Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2006, 0:35   #1
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Fujitsu Siemens laptopovi

Imam Fujitsu Siemens laptop 1310G pa me interesuje da razmenim misljenja sa onima koji su ga koristili ili onima koji ce tek da ga koriste. Laptop imam 20-tak dana.
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2006, 15:53   #2
centaur
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

O Fujitsu Siemens laptop-ovima sve najbolje.

Imam Amilo 1650 i prezadovoljan sam.
centaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2006, 18:21   #3
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Da li koristis Kasperskog ili Nortona koji si dobio uz njega? Da li si morao da aktiviras Windows, meni su rekli da je vec aktiviran.
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 2:19   #4
centaur
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Koristim Kaspersky,Norton koji je dosao uz njega mi nije sipmatican.
Takodje uz njega je dosla Home verzija XP-a,a posto ja imam Profesional ni to mi nije bilo potrebno.
Sve u svemu,od software-a koji ide uz njega ne koristim NISTA.
centaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 0:57   #5
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

norton je i onako na 3 meseca ogranicen a posle moras da ga "kupis".
svi koji su imali xp xome su presli na pro zato sto je to dzabe.kad bi bilo sto ce biti vozili bi svi ono sto dobiju uz i jos bi pevali.
ja sam na qompaq-u p3000 dobio xpsp2 pro ali na francuskom!i naucio sam francuski
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 21:49   #6
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Dvoumim se izmedju ova dva modela: L1310G C370 i 1650G Semrpon, Dajte mi neki savet oko izbora, Zanima me Srdjane kakav je L1310G po pitanju baterije, cuo sam da je malo bucniji-da li je to tacno, Crystal View tehnologija ekrana-sta ona podrazumeva ? (Prikaz slike me zanima,kvalitet, osvetljenje i ugao vidljivosti), kakav je za igranje starijih igara ne tako zahtevnih? Ima li mogucnost redukovanja brzine fanova.Nisam imao prilike da ga vidim uzivo i testiram, a niakakav test o njima nisam nasao...pa moram po forumima
Hvala unapred...
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 13:45   #7
walker
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Imam 1310g oko pola godine i jako sam zadovoljan! Baterija moze da izdrzi oko 2-2.5 sata, za moj racun uopste nije bucan, naravno zavisi od aplikacija koje tera, u nekim igrama se malo jace vrti ventilator, ali se to ne primecuje preterano. Sto se igara tice, bez problema gura brothers in arms, gta: san andreas i slicne. Rekao bih da je solidna grafika zasluzna za ovo (ati xpress 200). A ekran... to je posebna prica. Slika je zaista kristalno jasna, jasno vidljiva iz svih uglova i pravi je odmor za oko
E sad sto se tice redukovanja brzine ventilatora, uz racunar ide program power manager koji se po dizanju win-a lepo smesti u tray i pritiskom na dugme mozete redukovati brzinu ventilatora (koliko sam ja razumeo). btw, koristi li neko ovo dugme i sa kakvim rezultatom, posto ja nisam primetio nikakvu razliku u radu ventilatora. Mozda je to zato sto ne skidam racunar sa napajanja, tj. retko mi radi samo na bateriju.
Sve u svemu, mislim da 1310g ima odlican odnos ulozeno/dobijeno.

Poslednja ispravka: VojaM (10.3.2006 u 15:42) Razlog: čudno ubacivanje smajlija...
walker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 1:56   #8
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

U januarskom broju PC pressa izaslo je nesto o ovom laptopu. Na svim testovima ocene super a dali mu nisku ocenu zbog lose tastature i lose izrade. Ja tu nisam nista lose primetio. igrice koje pominjete tera i kod mene i to bez problema a svi su mi govorili da integrisana grafika nicemu ne vredi. Da li ste grafickoj dodelili 64 ili 128MB. Kod mene je 64 i radi prilicno dobro. Samo me cudi zasto su mi uvek pokrenuta po 42 ili cak i 44 procesa.
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 1:59   #9
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Zasto se ne postave odgovori. Odgovorio sam Dakili, da li je primio poruku?
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 12:39   #10
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Hvala Srdjanje na iscpnim odgovorima...tek juce sam procitao clanak o ovom modelu u navedenom casopisu, malo me je to razocaralo, pa skupljam informacije od ljudi koji ga koriste. Pisacu ti na PM, zbog mojih duzh poruka..
Pozdrav
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 16:41   #11
walker
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Jedino sto sam ja primetio u vezi tastature je da ume da se ugiba prilikom jaceg pritiskanja (tastera), ali u normalnom radu stvarno nema problema. Inace, rekao bih da je dosta udobniji za rad od npr. hp 6110 (probao) , prvenstveno zbog boljeg i veceg ekrana. Posle ovog notebook-a vecina ostalih koje sam video (u ovom cenovnom rangu) izgledaju nekako mali
walker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 18:27   #12
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

planiram da ga koristim vise u poslovnoj varijanti (u kancelariji) svakodnevno kuckanje...necu imati terenski rad sa njim (rad u losim uslovima)...Ali cu ga cesto secati u torbi s'amnom...Zanima me njegova plastika i njen kvalitet mogu li uz normalno rukovanje da trpe to??? Malo me je iztripovao clanak u casopisi-razgovarajuci sa vama sticem utisak kao da su ga namerno losije ocenili iz nekih razloga???
Pozdrav.
PS: Hvala vam na razumevanju i odgovorima..
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 21:39   #13
walker
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Sto se tice plastike i samog kucista, sasvim je solidno uradjeno, kao uostalom i kod vecine brand notebook-ova, rekao bih. Ne verujem da neki (ozbiljan) proizvodjac danas moze sebi da dozvoli da pravi "lose" racunare, makar po tom pitanju. Uostalom, mislim da je najbolje da odes kod nekog prodavca koji ima puno izlozenih modela, pa natenane pogledaj i ispipaj sve.
walker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 23:24   #14
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

[QUOTE=walker]Sto se tice plastike i samog kucista, sasvim je solidno uradjeno, kao uostalom i kod vecine brand notebook-ova, rekao bih. Ne verujem da neki (ozbiljan) proizvodjac danas moze sebi da dozvoli da pravi "lose" racunare, makar po tom pitanju. Uostalom, mislim da je najbolje da odes kod nekog prodavca koji ima puno izlozenih modela, pa natenane pogledaj i ispipaj sve.[/QUOTE

Tako ce i biti, uostalom malopre sam imao priliku da se poigram sa 1650G Turion...vise je nego dobar, i plastika i tastatura, posebno performanse i ekran za te pare...Tako da mi nije jasno na koji su ga nacin testirali, ocenjivali doticni i dali mu tako losu ocenu!
Hvala vam momci na pomoci...
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2006, 0:26   #15
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Dakili sam poslao licnu poruku ali mi nemam obavestenje da ju je dobio. Neka se javi. Trebalo bi da je od mene dobio dve iscrpne poruke.
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2006, 2:10   #16
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Citat:
srdjanstan kaže:
Dakili sam poslao licnu poruku ali mi nemam obavestenje da ju je dobio. Neka se javi. Trebalo bi da je od mene dobio dve iscrpne poruke.

Dobio sam Srdjane, hvala ti...i ja sam tebi poslao par poruka na PM nemam ni ja obavestenja da si ih primio.....
Hvala ti na iscrpnim odgovorima (procitao sam, kao i casopis o kom pricas-stekao sam utisak da malo nerealno ocenjuju kako komponente, tako i lap-topove...Veoma sam iskusan po pitanju stonih racunara cak mi je to i posao kojim se bavim, mnogo manje imam iskustva sa laptopovima...pa se savetujem..sto je i ljudski)....Sto se tice modela 1310G (kao tvoj) mogu da ga kupim za manju cenu od tebe-prilicno...tako da cu razmisliti u vezi 1650G Turion.....
Ako tebe nesto zanima a mogu da pomognem pitaj...
Pozdrav i hvala ti mnogo, voleo bih da ostanemo u kontaktu
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2006, 19:31   #17
srdjanstan
Novi član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Raska
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

OK Dakila, primio sam i ja tvoje poruke. Na dnu strane sa koje saljes licne poruke imas da cekiras polje za potvrdu prijema poruke. Ostacemo u kontaktu. Ako vec mozes da kupis laptop po jeftinijoj ceni onda uzmi Tyrion. Znas li mozda za neku dobru eksternu TV karticu za laptop?
srdjanstan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2006, 20:53   #18
Dakile
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Citat:
srdjanstan kaže:
OK Dakila, primio sam i ja tvoje poruke. Na dnu strane sa koje saljes licne poruke imas da cekiras polje za potvrdu prijema poruke. Ostacemo u kontaktu. Ako vec mozes da kupis laptop po jeftinijoj ceni onda uzmi Tyrion. Znas li mozda za neku dobru eksternu TV karticu za laptop?

Od externih kartica sam isprobao MSI VOX i Pinacle, Pinancle je malo bollja za grebovanje ali je i skuplja nekih 10 jevreja...MSI VOX je dobra kartica, ima solidan prijem i ne opterecuje procesor previse...Ako ti ne treba za ozbiljniji rad grebovanja, vec samo za kucne potrebe..MSI je ok, ovo su analogne kartice..koliko ja znam nama ni jedan kanal nema digitalni signal i to se nece duze promeniti...
Mene konkretno vise zanima satelit i toplo preporucujem Sky Star 2 USB...mada mu je cena u srbiji mnogo jaka...
Dakile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 16:57   #19
centaur
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Citat:
Dakile kaže:
..., uostalom malopre sam imao priliku da se poigram sa 1650G Turion...vise je nego dobar, i plastika i tastatura, posebno performanse i ekran za te pare...Tako da mi nije jasno na koji su ga nacin testirali, ocenjivali doticni i dali mu tako losu ocenu!
Model je fantastican,ni meni nije jasno na osnovu cega je ocenjivan.
centaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 17:42   #20
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Fujitsu Siemens laptopovi

Od pre oko nedelju dana imam FS amilo pro v2035. i mogu reci da sam zadovoljan,pogotovo sto se u njemu nalaze mem.533mhz i sata hard pa se i on sam ponasa kao zvrk iako mu je procesor nesto slabiji.Od grafike u laptopu i ne treba ocekivati nesto, ali i via S3 (tako nekako) radi lepo.Sve u svemu solidan ucinak zutih.
E sad moram da odem Da mi ne bi propala garancija,interesuje me gde mogu naci jos 512mb rama i ko mi to moze ugraditi a da je ovlascen servis FS.
Mozda sam promasio temu, ali sam morao da se pohvalim!
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Siemens Join Multimedia vladale Zanimljive Web lokacije 34 12.4.2006 20:19
siemens m55 problem sucur_87 Aparati i oprema 0 9.1.2006 17:14
Ima li neko iskustva sa Siemens C75? ZoNi Aparati i oprema 4 6.11.2005 21:55
download za siemens s45 Yoda Igre za mobilne telefone 1 6.11.2005 1:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com