Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2008, 20:15   #1
Maverick78
Veteran

Član od: 9.7.2006.
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Sadasnji Windows,a nova ploca i proc...?

Ovakva je situacija. na poslu imam racunar,AMD Sempron 3000,WinFast nForce3 s754 MB,1GB ddr 400 i sapphire 2600XT 256ddr3. eh sad,naletila mi je jedna povoljna zamjena za polovan AMD Athlon 3200 s.939 i neka Gigabytova ploca sa istim socketom,jos ne znam tacno koji model,sutra cu da provjerim. doplatio bih nekih 25e i dao ovu moju sadasnju plocu zajdeno sa sempronom.
elem,interesuje me,da li je moguce ubaciti novu plocu i proc a bez reinstaliranja windowsa? znaci pokusati sa uninstaliranjem sadasnjih drajvera za cipset i graficku,prepakovati novu plocu i onda instalirati nove drajvere za cipset i graficku? ovo mi je jako bitno jer na racunaru posjedujem program koji mi je jako bitan za posao,a od firme od koje sam dobio taj program nisam dobio instalacioni disk tog programa,jednostavno ne daju,nego u slucaju pada sistema moram zvati njih da instaliraju ponovo,uz placanje naravno ja trenutno imam ghost sadasnjeg sistema,ali to opet nista ne znaci ako ubacim novu plocu i proc.
znaci sada mi reinstal windowsa ne dolazi u obzir,jedino ako je moguca ova fora sa uninstaliranjem starih drajvera od sadasnje ploce,pa instalacija novih od nove ploce...
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2008, 21:08   #2
PDarko
Veteran

Član od: 11.7.2006.
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Sadasnji Windows,a nova ploca i proc...?

Može. Naravno drajveri moraju da se instaliraju ponovo. Ne može kad se prebacuješ sa AMD na Intel i obrnuto.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PDarko na korisnoj poruci:
Maverick78 (6.6.2008)
Stara 6.6.2008, 22:09   #3
Gorankx
Član

Član od: 4.7.2007.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx

Pa zavisi koji ti je cipset na toj ploci mozda neces morati ni drajvere za njega da instaliras.Znaci ako je i na toj novoj ploci nforce3 netrebaju ti drajveri.XP ce sigurno raditi.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gorankx na korisnoj poruci:
Maverick78 (6.6.2008)
Stara 6.6.2008, 22:35   #4
PDarko
Veteran

Član od: 11.7.2006.
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka

Drajveri trebaju u svakom slučaju, ali ako je isti čipset onda Windows već ima drajvere. Dovoljno je da pomeriš, recimo, neku karticu u drugi PCI slot i Windows će prijaviti novi hardver. Meni je Vista prijavila novi hardver kada sam USB flash ubacio u drugi slot.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PDarko na korisnoj poruci:
Maverick78 (6.6.2008)
Stara 6.6.2008, 22:47   #5
Maverick78
Veteran

Hvala vam puno
nekom logikom sam i ja mislio da je tako,da ne bi trebalo da bude problema,ali opet rekoh da pitam. sad ne vjerujem da je bas isti cipset,ali eto vidjecu,mozda i bude tako... ma u svakom slucaju cu pokusati,ako bude problema vraticu svoju staru plocu,a za ne daj Boze imam ghost sadasnjeg sistema pa ako krene naopako,vratim staru plocu i podignem sistem preko Norton Ghost-a.
elem,malo off topica,koliko je ovaj athlon 3200 realno bolji od semprona 3000. znam da je bolji,ali je li isplativo dati 25e i moju plocu sa sempronom za ovu gigabytovu sa athlonom...?
Stara 7.6.2008, 0:11   #6
ukimafija
Deo inventara foruma

Član od: 10.7.2006.
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka

A zasto jednostavno ne uradis prosto kopiranje ili premestanje celog foldera gde ti je program na drugu particiju gde nije sistem, i sve bi to trebao da sljaka normalno sta god ti radio...Pa posle da li ces menjati sitem ili ne odluci naknadno...Ja imam hrpu programa i igara koje normalno tako rade i posle reinstalacije sistema...I + ti si sacuvao Ghost... ne mozes da omanes kako god da okrenes
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2008, 2:59   #7
Maverick78
Veteran

Ukimafija,ovaj program je po pitanju toga jako problematican. vec sam jednom to pokusao i nije mi uspjelo.... ali na srecu imao sam ghost,to je vise bila proba da li bi program mogao funkcionisati. elem,program kao program sam tada uspio da pokrenem,medjutim,problem je u tome sto taj program sluzi kao komunikacija izmedju kompa,preko SCSI kartice do jedne masine koja mi je bitna za posao. elem,nakon sto sam tada reinstalirao win,program sam imao bas na drugoj particiji kao sto si mi ti napisao,nekako sam ga pokrenuo,ali nikako vise nisam mogao da uspostavim komunikaciju izmedju kompa i te masine... valjda program upisuje nesto u registri bazu i nakon reinstalacije win-a to nestaje,i onda izgleda jedino pomaze full instalacija programa... a posto jelte nemam disk sa tim programom,ne bih da se igram sa tim.
Stara 7.6.2008, 12:58   #8
SirDuck
Deo inventara foruma

Član od: 27.4.2006.
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka

Citat:
Maverick78 kaže: Pregled poruke
,i onda izgleda jedino pomaze full instalacija programa...
Ili ubacivanje registry-a
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 21:20   #9
Maverick78
Veteran

Operacija uspjela,pacijent je ziv i zdrav
elem,obrisao samo sve stare drajvere i instalirao nove od nove ploce i graficke. U pitanju je Gigabyte GA-K8N Pro-SLI i Athlon 3200 939 Venice. Medjutim posto je PCI-E ploca morao da da promjenim i moju AGP graficku,pa sam zasad ubacio 6600GT, a dao moju 2600XT.
U svakom slucaju sistem radi super,i sto mi je najbitnije program za posao funkcionise bez problema
hvala svima
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova jeftina ploca (uslov auto cpu fan speed) Muad Dib ŠDK - Osnovne komponente 9 13.1.2008 21:14
Nova ploca i proc. u staru konfiguraciju?? zvucnjak Šta da kupim? 13 27.8.2007 11:05
Stara ploca a nova graficka? VeDuS Grafika 6 29.1.2007 21:56
Nova maticna ploca SFRJ-Forever [CG] ŠDK - Osnovne komponente 0 3.11.2006 15:45
Nova mativna i procesor!!! Konstantin91 ŠDK - Osnovne komponente 5 2.4.2006 17:44

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.