Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2007, 0:37   #281
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Pif a mislio sam da ce biti nesto od ove diskusije.

Kad ono masovno popickavanje medju desetak ljudi koji se mahom cupaju kao uvredjene ku*ve, sve zbog svojih licnih razmirica.

A o stanju foruma niko i ne prica.

Koje gubljenje vremena.

Diskusija je sad za sad jednostrana,vecinski korisnicka,posto se samo jedan moderator ukljucio (ili dva),a ostali nisu online ili nisu ucestvovali u temi veceras.
Nadam se da ce od svega ovoga ispasti nesto dobro i da ce forum prestati da bude poligon za kaznjavanja i razmirice.
Na kraju krajeva,svi cinimo ovaj forum,pa cak i nase nesuglasice ne treba da vode ka njegovom raspadu.
LoneWolf je offline  
Stara 25.11.2007, 0:39   #282
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Diskusija je sad za sad jednostrana,vecinski korisnicka,posto se samo jedan moderator ukljucio (ili dva),a ostali nisu online ili nisu ucestvovali u temi veceras.
Nadam se da ce od svega ovoga ispasti nesto dobro i da ce forum prestati da bude poligon za kaznjavanja i razmirice.
Na kraju krajeva,svi cinimo ovaj forum,pa cak i nase nesuglasice ne treba da vode ka njegovom raspadu.
Pa, rekao je urke odmah na pocetku rasprave(ako se ovo moze nazvati raspravom...) da je redakcija zauzeta oko zavrsavanja broja, i da ce odgovor uslediti tek pred kraj meseca.Tad ocekujem da Voja dodje i zakljuca/izbrise ovu temu...
donator99 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
LoneWolf (25.11.2007)
Stara 25.11.2007, 0:42   #283
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

I ja ocekujem da ce doci do pozitivnog pomaka u odnosu administracije i korisnika,kao i da ce se uvesti odredjene novine koje su predlagane u temi Prijedlozi za forum.
Ostaje nam da sacekamo i da vidimo.
LoneWolf je offline  
Stara 25.11.2007, 0:47   #284
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Ova tema se pretvorila u gomilu spama. Nekoliko članova je pokušalo da napravi revoluciju na forumu i nisu u tome uspeli. Mislim da je vreme za zatvaranje jer ovde, sem međusobnog prepucavanja nema ničeg drugog. Ali, pre toga ću vam pojasniti neke stvari po 90 put.

1. Možete postavljati ankete za moderatore po sto puta, džaba vam je. Samo rukovodstvo bira moderatore.

2. Sport.

Nema ga i neće ga biti. Razlog:
a) zato što smo tako mi odlučili
b) zato što želimo da smanjimo spam na forumu, a sport može samo da ga poboljša

3. Sama svrha teme je da se neko požali na rad moderatora i da admini urade nešto po tom pitanju. Razumno bi bilo da su to uradili vredni i ugledni članovi, a ne oni koji stalno zadaju probelme moderatorima i ostalim članovima svojim nedoličnim ponašanjem. LoneWolf, ForceWare i Steve89 nema šta da se bune jer su oduvek predtavljali samo probelm moderaciji i ništa drugo.

4. Pokušao sam od autora teme da izvučem neke detalje o problematici koja ga muči. Ali to ne ide. Očigledno je da je razlog otvaranja teme privlačenje pažnje ili jednostavno trenutni bes

Shodno svim tačkama koje sam naveo ova tema ide pod ključ. Ukoliko nekome padne na pamet da otvori temu, neka prvo dobro razmisli koji je razlog za to, a ne da je otvara zato što mu je loš dan.

Hvala na pažnji
Bojan je offline  
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
Chivan (25.11.2007), hacker_aca (25.11.2007), iMa_NeKo_PljUgU (25.11.2007), Iris (25.11.2007), M1los (25.11.2007), Sale013 (25.11.2007), SirDuck (25.11.2007), vladale (25.11.2007), zdravkelja (26.11.2007), zoran845 (25.11.2007)
Stara 26.11.2007, 16:11   #285
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Kazete da nema. A zasto? Na to prosto pitanje jos niko nije dao odgovor!
Mislim da u pravilima ne pise da nema sporta?
Jel mogu ja da ti odgovorim? Nema sporta jer smo mi koji na neki način uređujemo forum (a ne Bojan lično niti moderatori samostalno) odlučili da nema takvih tema. To se, naravno, ne odnosi na teme kompjuterskim igrama koje imaju za temu sport.

Zašto? Odgovoriću ukratko i uopšteno. Smatramo da bi se sa tim tematika foruma previše proširila. Iako to ne izgleda tako na prvi pogled, forum je pravljen tako da po tematici odgovara tematici časopisa SK. Naravno, poklapanje ne može biti potpuno, nešto se ovde može naći što ne bi moglo u časopisu i slično. Određene opšte teme smo postavili i ostavili.

Ali sport nismo. Sport je uvek bio i ostaće nešto posebno. Časopisi i novine koje su specijalizovani za sport su nešto posebno i ne bave se ničim drugim. Drugo, teme vezane za sport, iako ne moraju, najčešće su vezane za aktuelne događaje i nešto što važi trenutno. Bave se burnim događajima i oslobađaju mnogo energije, pozitivne i negativne. Spadaju dakle u domen onoga što se zove "Social Networking" (pogledajte Internet rubriku u decembarskom broju SK koji izlazi prvog decembra). Dakle, mesta za druženje, razbibrigu, ćaskanje i slično.
S druge strane, ovaj forum zamišljen je da se bavi trajnijim vrednostima, ne zato što smatramo da su te vrednosti bolje nego zato što je naprosto tome namenjen. Nečemu što čovek može da pita pa da dobije odgovor, potraži rešenje i doboje ga, nešto novo nauči. Ono što ovde piše trebalo bi da bude aktuelno duže vremena, i trebalo bi da ima što manje nepotrebnih ("šum") informacija i komentara, kao i netačnih informacija koje bi nekog mogle da navedu na pogrešan put.
Takva orijentacija ovog foruma vidi se i u načinu moderisanja. Teži se da se nepotrebni i nekonstruktivni komentari (kao i netačne informacije) izbrišu kako bi ono što ostane moglo lakše, brže i jednostavnije da se pretražuje.

...nastavak u sledećoj poruci, zbog ograničenja broja karaktera
VojaM je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
steve89 (26.11.2007), zdravkelja (26.11.2007)
Stara 26.11.2007, 16:11   #286
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

...nastavljam u novoj poruci zbog ograničenja broja karaktera
Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Kad bih postavio temu o sportu zasto bi je vi obrisali? Kako bi opravdali svoj postupak?
Mislim da sam ti dao jasno obrazloženje. Neko bi sada rekao da ja ne moram ništa nikom da obrazlažem i to bi delimično bilo tačno. Koliko god da se pravilnici i slična zvanična akta detaljno pišu, ne mogu nikad da obuhvate i razjasne sve. Već dugo razmišljam o tome da previlniku dodam jedan deo koji bi opisao ovo što sam ti prethodno napisao - o nameni foruma i onome što smo želeli njime da postignemo... a i o onome što nismo želeli.

Što se tiče kvizova, jasno je da neki do kvizova naizgled odstupaju od načela sličnosti sadržaja foruma sa sadržajem lista. A s druge strane, ne odstupaju od načela opredeljenja foruma na edukativne i informativne sadržaje. Mora ose uzeti u obzir i marktetinška strana, pri čemu ne mislim na novac, nego na neku vrstu reklamiranja. Neko sa strane možda će ovde doći privučen lakšim sadržajem putem kvizova, a onda će početi da primećuje i one druge iz kojih nešto može da nauči. Smatramo da je to dobar kapital za budućnost, kako SK-a kao časopisa tako i SK-ovog foruma.
Citat:
Delom namerno. Nemoj da pricas nesto kad sam lepo napisao delom namerno. Razmisljao sam i da obrisem/promenim poruku ali eto... zeleo sam da vidim koliko ce da ti treba da mi das kaznu. A nije da nisam znao sta da odgovorim, nego nisam znao kako da se izrazim drugacije. A ovako je bilo zanimljivo a i svi su razumeli.
Ja sam sasvim svestan toga da si ti ljut na Bojanov direktan i crno-beli pristup, ali u svojoj pravednoj borbi zaboravljaš i to da forum ne čini samo Bojan. Pri tom si spreman i na kolateralnu štetu u vidu svih nas drugih koji o vašim okršajima ne želi da čita, a možda i da zna, iako je tebi bilo zanimljivo.
Iako, kao što i sam znaš, u upravljanju forumom nema demokratije, naravno da niko od nas ne želi da ovde primenjuje načela razgovora koja nisu demokratska. Naravno, kad je stvarno to u pitanju, a nije u stvari ono što bi ti hteo da bude tako i tako, a iz nekog razloga ti se ne dozvoljava. Pričam o situaciji kada neko kaže "Hoću to i to", dobije odgovor "Ne može zato što...", onda sledi "Ali ja hoću i hoću, vaš razlog me ne zadovoljava", pa na to "Ne može i kraj" i sledi završnica "Eto, takav je ovaj forum, takvi su moderatori, ovde nema demokratije".

Ja sam sada napisao poprilično o profilu foruma kakav želimo mi iz redakcije SK kao osnivača, čisto da se razjasne razne nedoumice i da se objasni zašto je politika u vezi sa ovom ili onom temom baš takva kakva je. S tobom sam već, čini mi se, imao sličnih razgovora o sportu preko lične pošte i moguće da sam tom prilikom ostao nedorečen, ali sada sam, nadam se, jasan i precizan.
VojaM je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Blood Raven (26.11.2007), iMa_NeKo_PljUgU (26.11.2007), Spawn BG (26.11.2007), steve89 (26.11.2007), zdravkelja (26.11.2007), zidan grobar (13.1.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Poruka prilikom podizanja OS Marti Misterija Operativni sistemi 7 18.6.2007 9:21
100 000 poruka holodoc Forum o forumu 116 17.11.2006 14:56
Broj poruka na ovom forumu... :))) Patton Forum o forumu 33 27.11.2005 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com