Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2006, 1:25   #1
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Exclamation Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Danas sam kupio DFi NF4 Ultra Infinity, AMD 64 3000 i novu graficku. Od prethodnog racunara sam imao 2x256 rama (NCP, PC-3200 (400Mhz) ).

Problem je SVE. WinXP ili 2k3 uopste nece da se instalira, oba setupa prijavljuju setup error code 7 in setupdd.dll, i kod WinXP-a i Win2k3. Prvo sto sistem cas-hoce-cas-nece da se uopste bootuje (samo blenem u sliku INFINITY), kada probam sa samo jednim memory stickom onda hoce, ali nece windowsi da se instaliraju. Oba memory stika su fantasticno radili na ABit NF7 u dual-channel modu i to sa FSB 200Mhz kao DDR400. Taj racunar se nije gasio po 20 (!!!) dana, ne mogu da poverujem da na drugoj ploci i procesoru sa istom magistralom taj isti RAM pravi probleme. Jos jedna stvar, verovatno nebitna: HD je 160GB, bios ga nalazi kao 136Gb. Znam za 1024-1000, ali malo mi je ta greska prevelika...

Sto se napajanja tice, napajanje je 350W, a bios kaze sledece:

CPU: 1.39V
Chip: 1.55V
Memory: 2.54 ili 2.56V, na par sekundi se promeni

Ne znam sta da radim, skupo mi je da trckaram i kupujem novo jedno po jedno jer nemam od koga ni da uzemem ram i napajanje pa da testiram. Na kraju krajeva, i jedno i drugo je u slicnom racunaru radilo danima bez ikakvih problema...

Ima li neko ideju sta da radim?
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 1:59   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Tvoj problem je najverovatnije u memorijskim modulima bez obzira sto su dobro radili na drugoj ploci!Oni su ispravni ,ali izgleda da postoji problem sa podrskom za DFI NF4!Savet da odes u neku od radnji koje se bave prodajom hardvera i probas da zamenis te module i uzmes neke druge(uz doplatu) na probu da vidis onda kakva je situacija pa ako i dalje imas problem da mozes da ih vratis nazad!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 3:12   #3
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Izgleda da sam za sada "izgladio" stvar. Posle par vadjenja/vracanja cipova i 20-30km zivaca, naprosto je proradilo. Dobitna kombinacija je bila dimm2/dimm4, znaci nista od dual channela, ali bar radi - za sada.

Setio sam se starih dobrih dana kada sam na svake 2-3 nedelje morao da menjam mem. slotove da bi komp radio, ili jednom kada nisam smeo da zatvaram kuciste jer kada ga zatvoris nece sistem da se podigne.... ah, ta stara dobra vremena...

Anyway, imam jos 2 pitanja: Na grafickoj imam cudan prikljucak za jos 2 dodatna napajanja za samu graficku, zatim 2 harda, cd-rom i amd64, da li je napajanje od 350W dovoljno ili da nadjem jace i koliko?

I druga stvar, nTune Monitor mi daje uzbunu na system temperaturi koje je 35 stepeni, zasto? Temperatura CPU-a je 28, GPU je 48, a system je 35, sto je po meni sve ok, zna li neko sta on to vidi sto ja ne vidim ?!
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 3:55   #4
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Citat:
Boris B. kaže:
da li je napajanje od 350W dovoljno ili da nadjem jace i koliko?
Sigurno je da ti treba jace napajanje-sto jace to bolje(min. 400w),a jos ako je to tvoje neko NoName Kinesko odmah ga baci i kupuj novo!Gledaj da novo napajanje bude neki brand zato sto ovi kinezi daju oznake u laznim W!

Citat:
Boris B. kaže:
nTune Monitor mi daje uzbunu na system temperaturi koje je 35 stepeni, zasto?
Moguce je da se program nesto zaglupeo!Za monitoring ti preporucujem program SpeedFan,a za pracenje temperature GPU-a mozes koristiti RivaTuner,koji sluzi i za overclock! BTW Athlon64 3000+ na 28c je retka pojava-jesi li siguran da je to temperatura procesora!? Pogledaj u BIOS-u!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 10:25   #5
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Citat:
Boris B. kaže:
Izgleda da sam za sada "izgladio" stvar. Posle par vadjenja/vracanja cipova i 20-30km zivaca, naprosto je proradilo. Dobitna kombinacija je bila dimm2/dimm4, znaci nista od dual channela, ali bar radi - za sada.
Dual Channel režim rada memorije ti i ne treba, niti sa njim dobijaš osetno bolje performanse.

Kada je u pitanju napajanje, 350W je dovoljno ali samo određenih proizvođača, gde se govori o realnih 350W na raspolaganju za celu konfiguraciju. Chieftec, na primer ili možeš da kupiš konkretno LC6550G 550W, za relativno malu svotu novca nije loš izbor. Temperature sistema i procesora je najmerodavnije da proveriš iz biosa, a nTune možeš sobodno da onesposobiš.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 9:33   #6
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Opet isti problem...

Uzo sam novo napajanje 550W, i novi Kingston ram, i dalje racunar blokira. Kada upalim racunar, posle nekog vremena u Windowsu XP dobijem plavi ekran sa Machie Code Exception, screenshot je uz poruku.

Probao sam i reinstalaciju windowsa na 2 razlicita harda na dva IDE kanala uz disablovanje celog IDE kanala koji ne koristim, svi drajveri su najnoviji a probao sam i stock drajvere koje sam dobio uz komponente. RAM i napajanje nisu sigurno, ostaje mi ploca, procesor i graficka. Graficka je nova, (Gainward 7800GT GoldEdition), procesor je nov (Athlon 64 Venice 3000+), ploča je nova (DFi NF4 Ultra Infinity) , RAM je nov (Kingston HyperX CL2 T1), napajanje je novo (Chieftec 550W), čak i hard disk je nov (IDE, Hitachi 200Gb 7200 8Mb).

Da li je neko možda imao slična iskustva? Koliko je moguće da grafička ili procesor prave problem?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-1.jpg
Viđeno:	132 puta
Veličina:	46,6 KB
ID:	1256  
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 11:51   #7
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Izgleda dase vise ne desava kada uklonim NVidia IDE Drivers, samo je sistem prilicno sporiji sada. U svakom slucaju to tako ne sme da radi cak i sa NV IDE drajverima, na netu ima mnogo postovo po mnogo foruma o istim problemima sa NForce4 plocama od raznih proizvodjaca, koliko sam ja video najvise Asus i DFi, a problem moze biti bukvalno sve...
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 1:10   #8
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

I ja sam ranije imao problema sa tim driverima!Ne bas ovako extremnih,ali secam se da mi je sistem bar jednom dnevno naglo restartovao dok ih nisam uklonio-nikada nisam utvrdio zasto
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 12:03   #9
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Definitivno je problem u nVidia IDE drajveru. Pokusaj da skines sa DFI sajta drajver namenjen bas za tvoju plocu. To bi trebalo da radi.
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 12:05   #10
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Citat:
Ne bas ovako extremnih,ali secam se da mi je sistem bar jednom dnevno naglo restartovao
...pa kud ćeš ekstremnije od toga. Plavi ekran bar parkira glave na hardu i lepo ti kaze da ga resetujes, valjda je to manje extremno od naglog restarta...

Anyway, izgleda da se problem resio. Update-ovao sam bios i "popravio" pogresno okrenut kontakt za HD LED , i bar izgleda da sada radi ok.

Takvih problema je bilo po svim tech forumima, i svi su bili negde do sredine 2005, posle ih nema. Koliko sam ja video, problem je bio sa odredjenim bržim IDE, SATA i RAID diskovima i nVidijinim IDE drajverima za NF4, pucalo je na DMA pri jakim transferima, mada to niko nije nikada zvanicno potvrdio. Sto brzi disk problemi su bili veci, npr. neki RAID-ovci uopste nisu mogli ni windows da dignu zbog ovakvih gresaka. Izgleda da je zato meni sve OK radilo na jednom starijem Maxtoru, dok je sa novim Hitachijem pravio probleme. Moj bios je bio sa pocetka 2005, mora da je ploca dugo stajala u magacinu.
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 3:42   #11
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Citat:
Boris B. kaže:
...pa kud ćeš ekstremnije od toga.
Izvini razumeo sam da se plavi ekran javlja odmah po ucitavanju sistema,a ne posle nekog vremena-kako si i napisao !Pozdrav!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ponovo problemi sa NOD32 alien Zaštita 13 6.10.2006 19:17
Problemi sa Pro Evolution Soccer 2005 Dusan Zamurovic Sportske simulacije 5 20.6.2006 10:37
Problemi sa zvukom! vuka13mv Aplikativni softver 5 4.5.2006 14:36
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44
Problemi sa FIFA 06 Stevan Maric Sportske simulacije 11 19.2.2006 23:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com