Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2017, 3:26   #1
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom

Na staroj konfiguraciji pošto mi je stari HDD već bio star 8 godina počastio sam se novim WD Green 500GB 5600 RPM čini mi se .Elem , stari otkačio stavio u fioku i tako je stajao do danas.

Kupio sam u međuvremenu novu konfiguraciju (podaci sa starog HDD su prebačeni na novi WD Green koji je ostao u staroj konfiguraciji). Međutim windows je nešto pobrljavio i odjednom više nisam mogao da uđem u windows . Krenem instalaciju (sa namjerom da bacim windows na formatiranu particiju od 200 GB na WDGreen hdd-u) , izbacuje error code 0x8007045d . Odmah sam znao šta je ali u svoj toj zbrci formatiram greškom sistemsku particiju.

Otkači novi hdd , vadi stari iz naftalina (nema bad sektore i ostalo , sasvim ispravan samo star, zato sam ga i zamijenio) , instalacija prođe sve super .

Ostale podatke sam ,,izvukao,, nisu bili ni obrisani , windows je pobrljavio i to je to . E sad me interesuje kako da spasim podatke sa ove particije koju sam formatirao . Znači samo formatirana nije ništa naknadno (posle toga) pisano po njoj.

Znam da ne treba koristiti previše tih programa i da se oporavak fajlova poželjno vrši na drugom hdd-u odnosno drugoj particiji . Interesuje me koji program da iskoristim ?

Ja sam fotograf i veoma su mi bitne neke od fotografija koje su bile na toj particiji . Ali eto platio sam danak rada u 3 ujutro .

Čuo sam za get data back i zero assumption recovery. Vjerovatno je ovaj prvi ,,bolji izbor,, . Particija je od 126 GB s tim da nije skroz bila popunjena (logično) . Molim vas za savjete.


Izvinite ako je malo konfuzno napisano .


Ako je tema trebala da ide u pdf Kvarovi praštajte. Evo magarac proveo toliko na forumu a ne zna đe treba koja tema da ide .

Znam da ni Zero Assumption Recovery ni Get data back nisu free , ali snaći ću se . Interesuje me samo koji je od njih najbolji da ne moram npr. prvo jedan pa drugi i to . Hvala vam puno unaprijed .

Poslednja ispravka: DeCoy (25.11.2017 u 9:32)
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 13:01   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
VedranCG (25.11.2017)
Stara 25.11.2017, 18:34   #3
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima
Hvala puno na odgovoru , nadam se da ću uspjeti.Skidam , probam , javljam.
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2017, 21:01   #4
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka

Ipak sam se odlučio za Zero Assumption Recovery zahvaljujući mnogim recenzijama i pozitivnim utiscima .

Nije me iznevjerio , sve je vraćeno (u šta nisam ni sumnjao jer po particiji ništa nije pisano od klika na dugme format) . Hvala vam puno i pozdrav.

Sve preporuke za Zero Assumption Recovery.
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VedranCG na korisnoj poruci:
voodoo_ (26.11.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Formatirana particija i jos ponesto batakpudla Nosači podataka 5 17.9.2013 9:35
Particija za deljenje podataka izmedju Win 7 i Ubuntu JBlitzkrieg Slobodni softver 12 7.8.2011 9:50
Deljenje Particija bez gubljenja Podataka Predrag Stankovic Operativni sistemi 28 5.6.2007 0:54
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com