Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2011, 22:37   #161
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

^ Па сад, написао сам прво то, али касније и да није немогуће да буде и уметак због чега вероватно нећемо раније да правимо ПДФ. Једно је сигурно — нешто од та два ће бити, и биће изненађење за све поштоваоце слободног софтвера!
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 22:40   #162
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Ja poštujem open source, a sad mi daj pare!
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2011, 0:48   #163
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako si čitala u ovom broju SK videla bi da taj ZTE i nije neki. Pucaj na one skuplje.
Jesam čitala i mislim da je loše opisan. Svakako, ako možeš da nađeš neki od ovih skupljih modela, treba da ideš na njega. Ali ni Blade nije za potcjenjivanje. Ovo što je navedeno kao "ozbiljan minus", tj. starija verzija Androida, zaboravi, jer je instaliranje Gingerbread rom-a jako jednostavno. I ima dosta custom rom-ova za njega. Ekran je pohvaljen i stvarno jeste dobar, mada ćeš sada teško naći verziju sa AMOLED ekranom (vjerujem ni da ovaj na testiranju nije imao AMOLED ekran, ali je razlika neprimjetna).
I to je sve što piše. Najveća mana je procesor, ali bez problema može da pokrene recimo Angry Birds, koji je malo zahtjevnija igra.
Blade jeste sada pomalo vremešan (ali i Desire polako postaje), ali prošle godine, kada sam ga kupovala bio je više nego dobar za nižu cijenu recimo od Wildfirea.

Ovaj Skate izgleda sasvim dobro, veći ekran (meni to i nije prednost, ali neko voli), bolja kamera i što je najbitnije, bolji procesor (mada je opet tu napravljena glavna ušteda ako se uzme recimo u odnosu na Samsung Galaxy S II). Za 200€ ne bi trebalo da iko ima dilemu, mada i kada bi ga bilo kod nas, ne vjerujem da bi bila ovako niska cijena... (ne znam odakle ste ovu cijenu uzeli?)
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 15:05   #164
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Hm... razočaralo me u novom broju to što nije bilo "Pre svega" teksta.
Vidim da je došlo do neke smene u uredništvu, no, to ne bi trebalo da bude razlog.

Inače, sasvim solidan broj. Kuzmin tekst je odličan, a izdvojio bih samo kao minus tekst o Pesu. U trenucima mi se čnilo kao da čitam nešto o nekoj dobroj igri

Inače puno sreće novim ljudima u daljem radu, nikad nije lako kad se dešavaju promene.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (24.11.2011)
Stara 24.11.2011, 15:15   #165
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ako ste promenili politiku magazina, da li planirate da menjate politiku foruma i sajta?
Mislim da treba ozbiljna reforma na forumu. Da li imate nešto u planu?
Što se tiče sajta, kada planirate promene koje najavljujete?
Biće promena, postepeno. Strpljenja
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 20:15   #166
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
narayan kaže: Pregled poruke
inače puno sreće novim ljudima u daljem radu, nikad nije lako kad se dešavaju promene.
Ја бих те исправио само да су то стари људи на новим задацима.
Све је мање-више ок, једино не бих волео да поновите "промене" на насловној.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 20:25   #167
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Dobro bre pa to sam znao, ne cepidlači kad neko koristi kežual toking
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 23:34   #168
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Jesam čitala i mislim da je loše opisan. Svakako, ako možeš da nađeš neki od ovih skupljih modela, treba da ideš na njega. Ali ni Blade nije za potcjenjivanje. Ovo što je navedeno kao "ozbiljan minus", tj. starija verzija Androida, zaboravi, jer je instaliranje Gingerbread rom-a jako jednostavno. I ima dosta custom rom-ova za njega. Ekran je pohvaljen i stvarno jeste dobar, mada ćeš sada teško naći verziju sa AMOLED ekranom (vjerujem ni da ovaj na testiranju nije imao AMOLED ekran, ali je razlika neprimjetna).
I to je sve što piše. Najveća mana je procesor, ali bez problema može da pokrene recimo Angry Birds, koji je malo zahtjevnija igra.
Blade jeste sada pomalo vremešan (ali i Desire polako postaje), ali prošle godine, kada sam ga kupovala bio je više nego dobar za nižu cijenu recimo od Wildfirea.

Ovaj Skate izgleda sasvim dobro, veći ekran (meni to i nije prednost, ali neko voli), bolja kamera i što je najbitnije, bolji procesor (mada je opet tu napravljena glavna ušteda ako se uzme recimo u odnosu na Samsung Galaxy S II). Za 200€ ne bi trebalo da iko ima dilemu, mada i kada bi ga bilo kod nas, ne vjerujem da bi bila ovako niska cijena... (ne znam odakle ste ovu cijenu uzeli?)
To je mana za ogroman broj korisnika koji neće da se smara sa custom ROM-om. Pa ja sam video gomilu primera da ljudi nisu hteli da apgrejduju Desire sa 2.2 na 2.3 jer će ostati bez podataka i slično, a kamoli da rootuju svoj telefon. Mali je procenat nas koji smo spremni da stalno menjamo ROM na telefonu ili da nešto čačkamo, većina voli "out of the box" rešenje, kako kod nas, tako i napolju
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 9:07   #169
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
Highl1 kaže: Pregled poruke
To je mana za ogroman broj korisnika koji neće da se smara sa custom ROM-om. Pa ja sam video gomilu primera da ljudi nisu hteli da apgrejduju Desire sa 2.2 na 2.3 jer će ostati bez podataka i slično, a kamoli da rootuju svoj telefon. Mali je procenat nas koji smo spremni da stalno menjamo ROM na telefonu ili da nešto čačkamo, većina voli "out of the box" rešenje, kako kod nas, tako i napolju
Po meni je to apsolutno neracionalno ponasanje. Mislim, ako kupujes Android telefon i realno dajes malo vece pare, onda to radis zbog necega sto taj OS nudi. Istina, ima ljudi koji kupuju to jer je u modi, fensi, a realno telefon koriste samo za poruke i pozive, nemaju pojma sta je Market, "ne bi oni to da cackaju". Takvim je apsolutno svejedno je li im verzija Androida 2.2 ili 2.3...
Sa druge strane oni kojima je stalo do karakteristika OS-a i kupuju telefon zbog toga, nece biti tesko da urade par koraka da predju na napredniju verziju. Kad kazem da je jako jednostavno, onda to i stvarno mislim. Pogotovo je to slucaj za Blade-om. Rutovanje se vrsi pomocu programa Universal Androot, koji se skine sa Marketa,instalira i klikne se Root. Postoji i opcija Unroot, tako da nema razloga za strah od rootovanja.
Sam proces stavljanja custom roma se sastoji od kopiranja jednog foldera na karticu telefona. Onda se telefon izgasi pa upali uz drzanje jos jednog dugmeta. I kad se upali postoji opcija da prije brisanja podataka backup- jes stock rom, tako da ako nesto ne bude u redu mozes da ga vratis. Onda kliknes da upises novi rom i to je to.
Sto se tice cuvanja podataka i to je jednostavno, Titanium backup za sve aplikacije, a postoje i aplikacije za backup sms-ova i kontakata.
Sve u svemu, za sat vremena dobijas novi sistem sa svim svojim podacima i starim na sigurnom (za svaki slucaj). Ako nisi spreman ovo da uradis, vjerovatno ti je svejedno imas li Froyo ili Gingerbread. Ali argument - ja to necu za duplo manje para, jer necu da cackam, prosto ne pali.
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 11:26   #170
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Heh, meni je potpuno idiotski da svi ovi napredni OSovi na telefonima (Android, iOS, Symbian) moraju da se "čačakaju", da bi korisnik mogao da ih koristi na logičan način (mislim, neko da 500€ za telefon, sa kojeg ne može da ukloni programe koji mu ne trebaju, ili na koji ne može da instalira sve što mu treba? Kr€tenizam potpuni!).

S druge strane, postoje jeftini Android telefoni (onaj Telenor Alcatel je uz neke pakete samo 2k din, verovatno uz jače pakete i manje), tako da i oni "sa jeftinim ulaznicama" mogu da uživaju u blagodetima Androida, a većina njih ne želi da se mnogo aka sa softveron telefona, što ja potpuno razumem.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 12:15   #171
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Ne treba ništa da se čačka da bi radilo to što si nabrojao. Stock Android podržava instaliranje APK paketa koje možeš prebaciti preko USB kabla, bez interneta ili pristupa Android Marketu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 12:18   #172
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Po meni je to apsolutno neracionalno ponasanje. Mislim, ako kupujes Android telefon i realno dajes malo vece pare, onda to radis zbog necega sto taj OS nudi. Istina, ima ljudi koji kupuju to jer je u modi, fensi, a realno telefon koriste samo za poruke i pozive, nemaju pojma sta je Market, "ne bi oni to da cackaju". Takvim je apsolutno svejedno je li im verzija Androida 2.2 ili 2.3...
Sa druge strane oni kojima je stalo do karakteristika OS-a i kupuju telefon zbog toga, nece biti tesko da urade par koraka da predju na napredniju verziju. Kad kazem da je jako jednostavno, onda to i stvarno mislim. Pogotovo je to slucaj za Blade-om. Rutovanje se vrsi pomocu programa Universal Androot, koji se skine sa Marketa,instalira i klikne se Root. Postoji i opcija Unroot, tako da nema razloga za strah od rootovanja.
Sam proces stavljanja custom roma se sastoji od kopiranja jednog foldera na karticu telefona. Onda se telefon izgasi pa upali uz drzanje jos jednog dugmeta. I kad se upali postoji opcija da prije brisanja podataka backup- jes stock rom, tako da ako nesto ne bude u redu mozes da ga vratis. Onda kliknes da upises novi rom i to je to.
Sto se tice cuvanja podataka i to je jednostavno, Titanium backup za sve aplikacije, a postoje i aplikacije za backup sms-ova i kontakata.
Sve u svemu, za sat vremena dobijas novi sistem sa svim svojim podacima i starim na sigurnom (za svaki slucaj). Ako nisi spreman ovo da uradis, vjerovatno ti je svejedno imas li Froyo ili Gingerbread. Ali argument - ja to necu za duplo manje para, jer necu da cackam, prosto ne pali.
tako je, ali su ljudi jednostavno lenji, i ne žele da se cimaju, očekuju da im sve radi odmah, kao kad kupe peglu ili mikser
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 12:28   #173
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
Highl1 kaže: Pregled poruke
očekuju da im sve radi odmah
Što je, naravno, opravdano očekivanje.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 21:26   #174
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
Highl1 kaže: Pregled poruke
tako je, ali su ljudi jednostavno lenji, i ne žele da se cimaju, očekuju da im sve radi odmah, kao kad kupe peglu ili mikser
Radi sve odmah. Samo je pitanje kako radi. Realno, mala je razlika između ove dvije verzije Androida, a kome je stalo do te razlike neće biti lijen da izdvoji sat vremana da uradi ovo.
Ako mu je toliko teško, neka da još 200, 300, 400€ (zavisi) pa će imati sve odmah. I da, i kada daš ogromne pare za neki najnoviji model recimo HTC telefona, ko ti garantuje da za mjesec dana neće izaći nova verzija Androida?
prudentia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 15:52   #175
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Što je, naravno, opravdano očekivanje.
Slažem se.
@Prudentia:
Možeš i sam da zameniš grejač na bojleru, gumice na slavini i gomilu tih sitnih popravki po kući, ali u većini slučajeva se zove majstor. Jednostavno, neki se plaše da sami čačkaju po telefonu, drugi ne znaju čak i kad im daš step-by-step tutorial, jednostavno tako je
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 20:30   #176
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

da se ponovo vratim na opasku oko testa celerona, kolega je zamjerio sto kod poredjenja isplativosti nije uzeta u obzir dobra overklokabilnost e3400 cak i sa g41 chipsetovima i stock coolerom, no sta je mene zacudilo izrazito velika razlika izmedju pentium e6600 koji ima isto 2 mb cache-a, za nekih 600 mhz veci clock, isto ddr3 memoriju, a posebno u gaming testu celeron ga je oduvao samo tako. malo mi je to bilo neobicno, pa ako neko moze jos da prokomentarise, ko je mozda uporedjivao ova dva procesor aili neki drugi 775 pentium sa 3-3.5 ghz sa celeroncem g530. nisam nesto puno uspio naci takvih poredjenja na netu, ali po ovom ovdje ispade da je celeronac rame uz rame sa c2d 8400 sto me ostavlja bez teksta...
http://www.cpubenchmark.net/cpu_look...30+%40+2.40GHz
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 11:43   #177
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Šta reći o ovom broju a ne zaplakati. Naravno da se šalim, međutim ovog puta ima malo i zbilje.
Da pokušam da krenem redom, hard soft scene. Naravno da je pozitivno što se vratila na viši nivo tj. na stari broj strana. Postoji greška u GFK tabeli, bode oči. Naime prvi ili drugi grafikon je prepisan. Takođe glupost meseca naravno nije glupost, ili je to vama iz mnogih razloga koji su samo vama znani. Naravno da ne može naj jača kartica da bude u paketu, kako bi je potencijalni kupci kloknuli. Ona najveća i onako radi na ludačke frekvencije i troši nenormalno mnogo struje. Gde je draž u toj igri bez granica. Verovatno ova nVidia 560 ima prostora za takve igrarije. O dodatnom paketu ili po vama bespotrebnom nema se šta dodati. Neko to jednostavno želi.
Prst na čelo omladino, pročitajte obavezno Vesićevu kolumnu.
Vremenska mašina obara rekorde u popularnosti, bravo.
Hvala na podatcima koje smo dobili iz teksta istražitelji i računari. Najbolji tkst je u vezi struje, to je nešto jednostavno neizbežno i na našu sreću počele su i kompanije da se prilagođavaju tim stvarima. Tačno je da će u narednom periodu biti mnogo proizvoda i takvih tehnologija, ali gutaćemo mi još nus produkte od nafte, uglja i nuklearnih elektrana.
Što se hardvera tiče ovog puta ste dosta omanuli. Da nema ultrabooka ili onih monitora otišla bi mas' u propast. Zašto konačno ne testirate neku plazmu ili napredni LCD TV. I onako mnogi takve spravice koriste kao klasične monitore. Ima tu kod vas u redakciji ljubitelja takvih stvari poput npr. Oluje. Verujem da i Kuzmanović gotivi takve stvari s' obzirom da provodi dosta vremena ispred nekakvog high tech monitora.
Dosta informacija iz internet oblasti. Nemam tu šta dodati, problem je u državi koja teško prihvata nove stvari. Jednostavno ne razume neke stvari. Šta znači Internet Kuracija? Dosta preporuka za internet stranice, ali nekako nema tematskih. Baš mi je drago što sam ja u onih 1.81% korisnika Opere. Imam je na tri mesta instaliranu i opet smo tako retki.
Što se test runa tiče ima svega i svačega ali dok ne testirate konačno neki od Corel paketa ne računam vas za ozbiljne.
Kod lakih pingvna je interesantan tekst o slobodnim operativnim sistemima.
Što se ovih telefona tiče pošto je na forumu naj popularniji tekst o Alcatelu 990, mogli bi i Vi da se udostojite i konačno testirate taj gedget iz vašeg ugla.
Vrlo zanimljiv Google Goggles.
I na kraju jedan od interesannijih tekstova je Mali Kućni Oblak.
Dosta više, ostalo više manje prosek, možda Kuzmina kolumna ima smisla u ovom broju.
p.s. Vratite nam intervjue!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 14:32   #178
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Šta reći o ovom broju a ne zaplakati. Naravno da se šalim, međutim ovog puta ima malo i zbilje.
Da pokušam da krenem redom, hard soft scene. Naravno da je pozitivno što se vratila na viši nivo tj. na stari broj strana. Postoji greška u GFK tabeli, bode oči. Naime prvi ili drugi grafikon je prepisan. Takođe glupost meseca naravno nije glupost, ili je to vama iz mnogih razloga koji su samo vama znani. Naravno da ne može naj jača kartica da bude u paketu, kako bi je potencijalni kupci kloknuli. Ona najveća i onako radi na ludačke frekvencije i troši nenormalno mnogo struje. Gde je draž u toj igri bez granica. Verovatno ova nVidia 560 ima prostora za takve igrarije. O dodatnom paketu ili po vama bespotrebnom nema se šta dodati. Neko to jednostavno želi.
Prst na čelo omladino, pročitajte obavezno Vesićevu kolumnu.
Vremenska mašina obara rekorde u popularnosti, bravo.
Hvala na podatcima koje smo dobili iz teksta istražitelji i računari. Najbolji tkst je u vezi struje, to je nešto jednostavno neizbežno i na našu sreću počele su i kompanije da se prilagođavaju tim stvarima. Tačno je da će u narednom periodu biti mnogo proizvoda i takvih tehnologija, ali gutaćemo mi još nus produkte od nafte, uglja i nuklearnih elektrana.
Što se hardvera tiče ovog puta ste dosta omanuli. Da nema ultrabooka ili onih monitora otišla bi mas' u propast. Zašto konačno ne testirate neku plazmu ili napredni LCD TV. I onako mnogi takve spravice koriste kao klasične monitore. Ima tu kod vas u redakciji ljubitelja takvih stvari poput npr. Oluje. Verujem da i Kuzmanović gotivi takve stvari s' obzirom da provodi dosta vremena ispred nekakvog high tech monitora.
Dosta informacija iz internet oblasti. Nemam tu šta dodati, problem je u državi koja teško prihvata nove stvari. Jednostavno ne razume neke stvari. Šta znači Internet Kuracija? Dosta preporuka za internet stranice, ali nekako nema tematskih. Baš mi je drago što sam ja u onih 1.81% korisnika Opere. Imam je na tri mesta instaliranu i opet smo tako retki.
Što se test runa tiče ima svega i svačega ali dok ne testirate konačno neki od Corel paketa ne računam vas za ozbiljne.
Kod lakih pingvna je interesantan tekst o slobodnim operativnim sistemima.
Što se ovih telefona tiče pošto je na forumu naj popularniji tekst o Alcatelu 990, mogli bi i Vi da se udostojite i konačno testirate taj gedget iz vašeg ugla.
Vrlo zanimljiv Google Goggles.
I na kraju jedan od interesannijih tekstova je Mali Kućni Oblak.
Dosta više, ostalo više manje prosek, možda Kuzmina kolumna ima smisla u ovom broju.
p.s. Vratite nam intervjue!!!
Na kakve intervjue misliš?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 14:37   #179
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Mozda na one: frizer sa WoT zavisnoscu i deda racer.

EDIT: Bilo je i dobrih sa nekim developerima i slicno.

Poslednja ispravka: Eddy (16.12.2011 u 14:48)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 14:41   #180
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Onaj frizer stvarno mora na posmatranje. Intervju sa dedom uopšte nije zanimljiv.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com