Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2018, 18:48   #81
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: SOMA

S tim što je SOMA izašla pre Observera
Ali u suštini spadaju u isti podžanr, horor walking simulator
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Shonkas (30.12.2018)
Stara 31.12.2018, 1:37   #82
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Ja sam i dalje pod utiskom SOME a presao sam je pre tacno godinu dana
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2018, 7:45   #83
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ja sam i dalje pod utiskom SOME a presao sam je pre tacno godinu dana
Od kako sam pre tri godine kupio 660, tri igre sam dobro upamtio - Alan Wake, FireWatch i SOMA. Sve posle toga mi je bilo onako..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (13.1.2019)
Stara 31.12.2018, 13:49   #84
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: SOMA

Ne znam zasto me je igra ugusila... Verovatno mi 'zatvoren prostor' vise uopste ne prija u igrama... (mozda joj 1h - malo ukazanog vremena)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2019, 13:32   #85
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Ja sam ovo tek sada prešao.
Inače ne volim horore i ne igram ih ali zbog silnih hvalospjeva ovo sam odigrao, i mnogo mi je drago što jesam. Razvukao sam na nekih 6 dana, oko 15 sati u igri što je i previše, ali ne volim horore pa zavirujem iza svakog ugla , iako se ovde vremenom vidi da je nepotrebno, a i ima ona jasna indikacija preko cijelog ekrana da je nešto u blizi, ali opet...stalno je neka napetost, jeza. Sada sam gledao neka videa o igri, a i neki guide za monstere, nisam znao toliko detaljno o njima u samoj igri, da su neki potpuno slijepi i da pred njima može i sa baterijskom lampom, ali zato dobro čuju. Ja sam sa svima jako oprezno, i bez lampe i bez zvukova

Sad me zanima kakva je ta njihova igra Amnesia: The Dark Descent, prije svega u poređenju sa SOMA.
Kakva je kako horor u odnosu na ovu? Da li ima više okršaja ili je isto više neka jeza bez stvarne opasnosti?
Da li je priča isto dobra?


Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Konacno sam i ja presao ovo (dosao na red, posto imam ogroman backlog).

Kakva igretina....ne secam se kada sam zadnji put ovoliko razmisljao o posledicama i o svemu sto se izdesavalo tokom tih poslednjih sati igre.
Jos vise sam se odusevio sitnicom:

Spoiler za Kraj:
Onaj upitnik sa pocetka igre se pojavio na kraju. Na prvi upitnik sam odgovorio potpuno depresivno, kako nisam sam svoj, kako ovo nije moje mesto itd.....kod upitnika na ARK je bila potpuno druga prica.
I kod mene je bila ista stvar, to je detalj koji je možda mnogima promakao, iako su ga i registrovali. Nije u pitanju sitnica već je na neki način potencijalno i najvažnija stvar, ako se malo uđe u to.

Na primjer, mi nismo Simon koji je u igri i koji to sve proživljava, već smo lik koji sjedi za mišom i tastaturom i razlika u popunjavanju ankete je samo zbog drugačijeg sadržaja koji nam je u tom trenutku prezentovan preko monitora i zvučnika. Ali isti mi smo u pozadini u oba slučaja.
Na primjer super se osjećaš i neko ti u tom trenutku kaže nešto što ti se ne sviđa, nešto što doživš kao uvredu, ili prosto nešto što doživiš atak na neko tvoje mišljenje (samo zato što se neko drugi usudio da ima drugačije) i odmah se cijela tvoja unutrašnja "atmosefra" mijenja, u trenutku od "sunčane" postane "oblačna", iskaču ratoborne reakcije, želje za odbarnom, opravdavanjem, kontranapadom. A zbog čega? Sve to samo zato što se desio mali pomjeraj u vanjskom svijetu (svijetu koji je izvan tebe) a i to je bilo dovoljno za (pre)burnu reakciju u tebi. Ovo pokazuje koliko je taj "unutrašnji ja" suviše lako trigerovan vanjskim podržajima, vanjski svijet nas nosi kao list na vjetru a da to ni ne registrujemo. A u pozadini je isti "ja", kao u ovoj igri gdje smo mi isti lik za tastaturom ali u dva segmenta igre na sasvim drugačiji način reagujemo na potpuno istu anketu. Zato učenja o čovjeku sa pravom dovode u pitanje da li čovjek uopšte ima sebe ili je on samo mašina koja reaguje, koja ima programe i mehanizme koji se trigeruju na određene vanjske podražaje pri čemu čovjek misli da on svjesno bira te reakcije i taj način života, ali zapravo ne bira, ništa ne bira jer ni nema tu moć, ali je "igra" namještena tako da nam svima djeluje da sve sami biramo u životu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2019, 9:18   #86
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Kinezi grade koloniju na dnu okeana
Kina ubrzano razvija planove da u Južnom kineskom moru na dubini od oko 6.000 metara izgradi neverovatan podvodni kompleks, ali ne za ljude, nego isključivo za veštačku inteligenciju...
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
maticna do 9 soma Amper94 Šta da kupim? 9 5.7.2013 20:55
nov računar za 40-50 soma vilor ŠDK - Osnovne komponente 1 8.11.2012 11:06
Koji kuler za soma i po? Morandi ŠDK - Ostale komponente 23 22.2.2010 11:18
20 soma --plafon-- Miki-Car Šta da kupim? 2 6.1.2010 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com