Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2010, 11:34   #41
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Zeza?
Sta da ti kazem...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 11:44   #42
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”


Asamoa Gijan



Nikola Žigić ili Marko Pantelić
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 17:19   #43
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
... mislim da je ono što MK pokušava da dočara mnogo "transcendentalnije" od pukog nuklearnog rata. MK se, na svojevrstan geekovski način (respect!) vraća na iskosnke pojmove uništenja i stvaranja, Brame i Šive, Ragnaroka i Valhale.
... bar ja tako doživljavam njegov tekst...
Mislim da grešiš i da (nošen svojom, toliko puta dokazanom, bujnom maštom ) preteruješ: ne verujem da je M.K. pri pisanju ovog (rekao bih p(l)itkog) teksta imao na pameti spomenute bogove i pojave.


Ovomesečni redovni članak M. Kuzmanovića predstavlja veliko iznenađenje i osveženje (bar za mene). Ne samo da sam (po prvi put valjda još od... u stvari ne pamtim od kada) potpuno razumeo šta je "pisac najčitanije kolumne 'Sveta kompjutera' i šire" hteo da kaže, nego sam i poprilično uživao u napisanom.

Lepo je videti da neko (trojka pomenuta u "Kako nisam otišao u Ukrajinu", na čelu sa M.K.-om) još uvek (u ova tehnologijom zagađena i neromantična vremena) ima u sebi dovoljno avanturističkog štofa i impulsa da se upusti u jedno (potencijalno opasno?) putovanje u predele koje poznaje samo iz kompjuterskih igara i putem svoje mašte (da znaju kako je na istoku zaista, po svoj prilici ne bi ni poželeli da tamo odu ).

Ovo je verovatno najbolji tekst M.K.-a u zadnjih par godina i jedino što ga (kao i obično) kvari je OGROMAN broj (potpuno nepotrebnih, po mom mišljenju) engleskih reči i fraza koje čine da izgleda kao kakav dobar članak na srpskom posle propuštanja kroz Google Translate ("100 must do aktivnosti until smrt"? Хау јес ноу! ).

Možda bi se čak dopao i paterfamiliasu.

Spoiler za sitnu primedbu glede glagola:
Pogrešno: "Češem se po temenu i nerviram nakon intervjua u ukrajinskoj ambasadi, tom udaru čekića..."
Pravilno: "Češem se po temenu i nerviram nakon intervjua u ukrajinskoj ambasadi, tog udara čekića..."
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
shrafko (10.7.2010)
Stara 10.7.2010, 21:16   #44
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Vrlo moguće. MK je kao Biblija, u vrlo, vrlo prenesenom značenju. Svako može da ga tumači kako hoće, u skladu sa ličnim nahođenjima/raspoloženjem/stanjem svesti, i (skoro) svako može da bude u pravu. Zato je i dobro što ne visi na FSK (iako verujem da ga čita). Iako bi u prvi mah bilo zanimljivo da ga pitamo šta je hteo da kaže, ne bi imali to zadovoljstvo da provaljujemo šta je mislio. Isto tako, bilo bi super pitati Isusa šta je mislio svojim "pre će kamila proći kroz iglene uši...", ali onda bi ljudi slepo sledili a ne razmišljali, što je podjednako bitno (ako ne i bitnije), s obzirom da bez razmišljanja i kapiranja nema napretka i razvoja. A i što da pruža municiju čoveku kao što je paterfamilias, koji bi izgleda samo da ga pljuje bez ikakvih argumenata.

Zato ti voliš da čitaš njegove tekstove. Asociraju te na avanture
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 12:04   #45
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Vrlo moguće. MK je kao Biblija, u vrlo, vrlo prenesenom značenju. Svako može da ga tumači kako hoće, u skladu sa ličnim nahođenjima/raspoloženjem/stanjem svesti, i (skoro) svako može da bude u pravu. Zato je i dobro što ne visi na FSK (iako verujem da ga čita). Iako bi u prvi mah bilo zanimljivo da ga pitamo šta je hteo da kaže, ne bi imali to zadovoljstvo da provaljujemo šta je mislio. Isto tako, bilo bi super pitati Isusa šta je mislio svojim "pre će kamila proći kroz iglene uši...", ali onda bi ljudi slepo sledili a ne razmišljali, što je podjednako bitno (ako ne i bitnije), s obzirom da bez razmišljanja i kapiranja nema napretka i razvoja. A i što da pruža municiju čoveku kao što je paterfamilias, koji bi izgleda samo da ga pljuje bez ikakvih argumenata.

Zato ti voliš da čitaš njegove tekstove. Asociraju te na avanture
Uključujem se u razgovor u vezi Kamile kroz iglene uši. To je figurativna svar i misli se na prvi krvavi zarađeni milion koji ne može da ga ništa opere.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
shrafko (11.7.2010)
Stara 11.7.2010, 19:31   #46
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Slažem se, i hvala ti na dopuni.
Ako mogu da proširim ono što sam hteo reći, a na šta me je todos sad podsetio (ili poTsetio, daj bre zorane više,.. ) - u ekonomiji i savremenoj teoriji menadžmenta, a i po psihologu Maslovu, poslednji korak zadovoljavanja ljudskih potreba je samoaktuelizacija. Po njima, potrebe idu otprilike ovako (od najprioritetnijih ka "manje" bitnim, ili možda bolje reći - manje očiglednim):
1. Osnovni uslovi za život (vazduh, hrana, odgovarajuća temperatura, atm. pritisak, itd.)
2. Sklonište (pećina, stan, kuća, komuna)
......
Poslednje: Samoaktuelizacija (postizanje nekih svojih sopstvenih ciljeva).
E sada, možda ja ne mogu da pružim značajan doprinos istraživanju svemira ili iskorenjivanju malarije sa trenutnim prihodima, ali ako bih bio srpski Bil Gejts, možda bih mogao da uložim koju milijardicu? Ne zaboravite, ulaganjem u postizanje svog cilja ja u stvari ulažem u sebe i u druge na neki način.

Par mojih drugara, heary-duty geekova veruje da je jedini razlog zašto piraterija nije iskorenjena (a ništa lakše nego sudskim putem zatvoriti RS i oterati vlasnika u zatvor) jeste zato što intelektualna elita ne želi da me spreči u daljem razvoju. Ako je ta elita Bil Gejts - hvala mu i na tome, zašto pljuvati čoveka da je nešto najgore što je zadesilo planetu? Samo zato što ima milione ? Pa realno, svako bi ih imao da može, samo je pitanje da li smo mi dovoljno iskreni prema sebi i drugima da kažemo da zavidimo tom čoveku (ne zbog milijardi, nego zbog mogućnosti da postigne svoje ciljeve). Ako je neko "biznismen" samo da bi pravio pare (često na štetu krajnjeg potrošača) i na tome se priča završava, dobijamo Forum računare. Ako neko pravi pare da bi istinski unapredio ljudsko društvo, ja to pozdravljam i žao mi je što nema više takvih ljudi.

Zeitgeist je u nekim stvarima tako u pravu, a za neke katastrofalno greši. "Knowledge will set you free" je genijalna misao (nije njihova, citirali su nekog mislioca) i - opet po meni - ta "sloboda" je protraćena ako se okrene isključivo ka materijalnom (novac je sredstvo, ne cilj). A mi smo (na globalnom nivou, nemojte da mislite da mislim samo na Srbiju), izgubili neke smernice koje su jasno utemeljene pre više hiljada godina (utemeljene i u Bibliji između ostalog - ja nisam religiozan, ali ne mogu da opovrgnem neke inovativne biblijske ideje i njihovu sveopštu korisnost), zaboravivši da je novac/religija/nauka&tehnologija u službi čoveka, a nikako obrnuto.

Čak i intro za "igricu" kao što je Dragon Age kaže: "Magic exists to serve man, never to rule over him". Ko je od nas u ovom trenutku siguran šta je "pisac" time hteo da kaže, i da li je mislio samo na "magiju" u "igrici" ili na nešto mnogo ozbiljnije? Ovo je naravno samo jedan od milion primera, samo treba imati dobre volje, otvoren um i sumnju (nipošto dogmatska shvatanja!) da bi se došlo do nekih zaključaka (koji naravno, ne moraju biti tačni, ali opet - vredni razmišljanja, ako ništa drugo ).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Dekip (11.7.2010), sportista (11.7.2010), todos (12.7.2010)
Stara 11.7.2010, 21:48   #47
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Par mojih drugara, heary-duty geekova veruje da je jedini razlog zašto piraterija nije iskorenjena (a ništa lakše nego sudskim putem zatvoriti RS i oterati vlasnika u zatvor) jeste zato što intelektualna elita ne želi da me spreči u daljem razvoju...
OFF:
Nisu tvoji drugari jedini koji tako misle. Ruski mediji su jedno vreme otvoreno govorili o tome kako je u nacionalnom interesu da drzava zazmuri na jedno oko kako bi se "olaksala elektronska edukacija ljudi"...

Budite iskreni pa recite koliko svako od nas duguje warez-ima na sopstvenoj kompjuterskoj pismenosti... (odgovorite u sebi, nemojte ovde da ne pravimo dalji off...).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
shrafko (11.7.2010)
Stara 12.7.2010, 4:55   #48
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Vrlo moguće. MK je kao Biblija, u vrlo, vrlo prenesenom značenju. Svako može da ga tumači kako hoće, u skladu sa ličnim nahođenjima/raspoloženjem/stanjem svesti, i (skoro) svako može da bude u pravu. Zato je i dobro što ne visi na FSK (iako verujem da ga čita). Iako bi u prvi mah bilo zanimljivo da ga pitamo šta je hteo da kaže, ne bi imali to zadovoljstvo da provaljujemo šta je mislio. Isto tako, bilo bi super pitati Isusa šta je mislio svojim "pre će kamila proći kroz iglene uši...", ali onda bi ljudi slepo sledili a ne razmišljali, što je podjednako bitno (ako ne i bitnije), s obzirom da bez razmišljanja i kapiranja nema napretka i razvoja. A i što da pruža municiju čoveku kao što je paterfamilias, koji bi izgleda samo da ga pljuje bez ikakvih argumenata.
Biće da ste i ti i "paterfamilias" preozbiljno shvatili i M. Kuzmanovića, i njegovu kolumnu. Da li si nekad pomislio da čovek svakog meseca mora da preda u određenom roku kakav-takav tekst, jer za to prima platu, dok svaki časopis (pa i SK) sa druge strane mora da ima i fillere kao što su kolumna u kojoj neki honorarac/entuzijasta/"celebrity" pametuje o svemu i svačemu, "reč urednika", pisma čitalaca, ukrštene reči, horoskop i sl.?
Poenta: ne traži dubinu baš svuda, pa i tamo gde je (očigledno) nema. Uglavnom je rešenje mnogih na prvi pogled zapetljanih stvari vrlo banalno, baš kao u citatu iz Biblije koji ti je nejasan; naime, u toj vrlo staroj izreci koju su autori jevanđelja stavili Isusu u usta (a Đura Daničić i Vuk loše preveli) se ne misli bukvalno na "kamilu", već na kamilju dlaku koja se na tom podneblju još tada uveliko i masovno koristila za šivenje.
I za kraj, sinko, čuvaj se tamne strane i demagoga kalibra MK - may the force be with you!
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sonic na korisnoj poruci:
shrafko (12.7.2010), zoran845 (12.7.2010)
Stara 12.7.2010, 11:51   #49
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Kakve bre veze ovo teshko filozofiranje ima sa odlaskom u Ukrajinu ...
Covek je prosto hteo da vidi Cernobil (i ja hocu ali bi verovatno finansije bile problem) i the end ... Nema trazenja smisla zivota i citiranja biblije ...
Vi ste ovo preozbiljno shvatili ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
streptomicin (8.11.2010)
Stara 12.7.2010, 12:30   #50
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

OK, slažem se da je možda MK preozbiljno shvaćen. Ali opet - ko zna šta čovek stvarno hteo da kaže. Paterfamilias je grešio u tome što je po svaku cenu tražio nešto negativno u Ja, igrač i razlog da napadne MK. Moguće je i da ja grešim tražeći nešto pozitivno u njegovim tekstovima (a svako njegove tekstove doživljava na drugi način) - što opet ne znači ni da sam ja u pravu (zato vam se i zahvaljujem na oprečnim mišljenjima) i da sam subjektivan (iako se trudim da budem objektivan).

Ali opet, ne možemo da opovrgnemo i da je Gloduru, Voji, oluji, Iris & Co. cilj da "naprave pare" i da "prodaju časopis", pa opet, teško mi je da poverujem da im je to i jedini cilj. Msm, G. Stojičević nije morao da spominje tendere, Toshibu i štatijaznam u svojoj uvodnoj reči - posao je mogao da "otalja" kako kažete, i bez toga, i da se časopis proda u gotovo istom broju primeraka. Kroz njegove/njihove tekstove provejavaju određeni sentimenti koji (po meni), imaju mnogo pozitivniju ulogu od pukog pravljenja para.

Zapravo, jedan od razloga zašto kupujem SK je baš zato što ljudi ne otaljavaju posao, što je danas retkost (u Srbiji a i na Zapadu). Ja mogu da "uštedim" tih 150 dinara za časopis downloadujući .pdf verziju sa nekog torrenta, ili čitajući 10 review-a nekog parčeta hardvera na netu, ali nije u tome poenta - po meni, SK vredi kupiti baš zato što pruža više od pukog opisa hardvera/softvera, a niko ih na to ne tera (čak štaviše, ljudi mogu da ulete u go*na zbog toga ako nisu pažljivi). Mislite da je naša država bila dovoljno vizionarska da im kaže "čujte, mi hoćemo da vi razvijate svest i IT pismenost čitalaca, često nauštrb određenih predefinisanih normi?" Sumnjam, znajući našu državu, verovatije je da su im rekli "čujte, mi hoćemo da vi nama plaćate PDV i poreze, a razvoj svesti, u skladu sa adekvatnom primenom novih tehnologija i 21. vekom - WTF?"

MK je možda opljuvao Telekom (tekst SBBuahaha beše?) zato što ga je taj isti Telekom nekako zayebao (možda loš protok, ko zna?), ali to ne znači da taj isti Telekom ne zaslužuje da bude kritikovan - svi znamo kako su izgledala čekanja na ADSL, kako je išla agonija za "slobodne portove", kako su nas yebali u mozak zahvaljujući svom monopolskom položaju. Bez obzira na motive MK, to je bio jako dobar tekst, ali je bio i mnogo očigledniji od ovog poslednjeg. Ako je meni cilj da kažem OK, dobar je tekst (a verovatno ima razloga zašto MK piše onoliko dugo u Ja, igrač, zašto nije zamenjen nekim drugim novinarom i zašto mu Glodur i SK poklanjaju toliko pažnje i poverenja), onda je vrlo moguće da postoje neke "misli" koje nisu toliko očigledne.

Neko će se smejati forama sa Sabrijom, Manojlom i Balšom u opisu "Lost Planet 2" ili "čvrstim četinarima i tvrdim šišarkama" u onoj-igri-za-360-kojoj-ne-mogu-imena-da-se-setim, i meni je bilo jako zabavno to da pročitam (i po meni - stvarno je smešno i zabavno čovek napisao). Ali po čemu MK, koji je nesumnjivo geek (ovo kažem u pozitivnom kontekstu), koji ima jako dobar stil izražavanja (mada stvarno ume da pretera sa engleskim ponekad, fakat), koji verovatno ima bolju IT infrastrukturu i mogućnosti od većine nas ovde, toliko nije u stanju da napiše i provuče neke "duboke" misli, makar čak i kroz za*ebanciju. MK to neće biti u stanju samo ukoliko mi mislimo da nije u stanju, zar ne? A opet, čak i da to ne radi, neko će negde da se zamisli oko nekih stvari, a to je - po meni - jako dobro
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Oggy (13.7.2010)
Stara 12.7.2010, 14:01   #51
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Па ниси прави гик ако не претераш са енглеским
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
oluja (12.7.2010), shrafko (12.7.2010)
Stara 12.7.2010, 14:46   #52
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Slažem se, geekovi se veoma često petljaju sa inostranom (pretežno engleskom) literaturom, izvorima i slengom. Logično je za pojedine pojmove reći "serverski cloud", ili možda čak i "wtf", ali umesto "posledice" reći "konsekvence" pokazuje samo da 1) pisac želi da mistifikuje to o čemu priča, uzimajući u obzir da ga dobar deo auditorijuma neće razumeti, 2) želeći da ih za*ebe (Stav 2 proizilazi iz Stava 1. u ovom slučaju), ili 3) priča o nekim stvarima koje su mu "na srcu", a opet ne može da ih izgovori otvoreno, zato što će to provaliti SVI, a takvi stavovi nisu društveno-prihvatljivi.

Ne želim da upoređujem MK sa Nostradamusom, ali i Nostradamus je koristio vrlo zapetljan način izražavanja u svojim proročanstvima (pazite, to mogu da budu ordinarne gluposti, i možda je se čovek nalupao za medalju), ali šta bi bilo da je BIO u pravu i da je to OTVORENO rekao? Crkva bi ga spalila u roku od odma' (to je se desilo sa Đordano Brunom, najnaprednijim fizičarem svog doba, ako se ne varam).
Mož' tu svašta da bude
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 14:47   #53
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

WTF? Roflmao!
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 17:04   #54
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Slažem se, geekovi se veoma često petljaju sa inostranom (pretežno engleskom) literaturom, izvorima i slengom. Logično je za pojedine pojmove reći "serverski cloud", ili možda čak i "wtf", ali umesto "posledice" reći "konsekvence" pokazuje samo da 1) pisac želi da mistifikuje to o čemu priča, uzimajući u obzir da ga dobar deo auditorijuma neće razumeti, 2) želeći da ih za*ebe (Stav 2 proizilazi iz Stava 1. u ovom slučaju), ili 3) priča o nekim stvarima koje su mu "na srcu", a opet ne može da ih izgovori otvoreno, zato što će to provaliti SVI, a takvi stavovi nisu društveno-prihvatljivi.
Ne pravite nauku od nicega... to je samo stara navika kako smo govorili pre dvadesetak godina... tada niko nije razmisljao koliko je to "drustveno-prihvatljivo..." ili sta god vec... A ko je citao stripove Alana Forda (ona prva izdanja) bice mu jos jasnije...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 22:53   #55
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

За мене је новост да су му ти англицизми остали од раније што би значило да се раније то више користило од данас. Мислим да је пре 20так година "супер" био врхунац, а погледај сада, свака друга реч...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 23:41   #56
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
За мене је новост да су му ти англицизми остали од раније што би значило да се раније то више користило од данас. Мислим да је пре 20так година "супер" био врхунац, а погледај сада, свака друга реч...
U to vreme niko nije ni pokusavao da prevodi termine koriscene u radu sa kompjuterima... meni je cak i danas neobicno kad se prevode... a nekima je opet cudno sto se ne prevode...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 2:13   #57
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
U to vreme niko nije ni pokusavao da prevodi termine koriscene u radu sa kompjuterima... meni je cak i danas neobicno kad se prevode... a nekima je opet cudno sto se ne prevode...
Ја сам више мислио на обичне речи:
..u flešu crnih pluća..
..omajgad..
..tanani edge udisaja..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 9:43   #58
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

ne pravite nauku od nicega - Oluja
ne pravite nauku ni od cega - ovako je pravilno.

Malo se Quzma previse naigrao igara o Cernobilu, pa je otisao previse u Stalker univerzum. Kada bi se malo spustio na zemlju (a sa njim i njegovi istomisljenici sa ovog foruma) i pogledao nesto kao npr. "Chernobyl heart", video bi da u svemu tome nema apsolutno nista osim ljudske tragedije. Cime je on hteo da se odusevljava tamo, sta da vidi i zbog cega mu je toliko krivo sto nije otisao,ja ne mogu da iskompajliram u svojoj glavi.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku v_wizard na korisnoj poruci:
oluja (14.7.2010)
Stara 14.7.2010, 14:05   #59
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Citat:
v_wizard kaže: Pregled poruke
Malo se Quzma previse naigrao igara o Cernobilu, pa je otisao previse u Stalker univerzum. Kada bi se malo spustio na zemlju (a sa njim i njegovi istomisljenici sa ovog foruma) i pogledao nesto kao npr. "Chernobyl heart", video bi da u svemu tome nema apsolutno nista osim ljudske tragedije. Cime je on hteo da se odusevljava tamo, sta da vidi i zbog cega mu je toliko krivo sto nije otisao,ja ne mogu da iskompajliram u svojoj glavi.
Pa niko ne ide tamo da se odushevljava nije to Diznilend ... Idesh da vidish i mracniji deo ljudske istorije ... Naravno da je tragedija i potpuno saosecash sa zrtvama toga ali zelish da budesh tamo da vidish to iz prve ruke ... Bar ja zelim to da kazem bio sam tamo ... To ti je recimo kao kad posetish neko staro bojno polje ili nasha vojnicka groblja ... Tragedija je ali zelish da stanesh tu i vidish to mesto ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 14:13   #60
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 7/2010 „Kako nisam otišao u Ukrajinu”

Slazem se stobom potpuno, ali se tvoje misljenje razlikuje od misljenja iskazanog u tekstu. Sve treba videti, i lepo i ruzno...mada mi okolina Cernobila nije pri vrhu liste zelja za videti i posetiti.

"Pa niko ne ide tamo da se odushevljava nije to Diznilend..." nije bitno sta ti i ja mislimo, ovde komentarisemo quzmino misljenje i tekst.

PS
A cime bih se to odusevio u Diznilendu??
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com