Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2008, 14:36   #1
taki
Novi član
 
Član od: 8.6.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Anti spy spider? Šta je to i da li je opasno?

Pre nekoliko dana KIS mi je posle redovnog updatea prijavio riskware:not-a-virus fraud-tool.win32.antispyspider.af.Pojma nemam otkud je, a fajl je bio težak 18,1 MB i pošto ja imam dial-up njemu je trebalo više nedelja da se skine kad bi ja otišao na net, a što je još čudnije nije mi uopšte prikazao obaveštenje o pronalaženju niti je bilo ičega sumljivog u events.Priložiću i deo loga kasperskog:

Protection : enabled
---------------------
Total scanned: 11144
Detected: 20
Untreated: 0
Attacks blocked: 0
Start time: 8.6.2008 13:32:58
Duration: 00:45:20
Finish time: 8.6.2008 14:18:18


Detected
--------
Status Object
------ ------
deleted: riskware not-a-virus:FraudTool.Win32.AntiSpySpider.af File: C:\Program Files\Common Files\Wise Installation Wizard\WISDED53B0BB67C4244AE6AD6FD3C28D1EF_7_1_0_1 .MSI//Callwisepatch
deleted: riskware not-a-virus:FraudTool.Win32.AntiSpySpider.af File: C:\WINDOWS\Installer\8a2955.msi//Callwisepatch
deleted: Trojan program Trojan-Downloader.Win32.Zlob.ntv File: H:\HOME\DataBackup\AntiVirus\Kaspersky_Internet_Se curity_7.0.0.125.zip.exe/c**ck.exe
deleted: virus Virus.VBS.AutoRun.d File: H:\killVBS.vbs
detected: riskware Invader Running process: C:\Program Files\a-squared Anti-Dialer\a2service.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\Program Files\Spyware Doctor\pctsGui.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\Program Files\Spyware Doctor\pctsSvc.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\Program Files\Spyware Doctor\pctsTray.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\Program Files\Spyware Doctor\sdloader.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\WINDOWS\Explorer.EXE
detected: riskware Invader Running process: C:\WINDOWS\system32\services.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
detected: riskware Invader Running process: C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Program Files\LClock\LClock.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Program Files\TrueTransparency\TrueTransparency.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Program Files\ViOrb\ViOrb.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Program Files\VisualTaskTips\VisualTaskTips.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Program Files\VisualTooltip\VisualToolTip.exe
detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
detected: riskware Private data and passwords access Running process: C:\Program Files\CCleaner\CCleaner.exe
taki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 15:22   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Anti spy spider?Šta je to i da li je opasno?

Dobro je sto ga je obrisao, mada taj anti spy spider nije mnogo opasan. On se instalira uz pomoc trojanaca, ili dolazi upakovan uz neki drugi program (sta si sve instalirao u zadnjim mesec dana?). http://www.spywareremove.com/removeAntiSpySpider.html

Sto se tice ovoga o Spyware Doctoru - ocigledno ga Kaspersky bas ne voli mnogo (uklanjanje konkurencije ) pa zato dize uzbunu. U sustini mogao bi i da disablujes rezidentnu zastitu Spyware Doctora, jer je visak pored KIS-a.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 16:52   #3
taki
Novi član
 
Član od: 8.6.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anti spy spider?Šta je to i da li je opasno?

Spyware Doctor je već par dana obrisan.U zadnjih mesec dana sam jedino čistio komp i koristio combofix pri tome,instalirao neke igrice i čistio jedan flash(To je onaj zlob i onaj drugi malware na H, a što se tiče KIS-a i spyware doctora trenutno koristim KIS,Zone alarm,Spyware terminator i a-squared anti-dialer i sve radi kako treba.Jedino sam zaboravio da kažem da je KIS u combo fix našao virus Heur i safe modu par fileova thumbs.db što mi liči na false postiv i da li je taj Anti spy spyder nešto kao Win antivirus pro ili Win fixer...(onaj štit što se pojavljuje pored sata)?
taki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 14:58   #4
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Anti spy spider?Šta je to i da li je opasno?

Jedno prosto pitanje: Zašto koristiš combofix na svoju ruku ?
Da li uopšte imaš saznanje čemu on služi i koja mu je prvenstveno namena ?
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 17:20   #5
taki
Novi član
 
Član od: 8.6.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anti spy spider? Šta je to i da li je opasno?

Otkud tebi da sam koristio na svoju ruku?!Combo fix sam koristio uz uputstva sa drugog foruma.Korišten je zato što je AVG našao pored KIS-a 23529 zaraza.Rekorder sam, zar ne?I da ne bi rekao da koristim dva AV programa, AVG je deinstaliran!!!!!
taki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potreban mi je anti rootkit Harmon23 Zaštita 8 8.5.2008 16:20
Koji anti virus za vistu? LoMi Zaštita 18 15.4.2008 11:06
Koji je firewall kompatibilan sa Kaspersky Anti - Virus 7? Space_Cigo Zaštita 21 23.2.2008 20:56
Kaspersky Anti virus potrebno objasnjenje? Captain Jack Sparrow Zaštita 6 26.6.2007 12:00
Free anti spam program Dushan Internet tehnologije 2 21.5.2006 3:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com