Neo kaže:
Jos je bolje kad skines razne skinove za kola i dodatke sa neta, pa jos imas i predjenu igru sa svim stvarima otkljucanim...E onda je tek zanimljivo..
to obavezno
meni misije u san andreasu nisu zanimljive i onda sam skino save game full (mislim sve otljucano 100 i nesto % )i kreno da makljam

koje vam je najbolje ubistvo.u gta-sa? meni katana i fik ode glavica cika milicajcu ili babici a krv siklja na sve

Poslednja ispravka: mniz (25.1.2006 u 21:03)
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 20:16   #37
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
nikolaf7 kaže:
ahahaaha....pa to je sprdnja,ta reklama,valium for kids...ti si to ozbiljno shvatio?
Meni izgleda pomalo ozbiljno, ne verujem da se zaje*avaju. Inače gledao sam po televizijama, ima toga.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 1:06   #38
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Slusajte,odigrao sam ja sve i svasta,i nikada mi nije doslo da nekoga ukokam na ulici jer sam to video u igrici.Bolje gledati sta klinci gledaju na tv-u,pa se onda pitati gde lezi problem.U sat vremena na tv-u ima vise krvi nego u 2h igrice.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 10:13   #39
The Dark Gamer
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Bela Crkva
Poruke: 241
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Apostol kaže:
Slusajte,odigrao sam ja sve i svasta,i nikada mi nije doslo da nekoga ukokam na ulici jer sam to video u igrici.Bolje gledati sta klinci gledaju na tv-u,pa se onda pitati gde lezi problem.U sat vremena na tv-u ima vise krvi nego u 2h igrice.


100% si pravu .Svi kidisu na GTA,Manhunt....,pa,nisu developeri pravili te igre,da bi ljudi skrenuli na stranputicu,vec da bi se zabavili...A,onaj ko igra San Andreas,i potom izadje na ulicu i pocne da ,,ukrasave ulice lesevima ,nije bio zdrav ni pre igranja te igre.A,danas zivimo u takvom svetu gde je nasilje svakodnevna pojava,tako da mlade ne mozemo sakriti od njega...
The Dark Gamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 15:41   #40
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Što je sa svijetom?!

Citat:
Manda kaže:
E, to je problem, sto u USA im je lakse 'to go Postal' nego da iskuliraju, jer su oni videli mnogi stvari na tv-u. Ajde i mi smo gledali rat 90-ih, a oni su gledali i to (Bosnu) + Irak, Avganistan, September 11th + blast from the past: WW2 i Vietnam itd. Mislite o tome...
Baš sad nešto razmišljam: a ko ih je terao da idu svuda da "donose mir"? Sami su krivi što imaju toliko poremećenih ljudi.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com