Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2020, 21:38   #501
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Nije crusader nego Ripper, daj se malo potrudi

Izvinjavam se na nepažnji
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Clipboard01.png
Viđeno:	63 puta
Veličina:	44,6 KB
ID:	57603  
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2020, 21:41   #502
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Stvarno ne razumem potrebu da se čisto subjektivni stav i doživljaj predstavlja kao zdravorazumski i začinjava sa nazovi objektivnim delom koji može da se obrazloži dvestostranim elaboratom?

Mislim, zašto se uopšte teraš da završavaš igru?
Gomilu igara sam uzeo, probao, batalio nikad više pokrenuo i nikom ništa.
OK, ne dopada ti se igra, dođeš, napišeš, sve kul.
Ali ovo, isčuđavanje kako se nekom sviđa nešto što se meni ne dopada, nazivati smećem ili nekim drugim pogrdnim imenima, to vala nikad razumeti neću.
Uostalom, zar je bitno koja će igra poneti titulu igre godine?
Zato bratski, što odigraš prvi dio koji te oduva sa stolice, zapletom, emocijama, razradom likova, evolucijom odnosa likova, dijelovima koji su prećutani u igri, porukama i utiscima koji te gone na razmišljanje, motivima koji pogone protagonite dalje, Joel koji je opustošen emotivno na početku igre, uspjeva da nekako pobjedi to mrtvilo i mrak u sebi u kome se bori gigant sa gigantom, a onda dobiješ priču o dvije ženske koje drma testosteron i pubertet, priču bez pouke i poruke, a da ne pričamo o razmišljanju nakon igre o nekim dešavanjima ili postupcima...

A ovamo, odigraš kec, i na kraju se pitaš da li je Joel uradio ono što je uradio iz puke sujete, ili zbog preživljenog gubitka i rana iz starih dana. Da ne spojlujem, pa ću ovako šturo napisati.

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Dođem ti pivo. Bio sam neko vrijeme ispod kamena što se praćenja igara tiče.
Što se tiče razočaranja, sumnjam, ovo mi dođe kao lagano štivo, izigraj i ćaos. Radi Heavy Raina sam iznajljivao plejku.
Ukusi generacija su različiti?
Nije crusader nego Ripper, daj se malo potrudi
Moram prokomentarisati da ovo baš i ne razumijem. Ja kupim Mafiu III, vidim fakat smeće, žalim se, vrate mi novac.
Da se razumijemo, nije TLOU 2 nužno loša igra, ovo ti je tip igara koje se u SK ocjenjuju od 80-85, umjeto da bude kao kec za 90+. Jednostavno igra me nije kupila kao kec, samo sam igrao da vidim šta će biti na kraju, kao kad gledaš neki prosječan film, pa eto da se pogleda.

A ps4 rentaj ili uzmi polovan, imaš itekako naslova da odigraš i uživaš u njima, kao što su Ghost of Tsushima, GoW 2018, HZD, Uncharted itd.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Vlajk@ (27.1.2021)
Stara 2.12.2020, 21:51   #503
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ok, višak vremena + zanima te kraj, ima smisla. Što volim kad ovde neko odgovori normalno, baš je osvježavajuće.

Mada, nisi je trebapo onda izbombardovati toliko ako nije nužno loša.

PS neću da kupim, jer stvarno nisam za većinu tih naslova. Baš iznajmim, obrnem šta želim i voz.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 12:57   #504
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

ja samo ne razumem o kakvom benchmarku i elaboratu na 200 strana pricamo
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2020, 22:47   #505
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

batalio sam ac valhalla do daljnjeg i krenuo da igram tlou2 danas.
odgovara mi taj lagani uvod,sve se odvija dosta sporo na početku.
došao sam i do onog diskutabilnog dela. šta znam,dobro je odrađen,ne mogu reći da mi smeta i trebalo je stvarno imati damu pa prirediti to igračima.

za sada je igra odlična,odigrao sam neka 3-4 sata.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 12:02   #506
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

25 sati kasnije...
koja odlična igra,bruka. leglo mi je čak i da igram sa abby,čak štaviše dobra stvar je što je priča sagledana i iz njenog ugla.
grafika na zavidnom nivou,level dizajn odličan,sve u svemu prelep jedan svet.
odlična oružja u igri, dobra stvar je što ellie i abby imaju različita ,stigne čovek sve da ih isproba.
igra traje predugo i zadnjih 4-5 sati sam samo čekao da je završim.
počne da opada kvalitet jednostavno,što i ne čudi.
ima delova koje su mogli komotno da izbace.
meni se kraj nije dopao,pomalo je i predvidiv bio,takođe,previše su se distancirali od zaraženih i borbe protiv njih a većinom prebacili na borbu protiv ljudi. valjda su tako i hteli.

sve u svemu ukupan utisak,odlična avantura,brutalna akcija s tim da joj fali ono nešto što je kec imao.

čeka se trojka!
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
ezenkiel (12.1.2021)
Stara 14.1.2021, 13:50   #507
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Mislim da se sve sto je vezano za zombije a traje malo duze, na kraju svede na borbu izmedju ljudskih frakcija koje su u tom momentu postale vece i jace i imaju tendenciju da se sire, da se zivot polako vraca u normalu koliko je to moguce i zombiji su tu 9nda samo kao i divlje zivotinje u Africi ili nekim drugim negostoljubivim podrucjima u kojima covek zivi.Ne znam kako bi trojka koja bi se nastavila na ovu pricu tek izgledala sto se toga tice...

Meni je sam kraj jedan od boljih zavrsnica u gejmingu... mislim na protagoniste koji su preziveli ono sto su preziveli da bi dosli do tog momenta i sama kulminacija svega... okrsaj kao okrsaj i kompletna atmosvera te zavrsnice.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
djuras (16.1.2021)
Stara 26.1.2021, 11:16   #508
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Končano uspeo da odigram, mesecima sam uspešno izbegavao da otvorim bilo koju temu, sad najzad mogu i ja da dopišem ponešto.

Rekao bih da je odlično ispala, teško je sigurno bilo napraviti nešto što treba istovremeno da bude i novo i drugačije, al' ako može da ne odstupa od originala.

Žao mi je samo što kad se završi nema neki fast travel sistem, neke delove bih mogao odigrati, lutati po gradu i slično, ali definitivno nemam nameru da igram celu igru od početka i ponovo prolazim kroz celu priču, jednom je bilo dovoljno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
ezenkiel (1.2.2021)
Stara 27.1.2021, 0:33   #509
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
a onda dobiješ priču o dvije ženske koje drma testosteron i pubertet, priču bez pouke i poruke,
Prica je u rangu neke spanse serije, kraj narocito - kakva budalastina. Jedva sam izdrazao da predjem taj zadnji akt, znas ono kada verujes da ce mozda na kraju ipak nesto zanimljivo i nepredvidivo da se desi ali cvrc, ode prstic i to je to, gitaru nesh svirat vise.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
ezenkiel (1.2.2021), White Ripper (1.2.2021)
Stara 1.2.2021, 12:49   #510
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Prica je u rangu neke spanse serije, kraj narocito - kakva budalastina. Jedva sam izdrazao da predjem taj zadnji akt, znas ono kada verujes da ce mozda na kraju ipak nesto zanimljivo i nepredvidivo da se desi ali cvrc, ode prstic i to je to, gitaru nesh svirat vise.
Slažem se. Po meni, igra ko igra je sjajna i tehnički je prilično naprednija od prvog dijela - baš je brutalna, izuzetno napeta dok se šunjaš a pogotovo kad te primijete i navale na tebe sa svih strana - uopšteno, borbe su odlično izvedene (sviđa mi se izgrađeniji sistem borbi prsa o prsa i izbjegavanje udaraca, konačno postoji i skok (mada mi realno skakanje nije nedostajalo u Last of Us ), puzanje, i našminkan upgrade opreme ... Ma tehnički joj ništa ne zamjeram. Međutim, prvi dio nije samo "igra ko igra," to je po meni "igra ko umjetničko djelo", sa likovima sa karakterom i emotivnim vezivanjem za njih. U prevodu, dvojka mi je odlična i preporučujem je svima, ali mi se ne izdvaja iz mora ostalih odličnih igara koje sam igrao u životu.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2021, 15:13   #511
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ukoliko ima neka spanska serija poput ove igre, sa onakvim krajem narocito, ja cu je rado odgledati...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
djuras (2.2.2021), ezenkiel (2.2.2021), Mandragora (2.2.2021)
Stara 1.2.2021, 20:08   #512
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Priča nije dobra kao u kecu ali daleko da je španska serija. Meni je veći problem bio što su je veštački razvukli.
Ne možeš u 30 sati ovakve igre da održiš kvalitet.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2021, 20:54   #513
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Prvi deo je bio prilično kratak, tako da je ovo sasvim ok. Ne deluje mi veštačko, štaviše prilično nov koncept s pričom iz dva ugla.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2021, 21:34   #514
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Priča nije dobra kao u kecu ali daleko da je španska serija. Meni je veći problem bio što su je veštački razvukli.
Ne možeš u 30 sati ovakve igre da održiš kvalitet.
U poredjenju sa kecom taman kao neku sapunicu da gledam.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne deluje mi veštačko, štaviše prilično nov koncept s pričom iz dva ugla.
Da, prilicno je nov koncept, otprilike nekih 25 godina.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2021, 22:03   #515
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ne sećam se koja igra je u poslednje vreme koristila takav koncept. Na PS-u teško da je bilo nešto u skorije vreme.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2021, 10:33   #516
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne sećam se koja igra je u poslednje vreme koristila takav koncept. Na PS-u teško da je bilo nešto u skorije vreme.
Legacy of Kain -Defiance

Nier Automata

i jos mnoooogo drugih


Vidim da ovde ima dosta Fruitcake-ova, neka pise ko sta hoce.

Najvazniju nagradu za igru godine je uzela i najbolja igra iz 2020,

a koliko je dobra govori podatak da sami japanci osecaju nelagodnost,

kako je zapadni tim uboo esenciju i emociju jednog porazenog samuara i feudalog Japana.

Tu moze da se oseti prava emocija, tuga i cast. A ne ovde u nekim homo lgbt glupostima.
Zombiji su ovde samo visak, igra je mogla ladno da prodje kao neka teen drama.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2021, 13:48   #517
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ovo je definitivno i najveci problem igre! Ne losiji gameplay od prvog dela, ne suplja i nerealna prica, vec homofobi koji prosto ne vide dalje od seksualnih orijentacija glavnih protagonista... tuga!

Vec sam pisao kakva mi je igra Ghost of Tsushima, i koliko je odnos Djina i Ujaka dobro prikazan, koliko su boss dueli odlicni, koliko je atmosvera u igri, sa svim onim liscem koje opada i bojama, dobra ali i koliko su kampovi i sporedne aktivnosti repetitivni i igra jeste creed u Japanu sa mnogo boljom pricom.

Nier nudi vise prelaza sa razlicitim likom zar ne? Ne prebacuje te u pola igre da istu pricu odigras sa drugim likom kog si do tog momenta vec prilicno zamrzeo, pa da kroz njegove nedace vidis i drugu stranu medalje. Izvinjavam se ako gresim, Nier volim iz mnogo razloga i jedva cekam replikant ali je dobio samo jedan prelaz...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
ezenkiel (2.2.2021)
Stara 2.2.2021, 17:51   #518
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke

Nier nudi vise prelaza sa razlicitim likom zar ne? Ne prebacuje te u pola igre da istu pricu odigras sa drugim likom kog si do tog momenta vec prilicno zamrzeo, pa da kroz njegove nedace vidis i drugu stranu medalje. Izvinjavam se ako gresim, Nier volim iz mnogo razloga i jedva cekam replikant ali je dobio samo jedan prelaz...
Da, to je druga stvar, uopšte RPG-ovi su posebna priča, ovo nije RPG. Meni je to oko seksualne orijentacije bizarno što se neko zalepio, da li je kroz igru prati devojka ili dečko je potpuno svejedno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 11:58   #519
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ovo je definitivno i najveci problem igre! Ne losiji gameplay od prvog dela, ne suplja i nerealna prica, vec homofobi koji prosto ne vide dalje od seksualnih orijentacija glavnih protagonista... tuga!
Slazem se to i jeste pogresna kritika, kada tako neko samo napise onda je to vise hejt nego prava kritika - mada postoje neke stvari i na tom polju koje su malo onako natrljane na nos. Kritika je vec izrecena vise puta na ovom forumu, ona se odnosi najvise na glupu pricu kao pricu a ne na te musko zense odnose, radi se o scenariju koji je prilicno patetican, povrsan sa povrsnim i jako glupim karakterima... Tu su problemi. Naravno postoje i ljudi koji ne vide te greske ili ih jednostavno nije briga, pa im igra deluje kao nesto najbolje na svetu jer je to ono sto Soni i developeri zele da mislie - podpadaju pod jak marketing u vecini slucajeva.

A to da li postoji koncept u smislu pricam ti pricu iz dva razlicita ugla, ne mora to da bude kao ovde nuzno na isti nacin predstavljeno, gde se cesto menjaju scene, ali eto Nier jeste dobar primer, mozda je jos bolji i slicniji primer Residen Evil 1&2, pa onda Tim Sejferova avantura Broken Age, Heavy Rain, Fahrenheit, vecina Call of Duty igara se bas njihove price baziraju na tom principu da se ispricaju iz vise uglova sa razlicitim protagonistima, Metal Gear Solid 2, Gemini Rue, pa cak mozemo reci i jedan GTA 5. Tako da ima toga koliko hoces.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 13:20   #520
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Resident Evil 1 nije ni blizu sličan, igraš istu igru s drugim likom uz neke minimalne razlike, ovde je svaka polovina priča za sebe, pretpostavljam da i većina tih ostalih "koliko hoćeš" takođe nema nikakve veze sa ovim.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com