Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2010, 12:50   #1
Master Joda
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Belkin N150 slab signal!

Pozdrav svima,
Naime kao sto mozete videti imam problem sa wireless ruterom Belkin N150 (nisam siguran za tacnu oznaku).
Sve je podeseno kako treba konektovao se na net, ukljucio wpa2.. sve radi super, ali samo u mom stanu (50-ak kvadrata).
Cim izadjem na hodnih signal pada na jednu crtu i dok dodjem do lifta (koji i nije tako daleko) signala nemam uopste.
Ovo sam pomenuo cisto da ocenite jacinu signala, naravno nije mi bitno da imam signal u hodniku .
Problem je u sledecem, uz ruter je dosao i USB wireless prijemnik koji sam dao komsiji (stan ispod mene) u cilju da delimo net.
Racunar mu se nalazi bukvalno ispod mog. Razdaljina od rutera do USB-a je jedva 2 metra, ali signal je katastrofa.
Posto sam posumnjao na USB, izmerio sam signal sa telefonom (Htc Tattoo) i signal je jedva imao jednu crtu.

Da li mogu uciniti nesto da se taj signal popravi (rotacija antene, neka podesavanja na ruteru, promena kanala...)?

Napomena: Ono sto nisam ucinio jos, a hocu cim dodjem kuci jeste Update Firmware-a, i instalacija programa koji dolazi uz ruter.
To sam u pocetku ignorisao jer je odmah sve proradilo bez ikakvih problema.

Poslednja ispravka: VojaM (8.6.2010 u 13:34) Razlog: Balkin --> Belkin
Master Joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 10:26   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Balkin N150 slab signal!

Može lako da sse desi da nije problem do saog rutera (hardverski) već do signala. Odnosno da na kanalu na kojem se nalazi tvoj ruter postoji još neki jači izvor signala (antena nekog provajdera, ili ruter nekog komšije sa jačim signalom od tvog) i samim tim "ubijaju" kvalitet tvog signala. Uđi u Wireless podešavanja rutera i promeni kanal na lkome trenutno radi ruter. Pa javi ima li promena u kvalitetu signala.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 10:44   #3
Master Joda
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Balkin N150 slab signal!

Pozz Fresko, hvala na odgovoru. Evo samo da dodam.. juce sam na nekom forumu nasao sledece upustvo kako popraviti signal:
Citat:
1. open internet explorer type 192.168.2.1 in the address bar
2. at the left column under utilities click on the restore factory default
3. it will ask for login password leave it blank click submit
4. click on the restore default and click ok
5.let the restore complete
6.enable security by clicking on the security on the left hand side
7. remember to use 64bitWEP because some of the windows xp doesnt work with wpa-psk security encryption.
8. change the channel to 1, turn off the qos configuration in the CHANNEL AND SSID PAGE
9.then if its still not working download the firmware form the belkin.com/support
10. most of the belkin products gets resolved if u download the firmware for the routers
odradio sam sve sem pod tackom 7. jer koristim wpa2 koja predstavlja veci stepen zastite. Problem je nastao sto se vise nisam mogao nakaciti na net sa htc tattoo telefonom, pa nisam ni silazio dole do komsije da merim signal. Cemu dobar signal, ako ne mogu da se nakacim na net. Na kraju sam vratio podesavanja nazad. Ono sto sam primetio jeste da se ruter nije resetovao nakon ovih mojih promena (tacka 8), pa mi je kasnije palo na pamet da bi mozda jedan reset rutera i telefona sredio stvar. Probacu to veceras.
Probao sam i sa update, ali izgleda da trenutno nema novijih firmware-a.

Reci mi samo koliko gubim (na sigurnosit), a koliko dobijam (na brzini) ako predjem sa wpa2 na 64bitWEP enkripciju?
Javljam cim veceras probam ovo sto si predlozio.

Pozdrav
Master Joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Slab signal DobroslaV Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 15.7.2010 12:55
signal strength very low lap top subotica67 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 27.8.2009 23:37
Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala milanp Kvarovi 3 31.3.2008 9:15
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com