Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2013, 19:40   #1
opremdobro
Novi član
 
Član od: 14.11.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom True Crypt vs Acronis True image - bekap particije

Situacija :
Računar radi pod True Crypt (TC) enkripcijom ( prilikom butovanja prvo traži TC sifru pa nastavi ka Windowsu i logovanju na neki nalog); u Win se koristi korisnički nalog, dok je administartivni od Win i TC van domašaja "javnosti".

Pitanje:
da li je moguće napraviti bekap celog diska ( samo jedna particija C butovanjem preko ATI i bekapom sektor by sector opcijom, da bi se nakon toga taj isti hard disk formatirao, particionisao i instalirao slobodan OS, pa nakon nekog vremena sve to ponovo formatiralo i izvršio restore ATI image i računar vratio u sadašnje stanje.


Napomena.
Ne treba mi detaljno upustvo, vec samo odgovor da/ne i par komentara za kritične opcije/operacije

Unapred fala!
opremdobro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 15:34   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: True Crypt vs Acronis True image - bekap particije

Teoretski da, ali u praksi (preko virtuelne mašine na primer) bi ipak morao sam da probaš. Naravno, obavezno uključena sector-by-sektor opcija i mislim da restorovana particija, tj. njena veličina mora u bit biti ista kao i originalna particija sa koje si uradio backup.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 17:37   #3
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: True Crypt vs Acronis True image - bekap particije

Citat:
opremdobro kaže: Pregled poruke
Situacija :
Računar radi pod True Crypt (TC) enkripcijom ( prilikom butovanja prvo traži TC sifru pa nastavi ka Windowsu i logovanju na neki nalog); u Win se koristi korisnički nalog, dok je administartivni od Win i TC van domašaja "javnosti".

Pitanje:
da li je moguće napraviti bekap celog diska ( samo jedna particija C butovanjem preko ATI i bekapom sektor by sector opcijom, da bi se nakon toga taj isti hard disk formatirao, particionisao i instalirao slobodan OS, pa nakon nekog vremena sve to ponovo formatiralo i izvršio restore ATI image i računar vratio u sadašnje stanje.


Napomena.
Ne treba mi detaljno upustvo, vec samo odgovor da/ne i par komentara za kritične opcije/operacije

Unapred fala!
U principu, ako restore vraćaš na isti hard disk, trebalo bi da sve prođe bez problema. Obavezno uradi proveru image-a...
Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Teoretski da, ali u praksi (preko virtuelne mašine na primer) bi ipak morao sam da probaš. Naravno, obavezno uključena sector-by-sektor opcija i mislim da restorovana particija, tj. njena veličina mora u bit biti ista kao i originalna particija sa koje si uradio backup.
Čini mi se da, ako se restore uradi na drugi (veći) hard, ostaje neparticionisan prostor (tj. kopija zauzme koliko je bio original, ostalo je višak), pa je posle toga potrebno nekim od programa za rad sa particijama proširiti tu particiju na ostatak slobodnog prostora na disku (ili po želji).
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 11:41   #4
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: True Crypt vs Acronis True image - bekap particije

Da, ali ako unapred pravi particije (Add new disk opcija u Acronisu), onda važi ono što sam rekao.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
true crypt backup acronis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acronis True Image darkom Aplikativni softver 0 21.1.2013 21:25
Acronis True Image Home 2012 15 BootCD Aleksic01 Aplikativni softver 11 22.8.2012 14:43
Acronis True Image problem Eddie Aplikativni softver 4 12.8.2009 17:53
Acronis True Image 11 murdoc321 Aplikativni softver 6 12.12.2007 12:39
Acronis True Image Home 10 Jenkiduduldu Aplikativni softver 15 11.11.2007 0:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com