Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2008, 10:05   #1
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Flash tutorijali i Pravila foruma

Izvinjavam se unapred ukoliko je već postovano, samo bih da pitam kakva je situacija sa postovanjem linkova za flesh tutorijale koji su originalna ostvarenja, mogu li se oni stavljati, a uglavnom su svi na Rapidshare? Mislim na pomagala oko konfigurisanja programa, upotrebe i sl.
Evo konkretnog primera, ako nije po pravilima, molim moderatora da odmah obriše

http://downtown.vc/RWZ8PS2R7AP5/Conf...rrent.rar.html

Samo što ovaj server često zna da zaglavi i uglavnom me samo nervira.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 10:35   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Flash tutorijali i Pravila Foruma

Šta znači "originalno ostvarenje"? Da li su zaštićeni autorskim pravima ili ne? Obično bi trebalo nešto da piše o tome u samom tutorijalu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 15:45   #3
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Flash tutorijali i Pravila Foruma

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Šta znači "originalno ostvarenje"? Da li su zaštićeni autorskim pravima ili ne? Obično bi trebalo nešto da piše o tome u samom tutorijalu.
Ma kakva autorska prava, reč je mahom o PC zaljubljenicima (da ne kažem fanaticima) koji se uglavnom po Forumima "utrkuju" ko će da napravi lepši i korisniji help za pojedine programe koji svima puno znače. Naravno, tu ima svega i svačega, nažalost i tendecioznih stvari, no na Web-u ima svega, te to ne iznenađuje. Mislim prevashodno na one momke koji su zaista kreativni i ulože ne mali trud da bi pomogli drugima kojima treba pomoć, a ako su njihovi postovi na Rapidu i oni tako skupljaju poene, da bi dobili premium acount, onda je to sasvim u redu i zaslužuju tu nagradu, jer su neka njihova ostvarenja zaista fenomenalna. Mislim na korišćenje popularnih aplikacija poput Photoshop-a, IDM-a, NortonGhost-a,... da ne nabrajam dalje, mislim da smo se razumeli. Kad vidim kako elegantno i efikasno odrade neke stvari, naprosto ne mogu da odolim želji da se i ja oprobam u nečemu takvom, no za sada sam još dosta daleko od toga. Treba naučiti puno stvari.
No razumem da bi to za administratore i moderatore bio dodatni napor oko provere takvih linkova, da ne uleti nešto što se kosi sa pravilima, no evo nakon 2 meseca na Forumu, ja recimo sam sasvim blizu razumevanja šta se ovde može a šta ne može. A momci koji bi probali da "muvaju" trebali bi da shvate da ne treba da rade takve stvari, naprosto zbog opšteg dobra i kvaliteta Foruma. Zašto da lutaju po inostranim sajtovima, ako ovde "kući" mogu da dobiju isto, i uz to da se mnogo prijatnije osećaju. Mislim na onu individualnu, psihološku stranu, ja se mnogo lepše osećam ovde nego negde napolju. A i komunikaciju na maternjem jeziku ne može ništa zameniti.

Poslednja ispravka: Suad Novic (10.6.2008 u 15:57)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2008, 16:53   #4
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Flash tutorijali i Pravila Foruma

Ako je u pitanju komercijalno izdanje i ako postoji klauzula kojom se zabranjuje deljenje, onda ne bi bilo dobro postavljati te tutorijale na RS. Mada, po mom iskustvu, mnogi digitalni umetnici se ne ljute ako se njihovi tutorijali dele sve dok piše njihovo ime i mejl adresa.

P.S. Prethodni post i nisam nešto razumeo, kakvi muvatori, kakva kuća?
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2008, 10:45   #5
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Flash tutorijali i Pravila Foruma

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Ako je u pitanju komercijalno izdanje i ako postoji klauzula kojom se zabranjuje deljenje, onda ne bi bilo dobro postavljati te tutorijale na RS. Mada, po mom iskustvu, mnogi digitalni umetnici se ne ljute ako se njihovi tutorijali dele sve dok piše njihovo ime i mejl adresa.

P.S. Prethodni post i nisam nešto razumeo, kakvi muvatori, kakva kuća?
Pretražuj na engleskom, francuskom, nemačkom,... pa kad se umoriš verovatno ćeš poželeti da se vratiš "kući". No,
"De gustibus non disputandum est", a i ogradio sam se sa ja se mnogo lepše osećam ovde.

Poslednja ispravka: Suad Novic (11.6.2008 u 10:55)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mem.kartica & flash Ivana Mijatovic Nosači podataka 3 20.4.2007 13:07
Moj Komp Mrzi Flash... Johny Atos Aplikativni softver 15 14.1.2007 22:58
Kingmax - najmanji flash - pitanje ixnay Nosači podataka 7 13.12.2006 5:39
Novi proboj Samsunga: najavljen 40nm proces za 32 Gb NAND flash memorije! Kostarum Rex Persia Vesti 0 11.9.2006 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com