Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2006, 22:23   #41
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Pretpostavljam da je svako odgovoran za svoje odluke i njihove posljedice.....

Zena slicnih gospodji Sanji ima jako puno, tako da se moje rijeci ne odnose samo na nju... vec na sami brak izmedju "kompjuterasa" i "nekompjuterasice"... Zasto se, koji qrac udavala? Nadajuci se da ce ga promijeniti? Zasto ljudi kukaju, zale se i jadaju se na sav glas praveci od sebe zrtve onda kada stvari ne idu onako kako su oni to, u svojim malim glavicama, zamislili? Gadim se takvih ljudi.... gadim se same pomisli da bi ikad mogla biti u polozaju muza doticne gospodje,ili da bi neko takav,u obrnutoj situaciji, mogao biti otac moje djece....

Zene se prvo udaju, pa tek onda probijaju glavu dzangrizanjem i pravljenjem zrtve od sebe i spanskih serija od svojih zivota. Da upotrijebljavaju mozak, ne bi kukale. Narvno, opet ponavljam, ovo se odnosi i na muskarce as well...

Ne znam...

Ljudska glupost je zaista neunistiva.
[RHY] je offline  
Stara 14.2.2006, 22:28   #42
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Bas me je iznenadila. Nisam to ocekivala od nje, a i Marko_L nista ne odgovara na moja pitanja. Nije ok
Zato što je Marko_L "pametnjaković", pa ne mora baš svakoj da odgovori. Ove dosadnije može i da izignoriše
Marko_L je offline  
Stara 14.2.2006, 23:35   #43
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
[RHY] kaže:
Pretpostavljam da je svako odgovoran za svoje odluke i njihove posljedice.....

Zena slicnih gospodji Sanji ima jako puno, tako da se moje rijeci ne odnose samo na nju... vec na sami brak izmedju "kompjuterasa" i "nekompjuterasice"... Zasto se, koji qrac udavala? Nadajuci se da ce ga promijeniti? Zasto ljudi kukaju, zale se i jadaju se na sav glas praveci od sebe zrtve onda kada stvari ne idu onako kako su oni to, u svojim malim glavicama, zamislili? Gadim se takvih ljudi....
Ne znam...

Ljudska glupost je zaista neunistiva.



Odličan post!

E
Jaguar je offline  
Stara 15.2.2006, 2:31   #44
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
[RHY] kaže:
Pretpostavljam da je svako odgovoran za svoje odluke i njihove posljedice.....

Zena slicnih gospodji Sanji ima jako puno, tako da se moje rijeci ne odnose samo na nju... vec na sami brak izmedju "kompjuterasa" i "nekompjuterasice"... Zasto se, koji qrac udavala? Nadajuci se da ce ga promijeniti? Zasto ljudi kukaju, zale se i jadaju se na sav glas praveci od sebe zrtve onda kada stvari ne idu onako kako su oni to, u svojim malim glavicama, zamislili? Gadim se takvih ljudi.... gadim se same pomisli da bi ikad mogla biti u polozaju muza doticne gospodje,ili da bi neko takav,u obrnutoj situaciji, mogao biti otac moje djece....

Zene se prvo udaju, pa tek onda probijaju glavu dzangrizanjem i pravljenjem zrtve od sebe i spanskih serija od svojih zivota. Da upotrijebljavaju mozak, ne bi kukale. Narvno, opet ponavljam, ovo se odnosi i na muskarce as well...

Ne znam...

Ljudska glupost je zaista neunistiva.

Potpuno se slazem, odgovor je kompletan, mozete slobodno zakljucati temu
DorianGrey je offline  
Stara 16.2.2006, 4:57   #45
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Wink Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
marija ns kaže:
Pitam se zasto Imzadi nista nisi rekla na sve ovo.
Citat:
bobi kaže:
Zato sto je ostala bez reci.
Nisam ništa rekla zato što sam samo čekala da se tema malo proširi... (a i ne mogu non - stop da budem on line ).
A što se tiče dotičnog bobija, samo da pojasnim da ja ostajem bez reči samo pred muškarcem koji je stvarno pravi muškarac i koji mi zna "žicu",u situacijama kad shvatim da nisam u pravu i pred starijim ljudima prema kojima imam poštovanje. Tako da je moj procenat "ostajanja bez reči" otprilike 1%.

Što se tiče ovog fenomenalnog teksta koji je za nas izdvojio naš dragi Marko L... eh, da nemam jednog programera, ne bih je razumela... 90% istine u ovoj pričici...
Onih 10% ostavljam za ljubav. Znaš kako - kad nekog voliš pa još i taj neko voli tebe, nije ostatak toliko bitan. Možda je dotična Sanja koja je autor ove priče uskraćena za "malo" prave ljubavi... Prepravila sam na svoj način onu izreku " Iza svakog uspešnog muškarca stoji žena" u svoju verziju: " Pored svakog uspešnog muškarca stoji žena."
Tako da se sve, opet, na kraju svodi na uzajamnu ljubav i poštovanje. Kada bi se meni "moj ljubljeni programer" ovako ponašao, ubrzo bi pronašao vrata. Da programeri jesu ovakvi (donekle) činjenica je, ali kako "krojiš" osobu sa kojom si, takvu ćeš je i dobiti na kraju.
A ja ipak verujem u ljubav
A što se tiče ovih postova o tome "što žene kukaju, a kao nisu pazile za koga se udaju"... eh... ima tu dosta komplikovanih malih isprepletanih kombinacija... jedna od njih je da je život nepredvidiv, druga da ljudsko ponašanje i shvatanje raznih stvari nije konstanta već promenljiva, jedna nedostatak iskustva... godine koje su prošle i iza sebe ostavile neke stare rane...mnogo, mnogo toga. Ne može se to posmatrati "crno - belo" jer je samo po sebi kompleksno... odoh off topic...
[Imzadi] je offline  
Stara 16.2.2006, 5:03   #46
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
[RHY] kaže:
Ne znam...
Ljudska glupost je zaista neunistiva.
Ili možda u ovom kontekstu hoćeš da kažeš LJUBAV ali nekako ti ne ide uz stil dosadašnjeg pisanja...
Da, tako se kaže: neuništiva i slepa!
[Imzadi] je offline  
Stara 16.2.2006, 5:07   #47
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Marko_L kaže:
Prosečna žena je najzadovoljnija onda kada ne radiš ništa, a imaš para (zasađeno drvo sa dolarima recimo), po ceo dan si posvećen porodici, kada ti nešto naredi kažeš joj "Da, draga" i to i uradiš u roku od odmah, ideš u prodavnicu, usisavaš, po mogućstvu da joj pomogneš oko peglanja, pranja i kuvanja ručka...a ako jedan dan ne možeš, ne mari...neće ni ona tebi ništa pomoći narednih godinu dana (nešto kao u WWII, sto naših za jednog njihovog...). E zato, ne treba tražiti prosečnu ženu, ako želite da ista bude zadovoljna, pogotovo ako ste kompjuteraš... tražite ženu geek-a
O, pa naravno, ovde je reč o prosečnim ženama.
@marija ns:
nije naše mesto u ovoj temi!
[Imzadi] je offline  
Stara 16.2.2006, 15:00   #48
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

E moja Imzadi Ljubav ? Ma daj, zašto koristiti ljubav kao izgovor za nekorišćenje mozga ?
Mislim, vidi, ljubav jeste jako lepa stvar, međutim kada dođe do toga da već hoćeš da se udaš za nekoga, pa prvo raščisti sama sa sobom da li ćeš moći da živiš sa svim njegovim manama i vrlinama, i da li ti to odgovara. Tada se ljubav ostavlja po strani, i nju treba da zameni surova logika. Pametna žena će to i uraditi, a ova druga će da ubedi sebe da je ljubav sasvim dovoljna, pa će posle kad bude kasno da ispravlja krive drine. To valjda Rhy pokušava da kaže. Zato i ne razumem ovo tvoje...
Citat:
Onih 10% ostavljam za ljubav. Znaš kako - kad nekog voliš pa još i taj neko voli tebe, nije ostatak toliko bitan.
Tih 10% je dovoljno do prve "krivine" , a onda nastupa onih drugih 90% i ako tu nema razumevanja, ode sve u lofas Mislim, o kakvim ženama ti pričaš ? Ako pričamo o ženama koje mogu da razumeju programera i uopšte kompjuteraša, i koje su i same navučene na kompjutere, onda ta tvoja logika i ima nekog smisla, jer i ta žena će vremenom naći neku svoju zanimaciju, pa će imati zajedničku temu vezanu za kompjutere, moći će da sednu i odigraju nešto u mreži, verovatno će moći i da pomažu jedno drugom oko posla... to su sve stvari koje mogu da zbliže ljude, pa onih 10% brzo poraste na 50%. Međutim ako pričamo o prosečnim ženama, kojima kompjuter predstavlja samo još jednu "spravu" za zezanje i igranje, koje niti razumeju šta je programiranje, niti zašto je video igra toliko dobra stvar, niti imaju želju da sednu i vide šta to njihov dragi radi, već samo pitaju "E koliko ćeš para za to da uzmeš ?", e kod takvih može od početka da 50% bude ljubav, ali će brzo to da padne i ispod tih 10%.
Citat:
Kada bi se meni "moj ljubljeni programer" ovako ponašao, ubrzo bi pronašao vrata. Da programeri jesu ovakvi (donekle) činjenica je, ali kako "krojiš" osobu sa kojom si, takvu ćeš je i dobiti na kraju.
A ja ipak verujem u ljubav
Eto vidiš, i ti koja si, hajde da kažemo u "kompjuterskom svetu", kažeš da bi takav lepo našao vrata. Pa šta onda treba da uradi ona koja o kompjuterima ne zna ništa i koja bi vrlo rado to "sokoćalo" izbacila iz kuće i umesto njega stavile nekoliko saksija sa muškatlama Upravo o tome i pričamo ovde...
A što se tiče tog krojenja osoba, ne zanosite se sa tim... to se ne odnosi na tebe, nego na sve koji misle da mogu nekoga da "iskroje"... Alo, osobu možeš da krojiš kad ima 2, 3, 5, pa možda i 10 godina, ali menjati nekog posle 20. forget about it... Mislim, možeš ti nekoga da nateraš da se tebi za ljubav žrtvuje, pa da zaboravi svoje hobije, da kompjuter stavi po strani, da smanji kontakt sa svojim prijateljima kompjuterašima... i sure, to će da funkcioniše neko vreme, ali ti si tako nesvesno nekome oduzela ventil... nešto što ga ispunjava i čini da se oseća dobro, i zaboravi na svakodnevne probleme... i šta se dešava kada skineš ventil na bilo čemu što se puni nečim... paaaaa CABOOM !!!
Marko_L je offline  
Stara 16.2.2006, 15:46   #49
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

A sad ću malo da se raspišem uopšteno, čisto da ne budem pogrešno shvaćen. Ja ne tvrdim da ljubav nije bitna. Ne tvrdim da ne može da postoji ljubav između kompjuteraša i "obične" žene. Takođe ne tvrdim, da takva veza, pa i brak ne može lepo da funkcioniše. Ali... tvrdim da pre nego što postane ozbiljno, treba u igru uključiti i logiku, radije nego se oslanjati samo na ljubav, pa posle kad bude kasno, kao što već rekoh ispravljati krive drine, i pokušavati "krojiti" osobu. Mislim, kompjuteraše, ili ajde da kažem programere, pošto o tome pričamo u ovoj temi (uostalom u tekstu koji sam postavio se i priča o programeru), je teško razumeti i svaka žena koja planira da ima nekakav zajednički život sa istim treba i mora prvo da shvati takvog čoveka, da izanalizira sve njegove mane i vrline, i razmisli o tome, može li da živi sa tim. Mislim, ovo nije vezano isključivo za programere... uvek treba razmisliti, ali programeri su posebna sorta. Recimo, kada vidiš automehaničara (da ostavim malo pekare na miru ), da lupka po kolima, da je u kanalu, da odvrće i zavrće šrafove... onda znaš da on radi, a kada ga vidiš da sedi i pije kafu, onda znaš da ne radi ništa, već eto tako sedi i verovatno razmišlja o tome kako bi kresnuti Cecu bila jako fina stvar. Međutim, programer ne radi samo onda kada kucka po tastaturi. Kada vidiš programera da se "izvalio" na stolici i blene kao tele u neku tačku i izgleda kao da je na kursu zen meditacije, on možda i tada radi. Možda upravo u glavi prevrće algoritam koji mu je baš malopre pao na pamet... možda upravo analizira grešku koju mu je kompjuter izbacio... možda razmišlja o tome "U hebote, kako bi bilo dobro da mi je još 256MB memorije, ne bi mi se ovaj SP2 vukao ko crevo". O programeru treba znati i to, koliko god glupavo zvučalo, da će ako mora da bira, uvek pre izabrati novu tastaturu, novog miša, veći monitor, više memorije, nego novu košulju, nove pantalone ili nove gaće. Ako ga naterate da razgleda odeću po butiku smoriće se, jer njega ne zanima baš previše zašto se one somotske pantalone, toliko razlikuju od džinsa. Nosiće šta mu se kupi Ali zato bi mogao satima da razgleda izloge sa hardverom, birajući novu tastaturu kojom će zameniti postojeću koja je već propala od silnog kuckanja i diveći se najnovijoj grafičkoj o kojoj je baš malopre čitao u SK-u. Isto tako, programer će uvek pre gledati Star Trek ili Star Wars, nego špansku seriju ili "Ljuljaj me nežno", pre će čitati nešto od Orvela, Adamsa ili Tolkina, nego Tolstoja (Tolstojevskog ) ili Emili Bronte, pre će se diviti Sigalu, nego Patriku Svejziju, pre će koristiti TMS-ove, nego dugačke prosto proširene rečenice (naravno u svakodnevnom govoru, forum je drugo ), pre će kupiti "Politikin Zabavnik", nego "Svet", pre će smejati "Crnom Guji", "Mućkama" i "Alo alo", nego "Žikinoj dinastiji", pre će slobodno vreme iskoristiti za omiljenu igru, nego za neobavezna čavrljanja o tome šta je komšija juče radio ili ko se s kime muvao... (nastavak sledi)
Marko_L je offline  
Stara 16.2.2006, 16:23   #50
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Sve su to stvari koje treba imati na umu kada razmišljate o zajedničkom životu sa kompjuterašem. Sve ovo ne znači da kompjuteraš nema osećanja, da ne može da voli, ili da ne ume da bude nežan, naprotiv, svi kompjuteraši koje znam su uglavnom nežni i neagresivni ljudi (spremni su da mesecima trpe stvari koje bi neko rešio za pola minuta jednim šamarom iz zaleta), postojani su, privrženi, imaju razumevanja (spremni su da preusmere deo vremena koji su trošili na hobi), a uz to obično imaju i vešte prste ... ali za uzvrat traže da barem delimično razumete zašto rifleman u Civilizationu nije "čikica", zašto Enterprise ide 5. warp brzinom, a ne 180Km/h, zašto programira na engleskom, kada se u Word-u sasvim lepo može pisati srpskim jezikom, zašto kompjuter bolje radi ako mu tutneš ploču od 250 evra, nego ako nabudžiš neki Matsonic od 50 evra, zašto ne misliš da je Dolče Gabana bitnija ličnost od Bila Gejtsa, zašto džedaj koristi light sabre, a svi ostali se puškaraju laserskim puškama, zašto je Aragorn veća faca od Leonarda Di Kaprija, zašto je Frodo toliko dlakaviji od ostalih muškaraca, zašto je Brus Kempbel i sa onoliko malo filmova, mnogo važniji glumac od Klinta Istvuda... mislim ekšli ne morate da razumete sve to, ali barem mu ne nabijajte na nos da samo deca gledaju Star Wars i da ono što radi Gandalf uopšte nije realno
Sve ovo nije teško razumeti, pod uslovom da se malko uključi mozak...
Znam da u svemu što sam rekao ima dosta generalizacije, i da će nekome zvučati i kao da ima dosta predrasuda, međutim nije baš tako. Kompjuteraši su prilično uniformisani ljudi... naravno svaki čovek je jedinka za sebe i naravno da to ne znači da bi se dva kompjuteraša uvek složila u svemu, ali ja zaista nisam upoznao nijednog koji ne voli Star Wars, LOTR, Autostoperski vodič kroz galaksiju ili 1984., iako ih verovatno ima.
Zbog svega toga i kažem... pre nečeg ozbiljnog treba prvo razmisliti o svemu i raščistiti sa sobom možeš li da se uklopiš u sve ovo gorepomenuto. Obična veza nije mnogo bitna... ako vidiš da ne možeš, problem rešen za 5 minuta... brak je nešto drugo. Ovaj tekst gore jeste napisan it zezanja... dotična Sanja se sasvim lepo uklopila u taj brak i koliko čujem junaci priče su i dalje sasvim srećne zajedno... Međutim mnoge žene će u toj priči pronaći sebe, samo što ne mora da znači da će joj biti ni približno smešno koliko autorki teksta...
Marko_L je offline  
Stara 16.2.2006, 19:25   #51
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Imzadi kaže:
A što se tiče ovih postova o tome "što žene kukaju, a kao nisu pazile za koga se udaju"... eh... ima tu dosta komplikovanih malih isprepletanih kombinacija... jedna od njih je da je život nepredvidiv, druga da ljudsko ponašanje i shvatanje raznih stvari nije konstanta već promenljiva, jedna nedostatak iskustva... godine koje su prošle i iza sebe ostavile neke stare rane...mnogo, mnogo toga. Ne može se to posmatrati "crno - belo" jer je samo po sebi kompleksno... odoh off topic...
Koliko znam, na odredjeno pitanje pitanje postoje samo 2 odgovora.. Vrlo jednostavno.
[RHY] je offline  
Stara 16.2.2006, 21:53   #52
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Wink Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Marko_L kaže:
E moja Imzadi Ljubav ? Ma daj, zašto koristiti ljubav kao izgovor za nekorišćenje mozga ?
Mislim, vidi, ljubav jeste jako lepa stvar, međutim kada dođe do toga da već hoćeš da se udaš za nekoga, pa prvo raščisti sama sa sobom da li ćeš moći da živiš sa svim njegovim manama i vrlinama, i da li ti to odgovara. Tada se ljubav ostavlja po strani, i nju treba da zameni surova logika. Pametna žena će to i uraditi, a ova druga će da ubedi sebe da je ljubav sasvim dovoljna, pa će posle kad bude kasno da ispravlja krive drine. To valjda Rhy pokušava da kaže. Zato i ne razumem ovo tvoje...
Kad dođe do toga da hoćeš sa nekim da živiš, nema tu logike. Opet ću ponoviti onu izreku: "ljubav je slepa". Pobogu, kako možeš da kažeš da se u tom trenutku ljubav ostavlja po strani i da je zamenjuje "surova logika"? Samim tim što si umešao ovde surovu logiku, time nipodaštavaš ljubav, jer te dve stvari ne idu zajedno! Jer lepo si rekao: "da li ćeš moći da živiš sa svim njegovim manama i vrlinama" isto tako i druga strana. Radi se samo o uzajamnom razumevanju i poštovanju... nema tu neke logike. Ovo dvoje ide sa ljubavlju.I to je to. Kraj.
Citat:
Marko_L kaže:
...Međutim ako pričamo o prosečnim ženama, kojima kompjuter predstavlja samo još jednu "spravu" za zezanje i igranje, koje niti razumeju šta je programiranje, niti zašto je video igra toliko dobra stvar, niti imaju želju da sednu i vide šta to njihov dragi radi, već samo pitaju "E koliko ćeš para za to da uzmeš ?"
Mešaš pojmove. Ok, ovde jeste u pitanju tema o programerima, ali nečiji muž može biti i arhitekta, i doktor, i advokat - da li to znači da "prosečna žena" mora biti upućena recimo, u medicinu i farmakologiju da bi razumela i podržala maksimalno svog muža doktora? Ili je normalno da ga pita koliko para zarađuje i da se dalje ne meša u njegovu profesiju? Hoćeš da kažeš da dvoje ljudi ne mogu da opstanu zajedno ako ne poznaju istu materiju ili šta?!!
Citat:
Marko_L kaže:
Eto vidiš, i ti koja si, hajde da kažemo u "kompjuterskom svetu", kažeš da bi takav lepo našao vrata. Pa šta onda treba da uradi ona koja o kompjuterima ne zna ništa i koja bi vrlo rado to "sokoćalo" izbacila iz kuće i umesto njega stavile nekoliko saksija sa muškatlama
Ne, našao bi vrata onoga trenutka kada bi sve svoje strasti stavio iznad nas dvoje - što znači da dvoje ljudi moraju uzajamno da se poštuju i da se koriguju jedno prema drugom. Daleko bilo da zaboravi zbog mene svoj kompjuter ili prijatelje, onda ne bi bio za mene ličnost koju volim i poštujem, već labilna osoba. U pitanju je prilagođavanje na drugu stranu koju voliš. Glupo je reći žrtva (prejaka reč), ali tako nešto. I sa jedne i sa druge strane. Dozvoljeno je sve kao i ranije, ali, znaš kako - da bi nešto dobio, nešto moraš i da daš...
Nađi sebi devojku koja će te istinski voleti (kao i ti nju), pa ćeš onda biti adekvatan da pričaš o ovakvim stvarima. Tada ćeš shvatiti.
[Imzadi] je offline  
Stara 16.2.2006, 22:35   #53
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Život sa kompjuterašem

Tako je!
Slažem se uglavnom sa svima
A i vidim da se tema proširuje dužim mislima
A sad kako taj život <bpoboljšati? />
Oliver je offline  
Stara 16.2.2006, 22:40   #54
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Imzadi kaže:
Kad dođe do toga da hoćeš sa nekim da živiš, nema tu logike. Opet ću ponoviti onu izreku: "ljubav je slepa". Pobogu, kako možeš da kažeš da se u tom trenutku ljubav ostavlja po strani i da je zamenjuje "surova logika"? Samim tim što si umešao ovde surovu logiku, time nipodaštavaš ljubav, jer te dve stvari ne idu zajedno! Jer lepo si rekao: "da li ćeš moći da živiš sa svim njegovim manama i vrlinama" isto tako i druga strana. Radi se samo o uzajamnom razumevanju i poštovanju... nema tu neke logike. Ovo dvoje ide sa ljubavlju.I to je to. Kraj.
...da, a svinje lete i kao takve, u datom momentu, pravo padaju s neba nama u usta. Priloge biras po zelji.^^
Jako je lijepo zivjeti u svijetu punom ljubavi, vjerovati u nju... i vaditi se na ono "ljubav je slijepa" svaki put kad us**emo stvar.. Ali s ove strane ogledala, stvari stoje malo drugacije... ljubav te ne hrani, ne pere te, ne kuva ti, ne zavrsava poslove.... ljudi su komplikovani, Imzadi. To sto tvrdis da je mijesanje logike u stvari nipodastavanje ljubavi je blize neiskustvu nego romantici.... Mislim da na svijetu ne postoji ni jedna stvar na svijetu koja funkcionise bolje ako iskljucis mozak.... to je ono sto nas dijeli od zivotinja, na kraju krajeva....
Ljubav je lijepa dok traje. Evidentno je da u jednom momentu prestaje. Sta onda? Ja biram logiku prije svega Nekako, volim da bekapujem prije nego sto se uvalim u nesto


Iskreno se nadam da imas tu ludu srecu da se nista od mog odgovora ne odnosi na tebe, da uzivas u ljubavi koja se nikada nece zavrsiti.

Ja odoh da se povucem u svoju mracnu sobicu i potajno uzivam u patnjama drugih ljudi, provlaceci ih kroz prizmu svoje sitne i izubijane duse.... smatrajuci se vrijednijom od ostalih ljudi... nesvjesno vapeci za mirom i spokojem, proklinjuci crnu rupu u sebi...

Izgleda da me mama nije dovoljno dojila. ^^
[RHY] je offline  
Stara 16.2.2006, 23:27   #55
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Angry Re: Život sa kompjuterašem

Jedva čekam neku brzu vezu(ADSL il cable)
Pa ja najviše vremena provodim čekajući da mi telefon otkuca 9 broja na staroj centrali, pa da onda učita, ... ili kad non stop moram da odgovaram na pitanja kompa tipa u koji folder, da li se slažete sa EULA,plis insert cd3 il kad mi uvale izgreban cd, pa pokušavam, pokušavam da presnimim.
Oliver je offline  
Stara 17.2.2006, 1:12   #56
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Oliver kaže:
Jedva čekam neku brzu vezu(ADSL il cable)
Hahahaha
Moje veze su sve sem zadnje bile kratke i brze. Jedino sto sam se sad zaljubio u to sto se neka zaljubila toliko u mene.
Sebicno, nije li?
bobi je offline  
Stara 17.2.2006, 2:01   #57
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Malopre ponovo procitam onaj tekst

Po onom tekstu programer je covek koji ne vidi bela dana jer non-stop bleji za kompjuterom, prilicno glupo...
Ceo tekst ima dve (veoma glupe) pouke

1.Za muskarce: Ne bavite se programiranjem, jer je to jedini nacin da spoznate lepotu spoljasnjeg sveta

2.Za zene: ni pod tackom razno ne stupajte u bilo kakvu vezu sa programerom, jer ce vas zivot upasti u mrezu monotonije
DorianGrey je offline  
Stara 17.2.2006, 2:21   #58
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
[RHY] kaže:
...da, a svinje lete i kao takve, u datom momentu, pravo padaju s neba nama u usta. Priloge biras po zelji.^^
Jako je lijepo zivjeti u svijetu punom ljubavi, vjerovati u nju... i vaditi se na ono "ljubav je slijepa" svaki put kad us**emo stvar.. Ali s ove strane ogledala, stvari stoje malo drugacije... ljubav te ne hrani, ne pere te, ne kuva ti, ne zavrsava poslove.... ljudi su komplikovani, Imzadi. To sto tvrdis da je mijesanje logike u stvari nipodastavanje ljubavi je blize neiskustvu nego romantici.... Mislim da na svijetu ne postoji ni jedna stvar na svijetu koja funkcionise bolje ako iskljucis mozak.... to je ono sto nas dijeli od zivotinja, na kraju krajeva....
Ok, uglavnom sam rekla šta sam imala. Ko je razumeo, razumeo je. Na kraju krajeva - opet se sve svodi na ono da smo svi mi komplikovani, što si i sama rekla. Mozak svakako treba uključiti kad radiš bilo šta, ali u principu nema tu mnogo razmišljanja.
Citat:
[RHY] kaže:
Iskreno se nadam da imas tu ludu srecu da se nista od mog odgovora ne odnosi na tebe, da uzivas u ljubavi koja se nikada nece zavrsiti.
Ljubav je lijepa dok traje. Evidentno je da u jednom momentu prestaje. Sta onda? Ja biram logiku prije svega Nekako, volim da bekapujem prije nego sto se uvalim u nesto
Čudno, ali vidiš - imam tu sreću. Bila sam spremna da rizikujem.Šta misliš zašto? Zato što nisam kukavica.
A ti samo bekapuj - tome nikada nema kraja (što i sama znaš ako si nekada bekapovala svoje podatke), pa ćeš jednog dana biti sama i nesrećna, "uživajući" u ostacima svojih bekapova - ali, ne brini se, imaćeš dovoljno vremena da ih sve lepo izaniliziraš i pogledaš.
A "uvaljivanje" u "nešto" nije prava reč.
Citat:
[RHY] kaže:
Ja odoh da se povucem u svoju mracnu sobicu i potajno uzivam u patnjama drugih ljudi, provlaceci ih kroz prizmu svoje sitne i izubijane duse.... smatrajuci se vrijednijom od ostalih ljudi... nesvjesno vapeci za mirom i spokojem, proklinjuci crnu rupu u sebi...
Samo ti uživaj u svojoj mračnoj sobici... ali nemoj sebi da dozvoliš da ti duša bude sitna, kako i sama kažeš - nećeš moći sav taj silan narod da provučeš... A pošto kažeš da se osećaš vrednijom od drugih ljudi, uradi bar u toj samoći nešto konstruktivno - napiši knjigu pošto očigledno imaš i više nego dovoljno dara za to, pa podeli filozofiju malo i sa nama, običnima. A crnu rupu u sebi ćeš proklinjati sve dok ne budeš bila spremna da joj se suprotstaviš i da joj ne dozvoliš da u sebe uvlači svetle strane tvoje ličnosti.
Citat:
[RHY] kaže:
Izgleda da me mama nije dovoljno dojila. ^^
Za sve postoji alternativa.
[Imzadi] je offline  
Stara 17.2.2006, 4:41   #59
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Joj Imzadi ! Imzaaaaaaaaaaadi !!!
Pa da li je moguće ? Pored onolikih postova, ti uzmeš tri rečenice, izvučeš iz konteksta i odgovoriš na njih. Čemu to ?
Citat:
Kad dođe do toga da hoćeš sa nekim da živiš, nema tu logike. Opet ću ponoviti onu izreku: "ljubav je slepa". Pobogu, kako možeš da kažeš da se u tom trenutku ljubav ostavlja po strani i da je zamenjuje "surova logika"? Samim tim što si umešao ovde surovu logiku, time nipodaštavaš ljubav, jer te dve stvari ne idu zajedno!
Ko bre priča o zajedničkom životu ? O zajedničkom životu ne bih ni ja razmišljao... useliš se, pa ako ne ide, iseliš se i zdravo...aufiderzen
Međutim, ako se priča o braku, e onda moraš da uključiš mozak, a ljubavi ne dozvoliš da te zaslepljuje... jer ljubav može i da prođe, oslabi, promeni se, evoluira u nešto drugo... a onda jedino što vam ostaje jesu mane i jednog i drugog... koje su izgledale tako sitne i nebitne onda kada ste bili zaslepljeni ljubavlju... međutim sada izbijaju u prvi plan... i ako nisi na vreme razmišljala o tome, da li možeš da živiš sa tim ili ne, bez uplitanja ljubavi... može da bude nezgodno.
Citat:
Mešaš pojmove. Ok, ovde jeste u pitanju tema o programerima, ali nečiji muž može biti i arhitekta, i doktor, i advokat - da li to znači da "prosečna žena" mora biti upućena recimo, u medicinu i farmakologiju da bi razumela i podržala maksimalno svog muža doktora?
Imzadi, ne čitaš pažljivo. U rečenici pre te što si citirala sam naveo da pričam o programerima i kompjuterašima uopšte, znači o ljudima kojima kompjuter nije samo profesija, već i hobi. Recimo, žena koja je sa advokatom, naravno da ne mora da poznaje pravo... ali ako taj čovek donese ponekad posao kući i krene da pretura po papirima, treba da razume da taj čovek radi na nekom predmetu, a ne da mu kaže "E šta se igraš i žvrljkaš po tim papirima", ili ako je tom advokatu hobi recimo igranje golfa, onda žena to treba i da razume, ne u smislu da mora da nauči da igra golf, ali ne i da mu stalno prebacuje u stilu "Opet ideš da se zamajavaš šamaranjem onih loptica za ping pong". Isto i za programera... naravno da žena ne mora da zna da programira, ali treba da shvati zašto programer mora da odvoji dosta vremena za kompjuter (već sam pričao sto puta da programer stalno mora da se usavršava, uči, blablabla) i ako uzme da odigra recimo partiju Civilizationa ili Warcrafta koliko da se opusti, takođe ne mora da sedne i da igra s njim, ali treba da razume šta je to toliko interesantno u istim i zašto to nisu samo obične dečije igrice, tj. da ne izgovara onu jako ružnu rečenicu "Opet igraš igrice". Nije bre to igrica !!! Koliko prosečnih žena može tako nešto da razume ? Mislim, ne kažem ja da je bilo koja devojka ili žena loša, daleko bilo , ali prosečna devojka jednostavno ima neke drugačije želje, drugačija shvatanja i zamišlja potpuno drugačiji život od opisanog.
Marko_L je offline  
Stara 17.2.2006, 5:04   #60
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Ne, našao bi vrata onoga trenutka kada bi sve svoje strasti stavio iznad nas dvoje - što znači da dvoje ljudi moraju uzajamno da se poštuju i da se koriguju jedno prema drugom.
A ko je taj ko će da proceni da li su lične strasti stavljene iznda vas dvoje ? Ti ? To je sebično...znači ti praktično procenjuješ koliko on vremena sme da provede za kompjuterom da ne bi probio tvoju granicu koja označava koliko vremena za kompjuterom predstavlja stavljanje lične strasti iznad vas. Znači ono, meriš mu vreme, aha još 5 sekundi, pa ističe njegovih 3 sata...i onda vikneš "5, 4, 3, 2, 1...TA-TA-RA-TAM-TA-TAM... gotovo odmakn' se od filadendrona (kompjutera) ili znaš gde su ti vrata"
Mislim, jeste malo glupavo, ali zaista ne postoji neko pravilo koje određuje koliko vremena za kompom predstavlja stavljanje kompjutera iznad nečega, to ti ostaje kao slobodna procena. E sad, šta ako je nekoj devojci i sat vremena mnogo, jednostavno ne shvata, zašto bi neko provodio više vremena za tim čudom... Da li ti možeš da vidiš skladan život između žene koja smatra da je sat vremena za kompom sasvim dovoljno... i kompjuteraša koji smatra da je i 10 sati dnevno nedovoljno samo za posao, a kamoli za hobi. O kakvom ti korigovanju pričaš... kao kad bi pokušala da koriguješ putanju potoka, koristeći čep od pivske flaše...
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...) xw0lf ŠDK - Foto i audio/video 27 12.2.2006 22:15
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com