Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2011, 15:28   #241
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Evo bas sada igram Diablo 1. Stvari koje mi smetaju:


1) Bezveze je uradjena komunikacija sa ljudima. Tekst ne treba da lebdi kada ga citam vec da stoji u mjestu. Pa kada ga procitam da kliknem OK. Voice acting je nepotreban kada ima tekst jer pobogu znam da citam. Ovako nisam dovoljno skapirao o cemu se radi. A dijalozi su krajnje ograniceni i sturi, umjesto da malo uvuku u pricu. Svakome mogu da postavim samo jedna te ista pitanja. Naprimer ne postoji lik kome mogu da kazem nesto tipa: "Kako si brate?!", sto je po meni za RPG mana.


2) Sistem skillova je previse uproscen. Izabrao sam melle ratnika i od skill-ova imaju samo strength, dextery, magic i vitality. Sto je slozicete se malo za jedan RPG. Ali opet kapiram da je ovde vise osvrt na borbi nego na samoj role-play mehanici.


3) Najveca mana igre - ne postoji funkcionalna mapa. Mapa treba da u svakom trenutku bude u jednom cosku, i da pokaze gdje sam bio a gdje nisam. Kako ne bih mogao da se izgubim i da ne propustim istrazivanja odredjenih dionica. U selu uopste nema mape, a treba da bude. U dungeon-u postoji ali je veoma lose uradjena. Pojavljuje se preko citavog ekrana pa je narocito nezgodno u isto vrijeme koristiti mapu i istrazivati dungeon. To su morali bolje da urade.


4) Svaki napitak koji skupim zauzima jedno mjesto u inventaru. Umjesto da se samo poveca kolicina predmeta koji vec imam. Npr. imam tri napitka koji djelimicno obnavljaju zivot. Kada skupim jos jedan isti takav necu imati cetri na jednom mjestu. Vec dodatno mjesto zauzima samo taj napitak. Sto suzava i onako tjesan protor inventara.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 21:23   #242
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Za igru iz 96e malo su ti preterani zahtevi

ali slazem se jbg to je recimo ispravljeno delimicno u Diablu 2 i skroz u Titan Questu..
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2011, 16:41   #243
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ne znam da li je bilo rasprave o grafici. Ali meni se ona svidja ovakva kakva jeste. Ne bih je ni u snu mijenjao za 3D. Bas ona daje igri prepoznatljiv smek.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2011, 15:42   #244
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Pitanje:

U Diablu 1 pola prostora u "ruksaku" mi je zauzelo zlato. Posto mi treba taj prostor zanima me gdje mogu da ostavim zlato na cuvanje? Postoji li banka u igri? Da li lik moze da udje u svoju kucu (valjda je jedna od kuca na selu njegova)?
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 2:55   #245
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Pitanje:

U Diablu 1 pola prostora u "ruksaku" mi je zauzelo zlato. Posto mi treba taj prostor zanima me gdje mogu da ostavim zlato na cuvanje? Postoji li banka u igri? Da li lik moze da udje u svoju kucu (valjda je jedna od kuca na selu njegova)?
Mislim (nisam siguran, davno beše 1997.) da možeš da dropuješ zlato bilo gde u gradu i da će sejv sačuvati sve što pobacaš. Mislim da je tako bilo, da se svaki dropovani item pamti.
Probaj sa nekim sitnim iznosom pa vidi kako to ide
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 11:03   #246
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke

3) Najveca mana igre - ne postoji funkcionalna mapa. Mapa treba da u svakom trenutku bude u jednom cosku, i da pokaze gdje sam bio a gdje nisam. Kako ne bih mogao da se izgubim i da ne propustim istrazivanja odredjenih dionica. U selu uopste nema mape, a treba da bude. U dungeon-u postoji ali je veoma lose uradjena. Pojavljuje se preko citavog ekrana pa je narocito nezgodno u isto vrijeme koristiti mapu i istrazivati dungeon. To su morali bolje da urade.
Mapu mozes da smanjis sa + / - na numpadu, i da je pomeris "strelicama" gde ti odgovara, ovako je bilo u D2 i 99% sam siguran i u D1.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2011, 18:49   #247
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Jutros oko pola pet predjoh keca. Za 96.u godinu igra je savrsenstvo.

Sa druge strane Diablo II vec vise nije toliko impresivan.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 19:10   #248
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ljudi gde to birate nivo tezine igre u Lord of Destruction, u single playeru,ja to ne mogu da nadjem?
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 14:16   #249
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Lepi1 kaže: Pregled poruke
Ljudi gde to birate nivo tezine igre u Lord of Destruction, u single playeru,ja to ne mogu da nadjem?
Kad pređeš igru jednom i kad kreneš ponovo od početka pojaviće ti se da biraš nightmare težinu.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 14:47   #250
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Kad pređeš igru jednom i kad kreneš ponovo od početka pojaviće ti se da biraš nightmare težinu.
Hvala,mozda bude jos glupih pitanja ubuduce,nov sam sto se tice Diabla II
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2011, 18:35   #251
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Kad pređeš igru jednom i kad kreneš ponovo od početka pojaviće ti se da biraš nightmare težinu.
Valjda Hardcore? Uglavnom, to znači da ako pogineš u toku igre, da je igra završena i da sve mora da se prelazi ispočetka. Ne znam da li lik biva sačuvan ili mora da se kreira novi, nisam nikad bio toliko mazohistički nastrojen da pokušavam da igram, jer se u igri često dešava da naletite na buljuk neprijatelja sa nekim "glavonjom" koji vas oderu pre nego i skapirate na šta ste naleteli. Još kad se uzme u obzir da napici ne leče trenutno kao u D1, nego postoji mala zadrška...

Što se expansiona za D1 tiče, postoji bag uz pomoć koga može da se ima neograničeno mnogo para. Potrebno je skupiti makar 1 zlatnik preko 5000. Tu gomilu od 5000 treba baciti na zemlju, inventar napuniti do poslednjeg mesta i onda kliknuti na tu gomilu na zemlji. Lik će pokušati da uzme tu gomilu i naravno neće uspeti jer mu je inventar pretrpan, ali će zato u inventaru umesto tog 1 zlatnika biti 5000. Ovu foru sam sasvim slučajno provalio, jer 97.-me nije bilo neta, a u SK-u nije pisalo o tome. Još kad se nađe onaj amulet koji omogućava nošenje 10000 zlatnika na jednoj gomili, parama nikad kraja! Mada, koliko god oprema bila dobra, džaba je ako lik nije dovoljno jak. Ko je prvi put naleteo na Butchera i odmah se zaleteo da ga ubije, zna o čemu govorim.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2011, 20:21   #252
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ko je prvi put naleteo na Butchera i odmah se zaleteo da ga ubije, zna o čemu govorim.
Diabla sam prvi put igrao kao mladjani gusterko '97e godine i secam se da sam za butchera morao cekati da ocistim jedno 3-4 nivoa na dole, a i tada je to bilo sa hit'n'run taktikom po celoj mapi.

Godinama kasnije iz nostalgicnih razloga pokusao sam da obrnem keca ponovo, pokusao Butchera da ubijem odmah nakon sto sam ocistio drugi nivo i zaginuo brutalno. Jel moguce njega ubiti na pocetku uopste
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 0:15   #253
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Moguće je, ako se potrefi da na mapi negde nađeš vrata sa rešetkama. Namamiš skotinu da te pojuri, prođeš kroz vrata, zatvoriš ih i onda uništiš levi taster na mišu dok odapneš koju milijardu strela koje su potrebne da bi se debelo govedo prosulo po podu. U slučaju da igraš sa bilo kojim likom sem sa Rogue (kojoj je luk primarno oružje), ovo zaista može da potraje jaaako dugo. Svi su primenjivali taktiku da se vrate kod njega tek kad završe prvu celinu (do 4.-og nivoa ako se dobro sećam), tj. kad dovoljno ojačaju i opreme se mnogo boljim oružjem od onoga na početku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 0:37   #254
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ja sam sa magom uradio isto to samo sto sam spamovo Firestorm/Lightning. Zhar the Mad je isto zeznut ako uspe da pogodi, njegov fireball cini poprilicno stete, ali s'obzirom da mi je ludak dao Stone Curse bio je skamenjen pre nego sto sam inicirao borbu. Moz mislit kako se proveo
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 0:44   #255
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

@Rocker
Nivoi težine idu: Normal, Nightmare, Hell
I pitanje se odnosilo na LoD ekspanziju Diabla II

Ahhhh, good ol' Butcher... Koliko mi je on samo zadavao glavobolja...
Ali i dan danas mi se ledi krv u žilama kad čujem ime Archbishop Lazarus
Ne sećam se da je bio nešto posebno zaguljen ali ime mu je... brrrrrrrrr
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 1:57   #256
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Boga mi, ono Butcherovo otegnuto "Fresh meat" kad mu baneš na gajbu mi je odzvanjalo u glavi mnogo duže čak i od samog Diabla!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 4:55   #257
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ma fazon je samo da imas dovoljno napitaka i udri. Nakon petog napitka ne moze da izdrzi vise. I mora da se sjece macem. Sjekira je prespora.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 18:52   #258
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Teško da imaš dovoljno napitaka, jer je to maltene na početku igre (2. nivo). A čak i da uspeš, potrošićeš (skoro) sve i šta si onda uradio? A tek ako igraš sa čarobnjakom nemaš šanse da ga ubiješ, jer su ti magije preslabe, a hit&run ne pomaže mnogo jer je brz isto koliko i ti i nikad ne zastajkuje, tako da mu je jako teško pobeći i usput opaliti koji fireball ili strelu ako igraš sa Rogue.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 19:09   #259
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Zar nije poenta kod ubijanja Butchera koristiti knockback oružje (koje se pojavljuje kod prodavaca neposredno pred naletanje na Butchera, vrlo pokvaren potez Blizzarda inače)?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 19:45   #260
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Nešto se ne sećam da je bilo u standardnoj ponudi, a i ako jeste, to je uglavnom bio buđavi club (daska s ekserom). Čak nije ni spiked club. Može da posluži za Butchera, ali je inače neupotrebljivo sa damage 1-3 protiv više neprijatelja. Tako da se kupovina ne isplati samo zbog te jedne jedine svrhe kojoj može da posluži. A i opet ostaje pitanje šta sa drugim likovima (čarobnjak i Rogue i Monk u expanziji).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com